Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - ОЛЕНА ШУЛЯК
Añadido 14 jul. 2024

ОЛЕНА ШУЛЯК

@Shpylka_Shuliak
Número de suscriptores: 1 961
Fotos: 3,430
Videos: 625
Enlaces: 498
Descripción:
Вітаю! Я Олена Шуляк — голова Комітету держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, і це мій офіційний Telegram-канал.
Fuente

ОЛЕНА ШУЛЯК | У 2005 році IKEA вперше серйозно задумалась про вхід в Україну.Зустріч...

Logotipo de la comunidad de telegram - ОЛЕНА ШУЛЯК ОЛЕНА ШУЛЯК @Shpylka_Shuliak
543 Vistas/Alcance 2025-04-28 10:02 Mensaje №3929
У 2005 році IKEA вперше серйозно задумалась про вхід в Україну.Зустріч з президентом, обіцянки мера Києва, плани на 1,7 млрд доларів інвестицій.І… нічого. Потім ще одна спроба. І ще. І ще.Чому не зайшли? Не змогли отримати земельну ділянку. Просто так. Без “домовленостей” — неможливо.📆 І це був не 90-й рік, не хаос становлення. Це був 2005-й. Історія, яка повторюється.Досі.🛡 Сьогодні ми вже інші. Ми — країна, яка воює за свободу. Але навіть на цій лінії фронту — в тилу, в управлінні, в документах — ще лишились траншеї минулого.🤝 Саме про це говорила під час панелі «Координація держави, бізнесу та донорів» на конференції We build Ukraine — стратегічному майданчику для відвертої розмови про відбудову.🏗 Бо відбудова — це найбільший інфраструктурний проєкт в історії незалежної України.І ми не можемо дозволити, щоб його гальмували ті самі “папірці”, ті самі схеми, ті самі зловживання.🔧 Ми живемо з генпланами, які розроблялись у 70–90-х роках.🔧 Закон про просторове планування відтерміновано до 2028 — бо громади не готові.🔧 Найкорумпованіший документ у містобудуванні — це містобудівні умови. Їх неможливо оскаржити, а підстави для відмови — часто вигадані.🔧 Зарплати в кошторисах занижені через застарілу методику. Щоб заплатити фахівцям — забудовники маскують витрати в інших статтях.🔧 Отримання дозволів на будівництво на місцевому рівні й досі залишається надзвичайно корумпованим процесом.📉 Результат: інвестор не бачить правил. Йому ніхто не гарантує, що “завтра” все не зміниться.Він не знає, хто приймає рішення, де шукати відповідь і як оскаржити свавілля. І він не приходить.🛍 Так, IKEA таки з’явилась — як магазин у торговому центрі.Але не як виробництво. Не як логістика. Не як мережа мега-молів.Відбудова — це шанс перезапустити країну.Або просто повторити її помилки на новому рівні.