🚰ВОДА У КОПАНКІВСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ НАРЕШТІ ПРИДАТНА ДО СПОЖИВАННЯУ ході ранкового об’їзду відвідали гімназію с. Копанки. 📌Тривалий час у цьому освітньому закладі була величезна проблема з водою. Пригадуємо перші наші об’їзди в гімназію – вода, що повинна була бути питною, мала руде забарвлення. Звісно, це викликало занепокоєння. Воду було направлено на аналіз, що показав перевищений вміст заліза в ній. Відповідно, така вода не була придатною до споживання, увесь час її використовували як технічну. Постало питання вирішення проблеми. Врешті вдалося! ✅💧Сьогодні в школі вже встановлена система очистки води шляхом перетворення двовалентного заліза в тривалентне та система зворотного осмосу, яка сприяє очистці води до рівня майже дистильованої. ➡️Такі заходи дозволяють унормувати вміст заліза у воді до допустимого – 0,2 мг на літр. Вода з такими показниками придатна до споживання та приготування їжі. 📌На встановлення цієї системи з місцевого бюджету було спрямовано орієнтовно 130 тис. грн. Детальніше — тут.✅
✅О’БЄДНУЄМО ЗУСИЛЛЯ ІЗ БЛАГОДІЙНОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ БФ «КО-ХАТИ»Співпраця заключається в облаштуванні соціального житла для ВПО на базі недіючого приміщення дитячого садочка «Зірочка». Щоб врешті втілити проєкт соціального житла для ВПО у Калуській громаді надважливо мати чітко визначені нормативно-правові підстави. 🏚️Оскільки будівля пустує вже 22 роки, а від цього і псується – втрачати можливості її експлуатації неможна. А тим паче зараз, коли тисячам людей, які змушені були втікати з рідних домівок від війни, житло необхідне. Є можливість експлуатації приміщення у випадку передачі його в оренду потенційним донорам для здійснення реконструкції. 📝Власне, БО БФ «Ко-Хати» ініціювали підписання меморандуму про співпрацю, оскільки хочуть брати участь в конкурсі на визначення орендаря. А наша співпраця сприятиме команді фонду в пошуку та залученні до втілення проєкту соціального житла міжнародних донорів. ✅Сьогодні депутати погодили проєкт меморандуму про співпрацю з БО БФ «Ко-Хати». Детальніше – тут.
✅ГС «ПРИКАРПАТСЬКИЙ ПРОМИСЛОВИЙ КЛАСТЕР» - ПАРТНЕРИ ПРОГРАМИ «РОЗБУДОВА РЕГІОНАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ПІДТРИМКИ ЕКСПОРТЕРІВ»➡️У рамках програми проводиться опитування для експортерів Івано-Франківської області. Калуська громада стала надійним місцем для розвитку діяльності релокованих підприємств, розвивається місцевий бізнес, активно впроваджена експортна діяльність. 💠ГС «Прикарпатський промисловий кластер» стала дієвою платформою для об’єднання бізнесу на шляху до спільного подолання викликів. Все це в підсумку посприяло участі та партнерству в програмі. Тож на сьогодні Калуська громада, ГС «Прикарпатський промисловий кластер» готові долучатися до підтримки розвитку бізнесу Прикарпаття. 📌Щоб допомогти розвинути експортний потенціал Івано-Франківської області проводиться опитування для експортерів. Івано-Франківська міська рада, Івано-Франківська обласна військова адміністрація спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту, Фонд Промприлад та ГС "Прикарпатський промисловий кластер" проводить онлайн-опитування, яке допоможе вивчити потреби вашого бізнесу, очікування щодо програм підтримки, досвід в експортній діяльності, а також виклики, з якими ви стикаєтеся. ❓Чому це важливо? Ваші відповіді посприяють створенню ефективних інструментів для експортерів Івано-Франківщини та навчальної програми для підприємців, яка відбудеться вже восени 2024 року. 📝Дедлайн для заповнення опитувальника — 4 серпня. 🔘Кнопка: Пройти опитування https://docs.google.com/forms/u/0/d/e/1FAIpQLSdGjxI6WBEstwYsyWeUzMzOzidP7AMW16EWwP-5FKMZeuyZYA/viewform?usp=send_form&pli=1➡️Опитування проводиться в межах програми «Розбудова регіональної інфраструктури підтримки експортерів», яка реалізується громадською асоціацією Unite Ukraine спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес за підтримки проєкту Міжнародного торговельного центру «Підвищення економічної стійкості громад, що постраждали під час війни», який фінансується Урядом Японії.
🙌Надзвичайно приємно, що в одному з німецьких видань «Badische Zeitung» була опублікована стаття заступника директора редакції Mark Alexander про взаємини Калуської громади з німецьким містом Лар/Шварцвальд.Цього року в травні ми мали приємність вітати у нашій громаді особливих гостей з Німеччини, з міста Лар - Анжеліку Коваленко та Пірміна Штірноля. Із початком повномасштабного вторгнення вони об’єдналися зі своїми німецькими друзями, створили спільноту "Gemeinsam Europa e.V." та активно почали надавати гуманітарну допомогу Україні, нашим військовослужбовцям та зокрема, Калуській громаді. Калуш для п. Анжеліки має власну історію. Адже сама вона уродженка Херсону, там проживали її батьки, а коли у Херсоні стало небезпечно для життя, вони переїхали на тимчасове проживання до Калуша. З того моменту в нашої громади з’явилося нове місто-друг. 🤝Ми щиро вдячні організації "Gemeinsam Europa e.V." і всім жителям м. Лар за надану допомогу та були б неабияк раді зав’язати солідарне партнерство з громадою Лару. Власне, таку ініціативу ми передали представникам міста. Невдовзі після візиту до нас п. Анжеліки та п. Пірміна в онлайн форматі ми спілкувалися вже безпосередньо з мером м. Лар Маркусом Ібертом. Вели перемовини щодо подальшої співпраці та можливості закріпити наші відносини підписанням меморандуму про солідарне партнерство. 📝Власне про це та про можливі шляхи розвитку наших взаємин йдеться у статті автора. Наразі німецька сторона обмірковує форми й види співпраці, обговорює запропоновані нашим проектом меморандуму напрямки партнерства. Водночас точно планують надалі розвивати співпрацю з організацією "Gemeinsam Europa e.V.", з якою в нас вже налагоджені надійні відносини та завдяки якій ми й пізнали для себе громаду м. Лар.💠І сьогодні ми можемо чітко сказати, що між людьми двох громад зав’язалися справжні теплі, дружні взаємини, які вже перевірені часом. Залишилось зовсім небагато – формально закріпити наше солідарне партнерство підписанням меморандуму! Чекаємо!https://www.badische-zeitung.de/neue-partnerschaft-ist-in-sicht
✨Ювілейний день у Соборі Всіх Святих Землі Української! Духовний наставник православної Калуської громади, настоятель храму митрофорний протоієрей Григорій Мороз відзначає 75-ліття! Щиро вітаємо! Бажаємо всіх благ! Цей ювілей - свято не тільки для прихожан церкви, а й усієї Калуської громади. Отця Григорія шанують, люблять та поважають.Саме завдяки старанням о. Григорія, 25 років тому в Калуші було зведено Собор Святих Землі Української Православної церкви України.Щира подяка та шана, отче! Дякуємо Богу за Вас! Ще один ювілей – 50-ліття митрофорного протоієрея отця Миколи Мороза. Батько й син, народилися одного дня, обрали один шлях – служіння Господу та людям! Вітаємо, отче Миколо! І ще одна важлива подія! Ще один син отця Григорія – декан Калуський ПЦУ митрофорний протоієрей Федір Мороз, також ступивши на шлях служінню Богові, 23 роки тому став священником, пройшовши таїнство хіротоніії 23 роки служіння у священичому сані! Щирі вітання кожному з вас, всечесні отці! Многії і благії літа!
🇺🇦ШАНА І СЛАВА ГЕРОЯМ УКРАЇНИ!Указом президента України за особисту мужність, самовідданість, виявлену в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, сумлінне, бездоганне служіння українському народові нагороджено медаллю «За військову службу Україні», на жаль, посмертно полеглого Захисника Тараса Пукіша.Щоб особисто передати нагороду рідним полеглого воїна, сьогодні до Калуша приїхав заступник начальника Мукачівського прикордонного загону з персоналу, підполковник Роман Павловський. Спільно з першим заступником Мирославом Тихим зустрілися з сестрою Героя Лесею Кондратенко, щоб вручити медаль та ще раз подякувати за жертовний подвиг її брата - Героя Тараса Пукіша, який загинув 12.02.2023 р., захищаючи Україну.З перших днів російського вторгнення добровільно став на захист Батьківщини. Боровся за волю України до останнього подиху. Сестра Тараса, отримавши медаль, промовила зі сльозами: «Останній привіт… "Сумно та боляче усвідомлювати, якою ціною нам дається новий день.
✅На запрошення торгово-промислової палати Івано-Франківської області сьогодні взяв участь у круглому столі: «Відновлення ділової активності в умовах війни: національний та регіональний аспекти». 📌Захід проходив у рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Спілкувалися про відновлення економіки на звільнених територіях, можливості для бізнесу на національному та регіональному рівнях. В свою чергу я розповів про ситуацію щодо розвитку бізнес-середовища у нашому місті.🟢Ділився досвідом про роботу з релокованим бізнесом. На сьогодні до нашої громади релокувалися 29 підприємств. Вже маємо індустріальний парк «Kalush industrial HUB» та працюємо над створенням комунального індустріального парку «Галіція». 🟢Керівник Івано-Франківської Асоціації Бізнесу Віктор Вінтоняк зазначив, що Калуш випередив обласний центр по кількості релокованих підприємств. 🤝Ми відкриті до співпраці та підтримки!