Київський спортивний ліцей був пошкоджений внаслідок російської ракетної атаки на Київ в ніч на 17 червня. Постраждав гуртожиток та навчальний корпус, а також баскетбольна ігрова зала. Вибиті всі вікна та двері. Київський спортивний ліцей – навчальний заклад спортивного профілю, в якому навчаються, тренують та живуть 320 обдарованих спортсменів та спортсменок, учнів з 8-го по 11 класи. Працюють відділення гандболу, волейболу, баскетболу, боротьби, веслування, настільного тенісу. Через канікули учнів в будівлі в момент обстрілу не було. Заступник директора зі спортивної роботи Олександра Тімко розповіла у своєму коментарі для «Cуспільне спорт» та Федерації гандболу України про пошкодження будівлі, а також про те, що заклад продовжує прийом учнів і вже наступного дня після обстрілу до КСЛ були прийняті ще дві учениці.🔸 Олександра Тімко, заступник директора КСЛ зі спортивної роботи:«В школі повністю зруйновані вікна. Якщо там десь якісь вікна не розбиті, то вони ледь тримаються. Повністю вибиті всі двері і в навчальному корпусі, і в гуртожитку. Спортивна зала, у нас дві баскетбольні два зали - то навіть пошкоджена металева конструкція її зігнуло. Діти наші всі на канікулах, дітей тут не було, тому наші діти були в безпеці. Але були студенти Грінченка і були мешканці району, які, всі були в укритті. Ніхто у нас навіть не поранений, тобто, дякувати Богу, всі живі, нікого немає поранених.Сама будівля, вона стара і така доволі товстенька, і вона вся вціліла. Тобто, у нас тільки вибиті вікна і двері. Все інше - це все таке. Департамент освіти, Фідонян, Челомбітько, вони з самого ранку тут були. Ми теж все (пошкодження) зафіксували. Хлопці наші зараз все роблять, привезли ОСБ, ми купили плівку. Олімпійський комітет, Панченко, зверталися із самого ранку, вони готують допомогу, департамент спорту Києва телефонував директору, з мерії приїжджав депутат Негода, телефонував президент Федерації гандболу України Мельник, запитував, яка потрібна допомога. Зараз все вирішується на рівні району та міста. Найближчим часом все будемо робити. Зараз прибираємо і продовжуємо прийом учнів, вже сьогодні приїжджали дві учениці, ми їх прийняли».🔸 В різні роки вихованцями КСЛ були:гандболістки Ольга Зубарева, Таміла Алексюк, Галіна Маркушевська, Олена Яценко, Марина Вергелюк, Анна Сюкало, Анастасія Оржаховська, Валерія Нестеренко та багато інших гандболісти Сергій Бебешко, Михайло Цап, Віталій Андронов, Володимир Лобчук, Олександр Гладун, Андрій Мороз, Сергій Яровий, Дмитро Дорощук, Владислав Остроушко, Данило Савчук, Сергій Суліма, Юрій Хауха, Валентин Кошовий та багато інших
🤾♀️🇺🇦 Валерія Нестеренко (20 років) - найкраща ліва півсередня Суперліги 2024/25 Валерія Нестеренко (31.12.2004)Найкраща ліва півсередня Суперліги 2024/2025. Зіграла у 24 матчах Суперліги цього сезону і закинула 195 м'ячів.Гравчиня команди «Карпати» (Ужгород), тренер - Борис Петровський. Вихованка запорізької ДЮСШ №3 та тренерки Тетяни Радько, а також Київського спортивного ліцею та тренера Вʼячеслава Соколовського.🌟 Найкращі гравчині Суперліги 2024/2025:MVP - Мілана Шукаль (“Галичанка”)Воротарка – Єлизавета Пастеляк (“Спартак”)Ліва крайня – Надія Пойманова (“Карпати”)Ліва півсередня – Валерія Нестеренко (“Карпати”)Розігруюча – Анна Гававка (“Карпати”)Права півсередня – Мілана Шукаль (“Галичанка”)Права крайня – Дар’я Корець (“Спартак”)Лінійна – Ірина Прокоп'як (“Галичанка”)Снайперка – Інна Голярдик (“Рівне-ДЮСШ 4”), 204 голиНайкраща молода гравчиня - Анастасія Пархоменко (“Спартак”)Переможниці в номінаціях визначалися за результатами голосування серед головних тренерів та капітанів команд Суперліги.
🇺🇦🏆 Віталій Андронов – найкращий тренер Суперліги 2024/2025Львівська «Галичанка» під керівництвом Віталія Андронова виграла всі 26 матчів Суперліги 2024/25 впевнено посіла перше місце і завоювала золото. Віталій Андронов – був визнаний найкращим тренером чемпіонату. Вітаємо!🔸 Віталій Андронов народився 3 травня 1972 року у Києві Грав у командах СКА Київ, «Будівельник» (Бровари), «Шахтар» (Донецьк), потім – за кордоном і завершив ігрову кар’єру у «Портовику» (Південне). Майстер спорту міжнародного класу з гандболу. Бронзовий призер молодіжного чемпіонату світу 1991 року в Афінах (у складі молодіжної збірної СРСР). 5-тиразовий чемпіон України. Десять років виступав за національну збірну України, був її капітаном. Фіналіст Кубка ЄГФ у складі донецького «Шахтаря». Учасник Ліги чемпіонів. Після завершення ігрової кар’єри відразу розпочав тренерську кар’єру у клубі «Портовик», де відпрацював вісім років. У 2009-му році очолював молодіжну збірну України.Жовтень 2015 – лютий 2018 - головний тренер чоловічої збірної України. Травень 2021 – лютий 2024 - головний тренер жіночої збірної України, яку вивів на чемпіонат світу 2023. Сезон 2019/2020 – головний тренер ZTR (Запоріжжя). У сезоні 2018/2019 та починаючи з червня 2020 року – головний тренер «Галичанки», яку 6-ть разів привів до золота Суперліги🇺🇦 Федерація гандболу України
🤾♂️🇺🇦 Великий гандбол повертається в Південне! Місто Одеської області 30-31 травня прийматиме Фінал чотирьох Кубка України серед чоловічих команд ігри пройдуть в спорткомплексі «Олімп». Запрошуємо уболівальників на матчі цієї п’ятниці та суботу. Учасниками стануть найкращі гравці та команди України, зокрема чинний чемпіон «Мотор» (Запоріжжя), а також «Одеса», що третій рік поспіль виборює бронзу чемпіонату і мріє виграти Кубок та разом з цим свій перший титул. А ще – минулорічний фіналіст Кубка «Донбас» та ужгородські «Карпати», які спробують кинути виклик фаворитам. Фінал чотирьох Кубка України з гандболу Південне, 30-31 травняСпортивний комплекс «Олімп» 30 травня17.00 1/2 фіналу19.00 1/2 фіналу31 травня10.00 За третє місце12.00 Фінал Церемонія нагородження Учасники: «Мотор» (Запоріжжя), «Одеса» (Одеса), «Донбас» (Донецька область), «Карпати» (Ужгород)Склад півфінальних пар визначиться на жеребкуванні, що пройде в Південному 29 травня (19.00)Трансляції – YouTube Федерації гандболу України
🤾♀️🇺🇦 "Завжди налаштовуємося. "Карпати" - серйозний суперник для нас"Одна з лідерок чемпіонського складу "Галичанки" Світлана Гавриш після нагородження золотом Суперліги підбила підсумки виступів у чемпіонаті, що завершився складною перемогою над "Карпатами". 🔸🤾♀️Світлана Гавриш, гравчиня ГК "Галичанка" (Львів):"Ми задоволені своїм результатом, задоволені, що ми перемогли. Ми завжди налоштовуємося на на "Карпати". Це серйозний суперник для нас, це наше дербі, як кажуть всі. Задоволені, що ми перемогли. Сподіваємося, глядачям все сподобалось.Гадаю, так. Я задоволена тим, що я повернулася ( після народження дитини). Зараз у мене вже нормальна форма. Є, звичайно, такі мікротравми, але я сподіваюся, що зараз буде відпустка, я відновлюся і в новий сезон увійду з новими силами. У нас була задача виграти Центральну лігу (чемпіонату Польщі) та українську Суперлігу, тому ми це все виконали.Сподіваюся, що всі дівчата відновляться і в наступному сезоні ми вже будемо у повному складі".🤾♀️🇺🇦 "Галичанка" (Львів) - "Карпати" (Ужгород) 29:28 (12:11)Суперліга. Львів. 24 травня
🇳🇱🤾♂️🇺🇦 "Грати проти України нелегко. Вони борються як у захисті, так і в атаці"Головна зірка збірної Нідерландів Люк Стейнс у коментарі для пресслужби ФГУ поділився враженнями про гру проти збірної України у відборі на Євро-2026 (35:27). 🔸 Люк Стейнс, гравець збірної Нідерландів "Я думаю, що ми дуже добре почали і додали в грі багато швидкості. Я вважаю, що це наша головна сила. Ми добре виступили сьогодні, але це також завдяки хорошому захисту та хорошому воротареві, тому нам було легше проводити швидкі відриви. Думаю, ми зіграли дійсно добротну гру і заслужили перемогу. Але гадаю, що Україна також прогресує, і, звичайно, сьогодні їм було, можливо, трохи складніше, але вони також досягли хороших результатів. Тож я сподіваюся, що вони продовжать цей шлях і цей розвиток, щоб досягти вищого рівня.🔸 Чи був це ваш найкращий командний виступ у цих відбіркових іграх?Думаю, що так. Це не був наш найкращий кваліфікаційний матч до цього часу. Це була дуже сильна гра, і це також була одна з найважливіших ігор у групі. Кваліфікуватися на чемпіонат Європи - це наша головна мета. Тож ми зберігаємо гарний настрій і будемо намагатися перемогти і в неділю.🔸 Ви вивчали українське відео?Так, звичайно, ми знаємо їх досить добре, тому що ми вже грали проти них у першій грі вдома. Ми знаємо гравців, ми знаємо, як вони хочуть грати, і ми аналізуємо це, звичайно. У них є кілька сильних гравців на кількох позиціях, і я думаю, що проти них нелегко грати, і вони борються як у захисті, так і в атаці. У них також багато якості, так що підготуватися було нелегко, але я думаю, що ми впоралися з цим завданням добре. Ми були дійсно зосереджені протягом всієї гри з самого початку, тому я думаю, що в захисті ми виконали чудову роботу і, як я вже казав, нам стало легше грати в свою гру, тому я дуже задоволений цим".🇺🇦 Федерація гандболу України
🤾♀️🇺🇦 Визначився чемпіон Вищої ліги"КОСФК" (Київська області) в Броварах двічі переміг "Суми-У" (29:23 та 29:22) й гарантував собі "золото" перед останнім туром. Львів ще може за очками наздогнати лідера, але КОСФК буде вище через кращі результати в особистих іграх. Вітаємо команду головного тренера Олександра Гурського з титулом! 🥇🎉Точно з медалями будуть і "Львівська Політехніка-ЛФКС" та "Суми-У". Але боротьба для них не закінчилась. Навпаки - головне попереду, очні матчі Львова та Сум за срібло. і таких поєдинків має бути чотири: два перенесені (5 тур) і два - календарні (10 тур). Дивіться результати ігор 9 туру та пари заключного 10-го туру. 🔸 9 тур | Бровари 11-12 квітня"КОСФК" – "Суми-У" 29:23 та 29:22"ЗУНУ-Енерго" – "Дніпро-Кам’янське" 33:30 та 32:31"Львівська Політехніка" – "ДЮСШ-4" 42:22 та 30:18 🔸 10 тур25-26 квітня (базові дати)"Дніпро-Кам’янське" – КОСФК"ЗУНУ-Енерго" – "ДЮСШ-4""Суми-У" – "Львівська Політехніка"* Чемпіонат складається з 10-ти з’їзних турів. В кожному турі кожна команда проводить по два матчі (“здвоєні матчі”). Таким чином кожна команда зіграє за чемпіонат по 20 матчів. Виграш (В) – 3 очки. Виграш по пенальті (ВП) – 2 очки. Поразка (П) – 0 очок. Поразка по пенальті (ПП) – 1 очко
🤾♂️🇺🇦 Стартує фінальний тур чемпіонату України з гандболу (юнаки, 2010-2011 рн). Головні фаворити у боротьбі за золото - КСЛ-ДЮСШ 17 Київ (7 перемог / 0 поразок) та збірна Одеської облсті (6 перемог / 1 поразка). Лідери зіграють між собою в останній день туру. Ігри приймає Ужгород, СК "Юність". Усі команди в рамках туру зіграють по три матчі. 🔸 Турнірна таблиця. ІІ етап. За 1-6 місцяУ всіх - по 7 ігор1. КСЛ-ДЮСШ 17 Київ - 21 очко2. Збірна Одеської області - 183. КОСФК Київська області - 124. Автомагістраль-Південь - 65. СДЮСШОР Ужгород - 36. Збірна Кіровоградської області - 3🔸 Чемпіонат України, юнаки 2010-2011 р.н.ІІ етап, 6 тур. Ужгород. СК "Юність"🔸 9 квітня15.00 Збірна Одеської обл. - Збірна Кіровоградської обл.16.30 КОСФК - СДЮСШОР Ужгород18.00 Автомагістраль-Південь - КСЛ-ДЮСШ 17 Київ🔸 10 квітня13.00 СДЮСШОР Ужгород - Збірна Одеської обл.14.30 КСЛ-ДЮСШ 17 Київ - КОСФК16.00 Збірна Кіровоградської обл. - Автомагістраль-Південь🔸 11 квітня09.00 Збірна Одеської обл. - КСЛ-ДЮСШ 17 Київ10.30 КОСФК - Збірна Кіровоградської обл.12.00 Автомагістраль-Південь - СДЮСШОР Ужгород
🇺🇦🤾♀️ "Спорт у мене в крові". Дар'я Кот після народження дитини відновила виступи і забиває голи в усіх матчах після повернення. Мрія – знову грати у збірній📺 На фото - Дар'я Кот з донькою на іграх 9 туру Суперліги у Львові 28-29 березня. Гравчиня взяла участь у в обох матчах "Карпат" й забила 6 голів (2+4). Дар'я Кот пішла у декретну відпустку у листопаді 2023 року й через це пропустила чемпіонат світу, але після народження дитини повернулась у гандбол. "Коли доньці було півтора місяці я почала тренуватися у спортзалі, у півроку - повернулась до тренувань у гандбольному залі", - розповіла Даря у коментарі для пресслужби ФГУ. Зараз доньці Дар'ї 9 місяців. Свій перший матч після паузи у майже півтора роки гравчиня провела 14 березня у Суперлізі у головному протистоянні чемпіонату "Карпати" - "Галичанка" й відзначилася двома голами, а ужгородки були близькими до того, щоб подужати чемпіонок (26:27). "Після народження дитини, для мене все по-іншому. Це непросто, але я набираю форму. Всьому свій час. Спорт у мене в крові і, сподіваюсь, я ще зможу знову зіграти за збірну". 🔸 Дар'я Котгравчиня "Карпат" (головний тренер - Борис Петровський), права півсередняВихованка ДЮСШ міста Кам'янське, перші тренери: Олег Усенко та Олексій Комах🔸 Матчі Дар'ї Кот після відновлення виступів14 березня, проти "Галичанки". Голи - 215 березня, проти "Галичанки". Голи - 228 березня, проти "Рівне". Голи - 229 березня, проти "Рівне". Голи - 4
🤾♀️🇺🇦 Вирішльна стадія почалась. У Львові та Ужгороді пройшли матчі ІІІ туру Чемпіонату України серед дівчат 2008-2009 р.н. в групах "А" та "Б". Ці групи грають за підсумкові 1 – 6 місця🔸 Група А Збірна Львівської області ЛФКС (Віталій Надич, Василь Козар)КОСФК Київська область (Олександр Гурський, Валерія Зоря)КДЮСШ “Барса” Шостка (Галина Ротар)🔸 Група БКСЛ Київ (В'ячеслав Соколовський)СДЮСШОР з гандболу Ужгород (тренери- Віктор Чернов, Світлана Місяйло)КДЮСШ Тернопіль (Світлана Демчан, Наталія Чирська)🔸 Група А. 3-й тур. ЛьвівЗбірна Львівської області - КДЮСШ “Барса” Шостка 41:18КДЮСШ “Барса” Шостка - КОСФК Київська область 25:34Збірна Львівської області - КОСФК Київська область 38:23 Головний суддя: Тарас КузьСудді: Вікторія Коваль, Єлизавета Коваль🔸 Група Б. 3-й тур. УжгородКСЛ Київ - КДЮСШ Тернопіль 35:25КДЮСШ Тернопіль - СДЮСШОР з гандболу Ужгород 24:39КСЛ Київ - СДЮСШОР з гандболу Ужгород 34:26Головний суддя: Василь ФегірСудді: Юрій Люшук, Денис Мазур🔸 Зведена таблиця (Групи А та Б разом). У всіх по 2 матчі 1. Збірна Львівської області ЛФКС - 6 очок2. КСЛ Київ - 6 очок3. СДЮСШОР з гандболу Ужгород - 3 очки4. КОСФК - 3 очки 5. КДЮСШ “Барса” Шостка 6. КДЮСШ Тернопіль - 0 очок🔸 В 4 турі команди групи А гратимуть проти команд групи Б. 🔸 ІІ етап складається з чотирьох турів (3, 4, 5 та 6 тури чемпіонату). За підсумковою таблицею ІІ етапу відбудеться визначення місць у підсумковій таблиці чемпіонату. ІІ етап команди проводять без урахування очок здобути на І етапі.