Останніми днями окремі представники ОП, зокрема Михайло Подоляк, почали розповідати про проведення референдумів для вирішення територіальних питань. По-перше, Подоляк не має жодних повноважень коментувати такі речі, тим більше у сфері міжнародної політики. По-друге, ЖОДНИХ референдумів щодо територій БУТИ НЕ МОЖЕ. Конституція України прямо забороняє будь-які рішення, що порушують територіальну цілісність держави, не існує механізму референдуму, який дозволяв би вирішувати такі питання.Будь-яке рішення, ухвалене на референдумі, буде, по факту, незаконним і може бути скасоване наступною владою. Єдиний шлях — повне скасування чинної Конституції та ухвалення нової. В умовах війни це не просто нереалістично, це катастрофічно для держави.Найбільша проблема полягає в тому, що американська сторона сьогодні намагається зрозуміти, на що погодиться Україна, ніж на що має піти московія. Жодних сигналів, що москва готова припиняти війну, немає.У понеділок в Берліні відбудеться зустріч за участі представників, пов’язаних з адміністрацією Трампа, зокрема Стіва Віткоффа, з президентом України Зеленським, федеральним канцлером Німеччини Мерцом, президентом Франції Макроном та прем’єр-міністром Великої Британії Стармером.На зустрічі мають обговорювати можливість компромісу в межах «мирного плану», який просуває адміністрація Трампа. За інформацією американських ЗМІ, у Вашингтоні вважають ключовими дві теми: території України та гарантії безпеки.Без дієвого тиску на московію жодні домовленості між США, Європою та Україною не матимуть сенсу. А такі неможливі юридичні рішення — це шлях не до миру, а до внутрішнього розворушення, яке є вигідним московії.
🚨 Терміновий розголос!Другий етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики планують провести на пов’язаній із московськими сервісами платформі Eolymp, щобільше їхній сайт імпортує задачі із московської системи Polygon.Є одна доба, аби змінити ситуацію і відтермінувати дату проведення цього етапу олімпіади. Я дуже сподіваюся на державницьку позицію представників Міносвіти та Малої академії наук.Я вже надіслала офіційне звернення, але також дуже важливий розголос.⤵️ 1. Суть проблеми ✍️Ризик-комітет при Департаменті освіти і науки ЛОДА здійснив аналіз потенційних загроз та факторів безпеки, пов’язаних із використанням платформи Eolymp, і встановив перетини платформи з московськими сервісами Codeforces та Polygon, а також тривалу інтеграцію з інфраструктурою московського походження.Дослідження також вказують на участь користувачів із московської федерації у тестуванні конкурсних матеріалів.Це визнають і організатори олімпіади, які підтверджують, що сайт Eolymp має функцію імпорту задач із московської системи «Полігон», а також наявність задач про московську федерацію, які вони видалили лише після того, як інформація стала публічною. Вони так само визнали — знову ж таки після привернення уваги до ситуації — що громадяни московської федерації ще тиждень тому могли бути допущені до тестування раундів.❗️Зазначу, що Листом МОН № 1/2017-24 від 06.02.2024 року "Про необхідність припинення будь-яких форм наукової (науково-технічної) співпраці з рф та рб" передбачено, що співпраця з представниками держави-агресора (!) на рівні реалізації наукових проєктів мала бути припинена на виконання вимог законодавства України.⤵️ 2. Реакція 📢Міністерство освіти і науки після звернень Львівської ОВА дозволило областям брати участь на альтернативних платформах.Але ❗️це не вирішує проблему участі учнів по всій Україні на платформі Eolymp та не усуває потенційних ризиків, пов’язаних із зазначеною платформою.Наразі на альтернативній платформі виявили бажання проводити олімпіаду лише Львівська та Чернівецька області і реєстрація вже завершена, відповідно, всі інші будуть брати участь на платформі Eolymp.⤵️ 3. Ризики 🔒🔹 загроза довірі до освітнього процесу🔹 потенційний витік даних🔹 зовнішній вплив🔹 сумніви щодо безпечності та прозорості🔹 неналежна локалізація контенту🔹 відсутність контролю за контентом🔹 проблеми з користувачами та авторами: встановлено факти реєстрації значної кількості користувачів із невизначеною країною походження, участі авторів задач, пов’язаних із рф, а також застосування інструментів, раніше ідентифікованих як потенційно небезпечні.⤵️ 4. Що робити?У зв’язку із зазначеними потенційними ризиками зараз потрібно:🔹 відтермінувати олімпіаду🔹 ініціювати комплексну технічну та організаційну експертизу, до якої слід залучити фахівців з кібербезпеки державних інституцій та провідних університетів України, а також представників профільного департаменту Міністерства освіти і науки України (МОН)І лише після цього приймати централізоване рішення щодо продовження проведення олімпіади із визначенням можливих платформ.Міністерство освіти і науки України !!!
📊Рейтинг Володимира Зеленського та слуг суттєво знизився після корупційного скандалу – щомісячні електоральні дослідження U electoral data project🏛 Голосування до Верховної Ради, перша пʼятірка:🔹 Партія Валерія Залужного — 21,8% (зростання з 18,5%)🔹 Партія Володимира Зеленського — 11,6% (спадання з 16,0%)🔹 Партія Кирила Буданова — 7,2%🔹 Європейська солідарність— 6,8% (зростання з 5,8%,)🔹 Азов (Пропокенко “Редіс”) — 5,8%🗳 Президенти: як змінився рейтинг?🔹 Володимир Зеленський — 20,3% (проти 24,3% у жовтні)🔹 Валерій Залужний — 19,1% (зростання з 16,4%).🔹 Кирило Буданов — 5,1%🔹 Петро Порошенко — 4,6%🔹 Олександр Усик — 3,6%📉У громадян також запитали, що вони думають про вектор руху України: 🔹53,2% вважають, що в цілому країна рухається неправильним шляхом🔹31,7% вважають, що в цілому країна рухається у правильному напрямкуРезультати опитування свідчать, що корупційний скандал пробився через «марафонне мислення» і похитнув позиції влади, але не тотально. На мою думку, це відбувається через інформаційну блокаду та засилля ТГ-каналів, які поза загальними відомостями не підкреслюють ті чи інші акценти. Тому ми бачимо , що рейтинг «ЄС» – яка під постійною загрозою переслідувань гризеться за демократію і правду – зріс на 1%, а політично неактивний Олександр Усик має 3,6% довіри.
Зеленський звільнив Єрмака і це добре. Але ми ж люди розумні і добре розуміємо, що єрмак як явище - це лише уособлення проблеми, яка нікуди не ділася з його звільненням. Єрмаку дав надмірні і абсолютно не відповідні посаді повноваження саме Зеленський. Чи Володимир Олександрович не призначить собі нове уособлення єрмака для продовження утримання вертикалі і горизонталі влади? Єрмак керував військовими адміністраціями, силовиками і судами явно не без відома і дозволу зеленського. Чи Володимир Олександрович нарешті зрозумів, що це так не має бути? Єрмак контролював і зачищав медійний простір. Невже Зеленський усвідомив, що свобода слова і медіа це те, що критично важливе на шляху до ЄС?Єрмак якогось біса вів переговори від імені України всупереч указу Зеленського, ага:), який забороняє кому-небудь крім президента, міністра закордонних справ та прем'єра вести міжнародні переговори. Невже МЗС дозволять відновити суб'єктність?Єрмак організовував забаганки помсти Зеленського політичним опонентам, неугодним, ... Невже Володимир Олександрович усвідомив, що мститися і переслідувати треба Путіна, а не тих, хто з ним бореться?І таких питань можна назбирати десятки, якщо не сотні. Звільнення єрмака - правильний хід. А от призначення головою переговорної делегації від України не менш скомпроментованого корупційним скандалом Умерова замість скомпроментованого єрмака - це не просто заміна шила на мило, це просто дикоІ разом з єрмаком своїх посад мали б позбутися усі фігуранти #КабмінДіча. Плюс януковичівський Татаров, у якого майданівці знущалися над мирним беркутом. А за тим Володимир Олександрович мав би відправити уряд у відставку, зустрітися з головами фракцій парламенту, бажано окремо з опозицією, яку він щиро ненавидить, але яка всі ці роки говорила правду, а тепер пропонує реальні шляхи виходу із кризи ( в яку країну увігнали найближчі друзі Зеленського). Далі дати добро на створення нової коаліції в парламенті (паралельно з прийняттям законів про те, що опзж не можуть бути ані в парламенті, ані в місцевих радах), формування нового, не прив'язаного до банкової уряду. А ще - припинити політичні репресії і відновити вільне мовлення.Ось це були б дуже правильні і вчасні кроки.Володимире Олександровичу, у вас є шанс стати відповідальним за долю країни і спробувати її врятувати. Від ваших друзів для початку. А далі маю надію без розкрадань ваших друзів, вами призначених на державні посади, вдасться врятувати Україну і від путіна.
Перерва у роботі Верховної Ради — удар по суспільству й парламентаризму. На 2 грудня заплановано голосування за бюджет, але обговорення документа, який підготував уряд, що загруз у корупційних схемах – абсурд. Записи «Кабміндічу» показали масштаби розкрадань, «хотєлок» і зловживань.Минулого тижня монобільшість раптово відчула мінімальну суб’єктність: депутати почали викликати уряд, ставити питання, частина навіть підписалася під вимогою відставки Кабміну та говорила про нову конфігурацію коаліції. Але після зустрічі з Зеленським всі засідання скасували. Депутатів, кого можна було залякати – залякали, кого «мотивувати» — мотивували. Уряд до парламенту не прийшов, бо боявся відповідати на питання.У цей момент парламент мав би зібратися позачергово й вимагати пояснень від президента щодо нав’язуваного країні плану, який виглядає як капітуляція. Але Зеленський у парламент не прийшов і з фракціями не зустрівся, хоч саме там мав би звітувати.Попри це, влада хоче вже наступного тижня проштовхнути бюджет – документ, у якому збережено логіку уряду, який лежав під «Кабміндічем». Логічно бюджет треба не голосувати, а переглядати кардинально, враховуючи оприлюднені записи. Цей уряд цього робити не буде.Тим часом близько десяти депутатів «Слуги народу» розглядають вихід із фракції. Якщо це станеться — монобільшість падає, і парламент переходить до формування коаліції. Є негативний сценарій — збирати більшість із залишків ОПЗЖ. Є конструктивний — усі демократичні фракції сідають за стіл і формують нову коаліційну угоду.І саме тут стає очевидним головне: криза, корупція, провал управління та страх уряду виходити до парламенту свідчать, що країна знову повертається до очевидної необхідності — відставки цього уряду.Тільки після цього з’явиться шанс сформувати фаховий Кабмін і ухвалити бюджет воюючої країни, а не документ, написаний під диктовку корупціонерів.
😢Сумна звістка для лемківської родини та всієї України. 23 листопада відійшов у засвіти один з найвидатніших і найстарших наших лемків-патріархів Ігор Дуда.Ігор Дуда-визначний популяризатор лемківської культури, автор понад тисячі публікацій і численних книжок з мистецтва, краєзнавства та мовознавства, серед яких фундаментальний «Лемківський словник» на 26 000 слів. Він був директором Тернопільського обласного художнього музею (1991–2021), художником-реставратором, співзасновником музею Л.Левицького та музею «Лемківщина», організатором першої в Україні Лемківської ватри, співавтором герба Тернополя та багаторічним редактором «Дзвонів Лемківщини». Ігор Дуда зберіг і розвивав живу лемківську мову, виступав нею на конференціях і фестивалях та залишив значний слід у культурному житті Лемківської громади України.Співчуття рідним, близьким та усій нашій громаді. Чин похорону відбудеться у вівторок, 25 листопада о 12:00 у Тернополі.Вічная памʼять великому лемку! Спіть спокійно у лемківському вирії...
🤨Зеленський використав щонайменше 9 маніпулятивних прийомів у своєму зверненні щодо «28-ми пунктів». Аналіз Ольги Колесніченко «Коли сьогодні я відкрила звернення президента щодо «28 пунктів», які йому передала американська сторона, я зловила себе на відчутті, знайомому ще з 2021 року. Саме тоді я вперше дуже уважно почала слухати кожне його слово.У 2018 році я пройшла свій перший базовий курс профайлінгу. Потім Сергій і Лариса приїжджали до Ізмаїла, і я вдруге проходила курс уже глибше. А в кінці 2021 року я пройшла третій, розширений курс онлайн. У той самий час я почала навчатися на медіатора, працюючи з техніками мовної поведінки, конфліктної динаміки і психології впливу.«Хтось у команді Зеленського дуже захоплюється профайлінгом. Бо це вже не просто комунікація — це технологія».І справді: в його промовах часто використовували психологічні «ворота» — ці мікросекунди, через які людина перестає чинити опір і починає приймати те, що зазвичай не прийняла б.Продовження 👆👆👆👉Оригінальний допис тут
Справа щодо скасування незаконних санкцій проти Порошенка повернулась у відкритий режим і заграла новими фарбами в контексті корупційного скандалу з друзями Президента. Бо пʼять членів РНБО, які голосували за санкції 12 лютого, фігурують у «Міндічгейті».Ядром засідання було дослідження різноманітних заяв, відеозвернень та інтервʼю Володимира Зеленського щодо Пʼятого Президента. Тут була проведена ґрунтовна робота командою адвоката Новікова, і якщо коротко — то близько десяти зібраних фрагментів у своїй сукупності показали ставлення Зеленського до Порошенка, що доводить політичний мотив санкцій.Направду було непросто слухати всі ці тези, які за роки вели країну до руїн. Перегляд викликав лише відразу — особливо на тлі того, що саме оточення Зеленського нині фігурує у масштабних корупційних скандалах.Там було і про вагнергейт, що «Слава Богу, ця операція не відбулась»; і "геніальн цитата Зеленського «у нас немає часу для демократії», і «РНБО - це зброя для швидких рішень», і посилання на плівки зрадника Деркача, як на «факти держзради». Особливо трагічно в контексті сьогодення прозвучали його слова 2021 року : «я з Єрмаком прийшов, я з ним і піду.»🔹 Головні акценти засідання▪️ П’ятеро членів РНБО, які голосували за санкції 12 лютого, самі фігурують у «Міндічгейті». Вони присутні на записах, де обговорюють схеми виведення сотень мільйонів разом із людьми Деркача.Порошенко: «Вони бігали до квартири зрадника України й дерибанили гроші „Енергоатому“, а через кілька годин голосували за санкції проти мене».▪️ Санкції застосовувалися поспіхом — без мотивів і без доказів.У документах з грифом ДСК, які вивчалися на закритому засіданні, нема жодної згадки про “мільярди”, Фінмоніторинг або будь-які фінансові порушення. Частина документів, за словами адвоката Іллі Новікова, була сфальсифікована.▪️Були і перли. Представниця Президента у суді закликала ігнорувати слова Зеленського, стверджуючи, що:👉відеозвернення та інтервʼю Президента — «не є діяльністю посадової особи при здійсненні владних повноважень»;👉ці заяви «не мають значення» для оцінки мотивів санкцій.Від цього зала вибухнула сміхом. ▪️І найголовніше: під час засідання ми і далі не почули жодних доказів щодо «виведення мільярдів», якими влада публічно обґрунтовувала санкції.🔹Що ми маємо у підсумку?Сьогоднішнє засідання вперше чітко окреслило риску між фактами і вигадками. Суд побачив: ні СБУ, ні фінмоніторинг, ні будь-які службові документи не підтверджують жодної з гучних заяв Зеленського про “мільярди” чи “торгівлю з сепаратистами”. Це були політичні наративи, а не докази.Публічні звинувачення Президента розсипаються в суді — так само, як і «диск Кабміну», створений наступного дня після того, як його нібито передали РНБО.Разом з тим поруч із Зеленським у момент ухвалення санкцій стояли фігуранти «Міндічгейту», люди, які на плівках обговорювали схеми виведення сотень мільйонів.Тепер, коли президент називає свої офіційні звернення «особистою думкою», країна стикається з небезпечним прецедентом: влада використовує державні інструменти як політичну зброю, а відповідальність за слова намагається перекласти в нікуди.Правда ж лишається в одному: санкції проти Порошенка були ухвалені без доказів, без мотивів і під тиском політичних емоцій, а не права.
У Києві на цю хвилину вже 3 загиблих, 26 поранених. Майже всі удари московитів різними типами ракет і шахедами були спрямовані по житлових будинках у столиці…😰🔻Подільський, Дніпровський, Деснянський, Солом’янський, Святошинський, Оболонський райони — є влучання в багатоповерхівки та житлові будинки, з-під завалів рятують людей. Дарницький — пожежа на території школи. Голосіївський — уламки на території лікарні.📍Київщина. Постраждали шість людей, серед них одна дитина. Пожежі та пошкодження цивільної інфраструктури в п'яти районах області. 📍Черкащина. московські дрони пошкодили житлові будинки, господарські споруди та інфраструктуру в Черкаському, Золотоніському та Уманському районах.📍Одещина. Пошкоджено енергооб’єкт, цивільну інфраструктуру. Одна людина поранена.📍Сумщина. Унаслідок вибуху пошкоджено ділянку дороги у напрямку Старого Села.Замість вкладати кошти в ППО, ловців шахедів, фінансувати мобільні групи, робити реальні захисні споруди, влада плодила кабміндічів і фінансувала московію...
Абсурд із нафтопровожом «Дружбою» треба негайно припинити. Європейська Солідарність з перших днів вторгнення вимагала повного припинення транзиту. Трамп оголосив санкції проти московських нафтових компаній «Лукойл», «Роснафта» та їхніх дочірніх структур. Це перші санкції його другої каденції, які кардинально змінюють ситуацію на світовому енергетичному ринку.США готові до подальшого тиску на московію і очікують відповідних дій союзників. Уже зараз індійські та китайські компанії скорочують закупівлі московської нафти.Україна зобов’язана синхронізувати свої санкції з рішенням США. Нафтопровід «Дружба» щодня прокачує 300 тисяч барелів московської нафти до ЄС.Кожен день зволікання — це +20 мільйонів доларів у бюджет війни московської федерації, вартість сотні «Шахедів», якими ворог б’є по українських містах...«ЄС» підготувала всі необхідні постанови Верховної Ради, які дають уряду політичну й правову основу для дій.(!) «Європейська Солідарність» ВИМАГАЄ:1️⃣ Припинити транзит московської нафти через «Дружбу», синхронізувавши українські санкції з американськими.2️⃣ Невідкладно розглянути це питання на засіданні Верховної Ради та ухвалити підготовлені постанови.3️⃣ Звернутися до правоохоронних органів для перевірки можливого саботажу чи комерційного інтересу у зволіканні рішення.Тепер питання, чи слуги внесуть цю постанову в порядок денний Ради