Fuente
Антон Янко: телеграм-канал | А НАМ ІНСПЕКТОР СКАЗАВ…Останнім часом бачу багато питань стосовно запи...
10 600 Vistas/Alcance
2025-01-18 22:03
Mensaje №516
А НАМ ІНСПЕКТОР СКАЗАВ…Останнім часом бачу багато питань стосовно запитів ДПС до роботодавців щодо дотримання розміру заробітної плати працівників. І вони неправомірні та абсурдні, звичайно. Претензії ДПС можна поділити на 2 типи:1. «Працівнику нараховано менше 8000 грн, а це порушення! Швиденько нарахуйте йому МЗП, бо менше ніззя!». Тут апелюємо до ст. 56 КЗпП про неповний робочий час, яку ніхто не скасовував. Навіть з окладом 20 000 грн може бути нараховано за фактично відпрацьований час набагато менше МЗП – все залежить від графіку роботи.2. «Середня по регіону/галузі 19000 грн, а у ваших працівників на рівні МЗП – це порушення! От як прийдемо до Вас разом з Держпрацею!...». Тут не боїмося посилатись на ст. 6 Закону про оплату праці, згідно з якою роботодавець самостійно визначає систему оплати праці і рівень заробітної плати. Навіть 8000 грн у всіх працівників не є порушенням при дотриманні диференціації окладів (у прибиральниці оклад 5000 грн, а у директора - 7000 грн) і вимоги нарахування МЗП пропорційно відпрацьованому часу (і прибиральниця і директор в такому разі отримають по 8000 нараховано за повний місяць абсолютно законно!).В цілому, ДПС (як і завжди) прагне залякуванням досягнути бажаного – збільшити податкові надходження. (Ну не за працівників же Ваших вони переживають!) Але бувалих роботодавців хіба налякаєш?!