Колись в одному російському фільмі прозвучала фраза: «Не будет ничего — будет одно телевидение»…Це ми зараз і бачимо на тимчасово окупованій території Херсонщини. Нашим людям там важко. Це не новина. Але щоразу, коли ми думаємо, що абсурд досяг межі — він заходить ще далі.Гуманітарна ситуація критична. Люди виживають як можуть. Звертаються по допомогу до відповідних служб. І що ж у відповідь?Ні, не продукти. Не ліки. Не соціальні виплати чи послуги. Їм пропонують… телебачення. Випадки роботи соцслужб у якості телекомунікаційних консультантів не є поодинокими.Пропонована система має гучну і логічну назву — «русскій мир». Бо що може краще підтримати в умовах ізоляції, безробіття і розрухи, як не телевізор із каналами, де показують, як чудово живеться в паралельній реальності?Парадокс в тому, що навіть цей «порятунок» працює через раз. Сигнал нестабільний, підключення не таке вже й безкоштовне, як обіцяють(!). В деяких випадках «ящик» так і не «заговорив». Але головне — ідея. Людині, яка просить їсти, включають пропаганду.Системи, що здатні зловити українське мовлення називають «горинычем» — мовляв, страшне, зле й казкове. А боротьба з цим «горинычем», як і все в «русском мире», перетворюється на фарс. Кажуть, що картинка в телевізорі — це і є життя.
🎓 Херсонщина чекає на своїх абітурієнтів – навіть з окупаціїЯкщо ти живеш на тимчасово окупованій території Херсонщини й мрієш про майбутнє в Україні — ти можеш вступити до українського вишу або коледжу вже цього літа 🇺🇦👉 Не потрібні ЗНО, НМТ чи український атестат. Достатньо мати лише свідоцтво про народження.👉 Подача документів — онлайн. Це безпечно, швидко і без зайвої бюрократії.👉 Держава гарантує:— окремі бюджетні місця (у херсонських вишах їх понад 500),— стипендії,— безкоштовне проживання в гуртожитках,— супровід на кожному етапі.📌 На Херсонщині працює 8 освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», які допомагають пройти весь шлях — від консультації до зарахування. Навіть якщо у тебе немає документів, центри допоможуть їх відновити, пройти оцінювання з мови та історії, та отримати свідоцтво державного зразка.🗓️ З 19 липня починається прийом заяв до закладів вищої освіти. Центри працюватимуть до 30 вересня.📍 Центри відкриті на базі: • Херсонської державної морської академії • Херсонського державного університету • Херсонського аграрно-економічного університету • Херсонського інституту НУК ім. Макарова • Морського фахового коледжу ХДМА • Херсонського політехнічного фахового коледжу • Херсонського базового медичного фахового коледжу • Бериславського педагогічного коледжу ім. Беньковського📞 Звертайся до центрів, консультуйся, обирай свою майбутню професію — і починай новий шлях.Україна поруч. Ми допоможемо.🔗 Усі деталі — на порталі для вступників з ТОТ:https://abitly.org/uk/vstup-dlya-abituriientiv-z-tot
Окупаційна влада заявляє про запровадження «радників з виховання» у кожній школі Херсонщини. Мета — не розвиток дітей, не підтримка вчителів, а нав’язування ідеології та контроль за свідомістю наймолодших. Дослівно, «мы укрепим систему воспитания, сформируем у детей прочные жизненные ориентиры, основанные на традиционных ценностях».Це не новація — це ще один елемент системного тиску на дітей і педагогів. «Виховувати» мають за єдиним планом, сформованим не з урахуванням потреб учнів, а виходячи з інтересів Кремля.Так зване «виховання на традиційних цінностях» у перекладі з мови пропаганди — це ізоляція від світу, заборона критичного мислення і виховання покірності.Ну, а те, що до «традиційних цінностей» росії зараз відноситься ще й ненависть до України свідчить лише про одне: вони цілеспрямовано змінюють свідомість українських дітей, формують у них ворожість до всього українського. І вже сьогодні ми бачимо випадки, коли діти, що залишилися на ТОТ, починають сприймати Україну як «ворога».
Сильний регіон — це здорова громада. А здорова громада — це ефективна медична мережа.Взяв участь у стратегічній конференції «Модернізація госпітальної мережі в Україні», де за участі міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка, заступника керівника Офісу Президента України Віктора Микити та спільно з колегами з усієї країни, представниками МОЗ, Світового банку, місцевої влади, лікарнями та експертами обговорюємо майбутнє медицини в Україні.В умовах війни медична система тримає надлюдське навантаження. Але це також час можливостей — змінювати, покращувати, адаптувати.Для Херсонщини модернізація медичної інфраструктури — питання не лише якості, а й життя, стійкості й відновлення.На порядку денному:▪️ цифрова трансформація лікарень;▪️ якість медичних послуг і фахова підготовка;▪️ впровадження нових моделей фінансування та управління лікарнями;▪️ адаптація мережі до демографічних і безпекових умов.Дякую організаторам і всім партнерам за фокус на регіони.Працюємо, щоб медицина Херсонщини була сильною, живою та сучасною!💙💛
Сьогодні мав за честь привітати та вручити грамоти Верховної Ради України двом неймовірним професіоналам, небайдужим та щирим жінкам - Тетяні Карчевич та Олені Міхєєвій. Тож, за вагомий особистий внесок у забезпеченні реалізації державної політики у галузі охорони здоров’я в Херсонській області, багаторічну сумлінну працю, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені під час виконання службових обов’язків в умовах воєнного стану грамотою нагороджено Карчевич Тетяну Євгенівнівну, директорку Департаменту здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації. А також за вагомий особистий внесок у забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення на території Херсонської області, визначну громадську діяльність та заслуги у становленні і зміцненні України як соціальної, правової держави - Міхєєву Олену Володимирівну, директорку Департаменту соціального розвитку Херсонської обласної державної адміністрації. Я не втомлююсь дякувати усім, хто сьогодні невпинно працює в Херсоні! Повірте, це багато чого коштує. Це щоденні ризики! Я щиро вдячний пані Тетяні та Олені за вашу невтомну щоденну працю! Соціальна політика та охорона здоров’я- це наразі найголовніші галузі. Це підтримка та допомога населенню. Це здоровʼя та життя людей! Наснаги вам, міцного здоровʼя, сил та витримки! Слава Україні!
Взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Євроінтеграційний дизайн: стратегії відновлення України». Захід відбувся базі Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету ім.Тараса Шевченка у рамках реалізації проєкту Erasmus+ «Дизайн-лабораторія для євроінтеграції та відновлення України: громадоорієнтований підхід». У рамках заходу обговорено ключові аспекти формування євроінтеграційної стратегії та повоєнного відновлення України, а також інтеграції українського і світового досвіду використання людиноцентричного дизайну для запровадження змін та інновацій на територіальному рівні.Не оминули увагою і роль системи місцевого самоврядування у процесах євроінтеграції та відновлення України. Адже саме через нього реалізуються європейські цінності та стандарти ЄС. А ефективна взаємодія місцевої влади з громадянами формує передумови для якісних змін на національному рівні. До того ж, громади є рушіями відновлення, бо саме на місцевому рівні вирішуються питання інфраструктури, соціальних послуг, освіти, охорони здоров’я, підтримки економіки.Більш того, відповідальна, вмотивована й спроможна місцева влада – це запорука побудови сильної європейської України, де кожна громада є не лише споживачем, а й активним творцем державного майбутнього.На завершення конференції було ухвалено підсумкову резолюцію, що стане практичним орієнтиром для реалізації проєкта Еразмус+«DesignLab for European Integration and Restoration ofUkraine: Community-Based Approach» у 2025-2027 роках.
Мав за честь вручити Подяку голови Херсонської обласної ради трудовому колективу комунального некомерційного підприємства «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» Херсонської міської ради.Медичний заклад відзначений за високий професіоналізм, відданість справі, вагомий внесок у наданні кваліфікованої високоспеціалізованої медичної допомоги мешканцям Херсонської області в умовах воєнного стану.Вдячний Аллі Малицькій за високий рівень організації, лідерства та людяності, згуртовуючи колектив і забезпечуючи якісну медичну допомогу тим, хто її потребує найбільше. Ваш досвід, витримка й рішучість щодня стають запорукою стабільної роботи всієї установи, а турбота про людей – глибоким проявом справжнього покликання.Таких нагород заслуговують всі медичні заклади Херсонщини та кожен лікар!Попри небезпеку та постійну загрозу, наші лікарі щодня рятують життя, підтримують поранених, допомагають цивільному населенню та вселяють надію навіть у найтемніші дні. Ваше служіння – це приклад справжнього героїзму, професіоналізму та сили духу. Дякую за те, що залишаєтеся відданими присязі й людяності. Ваша робота – неоціненна!
СБУ та Нацпол продовжують кампанію «Спали» ФСБшника» зустрічами зі школярами і студентами для протидії їх вербуванню спецслужбами рфСлужба безпеки України та Національна поліція продовжують загальнонаціональну інформаційну кампанію «Спали» ФСБшника» зустрічами зі школярами і студентами безпосередньо у школах і коледжах.Зокрема, таку лекцію провели для учнів київського ліцею № 176 імені Мігеля де Сервантеса. Вона спрямована на протидію вербуванню молоді російськими спецслужбами та запобіганню підпалам, диверсіям, а передусім терактам, до реалізації яких росіяни все активніше намагаються залучити неповнолітніх. Під час лекції представники СБУ і Нацполіції розповіли учням про методи, які російські спецслужби використовують для вербування у соцмережах і месенджерах, і надали практичні поради, як не стати інструментом в руках ворога.«Якщо в обмін на обіцянку «легких грошей» особа погодиться виконувати завдання російських кураторів, то її чекають три можливі сценарії і всі вони негативні. Перший – це смерть від підриву вибухівки. Другий — каліцтво, якщо пощастить вижити після вибуху. Третій — тюрма, бо СБУ і Нацполіція знаходять усіх злочинців», — сказав під час лекції речник СБУ Артем Дехтяренко.Він закликав школярів відразу повідомляти правоохоронців про спроби вербування, зокрема й через чатбот СБУ «Спали ФСБешника» https://t.me/Spaly_FSB_botНа нього можна передати номер телефону чи нікнейм особи, яка схиляла до злочину, а також інші деталі цієї пропозиції. СБУ ретельно аналізує всі отримані дані і враховує у протидії розвідувально-підривній діяльності російських спецслужб. Окрім того, про спроби вербування школярі також можуть повідомляти ювенальних інспекторів, які закріплені за тією, чи іншою школою. Контакти цих інспекторів вказані на флаєрах, які представники правоохоронних органів роздають під час зустрічі. Речниця Нацполіції Юлія Гірдвіліс розповіла про те, як росіяни працюють в соцмережах та нагадала, що злочини, на які спецслужби рф штовхають молодь, кваліфікуються за такими серйозними статтями як державна зрада, диверсія в умовах воєнного стану та терористичний акт. «Як зрозуміти, що вас намагаються використати? До прикладу, вам у соцмережах пише незнайомець і пропонує «легкі гроші» за виконання простої задачі. Вам натякають, що «це не страшно, нічого поганого не буде». Також агенти рф можуть вдатись до залякувань або шантажу. А завданнями можуть бути підпали, мінування, фото об’єктів, передача інформації або навіть теракти. Ці злочини можуть бути кваліфіковані за кількома статтями Кримінального кодексу України, за які передбачено покарання — аж до довічного позбавлення волі», — зазначила Юлія Гірдвіліс.Водночас викладач ліцею та популярний «вчитель з Тік-току» Руслан Циганков закликав учнів завжди пам’ятати, якої ціною дається Україні кожен день протистояння російській агресії.«Ворог хоче забрати не тільки наші території, він хоче забрати ваше дитинство. Забрати через обстріли, повітряні тривоги, через ваших батьків, які на війні, а не з вами. Я впевнений, що всі, хто зараз присутній у цій аудиторії, ніколи не підуть на співпрацю з ворогом, бо знають, що ми на стороні правди. А за ким правда, той і переможе», — сказав Руслан Циганков.Починаючи з 2024 року, СБУ та Нацполіція затримали понад 600 осіб, які за дорученням російських кураторів займалися підпалами, диверсіями та терактами в Україні. Замість «легких грошей» фігуранти отримали підозри від СБУ і перспективу тривалого тюремного ув’язнення.
Вітаємо важливий результат у справі відновлення миру на Африканському континенті, досягнутий завдяки посередництву США. 25 квітня у Вашингтоні між Руандою та Демократичною Республікою Конго була підписана Декларація принципів, що формує шлях до врегулювання багаторічного конфлікту у регіоні Великих Озер.Важливим в цьому процесі є те, що Руанда та ДРК, а також США як посередник, в основу майбутнього мирного врегулювання закладають саме загальновизнані принципи міжнародного права, закріплені у Статуті ООН: взаємне визнання суверенітету, територіальної цілісності та державних кордонів; налаштованість на розвʼязання спорів мирними засобами дипломатії та переговорами; утримання від втручання у внутрішні справи один одного. Росія може наслідувати цей приклад, припинити тактику маніпуляцій, зволікань та терору проти цивільного населення України, та погодитися на повне та безумовне припинення вогню як перший крок до завершення війни проти України.Застсосування принципів Статуту ООН для припинення війни в Європі є так само можливим, як і для врегулювання конфліктів в Африці.
Сьогодні разом з головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, курортно-туристичної діяльності та соціальної політики, директором КПН "Херсонська обласна клінічна лікарня" Херсонської обласної ради Віктором Короленком оглянув одне з релокованих приміщень КНП "Херсонський регіональний онкологічний центр" Херсонської обласної ради.Відкрито поговорили з директором Іриною Сокур та колективом про проблеми лікарні та спільно знайшли шляхи їх вирішення. Навіть у таких складних умовах заклад повинен мати план розвитку та перспективи.За словами директора лікарні Ірини Сокур, на жаль, не все медичне обладнання вдалося вивезти: є повністю знищене через "прильоти" ворожих снарядів, є таке, що демонтувати неможливо.Попри все, онкодиспансер продовжує працювати та щодня приймати пацієнтів.Зі своєї сторони ми робимо все можливе, щоб забезречити лікарню всім необхідним. Це і фінансування, і ліки, і персонал, адже наразі на Херсонщині гостра проблема з профільними лікарями.Дякую всім незламним працівникам лікарні за те, що продовжуєте рятувати життя та здоровʼя херсонців в таких надскладних умовах, коли ваші життя так само під загрозою! Це титанічна сила! Без перебільшення!