Fuente
КУЧЕРЕНКО Online | Якщо ви хочете розібратися нарешті за що платите в «платіжці» на управ...
434 Vistas/Alcance
2025-03-24 07:08
Mensaje №5171
Якщо ви хочете розібратися нарешті за що платите в «платіжці» на управління будинком - почитайте уважно обовʼязково.Я не знаю чим закінчиться «епопея» з київським конкурсом на управління житлом - скасують його проведення чи не скасують?!Це питання відповідальності міської влади.Я просто «на пальцях» поясню вам ціну питання та бенефіціарів цього процесу.Отже 10 районів. У кожному районі в середньому 800 багатоповерхівок БКБ.Середні метраж обслуговуємо і площі - 6 тис метрів на БКБ, тобто 4.5-5.0 млн квадратних метрів на район.«Конкурс» проводили РДА в кожному районі і «виграли» його керуючі компанії, підпорядковані цим РДА та КМДА одночасно по мутній схемі управління.Середній «тариф» цієї послуги на управління від «переможців» - десь біля 13 грн за метр кв в місяць.Я розмовляв з кількома компаніями, яких зняли з конкурсу або відсунули за формальними підставами та перевіряв їх розрахунки - в них було приблизно 9.5 грн за кв метр.Розрахунки й тих й інших базувалися приблизно на одних тих самих документах - «порядок розрахунку вартості послуги».Просто у керуючих компаній астрономічні витрати на адміністративне управління та явно завищена плата за послуги по окремих позиціях - в першу чергу обслуговування ліфтів.Я давно чув від багатьох управителів про шалені відкати з цієї послуги, особливо в Оболонському та деяких інших районах.В адміністративних витратах сидять велика зарплатня керівництва, шалені кошти за так звану «диспетчерську» ( це окремий приватний бізнес», завищені відсотки на ГІОЦ та ГЕРЦ тощо.Окремим рядком йде «прибирання прибудинкової», розміри якої ніхто не знає і яке в принципі є незаконною послугою без згоди мешканців.Звісно свої «нюанси» в прибиранні снігу, поливі, двк, дератизація, дезінфекція.Що стосується прибирання підʼїздів - послуга надається в мінімальному обсязі, так само як і інші.Повертаємося до арифметики!Отже, 3.5 грн різниці між «переможцем» та програвшими.І це при тому що ці приватні компанії закладали в 9.5 дійсно непоганий заробіток для себе.Продовжуємо: 1 район - 5 млн кв метрів*3.5 грн за кв метр це 17.5 млн в місяць «навару».12 місяців це десь 200 млн грн в одному районі в рік додатково.Місто Київ це 10 районів - під 2 млрд грн на рік «навару» на Киянах!І це без спірної «прибудинкової теріторіі».Цифри абсолютно реалістичні - відповідаю особисто!Хто вже «поділив» подумки ці гроші Киян?!Наближені до КМДА підрядні компанії та організатори цього «конкурсу» разом з всілякими «смотрящими».Тепер самі собі дайте відповідь - чи варто боротися за свої гроші чи ні?!І останнє.Моя порада: по-любому робіть ОСББ та намагайтеся тікати від цих міських комунальних грабіжників - це раз.Навіть якщо не вдасться зробити ОСББ - проводьте якісь збори мешканців будинку і намагайтеся колективно якось відбиватися від цієї навали. Цей рік схоже буде виборчим - міській владі не потрібні скандали перед виборами і вони їх бояться. Це два.Тариф 9.5 це в 1.5 рази більше ніж зараз і з головою покриває абсолютно всі витрати тому женіть всіляких «активістів» та «радників, які несуть маячню про якийсь «популізм». Можете й по пиці надавати якщо будуть вести себе агресивно. Це три.Якщо КМВА вирішить лишити тариф старим - теж не трагедія для міста та для комунальників.Під час війни абсолютно не обовʼязково перекладати на Киян свою безгосподарність не безпорадність в плані проведення реальної реформи житлової сфери. Це чотири!Будуть питання - пишіть!)