Fuente
Павло Федака | В Словаччині ввели кримінальну відповідальність за заперечення мирного...
3 020 Vistas/Alcance
2026-01-12 08:35
Mensaje №875
📍В Словаччині ввели кримінальну відповідальність за заперечення мирного врегулювання після Другої світової війни. Це «удар» по силам, які виношують сепаратистські сценарії щодо Закарпатської області.📍Президент США Дональд Трамп у гангстерському стилі впевнено руйнує світовий порядок, який склався після Другої світової війни.Рік тому я писав, що озвучення територіальних претензій до членів НАТО - Канади та Данії (щодо Гренландії) може призвести до руйнування блоку та фактичного знищення НАТО як організації. Нещодавно цю тезу повторила прем'єр-міністр Данії, адже погрози Президента Трампа захопити Гренландію, яка є частиною Королівства Данія, на фоні спецоперації у Венесуелі набувають реальних обрисів.📍У Словаччині, у грудні 2025 року, владна коаліція, передбачаючи вказані вище глобальні процеси, спробувала ввести застереження щодо намагань поставити під сумнів територіальну цілісність країни та спроб переглянути акти, які видавалися в час після Другої світової війни владою Чехословаччини (декрети Бенеша).📍До Кримінального Кодексу СР внесено пункт F до параграфу 417 під назвою «Заперечення мирного врегулювання після Другої світової війни». Він має такий зміст: «Той, хто публічно заперечує або ставить під сумнів мирне врегулювання після Другої світової війни, яке було встановлено на основі правових актів представницьких органів Чехословацької Республіки або Словацької національної ради, карається позбавленням волі на строк до шести місяців».📍Зміни до Кримінального кодексу стосуються насамперед угорців, які в 1945 р. масово депортувалися з Чехословаччини, а їх маєтки націоналізувалися.📍Цікаво, що свою незгоду з цим законом висловили не тільки представники угорської нацменшини Словаччини. Своє невдоволення нововведенням висловив колишній очільник управління (у складі Міністерства закордонних та європейських справ) у справах словаків, що проживають за кордоном, Мілан Піліп, який очолює організацію «Круглий стіл русинів Словаччини». Пан Мілан опублікував статтю у виданні SME.sk з провокативним заголовком «Мені не подобається віддача Підкарпатської Русі СРСР. Мене посадять?». У статті Мілан Піліп розмірковує про несправедливість того, що 1945 році на основі Договору між Чехословацькою Республікою та Союзом Радянських Соціалістичних Республік про Закарпатську Україну колишня частина Чехословаччини - Підкарпатська Русь об'єдналася зі своєю «одвічною батьківщиною – Україною».📍Подібна ностальгія за Підкарпатською Руссю притаманна і частині закарпатців, особливо тих, хто емігрував і живе за межами краю.📍Для пана Мілана Піліпа та інших, які поділяють його думку, хочу нагадати: Підкарпатська Русь стала колискою держави Карпатська Україна. З листопада 1938 року ці назви вживалися паралельно. І коли 14 березня 1939 року Словаччина заявила про незалежність, тим самим «поховавши» Чехо-Словацьку республіку, то в русинів-українців Підкарпатської Русі - Карпатської України не було іншого виходу, як послідувати прикладу словаків - 15 березня в Хусті Сойм проголосив незалежність Карпатської України.📍Тоді, як відомо, угорська армія здійснила вторгнення в Карпатську Україну і завоювала молоду українську державу, але саме завдяки героїчному опору українців Словаччина отримала тижневу «фору» для приведення до боєготовності свого війська. 23 березня 1939 р. Угорська армія вторглася вже на територію Словаччини, але дістала гідну відсіч і змушена була відмовитися від подальших агресивних планів.📍Подальша доля словаків та закарпатців залежала від результатів Другої світової війни.📍Подібні публікації вигідні насамперед Росії, яка намагається посіяти недовіру між громадянами в країнах ЄС, які межують з Україною, з метою створити напругу в середині суспільства та посіяти недовіру до України, яка 4 роки веде криваву боротьбу з фашистським режимом московії. Тому діяльність пана Мілана Піліпа розглядаємо саме з цього ракурсу.