Fuente
Управління СБ України в Одеській області | За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав ще один зрадник, який воював...
142 Vistas/Alcance
2026-04-23 13:00
Mensaje №15004
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав ще один зрадник, який воював проти оборонців ДонеччиниЗа доказовою базою військової контррозвідки та слідчих Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав ще один зрадник, який перейшов на бік ворога і воював проти Сил оборони на Донеччині.Українські воїни взяли його у полон під час боїв у районі Торецька в травні 2025 року. Як встановило розслідування, засудженим є мешканець тимчасово захопленого Донецька. Ще у 2014 році він вступив до підконтрольної рф «народної міліції днр», де його призначили «техекспертом».За матеріалами провадження, після початку повномасштабної війни зрадник уклав контракт із міноборони країни-агресора.Пройшовши нетривалий курс бойової підготовки на полігонах, він отримав табельну зброю з боєприпасами та формений одяг російського зразка.Після цього його відправили облаштовувати блокпости на околицях Донецька. Потім зловмисника перевели на посаду стрільця у 132-й окремій стрілецькій бригаді армії рф та відправили на передову в Бахмутському районі.Там його підрозділ майже у повному складі був знищений українськими воїнами, а зрадника, як одного із вцілілих, взяли у полон.За матеріалами Служби безпеки суд визнав його винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Розслідування проводили спільно зі слідчими ГУ СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.