Fuente
ПЕРЕМОГА УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ SHUTIAK_ | ️ Частина перша: аеродром КульбакинеПерше, що почули миколаївці вранці...
31 Vistas/Alcance
2026-02-24 13:46
Mensaje №43830
❗️ Частина перша: аеродром КульбакинеПерше, що почули миколаївці вранці 24 лютого, були ракетні удари по аеродрому Кульбакине, де базується 299-а Бригада тактичної авіації. Ворог намагався вдарити по стратегічно важливій цілі та позбавити українську авіацію головного аеродрому на півдні України, при цьому знищивши стоянку літаків Су-25 та МіГ-29. Проте не склалося, як хотілося. Усі винищувачі з авіабази було вчасно піднято у повітря. В результаті превентивного удару ворога, жоден робочий літак не постраждав. Проте цього не можна сказати про злітно-посадкову смугу (ЗПС) та інфраструктуру аеродрому. Внаслідок ранкового ракетного удару було суттєво пошкоджено ЗПС, але протягом доби її вже було відновлено. росіяни протягом наступник тижнів майже щодня завдали ракетних та артилерійських ударів по авіабазі. Головною метою російської окупаційної армії було захопити Кульбакине. 4-го березня під командуванням генерал-майора Аркадія Марзоєва вже напіврозбитий елітний 247-й полк ВДВ йде у штурм аеродрому. Натомість так звану еліту зустріли підрозділи поліції "Хижак" та "Тор". В результаті битви, 247-й полк ВДВ потерпів нищівної поразки: 76 загиблих та 140 поранених. Таким чином 5-го березня у мережі шириться відео, де бійці поліції йдуть авіабазою, а на флагштоці майорить український прапор. Відео 1 - зліт винищувача МіГ-29 299-ї БрТА о 8:00 24-го лютого з аеродрому Кульбакине;Відео 2 - авіаудар по аеродрому;Відео 3 - уражена злітно-посадкова смуга;Відео 4 - розбита артилерійська позиція 247-го полку ВДВ. Силам оборони вдалося затрофеїти частину САУ та гаубиць. Всього вдалося захопити близько 30 одиниць різного обладнання;Відео 5 - підрозділи поліції йдуть авіабазою після запеклого бою з російськими десантниками. #чотирироки