Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича
Añadido 14 jul. 2024

UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича

@UkrFin
Número de suscriptores: 556
Fotos: 78
Enlaces: 265
Descripción:
Українські фінанси. Авторський канал Тараса Котовича. Новини, аналітика, прогнози. Що буде з курсом, ставками, куди вкладати гроші. Хоч я і працюю фінаналітиком ICU, даний канал відображає мої особисті думки і висновки, і жодним чином не пов'язаний з ICU
Fuente

UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича | Вітаю друзі. Вибачте за тривалу паузу. Щось початок року був дуже не п...

Вітаю друзі. Вибачте за тривалу паузу. Щось початок року був дуже не простим. Однак мовчати вже досить. Бо відбулося за цей час не мало. Ну й через мовчання підписникам ставало нецікаво.Курс. НБУ додав більше волатильності курсу. Коли минулого тижня Міжбанк вже дотягнувся до ₴44.3/$, мені вже стало здаватися, що таки помилився з очікуваннями і ослаблення буде більшим. Бо коли за два місяці вже 5%, то як же це може далі триматися до кінця року? Однак, може 5% за рік і не буде, а буде більше, але не так швидко ) За кілька днів НБУ повернув курс у "43 фігуру" ))) Вже сьогодні день закрився на ₴43.8/$. І маю чомусь стійку впевненість, що цього тижня побачимо ₴43.5/$. Чи піде далі, невідомо. Але дуже схоже, що НБУ хоче дозволяти рух в межах гривні, а може й більше. І лише по трошки зміщувати межі вверх. Загалом динаміка курсу +/- звична для початку року. Однак, трошки інша. Пікові рівні не у січні і потім відкат, як це було до 2022 року і торік. Причина може бути у значному переліквіді банківської системи. У грудні Мінфін "влив" у банки через видатки щось біля 300 млрд грн, і поки вони не пішли (переважно) у валюту, НБУ не заспокоївся. Зараз вже ліквідність у банківській системі наближається до рівнів початку грудня. Тобто валюту продали охочим трохи задорого. )) Торік "зайва" ліквідність вийшла у валюту дуже швидко, бо була значно меншою. Облігації. Мінфін зробив хід конем і почав знижувати дохідності ОВДП раніше за пом'якшення монетарної політики НБУ. І от тут мої очікувані -200 б.п. у Мінфіну зовсім не -200 в НБУ за рік. Нацбанк знизив облікову на 50 б.п., а Мінфін дохідності ОВДП на 120-160 б.п. менше ніж за два місяці. Звісно, йому тут допомогло суттєве зменшення пропозиції, позитивні очікування. Однак, у лютому інфляція несподівано зрозла, а у березні маємо ще хоч може і не прямий та не швидкий вплив на інфляцію подій на близькому сході. Курс+нафта дали ріст цін на пальне, а воно вже відобразиться на цінах всіх інших продуктів та послуг. Чи дуже сильно у березні сказати важко. Але, НБУ навряд чи знизить облікову у четвер. Відповідно, дохідності ОВДП залишаться найближчим часом на поточних рівнях. От якось так... Всім весняного настрою, а мені трошки більше натхнення ділитися з вами цікавими думками. Щиро ваш, @ukrfin )