Fuente
Павло Федака | Голова Закарпатської облради Роман Сарай мав змогу поспілкуватися з ко...
2 830 Vistas/Alcance
2025-11-18 07:33
Mensaje №862
📍Голова Закарпатської облради Роман Сарай мав змогу поспілкуватися з колегами по депутатському корпусу, які вже протягом кількох років перебувають у вигнанні. Мова йде про голову фракції КМКС Ласло Брензовича та депутата цієї ж фракції Чобо Пийтера.📍Нагадую, що Л. Брензович має проблеми з СБУ і покинув Україну ще в грудні 2020 р. Ч. Пийтер, який залишив Україну напередодні повномасштабного вторгнення Росії, був фігурантом справи НАБУ щодо невнесення до декларації відомостей про дві компанії, зареєстровані ним у Будапешті, та був оголошений у розшук у січні 2023 р.📍Зустріч відбулася в угорському місті Кішварда в ході урочистостей з нагоди 10-річчя Європейського об'єднання територіального співробітництва «Тиса» (ЄОТС Тиса).📍Роман Сарай очолив облраду вже після виїзду вказаних колег з України, тому вперше в якості голови наживо зміг поспілкуватися з обома депутатами від «КМКС» Партії угорців України. Очевидно, що цей контакт був простою формальністю, адже голова обласної ради не може вирішити проблемні моменти вказаних депутатів, але симптоматично, що Ласло Брензович і Чобо Пийтер долучаються до офіційних зустрічей угорської та української сторін, які проходять на території Угорщини. Офіційний Будапешт цим самим нагадує, що нормалізація стосунків з Україною повинна стосуватися і його клієнтели.