Fuente
Вишнева міська громада | Сьогодні Київщина долучилася до важливої розмови про майбутнє країни —...
631 Vistas/Alcance
2026-04-30 06:54
Mensaje №15054
Сьогодні Київщина долучилася до важливої розмови про майбутнє країни — взяли участь у ІІ Міжнародному форумі згуртованості.Разом із громадами області — Ржищівською, Яготинською, Миронівською, Броварською та Бучанською — працювали на майданчику, де формується практичне бачення стійкості держави. До діалогу долучилися представники Уряду, парламенту, міжнародних організацій і партнери. Зокрема, Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр енергетики Денис Шмигаль, Віцепрем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, Перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко. Говорили про ключове — як посилювати згуртованість і стійкість на рівні громад. Бо саме тут сьогодні приймаються рішення, які визначають, як працює країна: від енергетики й інфраструктури до соціальних послуг і підтримки людей.Окремо — про партнерства. У межах форуму Яготинська громада підписала меморандум про співпрацю з Новгород-Сіверською громадою та муніципалітетом Кубельяс (Королівство Іспанія). Це ще один крок до розширення міжнародної взаємодії та залучення ресурсів для розвитку.Важливий результат для Київщини — у межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» вже маємо понад 120 підписаних меморандумів між нашими громадами та громадами з прифронтових територій. І це не формальність. Це — реальна підтримка: допомога у відновленні, прийом внутрішньо переміщених осіб, організація відпочинку для дітей, обмін досвідом, спільні проєкти. Це про довіру між громадами і про єдність країни не на словах, а в конкретних діях.Дякую команді Міністерства розвитку громад та територій України на чолі з Олексієм Кулебою за відкритий діалог, системну роботу і створення майданчиків, де громади можуть не лише обговорювати, а й знаходити рішення та партнерів.Щодо стійкості — наші громади вже активно працюють над реалізацією відповідних планів. І це не про майбутнє, це про сьогоднішню щоденну роботу. Ледь завершився опалювальний сезон — і ми одразу почали підготовку до наступного. Не маємо права втрачати час. За завданням Президента України Володимира Зеленського, до 1 вересня маємо бути повністю готовими до нового опалювального періоду.Сьогодні Київщина це доводить: не зупиняємось, тримаємо темп і послідовно робимо те, що дає результат.@Mykola_Kalashnyk