Fuente
Опендатамедіа | Навесні в Україні посилили відповідальність для водіїв електросамокаті...
5 400 Vistas/Alcance
2023-08-30 06:01
Mensaje №476
Навесні в Україні посилили відповідальність для водіїв електросамокатів: наразі вони відповідають за порушення так само, як решта учасників дорожнього руху.За останні роки притягнуто до відповідальності 4 водіїв електросамокатів, здебільшого, за травмування пішоходів. Вони отримали штрафи або умовне покарання до 2 років позбавлення волі.Проте більшість ДТП з самокатами кваліфікуються як адміністративні порушення. Наразі, за допомогою пошуковика по судовому реєстру Бабуся, Опендатабот виявив 76 таких справ. Зазвичай водіїв самокатів штрафують за пошкодження майна (ст. 124 КУпАП) штрафом у 850 гривень.Нерідко в епіцентрі ДТП опиняються неповнолітні на орендованих електросамокатах. Так, наприклад, сталося й у справі №753/7264/ 23, де неповнолітня киянка здійснила наїзд на орендованому самокаті в автомобіль BMW. Винуватиці ДТП відносно пощастило — кодекс про адмінправопорушення не допускає штрафування підлітків, тож її лише попередили.Наразі у світі вже починають забороняти користування орендованими самокатами у публічному просторі. Такі заборони діють у США, Парижі та Копенгагені. Подробиці: https://opendatabot.ua/analytics/scooters-dtp