Fuente
ОЛЕНА ШУЛЯК | Суми — місто, яке робить ставку на народовладдя!Сьогодні міська рада С...
738 Vistas/Alcance
2024-10-30 17:58
Mensaje №3357
Суми — місто, яке робить ставку на народовладдя!Сьогодні міська рада Сум змінила Статут Сумської ТГ відповідно до основ та норм законопроєкту №7283 щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування. Для місцевих мешканців це щось на кшталт зміни Конституції, тільки з особливим акцентом на права і можливості громади.❓ Що це та чому це важливо?Законопроєкт №7283, підтриманий парламентом, але ще не фіналізований підписом Президента, без перебільшення просувало все громадянське суспільство. Він дає в руки громадянам справжні важелі впливу на свою громаду, владу, процеси і рішення через: 🔷місцеві ініціативи;🔷громадські слухання;🔷загальні збори;🔷петиції, консультації;🔷участь громадян в питаннях формування й розподілу місцевого бюджету;🔷реальні інструменти звітування місцевих депутатів, голів перед своїми виборцями.Містячкові царьки, рішення без обговорення, таємничість та інші подібні явища залишаться в минулому, коли законопроєкт стане Законом і вступить у силу. Проте громади, якими немає чого ховати, які не бояться публічності та підзвітності вже зараз можуть переходити на сторону народовладдя, приймаючи оновлений статут громад і фактично самостійно впроваджуючи норми законопроєкту. Такі рішення вже прийняті в Полтаві, Славутичі, Бердичеві та ще в десятках ТГ.❓ Чому ці зміни такі важливі для громади?✅ Це продовження реформи децентралізації, яка виникла не тільки в тому, щоб дати фінанси на місця, але й дати інструменти контролю з боку громадян за цими фінансами. ✅ Розвиток громадянського суспільства, формування у людей відчуття причетності до прийняття рішень, що в свою чергу забезпечують ефективність муніципального управління.Це крок вперед на шляху до справжнього народовладдя, де голос кожного громадянина має значення, а влада є відображенням волі та інтересів громади. Вітаю Сумську громаду з цим рішенням.