Fuente
Новини з офіційного порталу Києва | 19 лютого в Києві та області на дорогах очікується ожеледиця – Укргідр...
5 Vistas/Alcance
2026-02-18 13:13
Mensaje №31718
19 лютого в Києві та області на дорогах очікується ожеледиця – УкргідрометцентрЗавтра, 19 лютого, в Києві та області на дорогах очікується ожеледиця (I рівень небезпечності, жовтий). Про це попереджає Український гідрометцентр. Також синоптики прогнозують у Києві хмарну погоду, вночі помірний, вдень місцями невеликий сніг, вітер переважно західний, 7-12 м/с, температура вночі 9-11° та вдень 4-6° морозу. Для уникнення травматизму киян закликають дотримуватись порад під час ожеледиці та бути обережними, пересуваючись містом. Поради водіям: — дотримуйтеся швидкісного режиму, дистанції та відмовтеся від ризикованих маневрувань, які за несприятливих погодних умов можуть призвести до створення аварійних ситуацій; — при наближенні до пішохідних переходів і місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму; — не забувайте вмикати габаритні вогні чи протитуманні ліхтарі; — під час погіршення погодних умов з інтенсивним випадінням снігу та ожеледицею на дорогах не використовуйте автотранспорт із літніми шинами; — не залишайте авто на тротуарах, крайніх смугах доріг і на узбіччях, аби не заважати роботі спецтехніки; — у снігопади віддайте перевагу громадському транспорту. Поради пішоходам: — ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, ступайте на всю підошву; — не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, а й тяжких травм, особливо переломів і струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще тримати рівновагу; — при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю спробуйте швидко присісти – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах; — будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати; — враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів. Наголошуємо, що комунальні служби постійно здійснюють прибирання та протиожеледну обробку, однак повністю усунути ожеледицю одночасно на всіх ділянках міста фізично неможливо. Звертаємо увагу, що не лише муніципальні служби, а й підприємства всіх форм власності несуть відповідальність за вчасне та якісне прибирання локацій. Дотримання правил благоустрою в Києві контролюють інспектори благоустрою. У разі невиконання – штраф, що може сягати для фізичних осіб – 340-1360 грн, для посадових осіб і підприємців – 850-1700 грн.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/News_19_lyutogo_v_kiyevi_ta_oblasti_na_dorogakh_ochikuyetsya_ozheleditsya__ukrgidromettsentr/#Київ_та_міська_влада