Fuente
Minayev Sumy Story ✙ 🇺🇦 | УНІАН: Електроенергія з газотурбінних станцій занадто дорога для украї...
1 900 Vistas/Alcance
2025-01-08 14:34
Mensaje №5751
📌 УНІАН: Електроенергія з газотурбінних станцій занадто дорога для українців, – економіст📍Цензор.НЕТ: Собівартість електроенергії газотурбінних станцій непідйомна для економіки України🔹 Стосовно газотурбінних установок [ ГТУ ] – сперечатися не буду, бо не рахував по ним економіку. ℹ️ У нас в Сумах, до речі, на СНВО є дві ГТУ:• ЕГТУ-16 – забезпечує вироблення 16,0 МВт електричної енергії та 21,5 Гкал/год теплової енергії;• ПГУ-20 – установка з парогазовим циклом, що складається з газотурбогенераторної установки потужністю 16,0 МВт і паротурбінної установки номінальною потужністю 6,0 МВт.🔸 Ці установки не працюють, але думаю / припускаю, що з дозвільно-організаційних питань, у тому числі з проблем зі збутом теплової енергії, а не загальних економічних. Проте це вже справа акціонерів підприємства. Хоча 32 МВт електроенергії у випадку енергетичного блекауту Сумам зайвими не були б точно. Нагадаю, що Сумська ТЕЦ у кращі часи / періоди стільки не виробляє. ❗️Але цей ворог розподіленої газової генерації, так званий ікспєрд, «припльов» до купи і газопоршневої установки. Тут цей лобіст енергетичних монополістів йде гуляти лісом. Економіка по когенераційним установкам [ КГУ ] дуже чудова – від 3,0 до 5,0 грн за 1,0 кВт*год при ціні природного газу ~16,50 грн/м3. Хоча і потужності КГУ на порядок менші. Але розподілена генерація на то і розподілена, що треба брати кількістю КГУ! Їх треба не десятки і сотні, а тисячі, десятки тисяч! ❓Треба перевірити рахунки цього енергетичного блохєра і скоріше за все ми там побачимо перекази від тих самих монополістів за цей текст! 😡Ⓜ️ Мін.***