🎙 Найголовніше з сьогоднішньої прес-конференції Мікеля Артети напередодні завтрашнього матчу проти «Спортінга»:Про матч у суботу:«Майте трохи ширшої перспективи — побачте, що ми зробили до цього моменту. Відчуйте емоції й використайте їх, щоб ставати кращими. Ми чітко розібрали, що сталося. Переглянувши матч двічі, ми не заслуговували програти, але футбол іноді карає за деталі, пов’язані з нашою ідентичністю. Її потрібно захищати максимально — саме завдяки цьому ми тут».
Про значення завтрашнього матчу:«Це чвертьфінал Ліги чемпіонів — краще майже не буває. Ми пройшли довгий шлях цього сезону, знаємо суперника і його досягнення. Ми голодні, схвильовані та мотивовані».
Про кадрову ситуацію:«Габріель Магальяєш, Деклан Райс і Леандро Троссар доступні. Букайо Сака та Юррієн Тімбер ще не готові, сподіваюсь, до вихідних усе зміниться».
Про команду:«Бачу, як вони спілкуються, висловлюють почуття, після матчу провели важливу розмову. Вони розуміють значення цього моменту. Завтра треба показати все на полі».
Про сумніви навколо команди:«Це футбол. З першого матчу сезону завжди питання: що робить «Арсенал» цього року? Дев’ять місяців — і це триватиме далі. Треба жити моментом і демонструвати результат щодня».
Про Віктора Дьокереша:«Він схвильований, згадує час у «Спортінгу» з вдячністю. Але зараз його фокус — «Арсенал» і чвертьфінал Ліги чемпіонів. Його голи за Швецію залишили слід, і завтра він може показати ще один сильний бік».
Про суперника:«Спортінг» дуже сильні вдома, багато якостей і варіативності. Вони можуть розбалансувати гру індивідуально, і над цим ми працюємо».
Про емоції та ідентичність:«Немає паніки. Потрібно зосередитися на теперішньому, на нашій поведінці, яка формує ідентичність клубу. Вона проявляється діями, а не словами».
Про сьогоднішню нову вправу на тренуванні:«Воно включає різні елементи і відображає наші домовленості та послання, які мають бути на полі».
Про Віктора на радарі клубу:«Ми слідкували за ним багато років, серйозніше — з грудня минулого року. Тоді він став одним із головних кандидатів на позицію в атаці, і зараз ключовий гравець».
Про оцінку першого сезону Дьокереша:«Все залежить від того, де він буде через сім-вісім тижнів. Його сезон буде оцінюватися під кінець».
Про адаптивність і гру «Спортінга»:«Вони живуть своїм моментом, зараз на підйомі, але на полі — гра, яку треба контролювати, щоб привести матч туди, де нам потрібно».
Arsenal | The Gunners
🎙 Прес-конференція Мікеля Артети після вчорашнього матчу:Про своє розчарування:«Так, ми дуже розчаровані тим, як ми втратили можливість повернутися на «Вемблі». Гадаю, ми знову мали багато періодів домінування з нашого боку, коли створювали моменти та ситуації – але ми недостатньо цим скористалися. А коли ви захищаєтесь біля штрафного майданчика і безпосередньо так, як ми сьогодні, ви ставите себе в дуже складне становище. Суперник цим скористався, і саме тому ми вилетіли».
Про те, чи розчарований він самовіддачею гравців:«Ні, зовсім ні. Анітрохи не розчарований цією командою».
Про те, чи потрібно щось змінювати влітку:«Я люблю своїх гравців. Те, що вони робили дев'ять місяців, те, як вони викладаються фізично – дехто з них, ймовірно, взагалі не мав бути тут сьогодні. Я захищатиму їх більше, ніж будь-коли. Якщо хтось має взяти відповідальність, то це я – попереду в нас найпрекрасніший період сезону, і зараз той самий момент. Протягом сезону в тебе завжди бувають моменти – зазвичай два-три. Це перший момент, коли ми маємо певний рівень труднощів, ми називаємо це труднощами, коли виходимо в чвертьфінал Ліги чемпіонів і боремося за друге місце в лізі. Це складний період – я вірю, що це так, – але є багато інших, навіть складніших. Тож треба підвестися, взяти на себе відповідальність і видати результат, як ми це робили весь сезон».
Про те, чим він пояснює індивідуальні помилки:«Вони є частиною футболу, і, на жаль, коли ви їх припускаєтесь, ви сподіваєтесь, що суперник не скористається, а сьогодні вони це зробили».
Про те, чому Габріель залишив поле:«Не знаю, здається, він щось відчув – я точно не знаю, що саме. Нам доведеться його оглянути. Але очевидно, що коли гравець просить заміну, це ніколи не є доброю новиною».
Про те, що ми можемо зробити, щоб повернутися на шлях перемог:«Дати гравцям ясність, ще більшу впевненість і довіряти їм. Вірити в те, що ми робимо, продовжувати це робити з невеликими тактичними нюансами, яких вимагає кожна гра. Але особливо важливо зберігати дух, ставлення та енергію на найвищому можливому рівні, тому що це критично важливо для того, щоб грати на рівні, необхідному для перемог».
Про те, що він думає про гру «Саутгемптона»:«Я вітаю їх. Гадаю, вони дуже хороша команда, це не випадково з огляду на їхню серію. І, як я вже казав, у найважливіші моменти вони були набагато ефективнішими за нас, і тому вони їдуть на «Вемблі». Тож я бажаю їм найкращого».
Про те, чи не викликає занепокоєння те, що ми виглядаємо вразливо, коли суперник атакує:«Не знаю. Гадаю, ми грали проти будь-яких моделей поведінки суперника. Ми зіграли 51 матч, тож уявіть, скільки ігор ми провели та виграли різними способами. Думаю, справа була не в цьому, і, не применшуючи заслуг «Саутгемптона», це було дуже пов'язано з тим, що, на мою думку, ми маємо робити набагато краще».
Про те, чи погоня за чотирма трофеями призвела до вильоту з двох турнірів:«Ні, і я не хочу шукати виправдань у гравцях, яких не вистачає, або в тих, хто має проблеми. Справа не в цьому. Давайте подивимось правді в очі, приймемо ситуацію і поїдемо до Португалії з ясністю та з нетерпінням чекатимемо на це».
Про те, чи є виліт із двох турнірів благом у боротьбі за чемпіонство:«Не знаю. Ми вилетіли, тож поки ми вилетіли, у нас досі є цей біль. Але коли біль мине, ми повинні використати час, який маємо, найкращим чином, щоб максимізувати кожен ресурс, який у нас є, і стати кращими».
Про те, що нам потрібно робити далі:«Ви маєте "зупинитись", коли ви перемагаєте, перемагаєте і перемагаєте, як ми це робили, щоб не думати, що ви кращі, ніж ви є насправді, через ці перемоги. Це дуже очевидно – ми говорили про це багато разів – ви повинні бути дуже стабільними в Прем'єр-лізі та в будь-якому турнірі, де ви граєте, і ми продовжуватимемо це робити».
Arsenal | The Gunners
🎙 Найголовніше з сьогоднішньої прес-конференції Мікеля Артети напередодні завтрашнього чвертьфіналу Кубка Англії проти «Саутгемптона»:Про нагороду Менеджера місяця:«Це означає, що ми виграли багато по-справжньому важливих матчів у вирішальній частині сезону. Це заслуга всієї команди, справжня командна робота, і я дуже радий за хлопців».
Про те, чи додає це мотивації:«Для мене це лише відображення того, що робить команда. Рівень наших виступів, кількість перемог — усе це показує, у якій ми формі. Це їхня заслуга».
Про відкликання гравців зі збірних:«У нас дуже хороша комунікація з більшістю національних команд. Ми завжди максимально чесні щодо стану кожного гравця. А фінальне рішення — це медичний висновок, і цього разу він був абсолютно зрозумілим».
Про відпочинок ключових футболістів:«Якщо гравець здоровий і може грати — він має грати. Ми пишаємося, що так багато наших хлопців викликають до збірних, і вони самі цього дуже хочуть. Ми повністю їх підтримуємо».
Про можливі втрати після міжнародної паузи:«Побачите завтра. Трішки залишу простір для ваших припущень, а потім можна буде оцінити, чи я казав правду». Про ротацію перед єврокубками:«Ми в такій позиції, що повинні робити все, щоб виграти кожен турнір. Тому склад буде максимально сильним — у кожному матчі, де це можливо».
Про травму Ноні:«Ні, це не так погано, як здавалося. Виглядало дуже серйозно, і він сам сильно злякався після попереднього ушкодження. Але цього разу — зовсім інша ситуація, і це чудові новини».
Про терміни повернення Ноні:«Так, думаю, що це питання лише кількох днів».
Про Еберечі:«Езе— вибув. Я не можу сказати точних строків, бо він особливий персонаж, іноді відновлюється дуже непередбачувано».
Про Мартіна та Юррієна:«Так, вони у числі тих, хто може потрапити до заявки. Подивимось після тренування».
Про воротаря:«Думаю, завтра воротар буде європейцем, молодшим за 32, правоногим і таким, що говорить як мінімум двома мовами. Так що вибір доволі широкий», — усміхнувся тренер.
Про важливість чвертьфіналу:«Це величезний турнір із великою історією для нашого клубу. Суперник зараз у дуже хорошому моменті, вони багато виграють. Ми знаємо, який там буде тиск і атмосфера, але ми готові. Ми хочемо знову на «Вемблі», і завтра маємо шанс туди повернутися».
Про суперника, який вигравав цей трофей 50 років тому:«У цьому і є магія Кубка — кожна гра має свою історію, свій контекст. Цей матч — не виняток, він особливий».
Про гру у червоній формі на виїзді:«Так, і це робить матч ще трошки особливішим. Гарно виглядає».
Про уроки серії 16 перемог у 18 матчах сезону 23/24:«Так, ми повертаємося до того періоду, аналізуємо, що тоді робили добре та що можемо використати. Але нині інша група, інший контекст і інші виклики. Ми робимо те, що, на нашу думку, дає найкращий шанс вигравати зараз».
Про Калафіорі та провал Італії:«Треба підняти йому настрій. Для такої футбольної країни не потрапити на чемпіонат світу — це дуже боляче. І для нього, і для всієї країни».
Про Дьокереша:«Значення його голів величезне. Можу лише уявити, як це — витягнути свою збірну на турнір, коли вони могли туди не потрапити. Він повернувся повний енергії та впевненості».
Про атмосферу серед тих, хто поїде на світову першість:«У перший день вони всі ще на підйомі, але вони повертаються сюди щасливими, і це дуже добре. Тепер — фокус на клубі».
Про реакцію на поразку у фіналі Кубка ліги:«Така поразка має зробити нас сильнішими. Ми працювали над тим, щоб використати це як паливо і інструмент для останнього ривка сезону».
Про мотивацію гравців:«Так, одразу було помітно це бажання. Ми дивилися на те, що могли зробити краще, як змінюється гра на такому рівні між таймами. Усе це зробить нас сильнішими».
Про міжнародну паузу та аналіз роботи:«Ми переглянули останні 120 днів — кількість матчів, нашу переможну статистику, усе, що вдалося. Це дає перспективу. Але водночас ми дуже критично оцінили, що ще можемо покращити, щоб вигравати будь-який матч у будь-якому контексті».
Arsenal | The Gunners
✍️ HandofArsenal детально розписав про травми та терміни відновлення наших гравців:Застереження: Усі терміни можуть змінюватися залежно від характеру травми, а також процесу реабілітації та відновлення.• Мартін Едегор — щосили намагається повернутися до матчу проти «Саутгемптона»; Артета прийме остаточне рішення цього тижня.• Юррієн Тімбер — також прагне повернутися до гри із «Саутгемптоном». Тут не завадили б експерти з мови тіла для аналізу пресконференції Артети.• Деклан Райс — наскільки я розумію, він мав невелике ушкодження ще до матчу з «Сіті». Його відправили додому за порадою медичного штабу збірної Англії. Не здивуюся, якщо цими вихідними йому дадуть відпочити.• Букайо Сака — втома в «червоній зоні», цей перепочинок стався дуже вчасно. Відправлений додому за порадою медиків збірної Англії. Чекаємо, як він тренуватиметься цього тижня, перш ніж Артета прийме рішення щодо вихідних.• Ноні Мадуеке — побоювалися найгіршого, але, на щастя, після обстеження травму описали як незначну. Мені повідомили, що він готується до ігор проти «Спортінга» або «Борнмута».• Мартін Субіменді — незначний дискомфорт у коліні. Обстежений медиками збірної Іспанії та відправлений додому для відновлення. Ще один гравець, щодо якого я не здивуюся, якщо він знову відпочиватиме.• П'єро Інкап'є — як мені сказали, це забій, і гравець вживає запобіжних заходів для відпочинку та відновлення за порадою медичного штабу Еквадору.• Еберечі Езе — гравець усе ще проходить реабілітацію після травми гомілки. Є певний оптимізм, що він може повернутися раніше запланованого терміну, але ситуацію варто моніторити, коли він знову почне тренуватися на газоні.• Макс Доуман — мені повідомили, що вчитель на заміні Стів відправив його додому з уроку фізкультури. Хто знає, можливо, подкаст The Overlap присвятить цьому цілий випуск?👑 Забирай бездепозитний бонус 1000₴ для ставок в betking по промокоду GUNNERSArsenal | The Gunners
🎙 Прес-конференція Мікеля Артети після вчорашнього матчу:Про гол Еберечі Езе, який відкрив рахунок у матчі:«Так, я думаю, це правда, ми розпочали гру дуже добре. Ми були небезпечними з усіх позицій, їхній воротар, я думаю, утримував їх у грі, і нам потрібен був магічний момент від Езе, щоб забити чудовий гол, чудовий удар, який вивів нас уперед. У другому таймі у нас були періоди домінації, а також періоди, коли домінували вони, тому що вони дійсно класна команда, і вони дійсно добре знають, що роблять. І знову ж таки, дії Райса відкрили можливість виграти матч і двобій, і, на жаль, у нас також було чотири чи п’ять ситуацій, коли ми, мабуть, мали забивати третій м’яч і знімати всі питання про переможця. Але загалом, я думаю, ми повністю заслужили бути в чвертьфіналі».
Про те, чи знайшов Езе свій ритм:«Так, тепер він грає, думаю, кожні три дні, він має ритм, взаєморозуміння з партнерами, розуміння того, чого ми хочемо, і особливо його рівень активності, з м’ячем і без нього – у просторі, куди він рухається, і цілеспрямованість, яку він демонструє щоразу, коли він поруч із штрафним майданчиком. Це причина, чому він тут – щоб створювати такі моменти».
Про гру Деклана Райса:«Він був величезним. Він і вся команда – я щойно згадав про душу команди, я думаю, те, як вони борються за кожен м’яч, пристрасть, яку вони проявляють, і реакція на втрати – це щось неймовірне. Робити це на такому рівні кожні три дні – це дуже важко».
Про те, чи допомогла перемога в суботу атмосфері сьогодні ввечері:«Я думаю, атмосфера була дуже хорошою з самого початку. Я думаю, коли вони вийшли, вони відчули це. Це був один із тих вечорів, коли вболівальники були дуже-дуже позитивно налаштовані до команди, і реакція команди, очевидно, дала їм ще більше причин поводитися так. Отже, так, це саме те, що нам потрібно, останні дві гри – це стандарти, які потрібні нам, щоб допомогти досягти того, чого ми хочемо».
Про те, чи знав він про форму Езе навесні:«Так. Знаєте, чому я знаю? Тому що ви, хлопці, сказали мені! Чесно кажучи, я цього не знав!»
Про те, чи адаптувався Езе:«Я думаю, він будує кращу хімію, краще взаєморозуміння з усіма, і ми починаємо розуміти його набагато краще. Коли ти починаєш робити хороші ігрові дії, дію, яка може виграти для тебе гру – це піднімає твою впевненість, і це те, що потрібно кожному гравцю».
Про сейви Давіда Рая:«Я не знаю, скільки моментів вони створили, знову ж таки, за дві гри це був “стандарт” минулого разу, а перед тим удар головою, а сьогодні – ігровий момент. Він робить неймовірний сейв, ось чому він тут, він абсолютно дивовижний».
Про перший сезон Езе в Лізі чемпіонів:«Порівнюючи хвилини, які він грає зараз, з його кар’єрою, він грає набагато більше, ніж у будь-якому іншому сезоні, тому це також говорить про стабільність, яку він демонструє, він завжди в формі. Сьогодні йому довелося піти з поля – у нього багато ігрового часу в ногах, але він дуже добре справляється з тиском ситуації та очікуваннями».
Про те, чи мав він на увазі фінал Кубка ліги під час вибору складу:«Чесно кажучи, кожне рішення було зосереджено на сьогоднішній грі. На кону стояло величезне досягнення, ми були в чвертьфіналах тричі, але я не знаю, скільки всього в історії клубу. Не так вже й багато, я думаю, і це говорить про те, наскільки важко цього досягти, і тепер ми можемо почати думати про неділю».
Про те, що гра Езе в пресингу покращилася:«Без цього у тебе немає жодних шансів грати в цій команді. Тому що всі це роблять, і в цьому магія цього і причина, чому ми такі стабільні у виграші матчів і не даємо супернику забивати. Він може це робити – якби він не міг цього робити, я б ніколи цього не вимагав – він може це робити, він хоче це робити, і з кожним днем він робить це все краще й краще».
Arsenal | The Gunners
🎙 Найголовніше з сьогоднішньої прес-конференції Мікеля Артети напередодні завтрашнього матчу проти «Баєра»:Про настрій після перемоги над «Евертоном»:«Так, це був особливий момент, чудово розділити його з усіма. Але це вже в минулому. Зараз усі думки тільки про завтра».
Про Доумана:«Він зробив те, що побачити майже неможливо. Але це футбол: те, що було кілька днів тому, вже не має значення. Головне — наступний матч».
Про кадрову ситуацію:«Тімбер та Едегор — поза грою. Троссар у порядку, він доступний. Інших кадрових втрат немає».
Про суперника:«Баєр» — дуже добре зіграна команда з чіткою структурою. Ми бачили це у їхньому матчі з «Баварією». Нас чекає серйозне випробування, але ми граємо вдома, з нашими вболівальниками, і викладемося на повну».
Про роль Едегора для Доумана:«Досвід, яким можуть поділитися наші лідери, безцінний. Мартін — чудовий приклад для наслідування».
Про епізод з пенальті у матчі з «Евертоном»:«Переглядаючи гру, був дуже розчарований, що нам не дали пенальті. Це було очевидно».
Про готовність Едегора до неділі:«Він дуже хоче зіграти, але подивимося найближчими днями, як він почуватиметься після тренувань із командою».
Про роль вболівальників:«Я обожнюю такі моменти. Коли команда потребує допомоги, а натовп жене її вперед, це змінює все. Ми одразу відчули, як змінилася атмосфера, коли вболівальники зарядили команду енергією».
Про бажання перемагати:«Бажання вигравати зростає з кожним роком, особливо коли ти був так близько. Але треба жити сьогоденням, насолоджуватися моментом і вірити в успіх».
Про готовність Вайта:«Він у набагато кращій формі. Тренувався сьогодні, почувається добре. Ми знаємо, що Бен дає команді, коли він на піку форми».
Про гру проти закритого захисту «Баєра» минулого тижня:«Ми припустилися занадто багато втрат, які дозволили їм проводити контр-атаки. Ми виправимо це, будемо приймати кращі рішення і станемо більш небезпечними».
Про готовність Доумана грати регулярно:«Це залежить від того, що ви маєте на увазі під "регулярно". Його реакція на все дуже позитивна, і він завжди є опцією».
Про Ноні Мадуеке:«У Ноні є характер. Особливо у складні моменти він готовий брати на себе відповідальність і приймати агресивні рішення. У нього є якість, щоб це реалізувати».
Arsenal | The Gunners
✍️🏥 Один із аналітиків футбольних травм розписав про інцидент Юррієна Тімбера у вчорашньому матчі:У першому таймі матчу з «Евертоном» Юррієн Тімбер зазнав одразу двох ушкоджень. Судячи з повторів, найбільше занепокоєння викликає латеральний зв'язковий апарат гомілкостопа — схоже на розтягнення. Крім того, трохи згодом Тімбер схопився за пах, що може вказувати на загострення проблеми з привідним м'язом.Якщо діагноз «розтягнення гомілкостопа» підтвердиться, прогноз доволі оптимістичний — усе залежатиме від ступеня тяжкості.🔴 Орієнтовні терміни відновлення:• легке розтягнення гомілкостопа — до тижня;• розтягнення з пошкодженням структур (зв'язок) — від трьох тижнів;• травма привідного м'яза — від двох тижнів.Артету після матчу про стан Тімбера не питали, тому офіційних подробиць поки немає. Для точної оцінки характеру й ступеня травми знадобиться обстеження.Втім, якщо головна проблема справді в гомілкостопі, то те, що Тімбер зміг дограти більшу частину тайму після інциденту, — це добрий знак.👑 Забирай бездепозитний бонус 1000₴ для ставок в betking по промокоду GUNNERSArsenal | The Gunners
🎙 Прес-конференція Мікеля Артети після вчорашнього матчу:Про те, наскільки важливим був гол Кая Хавертца:«Дуже важливий. Гра мала різні фази: перший тайм, коли ми були дуже домінантними, і у нас був великий шанс з Габріельом, щоб зробити 1:0. Коли ви не реалізовуєте такі моменти, гра, очевидно, може змінитися. Потім ми не завершували достатньо атак: кожного разу, коли ми підходили до штрафного, ми втрачали м’яч, і це дозволяло супернику організовувати контратаки, що було для нас незвично. Без зайвих роздумів нам потрібно було показати певні речі».
«Ми обговорювали це в перерві і очікували швидкий старт, особливо знаючи певні їхні рутинні дії при початках, бо вони мали три матчі на вихідних. Але нас зловили зненацька: ми не були достатньо готові; пропустили момент після подачі з голови, а потім і гол. Коли ви даєте надію та перевагу супернику на такому рівні, вони нею скористаються. Далі нам довелося дійсно збиратися, бо емоційно гра стає зовсім іншою. Були 10-15 хвилин, коли ми не створювали достатньо загрози і не розуміли, як атакувати їхній блок, але останні 20-25 хвилин, після замін, гра була значно кращою. Врешті ми знайшли спосіб забити гол і зрівняти рахунок».
Про те, що вразило його у голі Кая:«Як спокійно він його реалізував. Футбол — дивна гра і створює особливі історії. Він повернувся сюди після довгого часу, був частиною цього клубу і забив такий важливий гол — це великий момент».
Про настрій наприкінці гри:«Саме тому я сказав, що емоційно гра стає іншою, бо команда суперника дуже сильна у переходах з оборони в атаку. З’являється поспіх, щоб створити небезпеку і зрівняти рахунок, і можна бути спійманим на контратаці. Мені сподобалося, що емоційно ми розуміли, що потрібно робити. Рівень виконання, звісно, має бути кращим, і він буде кращим у другому матчі. Ми адаптуємо кілька речей і рухатимемося далі».
Про Леандро Троссара:«Він тренувався вчора, але не був готовий грати. Сказав, що ще щось відчуває, а на такому рівні гравці повинні бути на 100%, і він таким не був».
Про те, чому замінив Букайо Саку:«Я подумав, що нам потрібно щось інше. Ноні добре додавав у грі та створював реальну загрозу, тому я вирішив зробити зміну».
Про пенальті, який заробив Мадуеке:«Мене це зовсім не здивувало, бо це його головна якість. Він дуже сміливий у таких діях і реально небезпечний, тож мати гравця з такими здібностями, коли він потрібен, — великий плюс».
Чи нагадала ця гра, наскільки складний цей турнір:«Так, і наскільки важко вигравати проти будь-якого суперника, особливо на виїзді. Це велика складова, і тоді розумієш, що ми зробили, вигравши вісім матчів поспіль у цьому турнірі — це дуже складно і ніхто раніше цього не робив. Ми повністю усвідомлюємо важливість гри і складність суперника. Тепер потрібно закривати справу в Лондоні».
Про відсутність Мартіна Едегора і нашу атакувальну гру:«Мартін має інші якості, але у нас є дуже талановиті гравці, і виконання наших дій має бути на іншому рівні. Ми хочемо створювати більше загроз у штрафному, а сьогодні цього часто не було. У футболі таке трапляється — потрібно реагувати. Після відбору м’яча простору для суперника обіграти нас було небагато, що точно потрібно покращити».
Про план на другий матч:«Ми подивимося на те, що вдосконалили, на ситуації, які можемо створювати, і будемо намагатися бути значно ефективнішими у багатьох простих речах, які сьогодні виконали не дуже добре».
Про те, чи був він розчарований тим, як ми захищалися при кутовому для «Баєра»:«Завжди є дві сторони — одна: суперник знайшов слабкість і скористався нашим браком уваги та швидкості реакції, а інша: ми. Ми знали, показали їм три відео з минулих вихідних, але не були готові і нас зловили».
Arsenal | The Gunners
🎙 Найголовніше з сьогоднішньої прес-конференції Мікеля Артети напередодні завтрашнього матчу проти «Баєра Леверкузена»:Про старт у плей-оф:«Ми увійшли в другу частину кампанії — тепер усе вирішується в один матч. Або проходиш далі, або вилітаєш. Нас очікує серйозне випробування проти дуже якісного суперника».
Про стан складу:«Едегор завтра не зіграє. Калафіорі та Троссар мають шанс бути в заявці — усе вирішимо по ситуації. Габріель і Саліба повернулися, як і Райс із Субіменді».
Про підхід до ігор Ліги чемпіонів:«Наш принцип — рухатися крок за кроком. Швидко зрозуміти характер матчу, адаптуватися та бути кращими. Найближчими днями ми виступатимемо одразу в трьох турнірах — і до кожного потрібна правильна ментальність».
Про Майлза Льюїса-Скеллі:«У кожного сезону є свої періоди. Він мав сильні моменти, були й ті, коли грав менше. Конкуренція теж впливає. Але він прогресує і працює чудово».
Про готовність до плей-оф:«Так, досвіду стало більше. Але Ліга чемпіонів — це про конкретний день та конкретні миті. Треба бути кращими саме тоді, коли це вирішує результат».
Про уроки минулої єврокампанії:«Висновки є, але кожен матч — своя історія. Важливо застосувати правильні рішення у той короткий момент, коли вони визначають долю зустрічі».
Про розмови про трофеї:«Я не говорю про “квадрупл”. Ми всі добре розуміємо, наскільки складний кожен турнір. Ми постійно перемикаємося між змаганнями — і маємо тримати цей темп».
Про минуле Кая Гаверца в Німеччині:«Я не так багато бачив його матчів там через щільний графік, але ми багато розмовляли. Він провів 10 важливих років у цьому клубі — і це помітно по тому, як його тут зустрічають. Він чудово підготований, уже три тижні працює стабільно».
Про складний період травм для Кая:«Для нього це новий досвід. Але він має характер, терпіння і величезну любов до гри. Він пройшов важкі моменти — і зараз має насолоджуватися результатом своєї роботи».
Про атмосферу в команді:«Є красиві миті, є складні — як завжди у футболі. Але в нас фантастична команда: і гравці, і всі, хто працює поруч».
Про віру в успіх:«Живу теперішнім. Щодня віддаю максимум, передаю оптимізм команді. Попереду ще багато роботи — і все починається завтра».
Про те, чи контактував він з Хабі Алонсо напередодні матчу:«Я не хотів ставити його в незручне становище. Знаю, наскільки важливий цей клуб для нього. До того ж у нас достатньо інформації від двох хлопців, які зовсім недавно тут виступали».
Arsenal | The Gunners
🎙 Прес-конференція Мікеля Артети після вчорашнього матчу:Про те, яке враження справив на нього «Мансфілд Таун»:«Що ж, це була велика подія. Гадаю, цей матч уособлює історію Кубка Англії, його складність і його красу. Передусім тому, що вони створили нам дуже багато проблем, тож велика подяка Найджелу, команді та тому, як вони грали. Через стан поля їм також довелося адаптуватися, через енергію, яку вкладали вболівальники, — вона була надзвичайною. Інтенсивність, іноді жартівливі вигуки, взаємодія з гравцями та віра, яку вони передавали команді. І через це перемогу справді треба було вибороти. У нас були моменти, коли рахунок міг стати 2:0 або 3:0, але коли ти не закриваєш гру, а суперники зберігають надію та віру, це стає дедалі небезпечнішим. І після того, як вони зрівняли рахунок, нам довелося докласти надзусиль, аж вибороти право на перемогу».
Про гру Макса Доумана:«Я дуже пишаюся ним. Також дуже пишаюся Марлі, адже двоє 16-річних вийшли в основі в Кубку Англії. Це багато говорить про них, про їхній характер і якість. А Макс… так, гадаю, він був винятковим».
Про те, як Макс і Марлі Селмон адаптувалися до гри:«Ну, перш за все, вітаю їх, адже дебютувати в основному складі в Кубку Англії… Я думаю, Макс — наймолодший гравець в історії цього турніру. А це змагання триває вже досить довго. Тож це показує, наскільки це важко. І я дуже пишаюся ними, сподіваюся, Джейдон Діксон отримав таке ж задоволення від свого дебюту. А подальша робота — це лише перший крок для них, попереду ще багато чого».
Про те, що він сказав Селмону після голу «Мансфілда»:«Так, мені треба переглянути той епізод, але я відчував, що він відчуває провину. Певною мірою це добре, але не можна втрачати перспективу, тому що кожен, хто був у цій роздягальні, хто грав на цьому рівні, припускався помилки, через яку ставав гол. Але це неважливо. Важливим є те, як він зіграв загалом, і деякі речі, які він робив на полі. Гадаю, це набагато важливіше за інше».
Про гру в три центральні захисники вперше за чотири з половиною роки:«Враховуючи наявних гравців, а також те, що ми хотіли контролювати навантаження та певні проблеми, які були в команді, нам довелося до цього адаптуватися. Іноді це неідеально, коли на підготовку є лише один день, але це також був виклик для всіх нас — подивитися, як ми можемо пристосуватися до цього, що, як я й очікував, відбувалося в дуже складних обставинах».
Про контроль м’яча Максом на полі:«Так, і якість. Тому що, коли м’яч постійно відскакує на нерівному полі й суперники “дихають у спину”, те, як він розпоряджається часом і простором, які приймання м’яча виконує, — це просто неймовірно. Особливо враховуючи швидкість, з якою він це робить. Але це говорить про талант, який у нас є».
Про те, що Леандро Троссар і Рікардо Калафіорі були замінені:«В обох були незначні ушкодження, їм було некомфортно продовжувати гру. І ми знали, що така ймовірність існує, особливо в тих умовах, у яких ми сьогодні грали. Тому ми змушені були їх замінити».
Про гравців, які не поїхали на матч:«У них були проблеми, вони грали з пошкодженнями. Кількість матчів, які ми проводимо, є, очевидно, надзвичайно виснажливою. І це була єдина можливість спробувати “вилікувати” ці проблеми, щоб вони могли якомога краще розпочати наступний дворічний відрізок перед міжнародною перервою. Нам довелося ухвалити ці рішення».
Про зміну нашої тактики:«Тому що ми підлаштовуємося під суперника, і найважливіше — це те, як ми можемо допомогти команді забивати голи в будь-якій ситуації. З кутовими те саме».
Arsenal | The Gunners