Fuente
Hugs.fund | Ідея винести дата центри в космос звучить як тизер до «Інтерстеллара 2...
4 210 Vistas/Alcance
2025-11-18 17:35
Mensaje №19006
🚀Ідея винести дата центри в космос звучить як тизер до «Інтерстеллара 2», але для ринку це симптом ще одного ступеня AI-ейфорії.Безос, Маск і Пічай всерйоз говорять про обчислювальні хаби на орбіті та Місяці. Вони аргументують це тим, що:🔹AI потребує гігантських обсягів енергії й охолодження🔹на Землі бракує потужностей і все гальмують регуляції🔹в космосі сонце світить постійно, немає хмар, ночей та непоступливих NIMBY (це скорочення від “Not In My Back Yard” «тільки не у мене під вікнами». Так називають місцевих жителів або групи, які блокують будівництво електростанцій, дата-центрів, фабрик, ліній передачі, бо не хочуть шуму, трафіку, візуального впливу чи ризиків поруч із собою).Безос планує реалізувати ідеї через Blue Origin, Google через Project Suncatcher (два супутники вже у планах до 2027), Nvidia через партнерство зі Starcloud, Musk через «AI-Starlink» та перспективу 100+ ГВт сонячної генерації в космосі. Всі вони малюють далекоглядні сценарії, де значна частина сонячної енергії йде на обчислення.Економіка цього поки не сходиться 🤷♂️, але експерти з космосу вже пишуть моделі, де такі проекти стають рентабельними через якийсь десяток років. 🤝Тут варто бути акуратним, бо чим фантастичнішими стають обіцянки, тим уважніше треба дивитися на cash flow і повернення капіталу.👀Сайт | LifeHUGS | YouTUBE | AgentHUGS