Сьогодні, 5 вересня 2025 року, мав честь взяти участь у роботі Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, який відбувся на Закарпатті в місті Ужгород.Разом із делегацією Миколаївщини на чолі з начальником обласної військової адміністрації Віталієм Кімом представляли наш регіон у діалозі з керівництвом держави та міжнародними партнерами.На засіданні Конгресу, яке очолив Президент України Володимир Зеленський, обговорювали:📌 проєкт Державного бюджету-2026 та пріоритетні напрями фінансування на державному, регіональному та місцевому рівнях;📌 підготовку до сталого проходження опалювального сезону 2025/2026 років;📌 питання соціального захисту, реабілітації та реінтеграції українців, звільнених із російського полону.Окрема увага була приділена розвитку громад, інфраструктурним проєктам (індустріальних парків та альтернативної енергетики), підтримці ветеранів та розширенню міжнародного партнерства.🤝 Вдячні Президентові України, Уряду та міжнародним партнерам за готовність чути громади та підтримувати їх розвиток навіть у складних умовах війни. Для Снігурівщини це особливо важливо — адже ми перебуваємо поруч із лінією фронту, і від рішень, які ухвалюються сьогодні, залежить стійкість та майбутнє нашої громади.Разом із усіма українськими громадами продовжуємо працювати на перемогу та відновлення України!
29 серпня – День пам’яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність УкраїниНа долю України випало немало випробувань, різним поколінням українців доводилось зі зброєю в руках відстоювати свободу та незалежність. Але саме сьогодні, як ніколи раніше, наш народ стикнувся з нелегким випробуванням - з випробуванням відданості та любові до Батьківщини. І саме зараз наші мужні воїни, пліч-о-пліч відстоюють територіальну цілісність нашої Батьківщини та право кожного українця на життя та свободу, за яку ми платимо надзвичайно високу ціну.Завдяки їхній мужності та самовідданості, ми сьогодні спокійно живемо у своїх домівках, будуємо плани на майбутнє, працюємо під мирним небом.Ми віддаємо данину пам’яті та поваги тим українцям, які любов до Батьківщини поставили вище за власне життя. Низький уклін рідним та близьким загиблих героїв. Ми всі у вічному боргу перед матерями й батьками, які виростили мужніх і сміливих патріотів.Згадаймо кожного, хто віддав своє життя за Україну! Ми завжди пам'ятатимемо воїнів, які за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України віддали найдорожче - своє життя. Пам’ятаємо і шануємо Героїв! Вічна і світла пам’ять загиблим Захисникам і Захисницям України!
Друзі! Сьогодні ми нарешті завершили важливий етап – прийом заяв, формування та обробку списків для подальшого направлення міжнародним донорам, аби наші мешканці отримали всі шанси на виплату грошової допомоги на опалювальний сезон 2025/26 року. Було прийнято 4787 заяв від мешканців міста та сільських населених пунктів нашої громади.Цей процес був надзвичайно складним через вкрай стислі строки. Протягом кількох днів тривав прийом заяв, і щодня до пізньої ночі наші працівники формували та обробляли списки, щоб вчасно підготувати їх для передачі.Хочу висловити щиру подяку працівникам апарату та структурних підрозділів міської ради, військової адміністрації, а також старостам і працівникам старостинських округів. Ви залишили всі інші справи та зосередилися на цьому завданні, вклавши максимум сил і часу. Це справжній приклад відданості, відповідальності й щирого служіння нашій громаді.Окрема подяка жителям громади за витримку, взаємоповагу й розуміння🫂. Попри великі черги та втому, ви поводилися чемно й з повагою один до одного. Відсутність сварок і непорозумінь – це свідчення єдності та мудрості нашої громади☝️.Ми виконали свою частину роботи – списки сформовані і готові до передачі згідно постанови Кабміну. Подальше рішення щодо виплат залишається за донорами, і ми сподіваємося на позитивний результат.Дякую кожному, хто невтомно працює на благо жителів Снігурівської громади!💙💛Працюємо далі💪
⚡Жителі Снігурівської громади отримають компенсацію за електроенергію від державиКабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка передбачає надання додаткової допомоги споживачам – КОРИСТУВАЧАМ СУБСИДІЙ І ПІЛЬГ, чиї домогосподарства розташовані в зонах активних або можливих бойових дій. Підтримка спрямована на оплату електроенергії з розрахунку 100 кВт/год на людину, але не більше 300 кВт/год на родину.Таку допомогу отримають жителі 17 із 52 територіальних громад Миколаївщини, зокрема, Снігурівської, Горохівської та Широківської ТГ! ✅З жовтня 2025 року РОДИНИ-ОТРИМУВАЧІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ, які фактично проживають на цих територіях, щомісяця отримуватимуть додаткову виплату для покриття витрат на електропостачання. Призначення допомоги відбуватиметься автоматично ПЕНСІЙНИМ ФОНДОМ УКРАЇНИ – подавати додаткові заяви не потрібно.‼️ Підтримка надаватиметься до моменту зміни статусу території, втрати права на пільгу або субсидію, переїзду родини за межі небезпечної зони чи знищення житла.
У Снігурівці відбулась робоча зустріч з представниками Програми «Партнерство за сильну Україну» (PFRU). Команда фонду прибула з чітким наміром — запропонувати дієву, своєчасну та комплексну підтримку нашій громаді шляхом реалізації ряду проєктів.За результатами робочої зустрічі було визначено конкретні перші кроки для подальшої співпраці. Зокрема, передбачається поточний ремонт хірургічного відділення КНП «Снігурівська міська лікарня» 🏥, що дозволить значно покращити умови перебування пацієнтів та роботу медичного персоналу, а також забезпечить надання допомоги пацієнтам у більш комфортних умовах.Ще одним важливим напрямком стане реалізація проєкту зі встановлення сучасної системи відеоспостереження у місті Снігурівка 📹. Це рішення сприятиме підвищенню рівня громадської безпеки, допоможе оперативно реагувати на надзвичайні ситуації та попереджати правопорушення. За словами керівника південної регіональної команди PFRU Олександра Рябого, у найближчі два роки планується співпраця в рамках проєктів за такими напрямками: 🏛️ публічне адміністрування та відновлення інфраструктури; 💼 відновлення економіки; 🛡️ «Стійке населення»; 🎭 культурний розвиток (етнокультурні фестивалі, посилення національної ідентичності); 🕯️ меморіалізація памʼяті війни та загиблих Героїв; 🚓 підтримка поліції та ДСНС (оснащення офісів поліцейських громад та постачання обладнання для ДСНС); 🤲 швидка підтримка громад.Щиро дякуємо представникам Програми «Партнерство за сильну Україну» (PFRU) за увагу до нашої громади, готовність до конкретних дій та небайдужість до людей, які живуть на нашій прифронтовій землі. Маємо впевненість, що попереду – плідна співпраця на благо мешканців Снігурівщини. 💙💛Працюємо далі!💪🇺🇦
Сьогодні, 15 серпня, мешканці нашої громади віддали шану та провели в останню путь полеглого на війні земляка — старшого лейтенанта Нежлукченка Олега Геннадійовича, родом з села Василівка.Загиблого Героя громада зустріла живим коридором, встеливши його останній шлях квітами та схиливши голови у глибокій скорботі. Олег загинув 10 серпня під час виконання бойового завдання на Донеччині, віддавши своє життя за свободу та незалежність України.Він був гідною, розумною, чуйною людиною. Він мріяв про те, щоб наша держава завжди була вільною та незалежною. В усіх установах і організаціях, де працював Олег, його щиро поважали за професіоналізм, доброту та людяність. З перших днів повномасштабної війни він став на захист Батьківщини, демонструючи мужність, відданість та незламний дух.У загиблого Героя залишилися батьки, дружина та донька, для яких він був опорою і гордістю. Поховали Олега з усіма військовими почестями на Василівському сільському кладовищі.Низький уклін, світлий спомин і вічна пам’ять полеглому Герою! 🥀
З глибоким сумом повідомляємо, що 10 серпня 2025 року під час виконання бойового завдання на Донецькому напрямку загинув наш земляк — старший лейтенант Нежлукченко Олег Геннадійович, 1984 року народження.Олег народився і проживав у селі Василівка. Після закінчення школи вступив до факультету фізичного виховання Миколаївського державного університету імені В.І.Сухомлинського. З 2007 по 2011 рік працював учителем фізичної культури у Снігурівській загальноосвітній школі №3, де виховував у молоді любов до спорту та здорового способу життя. Захоплювався футболом, який був його справжньою пристрастю. Згодом пішов працювати на залізницю. Олег був людиною надзвичайної доброти та щирості, завжди готовим допомогти іншим і підтримати у скрутну хвилину. Його знали як відповідального, чесного та відданого своїй справі чоловіка, який ніколи не стояв осторонь проблем громади. З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ Олег без вагань став на захист рідної землі, демонструючи мужність, стійкість та непохитну віру у перемогу України. Його військова служба була прикладом справжнього патріотизму та честі офіцера. Він виконував кожне завдання з високим професіоналізмом та самопожертвою, розуміючи, що на кону — життя побратимів та безпека Батьківщини.Його загибель стала непоправною втратою не лише для родини, а й для всієї Снігурівської громади. Світла пам’ять про Олега назавжди залишиться у серцях тих, хто його знав та шанував.Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого Героя. Поділяємо Ваш біль і схиляємо голови у скорботі. Світла памʼять та слава Герою!
Делегація Снігурівської громади взяла участь у Першому форумі старост, який об'єднав понад 270 учасників з усієї Миколаївської області. Серед них — голови громад, старости, народні депутати, представники обласної та районної влади. До діалогу також долучилися Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко та заступник Міністра охорони здоров’я Євген Гончар.📌 Форум став важливою платформою для відкритого діалогу між місцевим самоврядуванням та центральною владою. Учасники мали змогу не лише обговорити актуальні виклики, а й отримати відповіді на конкретні запитання з перших вуст.У програмі заходу — дві ключові панельні дискусії:👉 «Воля народу. Стійкість громади. Єдність держави»👉 «Інститут старост: виклики, проблеми, законодавче регулювання. Особливості надання медичних та освітніх послуг у сільській місцевості»Серед тем, що викликали найбільшу увагу:▫️ підтримка деокупованих та прифронтових громад;▫️ цифровізація та мінімізація бюрократії;▫️ захист прав внутрішньо переміщених осіб;▫️ розвиток інституту старост і законодавчі ініціативи;▫️ підтримка аграріїв, які працюють в умовах війни;▫️ ефективна комунікація громад із центральною владою.Старости — це голос громади. Саме вони першими чують тривоги й надії людей, і саме вони мають донести ці сигнали до керівництва країни. Форум — це можливість бути почутими, можливість вплинути на рішення.📜У рамках заходу подяками за витримку, професіоналізм і відданість були нагороджені старости, зокрема Євген Гончар, Світлана Агеєнко, Віта Бардіж та Ольга Кухар.🔔 Постійна взаємодія між місцевим самоврядуванням і центральною владою — це не формальність, а ключ до ефективного управління. Лише завдяки відкритому діалогу можна ухвалювати зважені рішення, що базуються на реальних потребах громад і здатні змінювати життя людей на краще.
🕯️ Снігурівщина попрощалась із загиблим Героєм – Юрієм ХотенкоСьогодні у селі Юріївка відбулося прощання з нашим земляком, мужнім воїном, вірним сином України — Юрієм Павловичем Хотенко.Юрій народився 5 грудня 1977 року в Юріївці у звичайній родині, виріс працьовитим і відповідальним чоловіком. Працював у ВАТ «Приозерне», проходив строкову службу в артилерійських військах, а згодом — і бойовий шлях на Сході України у складі сил АТО з 2015 по 2016 роки.З початком повномасштабної війни він знову став до лав Збройних Сил України, демонструючи відданість і глибоке усвідомлення відповідальності перед Батьківщиною. Завдяки своєму досвіду став старшим навідником, а з квітня 2025 року отримав звання молодшого сержанта.На жаль, 11 червня 2025 року Юрій загинув, виконуючи бойове завдання на Харківщині. Йому було 48 років. У нього залишилися дружина, син та донька. Невимовний біль і незамінна втрата — для родини, для громади, для всієї України.За час проходження військової служби, за героїзм і мужність Юрія Хотенка було нагороджено відзнакою Міністра оборони України «Хрест ракетних військ і артилерії» та «Золотим Хрестом» від Головнокомандувача ЗСУ.Поховали захисника на сільському кладовищі біля села Юріївка.🙏 Вічна пам’ять і слава Герою.
Рівно два роки тому, 6 червня, російські окупанти вчинили черговий терористичний акт, підірвавши Каховську ГЕС. Ця трагедія сколихнула Україну та весь цивілізований світ, спричинивши масштабне підтоплення на Херсонщині та Миколаївщині. В Миколаївській області наша Снігурівщина постраждала найбільше.Вже зранку 6 червня 2023 року рівень води в річці Інгулець почав невпинно зростати. За кілька днів вода піднялася до критичних 6 метрів, перетворивши звичні пейзажі на суцільне море. Ширина нашої маленької річки збільшилась з 80 метрів до 1200 метрів. Сотні родин залишились без домівок, втративши все, що мали. На жаль, ця рукотворна катастрофа забрала і життя двох наших мешканців, що стало невимовною трагедією для громади.Ми не залишилися наодинці з бідою. У той складний час ми об'єднали зусилля з Миколаївською ОВА, ДСНС, ДССТ, невтомними волонтерами та міжнародними організаціями, щоб надати допомогу нашим постраждалим мешканцям.Дякую кожному, хто допомагав. Пам’ятаємо тих, кого втратили. Продовжуємо відновлення і віримо в краще майбутнє.