Міський голова Ігор Терехов сьогодні, 10 червня, привітав випускників КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради з отриманням дипломів.Цього року дипломи про здобуття освіти отримали 484 випускники. Сорок бакалаврів отримали дипломи з відзнакою.Ігор Терехов подякував викладачам академії за підготовку фахівців, які вже найближчим часом працюватимуть в освітній, соціальній та гуманітарній сферах Харкова, області та всієї України. Мер підкреслив, що в умовах війни професія педагога має особливе значення, адже саме вчителі допомагають дітям здобувати знання, зберігати відчуття стабільності та віру в майбутнє.«Ви обрали надзвичайно важливу справу - навчати дітей. І я впевнений, що дуже скоро багато хто з вас прийде до наших шкіл, дитсадків, освітніх просторів. Я дуже хочу, щоб у вашому житті більше ніколи не було війни, щоб ви навчали дітей не в підземних школах, не в укриттях, а у світлих, мирних класах. Бажаю вам витримки, сил, любові до дітей і віри в себе!» - зазначив мер.
Урочиста церемонія нагородження переможців та призерів Харківських спортивних шкільних ліг відбулася в Харкові.Змагання проходили у двох вікових категоріях - серед учнів 5-8 та 9-11 класів. Протягом трьох місяців школярі демонстрували свої вміння у боулінгу, шахах, настільному тенісі, армрестлінгу та кіберспорті.Цього року до участі в проєкті долучилися 483 команди зі 158 закладів загальної середньої освіти Харкова, загалом - майже 1,7 тис. школярів.Під час церемонії нагородження міський голова Ігор Терехов привітав переможців та призерів, а також подякував усім учасникам за активність, наполегливість і любов до спорту. Він зазначив, що навіть в умовах війни харківські діти продовжують навчатися, розвиватися та досягати успіхів, демонструючи силу духу й незламність міста.«Дякую, що ви залишаєтеся в Харкові, що ви берете участь у таких змаганнях! Це і є справжня сила духу нашого незламного міста. Бажаю всім нам якнайшвидшого миру, а кожному з вас - міцного здоров’я та нових перемог!» - зазначив мер.
Міський голова Ігор Терехов під час робочого візиту до Рівного розповів про пріоритети розвитку Харкова, відбудову міста в умовах війни та необхідність формування спільної стратегії розвитку українських громад.За словами мера, повномасштабна війна змусила скоригувати окремі проєкти, однак стратегічні цілі Харкова залишаються незмінними.«Якби не було війни, ми вже побудували б дві станції метро та нове депо. Сьогодні ми змушені переглядати підходи та переносити будівництво депо під землю. Так само змінилися підходи до будівництва житла. Разом із Фундацією Нормана Фостера та харківськими архітекторами ми розробили Генеральний план розвитку міста. Ми вже не говоримо про масове будівництво багатоповерхівок. Нові житлові будинки мають бути максимум шести-семиповерховими з обов’язковими підземними паркінгами подвійного призначення. Це питання безпеки та відповідальності за людське життя», - зазначив Ігор Терехов.Він наголосив, що будівництво має стати одним із головних драйверів економіки. Водночас кожне українське місто повинно розвивати власні конкурентні переваги. Зокрема, Харків і надалі робитиме ставку на освіту, науку, ІТ-сектор, аерокосмічну галузь. За словами мера, така спеціалізація громад має стати частиною загальнодержавної економічної моделі відновлення України. Крім того, Ігор Терехов приділив увагу важливості співпраці між громадами, особливо між прифронтовими та тиловими.«Для мене це дуже важлива поїздка. Нам потрібно спілкуватися, підтримувати одне одного та напрацьовувати спільні рішення. Сьогодні ми ділимося досвідом, але водночас маємо думати про майбутнє: якими будуть наші міста, як повернути людей з-за кордону, як розвивати освіту, економіку та соціальну підтримку», - підкреслив Ігор Терехов.Своєю чергою секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян зазначив, що партнерство між громадами має сьогодні особливе значення.«Ця співпраця дає можливість не лише отримати підтримку, а й відчути, що ти не один. Ми бачимо мужність харків’ян. Наша історія зараз пишеться викликами війни. Ця зустріч дала можливість краще зрозуміти потреби прифронтового міста, поспілкуватися з переселенцями та релокованим бізнесом. Рівне й надалі буде підтримувати Харків», - наголосив він.
Дорогі медійники!Ми найчастіше зустрічаємося у найтяжчі моменти. Біля зруйнованих будинків. На місцях нічних ударів. Там, де люди втратили рідних, дім чи справу всього життя. У хвилини, коли важко говорити, але абсолютно неможливо мовчати.Чудово розумію, скільки ресурсу забирає ваша робота. Вона вимагає сталевої витримки, сміливості, гострого розуму, уважності до деталей та безмежної душевної віддачі. І попри таке шалене емоційне навантаження, вам щодня вдається робити майстерно тримати цей ідеальний баланс між високим професіоналізмом та справжньою людяністю.Ваші слова сьогодні мають цілком реальну силу. Після опублікованих матеріалів збори для наших захисників закриваються набагато швидше, а постраждалі родини знаходять підтримку небайдужих. Дякую за чесність. За сенси, які ви несете в суспільство, за любов до Харкова та України, за вміння дивитися в корінь проблеми, помічати найважливіше і говорити про найскладніше так, щоб кожне слово знаходило відгук у душах людей . За працю, яка дає можливість міжнародній спільноті знати обʼєктивні речі про російську війну і нашу з вами стійкість. Мрію, щоб зовсім скоро стрічки новин наповнилися винятково радісними подіями. Щоб ми частіше обговорювали архітектуру відновлених шкіл, сучасну забудову, розвиток міських просторів та мирне майбутнє Харкова та України! Бережіть себе! З Днем журналіста!
Для розвитку науки в прифронтових громадах України необхідно посилювати співпрацю між університетами, бізнесом і місцевою владою.Про це очільник Асоціації прифронтових міст та громад, Харківський міський голова Ігор Терехов заявив сьогодні, 5 червня, під час Всеукраїнського форуму АПМГ і Харківської міської ради «Наука і науковці українського прифронту: сьогодення та майбутнє».Під час виступу мер озвучив три конкретні ініціативи, які, на його думку, можуть сприяти підтримці молоді, науковців і закладів вищої освіти.Зокрема, він запропонував переглянути підходи до проведення муніципальних тендерів. За словами Ігоря Терехова, громади можуть надавати перевагу компаніям, які інвестують у місцеві наукові розробки, лабораторії та дослідницькі проєкти. Така практика вже застосовується в низці європейських країн і може бути реалізована в Україні у форматі пілотного проєкту.Другою пропозицією стало створення інноваційних просторів безпосередньо на базі університетів. Йдеться про розвиток партнерств між закладами вищої освіти та приватними компаніями, які могли б відкривати дослідницькі центри спільно з університетськими кафедрами. Ігор Терехов зазначив, що такий підхід сприятиме появі нових робочих місць для студентів, залученню інвестицій і розвитку сучасних наукових розробок.Окремо Ігор Терехов виступив з ініціативою створення Муніципального фонду підтримки молодіжної науки. Передбачається, що фонд надаватиме гранти студентам та аспірантам для реалізації проєктів, спрямованих на вирішення актуальних завдань розвитку громад, зокрема, у сферах транспорту, енергетики та міського планування.Міський голова також зазначив, що Харків уже має успішний досвід співпраці з науковою спільнотою.«Ми працюємо разом з університетом міського господарства імені Бекетова над створенням нових проєктних рішень і будемо продовжувати цю роботу. Я пропоную, щоб інші міста також розвивали подібну взаємодію. Переконаний, що наука в Україні має стати повноцінним, сильним партнером і для влади, і для бізнесу», - підсумував Ігор Терехов.
Місто Харків отримало статус асоційованого члена Асамблеї Європейських регіонів (AER).Про це було оголошено сьогодні під час Генеральної асамблеї організації.Асамблея Європейських регіонів є однією з найбільших незалежних мереж регіонального співробітництва в Європі. Вона об’єднує регіони та партнерські організації для розвитку міжнародної співпраці, обміну досвідом і реалізації спільних проєктів у сферах економіки, освіти, молодіжної політики, інновацій тощо.Участь Харкова в роботі Асамблеї відкриває додаткові можливості для розвитку партнерств із європейськими регіонами та участі в міжнародних програмах і проєктах.Крім того, ректора Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Тетяну Шталь було призначено координатором з роботи з університетами України в межах діяльності робочої групи Асамблеї Європейських регіонів з питань освіти. Вона координуватиме взаємодію українських університетів з європейськими регіонами та сприятиме розвитку нових освітніх і наукових партнерств.
❗️🚎 Рух тролейбусів на пр. Героїв Харкова, на ділянці від вул. Харківських Дивізій до вул. Олега Громадського, буде припинений з 9:00 до 15:00 2 червня.Як повідомили в Департаменті будівництва та шляхового господарства, це пов'язано з проведенням ремонтних робіт на тяговій підстанції.На цей період тролейбуси курсуватимуть так:№13: розворотне коло «Парк «Зустріч» - вул. Харківських Дивізій - пр. Героїв Харкова - бул. Богдана Хмельницького - пр. Олександрівський - розворотне коло «Парк «Зустріч»;№20: розворотне коло «602 мікрорайон» - пр. Ювілейний - пр. Льва Ландау - пр. Байрона - розворотне коло «Вул. Одеська»;№31: розворотне коло «Північна Салтівка» - вул. Гвардійців-Широнінців - пр. Ювілейний - вул. Олександра Подольського - розворотне коло «Ст. м. «Академіка Барабашова»;№57: розворотне коло «Ст. м. «Академіка Барабашова» - вул. Олександра Подольського - пр. Ювілейний - пр. Льва Ландау - пр. Байрона - розворотне коло «Парк «Зустріч».На час змін у роботі тролейбусів курсуватиме тимчасовий автобус №13: парк «Зустріч» - вул. Харківських Дивізій - пр. Героїв Харкова - вул. Олега Громадського - ст. м. «Захисників України».
Харків продовжує працювати над залученням інвестицій для відновлення житлового фонду та міської інфраструктури.Про це міський голова Ігор Терехов розповів в ефірі національного телемарафону.За його словами, під час нещодавнього візиту до Баку, де він взяв участь у World Urban Forum 13, була представлена низка проєктів, зокрема щодо відбудови Північної Салтівки.«На цьому форумі зібралися представники багатьох країн світу. Для мене було важливо не лише донести партнерам правду про те, як ворог обстрілює Україну, а й презентувати проєкти з відбудови. В рамках Асоціації прифронтових міст та громад ми багато працюємо над тим, щоб міжнародні партнери бачили перспективи розвитку країни. Представлені проєкти стосувалися насамперед енергетики, створення безпечних просторів для навчання дітей та житлової політики», - зазначив мер.Ігор Терехов наголосив, що робота над конкретними проєктами вже сьогодні підвищує зацікавленість інвесторів і дасть змогу швидше реалізувати їх, щойно дозволить безпекова ситуація.
Рейтингове агентство «ІВІ-Rating» вперше з початку повномасштабної війни оголосило про підвищення довгострокового кредитного рейтингу міста Харкова до інвестиційного рівня аВВ+ з прогнозом «у розвитку».Як зазначили в Департаменті економіки та комунального майна, рейтинг інвестиційної привабливості Харкова підтверджено на рівні invA «Висока інвестиційна привабливість». Такі рівні відображають достатню спроможність муніципалітету своєчасно та в повному обсязі розраховуватися за борговими зобовʼязаннями. Прогноз «у розвитку» вказує на можливі зміни кредитного рейтингу протягом року.Агентство визначає рейтинг інвестиційної привабливості шляхом аналізу складових, що відображають умови, в яких відбувається діяльність інвесторів. Результатом інвестиційної активності підприємств громади є модернізація, технічне переоснащення та розширення виробництва, а також створення нових робочих місць, що позитивно впливає на рівень соціально-економічного розвитку громади та обсяги дохідної частини місцевого бюджету.
Міський голова Ігор Терехов зустрівся з представниками Харківської міської батьківської ради.Учасники заходу обговорили ситуацію в місті, організацію навчання в умовах війни, розвиток підземних освітніх просторів, а також підтримку родин, які виховують дітей у прифронтовому Харкові.Окремо йшлося про виклики, з якими стикаються батьки: від психологічного навантаження та необхідності поєднувати роботу з навчанням дітей онлайн до питань дозвілля, профілактики небезпечних явищ серед підлітків, зокрема наркозалежності, та створення для дітей альтернативних безпечних активностей.Також порушили питання ВПО, роботи комунальної сфери та того, як у складних умовах зберігати для дітей відчуття нормального життя.Ігор Терехов наголосив, що сьогодні влада, освітяни та батьки мають спільне завдання - зробити все можливе, щоб харківські діти продовжували навчатися, розвиватися і відчувати турботу навіть під час війни.Наприкінці зустрічі мер вручив представникам батьківської громадськості Подяки міського голови.