❌На Одещині спроба незаконно перетнути кордон завершилась у кюветі Поблизу кордону в Роздільнянському районі військовослужбовці ДПСУ виявили автомобіль, який прямував у бік кордону з Молдовою. Побачивши прикордонників, водій авто пришвидшив рух та, не впоравшись з керуванням, перевернувся в кювет. З’ясувалося, що в салоні, окрім водія, перебувало шестеро осіб, які внаслідок аварії дістали ушкодження різного ступеня тяжкості. Потерпілим прикордонники одразу надали первинну домедичну допомогу й викликали карету швидкої та поліцію. Попередньо оперативні співробітники ДПСУ встановили, що охочі потрапити до сусідньої Молдови звернулися за допомогою до адміністратора одного з телеграм-каналів. Не маючи жодних гарантій успішного переправлення, чоловіки наперед сплатили завдаток у понад 25 тис. доларів США на криптогаманець ділка. За вказану суму організатор надав їм автівку, яка знаходилась у визначеному місці збору порушників. На позашляховик румунської реєстрації ділки встановили українські номери від іншого авто. За спробу незаконного перетинання державного кордону відносно порушників складено протоколи про вчинення ними адмінправопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 204-1 КУпАП. Справи скеровано до суду.ДПСУ
Коли зникає світло, важливо знати, з якої причини. Це допоможе вам зрозуміти ситуацію і знати, чого чекати далі.🚨Екстрені відключенняЗазвичай відбуваються після атак чи великих аварій, коли енергосистема втрачає потужність або пошкоджені важливі об’єкти: електростанції, підстанції, лінії. У такі моменти світло вимикається без попередження, графіки не діють. Це критичний крок, щоб уникнути масштабних відключень. ⏳ Стабілізаційні відключенняЇх застосовують, коли в системі не вистачає електроенергії для всіх. Тоді енергетики вимикають і вмикають клієнтів по черзі, відповідно до графіків. 🛠️Локальні аваріїЦе пошкодження в конкретному районі або будинку. Часто виникають через перенавантаження – наприклад, коли після відключення всі одночасно вмикають техніку. Графіки тут не діють, а попередити клієнтів заздалегідь неможливо.📆 Планові роботиПроводяться для огляду, ремонту або модернізації мереж. Їхнє ключове завдання – запобігти аваріям у майбутньому. Про такі ми інформуємо клієнтів у чат-боті (https://chats.viber.com/dtekodeskielektromerezhi, https://t.me/DTEKOdeskiElektromerezhiBot).Також світло може зникати через проблеми з обладнанням, яке належить забудовнику, ОСББ чи іншій приватній компанії. У такому випадку відновлення залежить від власника.Розуміємо, як непросто залишатися без світла. Але ви не самі – поруч завжди є ті, хто працює, щоб повернути його якнайшвидше. Дбайте про себе, перевіряйте інформацію з офіційних джерел і не соромтеся звертатися по допомогу 🙏ДТЕК Одеські електромережі
Скандал на ринку ліків: АМКУ почав розслідування проти п’яти найбільших аптечних мережАнтимонопольний комітет України розпочав розгляд справи проти 155 суб’єктів господарювання, які входять до складу п’яти найбільших аптечних мереж країни. Йдеться про можливі антиконкурентні узгоджені дії, що можуть призвести до обмеження конкуренції на ринку лікарських засобів. Справу відкрито відповідно до пункту 1 статті 50 та частини першої статті 6 Закону України "Про захист економічної конкуренції".За даними Комітету, станом на липень 2025 року групи аптек "АНЦ", "Доброго дня", "9-1-1", "Подорожник" і "Бажаємо здоров’я" контролюють 64% роздрібного товарообігу та 42% усіх аптечних точок країни – це понад 7700 місць продажу. У відомстві вважають, що така концентрація дає мережам можливість впливати на ціноутворення та доступність лікарських препаратів.Як з’ясували антимонопольники, з лютого 2025 року виявлено тенденцію до зменшення реалізації ліків трьох українських фармвиробників саме в аптеках п’ятірки найбільших мереж. Попит на ці препарати залишався стабільним, однак їхня присутність у продажу зменшилася. Це, на думку фахівців, може свідчити про узгоджені дії аптек, які обмежили продаж продукції конкретних виробників.
Цього дня вшановуємо пам’ять святої Софії та її трьох дочок – Віри, Надії й Любові. Ці імена символізують головні християнські чесноти, що ведуть людину до справжньої мудрості.Дівчатам було всього 12, 10 і 9 років, коли на їхні плечі випала важка ноша мученицької смерті. Вони жили в Італії за часів імператора-язичника Адріана, походили з заможного роду, але мати, бувши вдовою, виховала їх не в розкоші, а у благочесті та вірі в Христа. Прибувши до Риму, сім’я потрапила в немилість жорстокого правителя. За переказами, Адріан наказав допитувати кожну дитину окремо, сподіваючись хитрощами похитнути їхню віру. Проте ні лагідні обіцянки, ні погрози не зламали віру та силу дівочих сердець.Катування були жорстокими. Софія, стоячи поруч, не благала помилування – вона молилася, щоби доньки не злякалися й не зреклися Христа. У 137 році після Різдва Христового усіх трьох сестер стратили. Матері дозволили поховати їхні тіла за містом. Три дні Софія не відходила від могил і, врешті, сповнена невимовного болю, відійшла до Господа.Імена святих мучениць та їхньої матері нагадують усім нам шлях духовного зростання, яким нам належить йти. Віра породжує простоту й чистоту, а з чистоти виростає смирення та любов. Надія спирається на віру і дає спокій, коли ми довіряємо Богові у всьому. Любов же – вища за віру й надію, вона є стовпом усіх добрих діл. Мудрість, що перемагає страх, завжди переходить у любов, а любов робить непохитною і віру, і надію.Нехай за молитвами святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії Господь дарує й нам розумну мудрість та справжню християнську відвагу.Православна Церква України#Церква_з_тобою #вартознати #релігія #віра #україна
Ви просили — ми зробили: новий мобільний застосунок Укрпошти 🥳Так, він трохи затримався в дорозі, але тепер працює швидше, ніж ви встигаєте відкрити коментарі. 🙂Минулого тижня ми запустили Експрес-вікна, щоб швидко видавати вам посилки та приймати їх на відправлення. Бачимо з коментарів, що всім сподобалося. А з новим додатком легко можна не лише отримувати, а й створювати та відстежувати ті відправлення, які прямують до вас у режимі 24/7.Ми запланували запуск застосунку у три етапи — як це роблять більшість компаній світу. 👇🏁 Відсьогодні доступна бета-версія з найочікуванішими функціями. Ми запрошуємо вас її завантажити, тестувати та залишати відгуки — там є спеціальна форма. Напишіть про баги, некоректну роботу або про те, що можна змінити для зручності (наприклад, замінити кнопку на свайп тощо).Кожна робота має мати винагороду, — тож усім, хто завантажить бета-версію, Укрпошта дарує три безкоштовні відправлення посилок за тарифом Пріоритетний, щоб ви могли протестувати весь досвід, як то кажуть, end-to-end.Що вже є в бета-версії:☛ Push-сповіщення. Надходження посилок, зміна статусу доставки, нагадування про отримання, нові акції та промокоди — нічого не пропустите.☛ Автоматичне відображення відправлень. Усі посилки, пов’язані з вашим номером телефону, автоматично з’являються в застосунку з моменту їх реєстрації. Більше не потрібно чекати трек-номер.☛ Детальний трекінг. Вся інформація про посилку: маршрут, відправник, отримувач, тариф, статус, деталі оплати та штрихкод для сканування у відділенні.☛ Список створених відправлень. Зручно переглядати, шукати, фільтрувати та сортувати посилки за групами.☛ Ну і ще одна унікальна функція, якої більше ні в кого немає. Під час створення посилки ви можете обрати опцію за ціною та термінами доставки: дорожче й на наступний день (тариф Пріоритетний), якщо поспішаєте, або за 2–4 дні (тариф Базовий) — за найнижчим тарифом в Україні.Також у застосунку доступна функція універсального пошуку відправлень та інтерактивна мапа відділень — з адресами, графіком роботи, їхнім типом і можливістю прокласти маршрут без зайвого клопоту й паперів.Ще одна важлива приємність — вже доступна онлайн-оплата, щоправда, у бета-версії поки що лише на етапі створення відправлення.🏁 На другому етапі з’являться:☛ Керування посилкою: переадресація, зміна отримувача (усе буде безкоштовно до прибуття у відділення).☛ Оплата посилки, яка прямує до вас.Після цього Укрпошта скасує всі паперові заяви у відділеннях. Усе буде онлайн — або через кол-центр. І ця революція вже близько. 😊🏁 На третьому етапі функціонал буде розширено:☛ Приймання платежів (так, ми недарма згадували про банк 😎)☛ Замовлення товарів, марок, ліків тощо.Дякуємо всій команді, яка працювала над запуском!Зауважу: це власна розробка Укрпошти, без залучення сторонніх компаній (бо ті не витримують усіх запитань від «експертів» щодо тендерів на Prozorro 😊).І наперед дякуємо всім, хто завантажить додаток, скористається ним і надасть зворотний зв’язок.Повідомив керівник Укрпошти Ігор Смілянський
⚡️Спецпризначенці ГУР успішно уразили корабель чорноморського флоту росії під новоросійском 10 вересня 2025 року в акваторії Чорного моря спецпризначенці ГУР МО України вистежили та успішно атакували чергову дороговартісну військову ціль держави-агресора росії ― корабель проєкту багатофункціональних суден MPSV07 зі складу ворожого чорноморського флоту. Вказаний корабель росіяни ввели в експлуатацію у 2015 році. Його вартість ― близько 60 мільйонів доларів. Всього в агресора є чотири таких судна. Корабель проєкту MPSV07 обладнаний водолазними комплексами, телекерованими апаратами, гідролокатором бокового огляду, засобами РЕР. Може використовуватись для обстеження дна. Потужність судна становить близько 4 МВт. У момент атаки спецпризначенців ГУР ворожий корабель здійснював радіоелектронну розвідку та патрулював підходи до бухти новоросійска, де агресор “прописав” залишки свого чорноморського флоту. Влучного удару майстри ГУР МО України завдали бойовим безпілотником українського виробництва в область містка управління, де, зокрема, розташоване обладнання навігації та зв’язку корабля. Внаслідок удару знищено апаратуру РЕР ворожого судна, корабель виведено з ладу на дороговартісний на ремонт.ГУР України
Я довго зрів до цього посту.На днях натрапив на картинку і в голові нарешті почав складатися текст.У мене давно складається відчуття дежавю, що ми пережили це в період 2014-2018 рр. В 2014, як і в 2022 - всім було страшно і воїни Сил оборони - були супергероями на яких всі молилися і яким допомагали всім світом. В 2016, як і в 2024 стало вже не так страшно, всі навчилися жити з цим страхом і врешті решт своє стало ближче. Воїни Сил оборони стали не зручними, їх почали уникати, десь побоюватися, почалися вигуки «ми вас туди не посилали».В 2018, як і в 2025 всі повернулися до своїх звичних справ, адже війна десь далеко, ми в ній не приймаємо участі. Воїни Сил оборони стали відверто заважати: що ви лізете з своєю правдою, що ви від нас хочете - ми хочемо жити тут і зараз, а не терпіти «тяготи війни».Війна стає не народною, а проблемою військових, їх родин, волонтерів та незначного прошарку населення, яким не байдуже.А ми (ті хто воює) - закінчуємося((( Піхота стоїть місяцями на позиціях під постійними обстрілами тому, що їх банально немає ким замінити. Пілоти працюють з короткими проміжками сну (по 2-3 години на добу), щоб прикрити з повітря позиції піхоти.Всі воюють за себе і за того хлопця чи дівчину, що полегли на цій війні. Тому що для більшості населення ця війна стала чужою. В короткі проміжки часу, коли буваю в Києві чи інших містах подалі від фронту чую лише розмови про побутові речі (покупки, відпочинок, відпустки тощо). Мені стало важко бувати в мирних містах, оскільки вони стають для мене чужими. Поліцейські, які мають «бронь» та повернулися до практики стрижки штрафів ховаючись в кущах - це ж набагато героїчніше ніж патрулювати вулиці або битися на фронті.Економічний фронт?! Кого ви дурите? Якщо ми закінчимося - економічний фронт не простоїть і дня. Я далекий від думки, що 100 відсотків населення має бути на фронті, але коли твоя країна у вогні має бути лише два стани: або ти воюєш, або ти допомагаєш всіма своїми силами воювати іншим.Слава Україні, для тих, для кого це не просто слова!Олександр Махно.
Винесло на беріг фрагмент тіла загиблої людини, декілька днів тому. Читайте офіційне звернення ⬇️⬇️⬇️Дорогі жителі та гості області!10 серпня у Білгород-Дністровському районі сталися страшні трагедії — у морі внаслідок вибуху міни загинули троє людей. Попри проведену роз’яснювальну роботу, офіційну заборону купання та наявність загороджувальних конструкцій і відповідних позначок в закритих зонах, сьогодні ми знову бачимо відпочивальників на цих пляжах. Наче нічого не сталося...Між тим, море винесло на берег фрагменти тіл загиблих. Це неможливо сприймати спокійно.Міна у воді не має жалю. Вона не дає другого шансу. Ваше життя — надто цінне, щоб нехтувати правилами безпеки заради кількох хвилин у воді.Просимо: не заходьте в море у заборонених місцях. Не підходьте до невідомих предметів. Не ігноруйте наші оголошення.Кожен такий випадок зневаги — це потенційно нова трагедія.Нагадуємо, що з переліком безпечних локацій для оздоровлення можна ознайомитися тут:https://oda.od.gov.uaБережіть себе та своїх рідних!
Тут бункерне вилізло❗️Я готовий закінчити війну на умовах, які були у червні 2024-го, — путінВимоги росіян:▪️Українські війська повинні бути повністю виведені з території ДНР, ЛНР, Херсонської та Запорізької областей;▪️Зобов'язання України не вступати в НАТО;▪️Нейтральний, позаблоковий, без'ядерний статус України 🤡росія не захоплює території в ході спецоперації, а повертає своє, — путін🗣Якщо Київ та Захід відмовляться від нової мирної пропозиції, далі умови будуть нібито іншими, — путін▪️Серед російських солдатів немає жодної марної втрати.▪️рф зробила перший серійний (!) Орєшнік, ракета надійшла у війська.▪️Політичний режим у росії заснований на Конституції рф, він законний, чого не скажеш про Україну 🤡🤢Нікому не вдасться поставити росію та білорусь на коліна, — лукашенкоНе можна поставити на коліна тих, хто вже на них стоїть, особливо перед Китаєм 😁ПсОтже, війна триває і триватиме! Тримаймо стрій, обʼєднуємось бо разом ми сильні, допомагаємо ЗСУ! Відкинути паніку, Україна вистоїть! База -Підтримка ЗСУ, українська мова, українська церква!
Російські обстріли - це показова ілюстрація їхньої логіки та намірів.Ці атаки на міста - це не просто терор. Це спроба брутального рефлексивного управління. Вони прагнуть, щоб ми шукали винних усередині - не в агресорі, а в собі.Раніше, коли вони ще сумнівалися, чи можна зламати українців, били переважно по енергетиці. Наслідки були відчутні, але опосередковано.Тепер же ставка - на психологічне виснаження тилу. Їм важливо бити впряму. Фізично - потенційно - по кожному з нас, психічно - по нашій витривалості.Тоді ефективність збиття ракет по ТЕС впливала на кількість світла в оселі. Сьогодні кожна не збита ракета - ризик прильоту в житловий будинок. Пріоритети змінилися - і відчуття втрат теж.Саме тому вони хочуть, аби ми почали з’ясовувати стосунки всередині: звинувачували ППО, ЗСУ, військово-політичне керівництво. І, не розуміючи нічого в проблемі, писали «аналітику» для внутрішньої деструкції.Найкраще, що ми можемо зробити, аби не підвести фронт, - чітко розуміти їхню ціль. І не дати їм її досягти.Підписатися на Богданова