Fuente
Осип Леміш | Про "майдан". Частина 2: міфи "навколомайданної" темиПерший міф: загиб...
123 Vistas/Alcance
2026-02-21 03:51
Mensaje №1323
Про "майдан". Частина 2: міфи "навколомайданної" темиПерший міф: загиблі майданівці були першими жертвами російської агресії. Це нісенітниця, як на мене. Точна дата початку російської агресії достеменно не встановлена, але ця агресія почалась у Криму, а не в Київі. Протистояння між майданівцями і МВС, СБУ, УДО тоді було суто внутрішньоукраїнським конфліктом. Між іншим, цей конфлікт підпадає під визначення громадянської війни - війни між громадянами однієї країни, які по-різному бачать майбутнє своєї країни. Чутки про російських снайперів на "майдані" не підтверджені. Та й навіщо Януковичу було запрошувати їх із РФ, коли він мав своїх, українських - ті ж таки МВС та СБУ. Чутки про снайперів із ЦРУ або ще звідкись також нічим не підтверджені.Другий міф: Янукович був російським агентом. Об'єктивно кажучи, Янукович намагався бути партнером кількох центрів світового впливу в надії щось від них отримувати. Мова йде і про ЄС, і про США, і про РФ і трохи про Китай. Янукович та його влада заявляли проєвропейський курс і тільки в кінці вирішили його відкласти посилаючись на невигідні умови - тоді одразу й почався "майдан". Від вступу в НАТО Янукович дійсно відмовився, але не відмовився від партнерства з НАТО - українські генерали тоді зустрічалися з генералами НАТО й обговорювали плани реформування ЗСУ, впровадження натівських стандартів (див. відео). А ще за Януковича існувало щось на кшталт "обміну офіцерів" із державами НАТО - Валерій Залужний, головнокомандувач ЗСУ в 2021-2024, а в 2013 ще невідомий для широкого загалу полковник ЗСУ, по такій програмі вперше поїхав до Великобританії на короткий курс навчання, знайомитися з тим, як діє британська армія. Залужний писав про це в своїй книзі "Моя війна".Всередині країни вся влада зосереджувалась в руках сім'ї Януковича (син Олександр). Мета сім'я була проста - збагачення шляхом корупції та збереження своєї влади. Цим вони, сім'я, налаштували проти себе всіх інших. Наслідок - "майдан".Початок у "Частині 1"