Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - ОЛЕНА ШУЛЯК
Añadido 14 jul. 2024

ОЛЕНА ШУЛЯК

@Shpylka_Shuliak
Número de suscriptores: 1 961
Fotos: 3,430
Videos: 625
Enlaces: 498
Descripción:
Вітаю! Я Олена Шуляк — голова Комітету держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, і це мій офіційний Telegram-канал.
Fuente

ОЛЕНА ШУЛЯК | Як не допустити пастки бідності в Україні під час відновлення?🧱 Коли м...

Logotipo de la comunidad de telegram - ОЛЕНА ШУЛЯК ОЛЕНА ШУЛЯК @Shpylka_Shuliak
531 Vistas/Alcance 2025-05-30 15:56 Mensaje №4067
Як не допустити пастки бідності в Україні під час відновлення?🧱 Коли ми говоримо про післявоєнне відновлення, зазвичай маємо на увазі будівництво, інфраструктурні проєкти, інвестиційні стратегії. Але в багатьох з цих планів бракує ключового елемента — людини. Відбудова без урахування людського капіталу ризикує перетворитися на фасад. А державне планування без бачення потреб громадян перетворюється на чергову версію «генплану бідності».🗺 На мапі все виглядає «відновлено». А насправді мільйони людей застрягають у бідності. І не тому, що не працюють. А тому, що не мають ресурсу, щоб вирватися уперед. Це і є пастка бідності. Формально шанс є, а фактично ні.🏚 Починається з малого. Родина втрачає дім. Немає заощаджень. Змушена орендувати тимчасове житло, постійно переїжджати. Дитина без нормального місця для навчання. Батьки на випадкових підробітках. Зникає впевненість у завтрашньому дні. З’являються борги. Економія стає стилем життя. І вже не йдеться навіть про «жити добре», йдеться про «просто триматись».Так бідність починає відтворювати саму себе і передаватись з покоління в покоління. 🚫 Поступово відсутність перспектив стає нормою. Дитина виростає з переконанням, що справжні можливості завжди десь за кордоном. Країна застрягає в нескінченному латанні дір. І врешті бідність окремих родин стає бідністю держави.💬 Я думаю про це щоразу, коли ми говоримо про відновлення. Бо можна збудувати нові будинки і не створити нового життя. Якщо не дати простору для достатку, ми збудуємо коробки, а не майбутнє.🇧🇦 Так сталося з Боснією і Герцеговиною.Після війни зруйнована економіка, безробіття, еміграція. Сьогодні, через 25 років, ВВП на душу населення утричі нижчий, ніж у Словенії. Люди працюють, але система не дозволяє вирватися з замкненого кола.🇰🇷 Так не сталося з Південною Кореєю.У 1950-х це була бідна, зруйнована війною аграрна країна. Але держава зробила ставку на освіту, житло, розвиток малого бізнесу, технологій, промислових гігантів. Створила соціальні ліфти. І вже через одне покоління це технологічна держава номер один в Азії.🎯 Вирватися з пастки бідності — це не лише про фізичну відбудову. Це про створення справедливих і передбачуваних умов, у яких кожен має шанс реалізувати себе. І це не про роздати все і всім. Це про те, щоб не блокувати шлях вгору.📌 Людиноцентричність має бути в основі всіх державних програм — від відновлення до соціальної політики й економіки. Бо інакше ми збудуємо лише декорації, а не країну, в якій хочеться жити.