Fuente
Hugs.fund | Новий тренд в ШІ-агентахMoltbot (колишній Clawdbot, але Antropic змуси...
3 550 Vistas/Alcance
2026-01-28 16:02
Mensaje №20198
👀 Новий тренд в ШІ-агентахMoltbot (колишній Clawdbot, але Antropic змусила змінити назву). Хтось називає його проривом в агентській економіці, а хтось просто “дірою”.Його позиціонують, як автономний агент-оркестратор, який працює на вашому власному залізі або VPS.Він працює як шлюз між LLM (Claude, GPT) та вашою операційною системою. Відміннсть в тому, що вам не потрібно йти в браузер, а пишете агенту в Telegram чи Discord. Бот має доступ до термінала, браузера та файлів. Він проактивний: поки ви спите чи п'єте каву, він може у фоновому режимі зібрати аналітику по ринку, перевірити стан серверів або зробити дослідження. У нього навіть є пам'ять, яку він зберігає у звичайних Markdown-файлах.Яку тенденцію це відображає?Багато хто почав сприймати Moltbot як базу персональної AI-інфраструктури. Люди закупають Mac Mini (спровокувавши дефіцит) спеціально для хостингу таких агентів, прагнучи отримати власного цифрового співробітника, що працює 24/7. Тобто, ШІ стає не зовнішнім сервісом, а операційним шаром, що зв’язує код, дані та людину.Але іграшка небезпечна. Користувачі вже залишили купу дірок в безпеці надаючи агенту доступ до системи. В мережі вже сотні таких ботів, що «світять» куками та приватними даними.Інструмент можливо й потужний, але потребує жорсткої ізоляції на окремому пристрої. І цікаво буде поспостерігати за розвитком цього напрямку. Наявність такого інтересу наврядчи будуть ігнорувати інші гравці.