Законопроєкт про дозвіл -25 річним виїжджати за кордон дуже короткий і там взагалі немає згадки про вік (і він знову дискримінує військовозобовʼязаних)Є згадка про статус «призовника» і «військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу у зв’язку з недосягненням ними віку призову на військову службу під час мобілізації»Щодо «призовника» – все просто, це чоловік 18-25 років, який не проходив базової військової служби (памʼятаємо, що тепер «строкової» служби нема, а є «базова» звідси й назва «призовник», і тут не йдеться про мобілізацію). Щодо «військовозобов’язаних» – тут все складніше, але щас розберемся: від 25 років, навіть якщо ти не відслужив службу – твій статус «призовника» змінюється на «військовозобовʼязаного». Тобто військовозобовʼязані – це всі чоловіки від 25 років. ОДНАК! військовозобовʼязані наразі це також ті, хто пройшли базову військову службу (обов'язковий вишкіл для чоловіків 18–25 років, які не є студентами) або базову загальновійськову підготовку (БЗВП) як обов'язковий курс для студентів закладів вищої освіти, інтегрований у навчальні плани.Тож у нашому випадку йдеться про, «військовозобовʼязаних які не підлягають (…) мобілізації у поточному та наступному роках у зв’язку з недосягненням ними віку призову на військову службу під час мобілізації (25 років)». Тобто якщо ти отримав статус «військовозобовʼязаного» і тобі вже виповнилось у цьому році 23 – тебе ще випустять, адже у поточному або наступному році тобі ще не виповниться 25 років. Якщо ж тобі ще виповниться 24 цього року – значить вже не випустять. Отже висновок такий: якщо ти маєш статус призовника – виїжджаєш до 25 років, якщо ж ти маєш статус військовозобовʼязаного – виїжджаєш до 23 років. Ніби правильно порахував, ну і це поки вилами по воді писаний законопроєкт, не голосований навіть за основу, хоча поданий «правильним чєловєчком».
Вчора путіна зробили рукопожатним, а це означає що тепер перемирʼя можливе без знищення російської державностіБо досі це була екзистенційна війна: росія хотіла знищення України, зупинити війну було можливо лише захопленням росією України або влади в Україні, або власне, занепадом російської федерації. І до путіна ставились як до недоговороздатного, який готовий погубити свою державу аби вдовольнити імперські амбіції свої та свого народу. Але за період війни росія змінилась: вона близька до економічного занепаду. Нові санкцій цьому могли б міцно посприяти. А марнославному Трампу не треба занепаду росії, йому треба нобелівка з миру. Тому зорі склались, путін готовий був приїхати до ворожих США, щоб домовлятись із дружочком Трампочком.Трампу кілька разів шепнули, що в росії серйозні економічні проблеми і це хороший важіль щоби запропонувати путіну порятунок (і міцно насолити Китаю). Але для цього треба розстелити йому червону доріжку, простягнути руку долонею вверх, міцно тиснути її більше 10 секунд, потім дружно крокувати і їхати разом у легендарному броньованому Кадилаку.Трамп легітимізував путіна, отже договір з путіним тепер може вважатись не папірчиком для туалету, а легітимним документом. З цього моменту можна домовлятись. Якщо путін не проїбе момент – він врятує росію і фактично приросте окупованими територіями. Але він цілком може момент проїбати, якщо Трамп виявиться не повним ідіотом. Тоді путін може проїбати росію.Ще раз: вчора путіна лише легітимізували для проведення переговорів, вчора переговори не починались. І не факт що взагалі почнуться.
Наближення переговорів: усе що треба знатиТрамп наступного тижня може зустрітися з путіним, а потім із Зеленським. Можлива також тристороння зустріч. Можливо це відбудеться в ОАЕ. Стали відомими можливі пропозиції США до рф на цих переговорах1. Трамп заявив, що «Є хороші шанси» на зустріч з путіним та Зеленським «зовсім скоро» і «ще не визначилися де саме».2. Після цього Зеленський повідомив, що із Трампом обговорювали формати зустрічей на рівні лідерів найближчим часом. Йшлося про два двосторонні формати та один тристоронній.3. путін заявив, що може зустрітися з Трампом в ОАЕ. Щодо зустрічі із Зеленським – «в цілому не має нічого проти», однак «до створення умов для зустрічі, на жаль, поки далеко».4. Рубіо зазначив, що зустріч залежить від того, як швидко просуватимуться переговори, що наразі тривають. Якщо позиції не будуть близькі — зустріч лідерів не має сенсу, бо результату не буде.5. Щодо позиції США, яку путіну передав Віткофф: найбільше польське інтернет-медіа Onet стверджує, що пропозиція передбачає: припинення вогню в Україні, а не мир; відкладення питання про визнання окупованих територій російськими на 49 або 99 років; скасування більшості санкцій, а в далекій перспективі — відновлення імпорту російського газу і нафти. Разом з тим відсутні гарантії нерозширення НАТО, і гарантії зупинки військової підтримки України.6. Радник Зеленського Дмитро Литвинзаперечивповідомлення медіа Onet щодо пропозиції США про закінчення війни: «Віткофф нічого такого не говорив, він говорив інші речі».
Повітряне перемирʼя?Недавно за 500 метрів від мене прилетіло більше 10 шахедів. Перші вибухи я зустрів на підлозі в туалєтіку із затуленими вухами. Це було страшно. Рік тому біля мене падали Кинджали, кілька років тому я бачив як падає неточна величезна ракета х-101. У підсумку виявилось, що внаслідок цього загинули 7 людей. Я живу у Львові. Не в Харкові, не в Миколаєві, не в Дніпрі і навіть не в Києві. Страх через повітряні удари переживали дуже багато українців за останній час. А ще багато українців через повітряні атаки отримали поранення, сотні загинули.Звісно я б хотів припинення повітряних ударів. Але, але, але. 1 але: Україна не так давно нарешті почала бити вглиб росії і завдавати їй (дуже) відчутної шкоди. Чого тільки варті скиглення росіян через закриті аеропорти. Мені здається, що активні удари вглиб росії і принесення війни до прастих раісіян – це серйозний соціально-економічний важіль, яким можна підважити занепад рф. 2 але: у разі повітряного перемирʼяСША не введуть серйозні санкції проти рф (не факт що їх ввели б, однак на це натякали). Це також дасть росії економічну спроможність продовжувати тривалу війну.3 але: ніхто не гарантує, що росія дотримуватиметься цього перемирʼя і не звинувачуватиме Україну в обстрілах самої себе. У той же час виробництво ракет та БпЛА в росії не припиниться, вони просто будуть їх накопичувати на складах щоб в один момент завдати удару по Україні. От і виходить, що на перший (емоційний) погляд – це явище позитивне, а на другий (раціонально поміркувавши) – швидше негативне, адже в підсумку росії принесе менше шкоди, а нам більше. Ну, цікаво яким буде рішення військово-політичного керівництва.
Що там з БЕБом, його (не)обраним очільником, батьком того – військовим у відставці який мешкає в росії та Кабміном який насрав на закон і на вимоги партнерів1. Що за БЕБ? Бюро економічнох безпеки – (дуже) важливий орган, який займається економічними злочинами. 2. Що з його очільником? Його нема і вже давно, повоноваження виконує заступник і це не ок, бо це серйозні повноваження, а призначення очільника – це складна конкурсна процедура.3. Що з конкурсом? 24 червня комісія (із представників держорганів, ГО та міжнародних експертів) нарешті обрала найкращу кандидатуру з усіх хто подавався (були й відверто карикатурні персонажі).4. То хто виграв цей конкурс? Колишній керівник підрозділу детективів НАБУ Олександр Цивінський, який і наразі має доступ до державної таємниці 2-го ступеня. Але ніхто з претендентів не набрав необхідних 4 голоси членів комісії. Тому за законом обрали Олександра Цивінського, який набрав 3 голоси від міжнародних членів комісії. Троє українських представників комісії не поділяють цей вибір.5. Ну раз виграв то чому його не призначили? Бо конкурсна комісія не має права призначати, а надає кандидатуру переможця як пропозицію Премʼєру, який подає її на Кабмін, а той впродовж 10 днів має призначити переможця. Іншого закон не передбачає. Тобто Кабмін має призначити того, кого обрала Комісія. Але Кабмін трошки забив хуй на закон.6. Ну але чому Кабмін забив хуй на закон? Пояснили це тим, що батько Цивінського – відставний військовий, живе в росії. Мовляв для цього Кабмін вивчив «додаткові матеріали від СБУ», що «стосуються питань національної безпеки» і містять «безпекові оцінки». При цьому ще 15 травня Секретаріат Кабміну повідомив, що всі 16 кандидатів, включно з Олександром Цивінським, пройшли спецперевірку. 7. Але якщо Кабмін мусить призначити – як він офіційно пояснив відмову конкурсній комісії? Послались на лист СБУ і ст. 2 Закону «Про національну безпеку України». Але ця стаття абсолютно нічого не пояснює, у ній лиш йдеться, що «правову основу держполітики у сферах національної безпеки і оборони становлять Конституція України та інші закони (…) та інші нормативно-правові акти». Як щось, лист СБУ – не нормативно-правовий акт.8. А далі що? Боротьба. Кабмін попросив комісію повторно провести конкурс і подати не більше за двох кандидатів, які «відповідатимуть усім встановленим вимогам, включно з безпековими критеріями». Комісія заявила, що вивчає це питання.9. Ну а сам Цивінський що? Заявив, що для нього «є принциповим питанням» з’ясувати, які «безпекові оцінки» стали підставою для відповідного рішення влади. Переконаний, що рішення уряду не відповідає закону. Звернувся до Кабміну, конкурсної комісії та СБУ, щоб отримати всю необхідну інформацію. Каже, що після цього його намір перетворити БЕБ на самостійний доброчесний орган лише посилився.10. А український бізнес що? Окремі його представники закликали уряд переглянути своє рішення й таки призначити кандидата, поданого Комісією.11. Чому про це всі говорять? Україна зобовʼязалась перед МВФ до кінця липня призначити очільника БЕБ. Від цього залежить транш на $3+ млрд. Цілком вірогідно, що не встигнуть. Ну і перезпеск БЕБ і формування з нього доброчесного органу – це база іноземних інвесторів. Висновки. Чи ідеальний це кандидат – не впевнений (не набрав одразу більшість голосів комісії). Чи вигідно ОП не призначати очільника БЕБ – напевно так. Чи справді є реальні загрози, що його батько живе в рф – напевно так. До підготовки цього матеріалу мені субʼєктивно Цивінський імпонував не дуже. Тепер, коли порився – імпонує дещо більше. Що точно хуйово – це срати на закон. Навчіться його поважати, блять. Це вираз волі Українського Народу, а не пук-сериньк. І спецперевірки варто проводити при наборі кандидатів, а не після завершення конкурсу. А ще на цій темі наразі багато паразитують ті хто готується до наступних виборів – мені це не подобається.Загалом 👀
Вчора, ніби ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ Зеленський розблокував роботу Конституційного СудуПризначив одного суддю – ним став Водянніков (толкова кандидатура). У КСУ загалом 18 суддів, а коврум при якому суд може працювати – це 12 суддів. До вчора було 11.АЛЕ, АЛЕЗеленський міг призначити не одного суддю, а одразу трьох (ну бо він призначає 6 із 18 суддів і в трьох з тих 6 закінчились повноваження)! І зараз в нього на три місця є перелік із шести достойних кандидатів, які пройшли і фахову і етичну перевірку солідною дорадчою групою. Із цих шести він вирішив ніби з барського плеча спустити одного, щоб розблокувати роботу суду. А чо не одразу трьох?Ба більше, наразі із 6 суддів, які призначає Верховна Рада – у 2 закінчились повноваження, і ви не повірите, у Ради також є перелік із 6 осіб на посаду цих двох, які пройшли і фахову і етичну перевірку. Але їх тупо не призначають. Ну а всі ми знаємо, чия політична сила керує Радою.От і виходить, ніби призначили з барського плеча одного суддю, роботу суду ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ розблокували, але разом з тих трошки похуй на ту Конституцію.
До речі, помітили що цілуватись при вітанні (кілька поцілунків у щоки) перед телекамерами вже не модноТепер приобнімають один одного.У мене є одна інтєрєсна історія з цим повʼязана. Колись я працював у газеті і її власник та головред в одному обличчі мав ювілей – організував вечірку і покликав увесь персонал.Його особисто я знав не дуже, десь знайомились може разок-два. Але на вечірку пішов. І от, прийшов час вітатись і вітати чоловіка. Я підходжу, очікуючи на рукостискання. Простягаю руку, аж тут відчуваю що він не проти обнятись. Ну думаю ладно, обніму по братськи. І тільки я ото намагаюсь хлопнути його по спині, як відчуваю його щоку на своїй щоці і звук від нього «цмок».Я зніяковів. Бо шось не був до цього готовий. Це було крінжово, але не неприємно. Від нього добре пахло, і відчуття щітини не сказав би що було відразливим.З того часу люблю мужиків. То була найменша дистанція моїх губ до губ іншого чоловіка в моєму житті. Але від думки, що можливо колись при вітанні з іншими мужиками доведеться цілуватись – досі крінжую.
Припинення вогню в Україні настане до липня цього року, а далі є 4 сценарії, що залежатимуть від гарантій безпеки для України. Найімовірніший – грузинський. Це аналітика найбільшого в США банківського холдингу JPMorgan ChaseУ банку є аналітичний «Центр геополітики», який «допомагає клієнтам орієнтуватись у глобальних викликах». Там вважають, що Україна цьогоріч, а найімовірніше до кінця 2-го кварталу 2025-го буде змушена погодитись на замороження бойових дій через зменшення: кількості зброї в Європи, бійців в України, терпіння в США. путін теж змушений буде підрізати свої цілі. Міцність перемирʼя залежатиме від: 1. Того наскільки путін буде вдоволений поступками України та Заходу. 2. Того, наскільки сильними будуть гарантії безпеки для України (чи достатні вони для уникнення майбутньої агресії).Фактично від того, наскільки сильними будуть гарантії безпеки – залежатиме на які поступки доведеться йти Україні: нейтралітет, демілітаризація, роззброєння, територія і т.д. - або ризик повернення до бойових дій.Але це не буде всеосяжний мир, далі події будуть розвиватись за 4-ма сценаріями: ⁃ Південнокорейський (вірогідність 15%). Україна не отримає ані членства в НАТО, ані повного відновлення територіальної цілісності, але на її території будуть присутні європейські війська та американські гарантії безпеки. Це дозволить стати на суттєво стабільніший, заможніший і демократичніший шлях розвитку, цьому допоможуть $300 млрд заморожених на Заході російських активів. ⁃ Ізраїльський (вірогідність 20%). Україна матиме сильну й тривалу військову та економічну підтримку, але без значної присутності іноземних військ. Як результат — Україна зможе створити власний механізм стримування, але війна завжди залишатиметься поруч. Для цього сценарію путіну треба буде бачити сильну економічну користь – зняття санкцій та сильніші стосунки із США ⁃ Грузинський (вірогідність 50%). Україна не отримає ні іноземних військ, ні сильної військової підтримки. Зовнішня підтримка згасатиме, процес інтеграції із Заходом (членство в ЄС, НАТО) зупиниться і країна повернеться в орбіту впливу росії. ⁃ Найгірший – білоруський (вірогідність 15%). США відмовляться від підтримки України, а Європа не зможе заповнити цю прогалину. Росія прагнутиме повної капітуляції України, задоволення всіх своїх вимог і фактично виграє війну, розділить Захід і безповоротно підірве світовий порядок.