Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Антикорупційний вимір
Añadido 06 dic. 2025

Антикорупційний вимір

@anticorvymir
Número de suscriptores: 250
Fotos: 3,810
Videos: 12
Enlaces: 2,270
Descripción:
Незалежне медіа, яке висвітлює тему корупції на півдні України та викриває причетних до неї осіб. 🔗: https://anticorruption-vymir.com.ua/ Підтримати Антикорупційний вимір на Монобазі: https://base.monobank.ua/BvrSGjF9mE33eL

👥 Número de suscriptores

250
Promedio/Día:: -1
Promedio/Tiempo:: -1
Promedio/Mes:: -1

👁️ Vistas promedio por mensaje

35
Promedio/Día:: 39
Promedio/Tiempo:: 38
ERR: 14%

📊 Mensajes por Día

2.3
Último día: 2
Promedio semanal: 2.7
Promedio por día: 2.3

Historial de cambios de logotipo

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

🛠 З початку повномасштабного вторгнення Одеса зазнала чималих руйнувань. В результаті міській владі довелося витратити значні кошти на відновлення пошкодженого майна, протиаварійні ремонти, розгрібання завалів та навіть знесення будівель. Останнє стало найболючішим для містян, адже призводить до втрати житла, навчальних закладів, робочих місць та бізнесу. Крім того, це змушує задуматися про те, що ж наші чиновники будуть робити зі звільненими земельними ділянками. Адже посадовці мерії та депутати Одеської міської ради давно мають сумнівну репутацію, особливо в питаннях землі. Тому громадяни з острахом і недовірою спостерігає за знесенням будівель, які пошкодила рф. Процес ухвалення рішень про знесення або відновлення майна викликає багато питань, бо не є достатньо прозорим.Тож «Антикорупційний вимір» вирішив дослідити, як в Одесі ухвалюються рішення про збереження чи знесення будівель. В результаті вивчення цього питання у нас виникло ще більше підозр та запитань. Адже ми виявили, що відповідальний за це Департамент з благоустрою міста залучає до процесу оцінки стану будівель осіб, повʼязаних з сумнівними забудовниками. Як зʼясувала редакція, вирішальний вплив на долю одеських будинків та інших обʼєктів чиновники віддали в руки осіб, яких важко назвати не зацікавленими. Читайте подробиці у матеріалі на нашому сайті або читайте скорочену версію у горталці👇Деталі➡️ https://surl.lu/lsrleuПублікація створена в рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) «Посилення громадського контролю» за фінансової підтримки Норвегії.
💰 Їдальню Болградського ліцею №2 за понад 1,3 мільйона гривень поремонтує ексчиновниця, що рік тому зареєструвалася підприємицею. Майже одразу після реєстрації ФОП вона почала отримувати підряди без конкурсу. До ліцею їй не траплялися контракти дорожчі за 200 тисяч гривень. Про досвід виконання ремонтних робіт, наявність працівників та матеріально-технічної бази у підприємиці нічого не відомо.4 грудня Відділ освіти Болградської міської ради опублікував договір, за яким ФОП Хлопіна Наталя Едуардівна виконає капітальний ремонт їдальні Болградського ліцею №2. Роботи проведуть за адресою м. Болград, пл. Данила Крижанівського. Триватимуть вони до березня наступного року.За даними аналітичної платформи YouControl, Наталя Хлопіна стала підприємицею у листопаді 2024 року. Уже через 20 днів після реєстрації вона почала отримувати підряди напряму, без проведення відкритого конкурсу. У 2023 році Хлопіна працювала заступницею начальника Управління капітального будівництва Ізмаїльської міської ради. На початку 2024 року вона подавала декларацію за 2023 рік.Раніше Наталя Хлопіна також працювала у виконавчому комітеті Кілійської міської ради та у ПАТ «Українське Дунайське пароплавство». До укладання договору на ремонт їдальні її основними замовниками були 3-й Державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС в Одеській області та Одеський обласний центр зайнятості. Окрім ремонтів, підприємиця постачала за бюджетні кошти канцелярські товари. Канцтоварів на понад 77 тисяч гривень у неї придбала пожежно-рятувальна служба.Публікація створена в рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) «Посилення громадського контролю» за фінансової підтримки Норвегії.
💸 Перед самим укладанням угоди на ремонт будинку ЖБК «Лазурна 1» у Чорноморську в компанії «Лідєр-Буд» змінилася директорка. Попри те, що ця фірма вже фігурує у кількох кримінальних провадженнях про завищення вартості робіт і підробку документів, міське комунальне підприємство знову довірило їй бюджетний підряд без тендеру. КП «Міське управління житлово-комунального господарства» Чорноморської міської ради Одеського району уклало договір на капітальний ремонт житлового будинку ЖБК «Лазурна 1» у Чорноморську. Йдеться про заміну вікон у багатоквартирному будинку на вулиці Лазурна.Згідно з інформацією в системі Prozorro, звіт про договір оприлюднили 14 жовтня 2025 року. Підрядником визначили ТОВ «Лідєр-Буд», яке виконає роботи за 580 тисяч гривень. Закупівлю провели без використання електронної системи, тобто напряму. У договорі зазначено, що підрядник має виконати роботи до 31 грудня 2025 року.Фірма-підрядник засвітилась в кількох кримінальних справах щодо бюджетних закупівель. Одна справа стосувалась капітального ремонту вхідних груп у багатоповерхівках у Чорноморську, де, за даними слідства, були прийняті акти з завищеними обсягами та вартістю робіт. Через це громада зазнала збитків на понад 420 тисяч гривень. В іншій справі засвітився договір з «Лідєр-Буд». З ухвали суду відомо, що розслідування стосувалось можливого зловживання службовим становищем посадовців Південного офісу Держаудитслужби та інших правоохоронних органів Одеської області в інтересах приватної компанії ТОВ «Юг-Укрстрой».За даними слідства, саме ця фірма виконувала будівництво нового лікувального корпусу Інституту очних хвороб і тканинної терапії імені Філатова в Одесі, але при цьому вартість робіт неодноразово збільшували без проведення нових тендерів із 274 мільйонів до майже 478 мільйонів гривень. Під час обшуку правоохоронці знайшли документи, які свідчать про фінансові зв’язки між ТОВ «Юг-Укрстрой» і ТОВ «Лідєр-Буд». Публікація створена в рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) «Посилення громадського контролю» за фінансової підтримки Норвегії.
📝 Комунальне некомерційне підприємство «Арцизька центральна опорна лікарня» уклало договір на капітальний ремонт отоларингологічного відділення вартістю понад 1,3 млн грн за неконкурентною процедурою з підприємицею Марією Волковою. За даними публічних реєстрів, до цього більшість контрактів підрядниці стосувалися дрібних транспортних і господарських послуг, а найбільшим її замовником упродовж років залишалася саме ця лікарня.Йдеться про капітальний ремонт приміщень ЛОР-відділення лікарні на вулиці Добровольського в Арцизі Болградського району. Строк дії договору визначений з 16 грудня 2025 року по 31 грудня 2025 року. Водночас у графіку виконання робіт зазначено, що надання послуг має відбутися в один день — 16 грудня 2025 року. Роботи за договором виконуватиме Волкова Марія Семенівна, зареєстрована в селі Виноградівка Арцизької громади.За даними clarity-project, Марія Семенівна веде підприємницьку діяльність з 2001 року і з того часу з нею уклали 198 договорів на понад 11,6 мільйона гривень. Найбільшим замовником підприємиці є саме «Арцизька центральна опорна лікарня», з якою вона підписала 48 контрактів на суму понад 3 мільйони гривень. Водночас з укладених договорів видно, що підприємиця спеціалізується насамперед на дрібних і середніх підрядних роботах та послугах господарського характеру для комунальних і бюджетних установ. Оскільки закупівля пройшла за неконкурентною процедурою, документів про досвід в будівництві, наявність обладнання чи працівників, підприємиця не подавала. Тож наразі невідомо й документально не підтверджено, чи такий досвід і такі ресурси вона має. За даними YouControl, Марія Семенівна Волкова (або її повна тезка) є дружиною Петра Зіновійовича Волкова, який також з села Виноградівка, як і підприємиця, і який подавав декларацію як депутат міської ради та директор ТОВ «Насіння трав». Згідно з декларацією, дружина ексдепутата займається підприємницькою діяльністю і серед майна пари вказані вантажні автомобілі та навантажувачі. Публікація створена в рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) «Посилення громадського контролю» за фінансової підтримки Норвегії.
📰 Відділ освіти, молоді та спорту Арцизької міської ради розповів, для чого купують газету «Арцизькі вісті», а також надав редакції «Антикорупційного виміру» договори з постачальником. Та це не пояснює, чому для бюджетних установ газета, яку на пошті можна передплатити за 51 гривню, коштує платникам податків майже в 12 разів дорожче. Якщо освітяни відповідь надали і принаймні зрозуміло, навіщо їм така кількість газет, то медзаклад запит редакції проігнорував. Власниця газети спочатку надала суперечливі пояснення, а потім висловила бажання, щоб їй писали офіційні запити.Нагадаємо, нещодавно «Антикорупційний вимір» розповідав, що розпорядники бюджетних коштів в Арцизі купують газету по 650 гривень. Відділ освіти, молоді та спорту Арцизької міської ради вже тричі за 2025 рік замовив по 153 газети «Арцизькі вісті» за фантастичною ціною. Водночас на сайті Укрпошти газету з доставкою можна передплатити за 51 гривню. Після публікації матеріалу власниця газети Оксана Терзі заявила, що йдеться про річну підписку, а не про вартість одного примірника.Однак відповідь Відділу освіти та надані договори цю версію не підтвердили. Чиновники пояснили, що газету купують для 25 закладів освіти, зокрема для бібліотек, учительських і навчальних приміщень. Водночас Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Арцизької міської ради» не пояснило, навіщо медикам 60 примірників газети.Як пояснив адвокат Євген Воробйов, закупівля бюджетними установами Арциза газети «Арцизькі вісті» за ціною понад 650 грн за примірник, при наявній ринковій вартості 51 грн, може містити ознаки неекономного та нераціонального використання бюджетних коштів, що прямо суперечить принципам публічних закупівель, визначеним ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі».Публікація створена в рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) «Посилення громадського контролю» за фінансової підтримки Норвегії.
📰 Відділ освіти, молоді та спорту Арцизької міської ради замовив газети «Арцизькі вісті» на майже сто тисяч гривень. Відзвітувавши про закупівлю на Прозорро, чиновники не опублікували сам договір. В специфікації сказано, що купують 153 одиниці продукції. Тобто по 650 гривень за одину газету. Цікавий попит серед бюджетних установ на газету виник лише у 2025 році, коли у ТОВ, що видає «Арцизькі вісті» змінилася керівниця і власниця. Звіт про укладання договору опублікували 5 листопада. За даними «Укрпошти», виходить газета раз на тиждень. Передплатити її можна за ціною у 51 гривню примірник.За даними аналітичної платформи YouControl, очолює ТОВ «Редакція газети «Арцизькі вісті»» Оксана Іванівна Терзі, яка є єдиною власницею. Саме наприкінці листопада 2024 року вона очолила фірму і стала власницею ТОВ. Цікавий попит серед бюджетних установ на газету виник лише у 2025 році. Журналістка «Антикорупційного виміру» запитала пані Терзі, чому газета коштує так дорого. Оксана Іванівна відповіла, що мова про річну підписку, а не одну газету. Втім, у відповідь на запит чиновники спростували цю інформацію. Мова саме про 650 гривень за одну газету.Публікація створена в рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) «Посилення громадського контролю» за фінансової підтримки Норвегії.
💸 Підприємець з Одеси регулярно отримує бюджетні підряди від комунальних установ міста напряму. Лише цьогоріч з ним уклали договорів на понад 7 мільйонів. Водночас він був директором фірми, яка зараз регулярно світиться у журналістських і кримінальних розслідуваннях. Самого його звинувачували у привласненні коштів, але звільнили від відповідальності через сплив строків давності.Загалом у 2025 році цей підрядник виконав 17 бюджетних договорів на суму понад 7 мільйонів гривень. Переважно йшлося про ремонтно-будівельні роботи у закладах освіти. Раніше він очолював фірму «Пілон Вест», щодо якої відкривали кримінальні провадження. У 2021 році суд звільнив його від кримінальної відповідальності за службове підроблення та розтрату через закінчення строків давності. Нинішній директор «Пілон Вест» — колишній податківець, внесений до реєстру корупціонерів. Публікація створена в рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) «Посилення громадського контролю» за фінансової підтримки Норвегії.
💵 У справі про розкрадання коштів громади Фонтанської сільради на берегоукріпленні в Крижанівці директор підрядної фірми «Астерн» Анатолій Погода визнав провину у підробленні документів. За даними слідства, підписані ним акти стали підставою для виведення 3 мільйонів гривень із бюджету. Директор отримав штраф у 34 тисячі гривень. Натомість щодо ексголови Фонтанської сільради Наталії Крупиці досі тривають суди.З вироку Пересипського районного суду Одеси відомо, що директор товариства «Астерн» визнав свою провину у службовому підробленні документів. Йдеться про справу щодо заволодіння коштами місцевого бюджету Фонтанської сільради. В липні цього року Анатолій Погода погодився на співпрацю зі слідством і визнав свою провину, тож його справу суд виніс в окреме кримінальне провадження. Сама ексголова сільради не заперечувала проти цього, щодо неї продовжується розгляд справи. За версією слідства, саме посадовиця підписала документи, що дозволили перерахувати з бюджету 3 мільйони гривень за фіктивні будівельні матеріали. Матеріали нібито були отримані від компанії «Астерн». Насправді жодних будматеріалів компанія не отримувала. Попри це акт із неправдивими даними був підписаний.Закупівля, що стала предметом кримінального провадження, стосувалася проєкту берегоукріплення в селі Крижанівка на узбережжі Чорного моря. Його замовила Фонтанська сільська рада Одеського району, а очікувана вартість робіт становила понад 13,5 мільйона гривень. Договір уклали наприкінці 2021 року. Підрядник мав завершити роботи до липня 2022 року.За обвинуваченням у службовому підробленні суд призначив Анатолію Погоді штраф у розмірі 34 тисячі гривень і заборонив протягом трьох років обіймати керівні посади, пов’язані з адміністративно-розпорядчими функціями.Публікація створена в рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) «Посилення громадського контролю» за фінансової підтримки Норвегії.
⚖️ У вересні поліція відкрила кримінальне провадження і розслідує ймовірну схему заволодіння бюджетними коштами на купівлі вугілля. Наразі звернулися до суду за дозволом на доступ до одного з договорів. Та в цілому, на думку слідства, чиновники системно проводили закупівлі з дискримінаційними вимогами і купували вугілля за завищеними цінами протягом 2024–2025 років.Як випливає з тексту ухвали суду, протягом двох років оприлюднені замовниками проєкти договорів містили вимоги до якості кам`яного вугілля, які не передбачені ДСТУ. Такі вимоги перешкоджали участь інших учасників, окрім «потрібного» у проведенні закупівлі.Правоохоронці дійшли висновку, що підрядник постачає вугілля за 11–12 тис. грн/т при середньоринковій ціні 9–10 тис. грн/т. Водночас його якість може не відповідати ДСТУ, що знижує реальну вартість до 6,5 тис. грн/т. Через це ціни могли бути завищені майже вдвічі.Наразі слідство вказало, що підрядник здійснює свою діяльність з 2022 року і запросили доступ, поміж іншого, до договору №1 від 23.01.2025. В ухвалі зазначено, що предметом договору є поставка товару «Вугілля кам`яне марки Г(Г2) (13-100), Брикет паливний вугільний».Такий договір є на порталі закупівель Prozorro, і постачальник дійсно зареєстрований у 2022 році. Постачальник у цій закупівлі — ТОВ «БЕЙМІЛ АКТИВ». За даними YouControl, фірма зареєструвалася 16 вересня 2022 року.За даними clarity-project, з фірмою за три роки чиновники підписали 108 договорів на загальну суму понад 72 мільйони гривень.Всього Відділ освіти, культури, молоді та спорту Петропавлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області придбав у цього постачальника вугілля на понад 7 мільйонів гривень і став одним з найбільших замовників. Цікаво, що керівник компанії місяць тому зареєструвався як ФОП і вже продав чиновникам деревину на 221 тисячу гривень. Всі підряди отримав без конкурсу.Підприємцю наразі 24 роки. Тож керувати компанією, яка постачає вугілля на мільйони гривень, він почав у 21 рік.Публікація створена в рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) «Посилення громадського контролю» за фінансової підтримки Норвегії.
🤯 Пам'ятаєте, нещодавно ЗМІ повідомляли про штурм санаторію в Конча-Заспі? Так ось, за інформацією Bihus Info, конфлікт із військовими на території санаторію в Конча-Заспі не просто «непорозуміння» між ЗСУ та ГУР. Ймовірно, силовиків використали, щоб «засвітити» локацію і зробити неможливим їхнє подальше перебування там.За даними журналістів, інтерес до цієї території давно має одеський бізнесмен Борис Кауфман. Компанії з його орбіти роками намагаються отримати контроль над 23 гектарами лісу. Наразі йому належить лише частина майна 12 об’єктів, земля в цьому місці коштує близько 20 тисяч доларів за сотку.Bihus Info також звертають увагу на зв’язки Кауфмана з владою. Раніше він був частим гостем в ОП, а нині його автівками користується Давид Арахамія, з яким бізнесмен знайомий багато років.З огляду на це журналісти припускають, що саме Кауфман може бути зацікавлений у «звільненні» всієї території санаторію, навіть якщо для цього можуть підійти будь-які методи – навіть втягування у конфлікт військових.👉 Підпишись | Підтримай 🪙