Ворог думав, що знайшов «ідеальне місце» для схованки – лісок, балка, тиша. Вкопали бліндаж і навіть повісили фіранки. Але не врахував одного – наші оператори БпЛА мотопіхотного батальйону 10 ОГШБр в дитинстві були чемпіонами з «хованок». І завжди шукали, поки не знайшли.Підняли «пташки» в небо, покружляли трохи і вже за кілька хвилин ворожа схованка стала дуже очевидною. А ще через мить туди ввічливо постукала «передача від ЗСУ». Без квитанції, але з гарантованою доставкою.Мінус живі цілі, мінус кілька орків, мінус укриття. Противник нервово курить, бо ховатись нема сенсу. Рекомендуємо ворогу читати наукову літературу «Як здатися українському дрону і не отримати подарунок згори».А ми далі працюємо. Без зайвого пафосу, але з точною геометрією. Кожен оператор – трохи математик, трохи художник. І головне – дуже принциповий: якщо бачимо ворожу точку, викреслюємо. Хтось з джойстиком у руці, хтось з кавою і посмішкою перед монітором. Робота в наших хлопців серйозна, але з хорошим настроєм. Бо нічого так не піднімає бойовий дух, як гарне попадання по ворожій «схованці».https://www.facebook.com/profile.php?id=61576818657625
Сьогодні в Україні відзначають День Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Це свято тих, хто тримає морський щит держави — на катерах і кораблях, у морі, на берегах Української землі.Історія сучасних ВМС — це шлях боротьби, стійкості та новаторства. Один із найяскравіших символів битви за свободу України — оборона острова Зміїний. Саме там прозвучала горда відповідь, яка принизила москву на весь світ. Із того моменту український моряк перестав бути лише військовим — він став символом незламності.Сьогодні ВМС України воюють новими засобами — морськими безпілотниками, які нищать ворожі кораблі, змінюють правила гри в Чорному морі і доводять: сила української зброї — в розумі, технологіях і рішучості. Саме завдяки таким операціям російський флот уже не почувається господарем на воді у всіх морях та океанах.Ми, військовослужбовці мотопіхотного батальйону 10 ОГШБр «Едельвейс», з глибокою повагою дивимося на службу Військово-Морських сил ЗСУ. Ви – частина єдиного бойового строю. Ви – на хвилях, ми – на землі, але всі разом — за Україну!Бажаємо ВМС ЗСУ безпечного неба, попутного вітру, слухняної хвилі. Нехай сила моря та дух свободи завжди будуть з вами!Слава Військово-Морським Силам України!Слава незламним! Слава Україні!
Офіцери цивільно-військового співробітництва 10 ОГШБр «Едельвейс» відвідали двох наших побратимів з мотопіхотного батальйону, яких вдалося повернути з полону.Обидва військовослужбовці вважалися зниклими безвісти з 15 червня 2023 року. У цей день вони разом потрапили в полон поблизу н.п. Берестове Бахмутського району Донецької області під час штурмових дій противника. Пережили два роки московських тюрем, два роки неволі.Максима вдалося визволити 12 червня, а Сергія — 20 червня 2025 року в межах великого обміну полоненими за формулою 1000 на 1000. Нині обидва проходять лікування та курс реабілітації у спеціалізованих медичних закладах.Під час зустрічі офіцери передали хлопцям щирі слова підтримки, подяку від бойових побратимів і символічні подарунки від частини. У мотопіхотному батальйоні 10 ОГШБр «Едельвейс» не забувають жодного свого бійця, і це правило не має винятків.Повернення Максима та Сергія – щаслива подія для їхніх родин та всіх побратимів-"Едельвейсів". А також, нагадування всім нам: боротьба триває, і кожен українець у полоні – це відповідальність для всіх, хто на волі. Попереду у бійців довгий шлях до повного відновлення, але тепер вони вдома, поруч із люблячими людьми на вільній Українській землі.
Червень. Десь на Донбасі.Русня боїться! Страх перед нашими «пташками» довів до самоліквідації одного. Набрався переляку, підставив під своє підборіддя і – «пух», вистріл сам собі… А міг би здатися в полон.Іншого пташкою догнали в полі, на мотоциклі втікав. Ще декілька хробаків ховалися в кущах і не сховалися. Якийсь бовдур думав, що стрільбою зіб’є . Ні, оператори БПЛА мотопіхотного батальйону 10 ОГШБр «Едельвейс» влучніші. Вночі наші хлопці теж вправні, скидами мінусують ворожу силу. Нема де ворогу сховатись.Дивіться відео як доказ роботи, без прикрас, без перебільшень. Просто щоденна праця «Едельвейсів», яка приносить результат. Це помста за зруйновані будинки, за загиблих побратимів, за мирних жителів.Ми на своїй землі і ми її не віддамо хробакам з московських боліт.Ставай частиною нашої спільної боротьби. Ти можеш зробити свій внесок у перемогу. Приєднуйся до тих, хто вже сьогодні творить історію. Ти потрібен! Ти можеш! Заповнюй заявку, перейшовши за посиланням на LobbyX http://bit.ly/3GlqNoLТелефонуй: (068) 176-23-23
Дорогі побратими!Вітаємо вас із Днем Конституції України!У час війни ми особливо розуміємо, що Конституція – це не просто документ. Це основа держави, яку захищаємо на передовій і в тилу. І наш Основний Закон чітко визначає: Україна – суверенна, незалежна, демократична, соціальна і правова держава. Її територія є цілісною і недоторканною.Ці слова не просто декларація. Це обов’язок. Обов’язок захищати! І ми сьогодні разом з усіма, хто власними діями, потом і кров’ю гарантує дотримання цих норм. Там, де ворог хоче стерти кордони, ми їх закріплюємо. Там, де хочуть знищити свободу, ми її тримаємо.Ми боремось не тільки за кордони на карті, а за право українців жити на своїй землі – від Луганська до Львова, від Криму до Чернігова – під синьо-жовтим прапором свободи, а не в кайданах окупації. Бажаємо кожному з вас сили, витримки, братньої підтримки і віри у Перемогу, у правду, в Україну. Бажаємо кожному сили духу, надійного тилу і безпечного повернення додому. Ми обов’язково повернемо кожен клаптик нашої землі, бо на це маємо і право, і волю, і силу!З Днем Конституції, браття! Слава Україні! Слава ЗСУ!Мотопіхотний батальйон 10 ОГШБр «Едельвейс»
Ти відчуваєш, що хочеш допомогти, але не знаєш як? Незалежно від того, де ти є, ким працюєш чи захоплюєшся — ти потрібен! Ти щодня дивишся в Українське небо. І розумієш, що треба вміти літати – стати оператором БПЛА. Бути таким, хто бачить ворога і в небі, і на землі. Оператор БПЛА — це більше, ніж технік. Це очі підрозділу, це перевага над ворогом, це шанс врятувати побратимів.Тобі не обов’язково бути воїном з автоматом у руках — достатньо бути воїном із пультом управління.Ти керуєш дроном — і тим самим керуєш майбутнім нашої перемоги.🔹 Навчання — доступне.🔹 Твій вклад — безцінний.🔹 Твоя місія — реальна.Стань тим, хто бачить першим.Хто передає координати.Хто виводить на точність. Потрапляй в «Десятку». Ставай едельвейсом.Ти можеш стати частиною нашої спільної боротьби, ти можеш зробити свій внесок у перемогу. Приєднуйся до тих, хто вже сьогодні творить історію. Твій крок може змінити все.Ти потрібен! Ти можеш!Для тих, хто готовий стати професійним оператором дронів у мотопіхотному батальйоні 10 ОГШБр «Едельвейс», заповніть заявку, перейшовши за посиланням на LobbyX https://bit.ly/4mMgNVOСтавай у стрій МПБ 10 ОГШБр "Едельвейс"! Борони своє! Мотивація – Україна!
22 червня — День скорботи і вшанування памʼяті жертв війни в Україні.Цього дня ми схиляємо голови перед усіма, чиє життя забрала війна. Перед тими, хто поліг на фронтах Другої світової. Перед мирними жителями, які стали жертвами окупації, голоду, розстрілів, таборів смерті.Сьогодні, коли росія принесла війну на нашу землю, ми особливо гостро відчуваємо біль і втрати. Ми схиляємо голови перед кожним, хто віддав своє життя за мир та свободу України – як у Другій світовій війні, так і в нинішній боротьбі проти російської агресії. Ворога обличчя не сильно змінилося. Замість фашизму – рашизм. росія веде війну з тією ж ненавистю, тими ж методами: геноцид, депортації, тортури, масові вбивства мирних людей.Ми пам’ятаємо тих, хто загинув у минулій війні.Ми боремося за кожного, хто віддав життя у цій.Ми тримаємо щит на захисті рідного дому. Ми бʼємося і в небі, і на землі. Як не стало третього рейху, така доля чекає і бункерного в кремлі.Уклін і вічна шана тим, хто віддав найдорожче за нашу свободу — вчора, сьогодні, назавжди.Слава Україні! Героям слава!
Едельвейси за контрактом 18-24 навчалися влучної стрільби з кулеметів, гранатометів, кидання гранат, зачистка окопів. Така підготовка – це не просто навчання, це формування чоловічої особистості з міцним характером, щоб вміти вистояти, захистити та перемогти.У молодих хлопців висока заробітна плата, хороше резюме, бо мають запис – контракт із ЗСУ. Вони стають справжніми чоловіками – витривалими і сильними. Служба за контрактом у мотопіхотному батальйоні 10 ОГШБр «Едельвейс» дає не тільки їм фінансову стабільність, але й розвиває дисципліну, відповідальність, вміння працювати в команді. Це досвід, який залишиться з ними на все життя.Їх навчають бойові інструктори – досвідчені фахівці, що пройшли не одну гарячу точку. Вони навчають не лише техніці ведення бою, а й тактичному мисленню, вмінню швидко приймати рішення у складних ситуаціях. Закладається дух воїна, формується незламна воля до перемоги та віра у власні сили. Кожен день тренувань – це крок до становлення справжнього захисника, готового до будь-яких викликів. Головною рушійною силою для молодих едельвейсів є усвідомлення важливості їхньої місії та бажання захистити свою країну і близьких. Ця глибока внутрішня мотивація перетворює їхні зусилля на справжній героїзм. Хочеш мати гідну зарплату, військовий досвід? Підписуй контракт. Приєднуйся до покоління, що вирішує і потрапляй в Десятку! Ставай частиною легендарної 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”! Залишай заявку в застосунку "Резерв+" або на сайті: www.10ad-edelweiss.comЗапитуй за номером телефону: 0681762323
Ти все життя бігав, чи не так? Від себе. Від відповідальності. Від того, що всередині тебе кричить. Ти шукаєш відповіді? Я їх можу дати. Але спочатку ти повинен зробити вибір. Мотопіхотний батальйон 10 ОГШБр «Едельвейс» – один з варіантів вибору.«Едельвейс» – це вогонь, який нищить ворога.Це ті, які завжди прикриють спину.Це – коли побратим не залишить на полі бою.Це – постріл, який не пробачає.Це – бій, після якого ворог не оговтається.Це – шлях і битва. Це – виклик, який прийняли тисячі хлопців та дівчатЦе – земля, яку ми не віддамо.Це – небо, яке належить нам.«Едельвейс» – твій шанс. Коли відмовишся, нічого не зміниться. Ти й далі будеш думати у своєму ліжку про всі свої страхи, про всі питання, які тебе мучать. Ти далі житимеш, тікаючи від себе, створюючи ілюзію комфорту. Історія продовжиться без тебе.Або... обереш. Я не обіцяю тобі комфорту. Я не обіцяю легкого життя. Я обіцяю лише правду. Правду про те, хто ти є насправді, і яке місце ти можеш зайняти у Збройних силах України. Це буде шлях, що потребує від тебе всього. Зроби вибір. Вибір між постійною втечею від себе і можливістю стати тим, ким ти маєш бути – воїном!Ставай у стрій МПБ 10 ОГШБр "Едельвейс"! Отримай професію едельвейса та борони своє! Мотивація – Україна! З переліком вакансій у нашому батальйоні можна ознайомитися за інтернет-вказівками:Work ua https://bit.ly/3Fu539ELobbyX https://bit.ly/4mzHn4oJooble https://bit.ly/44X2gjUУ відео використані матеріали з фільму «Матриця» (1999) та 10 ОГШБр «Едельвейс».
– Перший рік я навіть мало думав про дім. Нам наговорювали, що не скоро відпустять і триматимуть до кінця війни. У якісь моменти я навіть повірив їм. Але зі мною був товариш, і ми підтримували одне одного: все ж буде нормально! обміни відбуваються! все буде добре! Не падати духом!Два роки хлопці трималися. Не падали духом. Вірили…5 травня 2025-го Олег запам’ятає назавжди. Це було щось схоже на ейфорію, на шалений вибух щастя. На відчуття, яких не передати, коли повертаєшся звільненим з неволі. Синьо-жовтий прапор на плечах, навколо вільна Україна. Хочеться обняти всю рідну землю, дихаєш глибоко, бо насолоджуєшся волею.– Я відчув шалений спалах емоцій. Такий був щасливий в піднесенні, що просто не знаю, як пояснити отой момент щастя: я на свободі, вже вдома. Коли дали мені телефон, подзвонив прийомному батькові. Його номер телефону в полоні я постійно собі повторював, щоб не забути на всякий випадок. Він спочатку не впізнав мене. Спочатку: «А це хто?». – «Та я, син твій!» – «Олежику! Ти?! Я щасливий, що ти повернувся! – «Так, тату! Я вже на волі! Дякую, що переживали за мене і я не випав зі списку на обмін»…Отож, хлопець вже зараз вдома у рідному селі. Під час проходження лікування після полону його провідували побратими з мотопіхотного батальйону 10 ОГШБр «Едельвейс». На Бережанщині зустрічали чи не всім селом. Про повернення Олега додому та зустріч з бійцем-«едельвейсом» навіть повідомляла Бережанська міська рада. Зараз хлопець ще не знає, чим далі займатиметься. Мріє про свою власну сімʼю. Мріє всім тим, чим наповнений мріями молодий козак. – Одружитися? Ну це само собою. Мені скоро 24! Треба щось думати, – посміхається Олег.