У Києві висадили дерева на честь загиблих українських медійників (+фото)У сквері на вул. Западинській у Подільському районі столиці за підтримки корпорації TERWIN висадили 70 дерев на честь українських медійників, які загинули внаслідок повномасштабного вторгнення. Про це повідомив виконувач обов’язків директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Сергій Сабуров. «Від початку повномасштабного вторгнення загинули понад 100 українських медійників, серед яких – журналісти, редактори, оператори, репортери, фотографи. Вони віддали життя за те, щоб світ знав правду про Україну. І ми вдячні, що меценати долучаються до таких важливих ініціатив та допомагають місту», – зазначив Сергій Сабуров. За його словами, в межах озеленення скверу висадили 30 сакур Аманогава та 40 яблунь Недзвецького. Новий сквер стане відкритим простором, де пам’ять про українських медійників буде не лише збереженою, а й видимою щодня. Озеленення скверу відбулось за підтримки меценатів без залучення бюджетних коштів. До заходу з озеленення також долучились заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Євгеній Брагар, заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос, директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов і директорка зі стратегічних комунікацій та розвитку корпорації TERWIN Олена Зубарєва.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_visadili_dereva_na_chest_zagiblikh_ukranskikh_mediynikiv_foto/#Захисникам
«Київтеплоенерго» замінює зношену ділянку теплової мережі та два компенсатори на вул. ЛаврськійФахівці комунального підприємства «Київтеплоенерго» ремонтують ділянку тепломережі на вул. Лаврській. Пошкодження тепломережі діаметром 700 мм виявили під час гідравлічних випробувань. Ремонтні роботи включають заміну двох компенсаторів на магістральній тепломережі. Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко. «Тепломережа поблизу вул. Лаврської забезпечує теплопостачання для 140 споживачів, серед яких 94 житлових і 9 муніципальних будинків, 37 відомчих будівель. Ремонтні роботи на ділянці тривають і передбачають також заміну двох компенсаторів, які використовуються для компенсації температурних подовжень. Тобто їхня основна функція – запобігти деформаціям або руйнуванню трубопроводу при температурних змінах», – зазначив Дмитро Науменко. За його словами, комунальні служби навіть в умовах воєнного часу й обмеженого фінансування продовжують реконструкцію на теплових мережах і локальні ремонти трубопроводів та обладнання. Загалом у міжопалювальний період планується реконструкція тепломереж на 13 ділянках у різних районах столиці. «Гідравлічні випробування є одним із ключових етапів, які допомагають підготуватися до зими. Із початку їх проведення у квітні вже виявили 1407 пошкоджень, з яких усунули 1220, інші – в роботі. Саме влітку міські служби зосереджуються на діагностиці та виявленні слабких місць у системі теплопостачання. Зараз процес виявлення пошкоджень контрольований, на відміну від пошкодження магістрального трубопроводу при -10 чи -20 градусів за Цельсієм. На ліквідацію аварії взимку маємо півтори-дві години – це обстеження ділянки й усунення пошкодження, запуск теплоносія. Це набагато складніше для аварійних бригад і болючіше для мешканців, які лишатимуться на цей час без тепла», – додав директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури. У «Київтеплоенерго» вкотре нагадують, що гідравлічні випробування тепломереж – це обов’язкова умова підготовки теплоенергетичного комплексу до наступного опалювального сезону. Це передбачено Правилами з підготовки теплових господарств до осінньо-зимового періоду від 10.12.2008 р. № 620/378.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/kivteploenergo_zaminyuye_znoshenu_dilyanku_teplovo_merezhi_ta_dva_kompensatori_na_vul_lavrskiy/#Київ_та_міська_влада
В Україні посилили відповідальність за порушення вимог щодо утримання укриттів і сховищ та за недопуск людей до нихУ Департаменті муніципальної безпеки КМДА нагадують: власники та балансоутримувачі приміщень з укриттями та сховищами нестимуть посилену відповідальність за порушення правил утримання захисних споруд і доступу до них. Зміни до законодавства (закон № 4200-IX від 09.01.2025) передбачають як адміністративну, так і кримінальну відповідальність за такі порушення, а також за недотримання вимог пожежної та техногенної безпеки. Стаття 1753 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає, що незабезпечення безперешкодного доступу громадян до об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1700–3400 грн. За порушення вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, що призвело до неготовності їх використання, передбачений штраф у розмірі 2250–5100 грн. Якщо особа протягом року вже отримувала штраф за такі ж порушення, повторне порушення тягне за собою новий штраф – від 5100 до 8500 грн. Крім того, якщо через порушення правил утримання укриттів або недопуск людей під час повітряної тривоги хтось загине чи отримає травми середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження, винному загрожує від 3 до 8 років ув’язнення (стаття 270² Кримінального кодексу України). У Департаменті вкотре наголошують на необхідності дотримання особистої безпеки під час загрози ракетних ударів або атаки БпЛА. Та закликають негайно телефонувати на номер «102» у разі відсутності доступу чи інших перешкод щодо використання об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту. У разі виявлення порушення зафіксуйте його. Якщо є можливість, зробіть фото або відео зачиненого укриття та надайте правоохоронцям. Це допоможе притягнути винних до відповідальності. Фіксацію правопорушень також можна направляти для подальшого реагування до Департаменту на електронну адресу: [email protected].Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/v_ukrani_posilili_vidpovidalnist_za_porushennya_vimog_schodo_utrimannya_ukrittiv_i_skhovisch_ta_za_nedopusk_lyudey_do_nikh/#Київ_та_міська_влада
Віталій Кличко відвідав бійців 4-ї бригади «Рубіж» Нацгвардії України та передав на фронт чергову партію вкрай необхідної допомогиМер Києва Віталій Кличко відвідав бійців батальйону «Свобода» 4-ї бригади оперативного призначення «Рубіж» Нацгвардії України, які перебувать на ротації, а деякі з них відновлюються після поранень. Від громади столиці Віталій Кличко передав на фронт бійцям батальйону ще майже 2500 БпЛА різних типів, десятки систем РЕБ, 2 транспортних всюдиходи. Про це Віталій Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі. «Від громади Києва передав на фронт бійцям цього батальйону ще майже 2500 БпЛА різних типів. Зокрема, 2225 fpv-дронів, майже 60 денних розвідувальних БпЛА Mavic та майже 140 нічних Mavic, 3 бомбери. Відправили на передову й кілька десятків систем РЕБ, зокрема, автомобільних та окопних. 2 транспортних всюдиходи та інше вкрай необхідне оснащення», – розповів Віталій Кличко. Він повідомив, що до цього, від початку 2025-го, столиця передала 4-й бригаді понад 1500 fpv-дронів різних типів, 250 БпЛА Mavic 3Т, 35 систем РЕБ, 3 всюдиходи та 1 броньований позашляховик. Мер столиці зазначив, що від січня цього року з міського бюджету 4-й бригаді НГУ столиця виділила майже 230 млн грн. Це кошти на оснащення й нагальні потреби, які столиця перераховує військовим підрозділам за їхнім запитом. «Нагадаю, цього року Київрада вже спрямувала 6 млрд грн на підтримку Сил безпеки й оборони. Також дав доручення виконавчому органу підготувати зміни до програми «Захисник Києва» і передбачити ще 2 млрд на допомогу нашим Захисникам і Захисницям. Документ на фінальній стадії напрацювання, і найближчим часом винесемо його в залу для ухвалення. Ми продовжимо допомагати всім військовим – і за кошти громади, і за небюджетні кошти», – наголосив Віталій Кличко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_vidvidav_biytsiv_4-_brigadi_rubizh_natsgvardi_ukrani_ta_peredav_na_front_chergovu_partiyu_vkray_neobkhidno_dopomogi/#Київський_міський_голова
Фахівці «Київтеплоенерго» замінили пошкоджені ділянки трубопроводів на вулиці Михайла БойчукаКП «Київтеплоенерго» замінило пошкоджені ділянки трубопроводів на вулиці Михайла Бойчука в Печерському районі столиці. Про це повідомляють у комунальному підприємстві. У всіх районах Києва тривають роботи з усунення пошкоджень тепломереж, що виявили під час гідравлічних випробувань. Фахівці КП «Київтеплоенерго» перевіряють труби на щільність і міцність, щоб запобігти аваріям під час опалювального сезону. У разі виявлення зношених ділянок, їх ремонтують та замінюють супутнє обладнання. На вулиці Михайла Бойчука виявили пошкодження великого діаметра на магістральному трубопроводі, який був прокладений у 1972 році. Аварійники локалізували витік води та відкачали воду. Далі виконали ремонт пошкодженої ділянки труби, гідроізоляцію та утеплення. Завдяки ремонту темломережі підвищиться надійність теплопостачання для майже 3 тисяч будівель Шевченківського, Печерського та Голосіївського районів. Серед них – 630 житлових будинків і 46 закладів соціальної сфери. У комунальному підприємстві нагадують, що гідравлічні випробування тепломереж – це обов’язкова умова підготовки теплоенергетичного комплексу до наступного опалювального сезону. Це передбачено Правилами з підготовки теплових господарств до осінньо-зимового періоду від 10.12.2008 р. № 620/378.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/fakhivtsi_kivteploenergo_zaminili_poshkodzheni_dilyanki_truboprovodiv_na_vulitsi_mikhayla_boychuka/#Київ_та_міська_влада
Із 5 червня до кінця місяця киянам необхідно передати показання квартирних лічильників водиІз 5 до 30 червня триває період передачі показань вузлів розподільного обліку води (квартирних лічильників). Про це нагадують у комунальному концерні «Центр комунального сервісу» (ЦКС). Споживачам, які не користуються послугами (наприклад, встановлено бойлер, або тимчасово не проживають у квартирі), необхідно також щомісяця передавати показання квартирних лічильників, навіть якщо вони не відрізняються від попередніх. Передавати показання можна дистанційно через: — особистий кабінет споживача на платформі ЦКС (гаряча та холодна вода); — особистий кабінет на сайті «Київтеплоенерго» (гаряча вода); — особистий кабінет на сайті «Київводоканал» (холодна вода та водовідведення гарячої води); — мобільний застосунок «Комуналка»; — при оплаті через банківські та фінансові установи; — телефон Call-центру: (044) 247-40-40, 099-247-40-40 (Vodafone), 093-247-40-40 (Lifecell), 096-247-40-40 (Kyivstar); — безкоштовну телефонну лінію: 0-800-404-407 (з мобільного); — чат-бот Viber і Telegram для передачі показань квартирних лічильників; — додаткові стаціонарні телефони та скриньки для прийому показань у сервісних центрах. Якщо вчасно не передати показання лічильників, нарахування здійснюватимуться за показаннями загальнобудинкового лічильника, а при його відсутності – за нормою. Якщо показання лічильників не передавались значний період часу, відкоригувати їх можна в сервісному центрі ЦКС або за допомогою дистанційних каналів (контакти за посиланням – https://cks.com.ua/to_consumers/our-services/).Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/iz_5_chervnya_do_kintsya_misyatsya_kiyanam_neobkhidno_peredati_pokazannya_kvartirnikh_lichilnikiv_vodi/#Київ_та_міська_влада
У Києві посилюють роботу інспекції з питань контролю у сфері житлово-комунальних послугУ разі неналежної якості житлових і комунальних послуг мешканці столиці можуть звернутися до Управління (інспекції) з питань контролю у сфері житлово-комунальних послуг, що є структурним підрозділом Департаменту територіального контролю міста Києва. Торік інспектори підрозділу провели майже 4,5 тисячі обстежень та перевірок у житлових будинках за заявками мешканців. Про це під час однієї з таких інспекцій у житловому будинку на вул. Празькій у Дніпровському районі повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. Він зауважив, що кілька років тому міська влада ініціювала створення такої інспекції, адже дієвий механізм контролю за якістю житлово-комунального сервісу є надзвичайно актуальним. «Інспектори на регулярній основі проводять огляди, перевірки, обстеження та інші заходи на підставі звернень киян, які сигналізують про проблемні випадки без належного реагування. Йдеться про чистоту і санітарний стан будинків та дворів, інженерних мереж, індивідуальних теплових пунктів та інших систем. Працівники перевіряють параметри води і тепла та, в разі невідповідності нормі, визначають причину для того, щоб виправити ситуацію або, приміром, зробити перерахунок. Також інспектори залучають одразу кілька виконавців послуг і роблять спільні комісійні обстеження, забезпечуючи комплексний підхід до розв’язання проблеми. Працівники інспекції моніторять Контактний центр міста Києва 1551, єдину диспетчерську з питань житлово-комунального господарства 1557, соціальні мережі. Також кияни можуть напряму звернутись до Управління за допомогою електронної пошти або через сторінку Департаменту територіального контролю у Facebook», – пояснив посадовець. Петро Пантелеєв зазначив, що аналіз роботи у 2024 році, протягом якого провели майже 4,5 тисячі інспекцій та склали 737 актів комісійних обстежень, виявив найтиповіші недоліки: захаращення підвалів і технічних поверхів, витоки з інженерних мереж та підтоплення підвальних приміщень, невпорядковані електрощитові та телекомунікаційні мережі провайдерів, залишки будівельного сміття на покрівлях тощо. «Питання чистоти й належного санітарного стану в будинках та на їхніх територіях потребує не коштів, а лише налагодженої системної роботи. Там, де виявлятимемо постійні недоліки та відсутність роботи, прийматимемо кадрові та організаційні рішення», – підкреслив представник КМДА.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_posilyuyut_robotu_inspektsi_z_pitan_kontrolyu_u_sferi_zhitlovo-komunalnikh_poslug/#Керівництво
4 червня Київ разом з усією Україною вшановує пам’ять дітей, які стали жертвами збройної агресії російської федераціїСьогодні, 4 червня, в Україні відзначають День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації. Цей день був встановлений постановою Верховної Ради у 2021 році, аби вшанувати пам’ять невинних дітей, життя яких обірвалось внаслідок війни. Водночас у світі 4 червня відзначається Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії. Мета цієї дати – привернути увагу до страждань, яких зазнають діти внаслідок збройних конфліктів і актів насильства. Із 2014 року, відколи росія розпочала війну, українські діти живуть під загрозою – гинуть, зазнають поранень, психологічної травми та втрати домівок. За інформацією державного порталу «Діти війни», станом на 3 червня 2025 року внаслідок збройної агресії рф проти України Офіс Генерального прокурора зафіксував 1 971 випадок поранення дітей та 631 факт загибелі дітей. Утім кількість постраждалих може бути значно більшою, оскільки в умовах бойових дій і тимчасової окупації частини територій отримати достовірні дані неможливо. Цього дня українці згадують кожну дитину, чиє життя обірвалося через війну, і наголошують: воєнні злочини проти дітей не мають строку давності. Пам’ятаємо. Не пробачимо.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/News_4_chervnya_kiv_razom_z_usiyeyu_ukranoyu_vshanovuye_pamyat_ditey_yaki_stali_zhertvami_zbroyno_agresi_rosiysko_federatsi/#Важливе_під_час_воєнного_стану
Цього тижня у столиці відбудуться продуктові сільськогосподарські ярмарки: перелік локаційЦього тижня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Про це інформують у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва КМДА. Організатори закликають відвідувачів дбати про власну безпеку та слідувати в укриття під час оголошення повітряної тривоги. Зокрема, 3 червня (вівторок) ярмарки триватимуть у: — Голосіївському районі – просп. Науки, 88; — Дарницькому районі – вул. Євгенія Харченка, 41-47; — Дніпровському районі – вул. Івана Микитенка, 21-27; — Святошинському районі – вул. Гната Юри, 5, перетин просп. Берестейського, 73/1 та вул. Рене Декарта; — Шевченківському районі – ріг вулиць Олеся Гончара, 65-А та Богдана Хмельницького, 94, вул. Бульварно-Кудрявська, 2-4. 4 червня (середа) в: — Голосіївському районі – Стратегічне шосе (в межах просп. Науки та вул. Малокитаївської); — Дарницькому районі – вул. Анни Ахматової, 31; — Дніпровському районі – просп. Соборності, 2-20; — Печерському районі – вул. Велика Васильківська (в межах вулиць Єжи Гедройця та Ковпака); — Подільському районі – просп. Європейського Союзу, 5-11; — Святошинському районі – вул. Підлісна, 8. 5 червня (четвер) у: — Голосіївському районі – вул. Юлії Здановської (в межах вулиць Михайла Стельмаха та Маричанської), вул. Новопирогівська, 25/2-29; — Дарницькому районі – вул. Євгенія Харченка, 41-47; — Дніпровському районі – просп. Воскресенський, 8-10; — Печерському районі – вул. Генерала Алмазова, 6-8; — Подільському районі – вул. Юрківська (в межах вулиць Межигірської та Турівської); — Святошинському районі – вул. Гната Юри, 5, перетин просп. Берестейського, 73/1 та вул. Рене Декарта. 6 червня (п’ятниця) в: — Голосіївському районі – просп. Голосіївський, 116, просп. Академіка Глушкова, 25-53; — Деснянському районі – вул. Шолом Алейхема (в межах вулиць Мілютенка та Кубанської України); — Дарницькому районі – вул. Анни Ахматової, 31; — Дніпровському районі – вул. Гроденська, 1/35-17А, вул. Алматинська, 64-74; — Печерському районі – перетин вулиць Леоніда Первомайського та Іллі Мечникова; — Святошинському районі – вул. Підлісна, 8; — Солом’янському районі – вул. Освіти (в межах просп. Повітряних Сил і вул. Максима Токарева); пров. Ковальський (у межах вулиць Михайла Брайчевського та сім’ї Бродських); — Шевченківському районі – ріг вулиць Олеся Гончара, 65-А та Богдана Хмельницького, 94, вул. Ружинська, 16-18 (біля скверу), вул. Деревлянська, 16-20, вул. Ризька, 1, вул. Бульварно-Кудрявська, 2-4. 7 червня (субота) в: — Голосіївському районі – вул. Паньківська, вул. Голосіївська, 4-10; — Дарницькому районі – вул. Ревуцького (вздовж будинку № 27); — Деснянському районі – вул. Кубанської України (в межах вул. Космонавта Поповича та просп. Лісового), вул. Миколи Закревського (в межах просп. Червоної Калини, 2-А та вул. Рональда Рейгана); — Дніпровському районі – вул. Всеволода Нестайка (поряд поштампу «Лівобережний»); — Оболонському районі – вул. Петра Калнишевського, 1-5, вул. Йорданська, 1-9; — Подільському районі – просп. Степана Бандери (біля Куренівського парку); — Солом’янському районі – вул. Стадіонна (в межах вулиць Патріарха Мстислава Скрипника та Богданівської); — Шевченківському районі – вул. Богдана Гаврилишина, 1-17. 8 червня (неділя) в: — Голосіївському районі – вул. Самійла Кішки (в межах вулиць Юлії Здановської та Василя Касіяна); — Дарницькому районі – вул. Здолбунівська, 4; — Дніпровському районі – вул.Читайте продовження статті за посиланням нижче.
Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/tsogo_tizhnya_u_stolitsi_vidbudutsya_produktovi_silskogospodarski_yarmarki_perelik_lokatsiy_1025881/#Київ_та_міська_влада
У найближчу годину зі збереженням до кінця доби 29 травня в Києві очікується гроза – УкргідрометцентрУ найближчу годину зі збереженням до кінця доби 29 травня в Києві та області очікується гроза (I рівень небезпечності, жовтий). Про це повідомляє Український гідрометцентр. Фахівці нагадують, що під час грози слід зачинити вікна і не підходити до них, не чіпати металеві вхідні двері, уникати перебування поблизу дерев, не паркувати автотранспорт поруч із деревами. При підтопленні проїжджої частини чи тротуарів необхідно звертатися до диспетчерської КК «Київавтодор»: (044) 284-74-19. Якщо впало дерево чи зламалися гілки – телефонуйте до аварійно-диспетчерської служби КО «Київзеленбуд»: (044) 272-40-18. Також коли падіння дерев чи гілок загрожує життю, звертайтесь до рятувальників: 101 або (044) 430-37-13 (телефон КАРС). При травмуванні людей негайно телефонуйте 103. При несправності світлофорних об’єктів чи дорожніх знаків телефонуйте за номерами: 050-387-35-42 (телефон ЦОДР).Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_nayblizhchu_godinu_zi_zberezhennyam_do_kintsya_dobi_29_travnya_v_kiyevi_ochikuyetsya_groza__ukrgidromettsentr/#Київ_та_міська_влада