СПЕРТИСЯ НА СВОЇХ. СКІЛЬКИ ЇХ МАЄ БУТИ?Якщо людину уявити у вигляді стільця, то для стійкості їй точно не вистачило б чотирьох ніжок. Мінімум – дюжина.Зі стільцем все просто. Ніжка – це опора. Навіть якщо вона одна, її можна вкрутити в підлогу і стілець триматиметься. Якщо не вкопувати, доведеться хоча би три зробити. Чотири – гарний варіант. Більше – безглуздо.Фізично людина спирається на дві ноги. Іноді на попу чи милиці. Але куди важливіші людині ті незримі опори, які створюють стійкість психіки. І, як правило, їх потрібно більше десятка. Інакше штормить і хитає.Що це за опори та де їх знайти?В ідеалі людина повинна спиратися на саму себе: відчуття своєї самості, досвід, досягнення, навички, знання, ролі в соціумі... За фактом, на себе можуть спиратися небагато хто. У кращому разі, людина знаходить тут пару-трійку опор. Наприклад, він – власник бізнесу, сім'янин, марафонець, вона – мати двох дітей, автор дивовижних картин…Деякі люди спираються на вищі сили, свою віру у Творця. Такі люди є, але їх небагато.Зазвичай людині простіше за все (та є сенс!) спиратися на інших людей:- коханих,- близьких за духом - однодумців,- друзів,- вчителів,- доброзичливо налаштованих старших.Це добре, правильно та природно, бо така наша соціальна природа!Проблема в тому, що люди, здебільшого, (1) недооцінюють важливість цих опор, (2) не хочуть прийняти, що таких опор має бути більше десяти, (3) обманюють себе і намагаються спертися на тих людей, які не здатні – саме для них – стати опорою.***В мене зараз не вистачає опор серед людей. Хтось вже не в цьому світі. Хтось просто далеко. З кимось розійшлись дороги. А на когось ще тільки чекаю.Цей текст написаний в 2018 році. Якраз переклав його для книги про стосунки. Та й вирішив опублікувати. Бо тема актуальна, є така думка, мало не для кожного.© Андрій Бережанський, тілесно-орієнтований терапевт, кінезіолог, краніосакральний терапевт,системний розстановник, автор книг***Якщо тебе психологічно штормить, значить, у твоєму житті бракує людей, на яких можеш спертися. У когось є друзі, але не вистачає вчителів та однодумців. У когось люблячі батьки та вчителі, але не склалося з коханими та друзями. Або є кохана людина, а друзі чомусь віддалилися.Повірте, кожна людина всередині має свій біль. Психологічна травма. Чи виснаження. Чи втрата (розчарування). Навіть у психологів. Навіть у мега-успішних мільярдерів. В мене. У тебе. У всіх та кожного.І ось людина хоче зцілити цей біль. Але тому болю роки чи десятки років. І що станеться з близькою людиною, на яку вона захоче спертися? Чи витримає вона додатковий тягар, якщо в неї є ще й свій?Мало хто здатний на це. Але кожен із нас, особливо на етапі закоханості, хоче зцілити свій біль об іншого. Тобто, впасти на руки (спертися) та отримати все те, що не отримав(ла) за все життя, особливо у дитинстві.Далі – ще важче! Якщо стосунки не розвалилися під вантажем взаємних очікувань і ви стали сім'єю… то інша складність. Адже тепер ви офіційно разом та маєте «бути одне для одного опорами». Очікування, що разом впораєтеся. Плюс сімейні турботи, які зменшують кількість часу на справи «поза сім'єю», тобто чим далі, тим менше можливостей спертися на інших людей. І от вже кохана людина – опора та надіє – починає руйнуватися.Ми всі спираємось один на одного. Всі одне об одного «гріємось душею» і зцілюємося. Секрет у тому, щоб брати потроху і віддавати натомість теж потроху. Десяту частину, а краще – двадцяту.Дійсно спертися можна на людей, з якими є близькі, глибокі стосунки. Добре, якщо таких людей у тебе більше десяти і це не лише друзі/знайомі, а й кохані, однодумці, вчителі (наставники), доброзичливо налаштовані старші.Такі люди трапляються не щодня. Тому так важливо бути уважним, зауважуючи свої відчуття в контакті з різними людьми. І цінувати те спілкування, яке – раптом, несподівано, як подарунок Небес – дарує впевненість та щастя, стає опорою.
Друзі, вітаємо вас з Новим роком! 🎉💛Нехай цей рік принесе вам більше світла, тепла і відчуття опори в серці.2025‑й був непростим: темрява, тривога, виклики, невпинні стрибки емоцій і невизначеність. Багато хто з нас відчував втому не лише фізично, а й у душі. Але ми це прожили, витримали, дібрались сюди — у новий день, у новий рік.✨ Нехай 2026‑й буде про:🌱 тихі радощі, а не великі “здобутки”🧡 тепло близьких і безпеку в домі🕯️ світло всередині, навіть коли темно навколо💫 ясність думок і м’яке серце.І навіть коли на шляху знову виникають труднощі — ви не повинні долати їх на самоті.Хоча наш центр змінив формат роботи, проте наші фахівці — психологи, кінезіологи, тілесні терапевти та інші — все ще поряд з вами.Вони поруч, щоб підтримати у складні моменти, супроводжувати вас і давати вам опору, коли всередині важко.💛 Пам’ятайте: просити про допомогу — це не слабкість. Це турбота про себе.Ми дякуємо кожному з вас за те, що були з нами цього року. За те, що довіряли, читали, відгукувались.Нехай у новому році в кожного буде трохи більше світла, трохи менше тривоги і багато теплих днів, які зігрівають душу.З любов’ю і турботою —Healing Intention 🌿
Щоб примножувати зло в світі не треба робити щось погане. Достатньо не зважати на людей навколо: робити тільки так як сам(а) хочеш чи то з позиції сили, чи то хитрістю, чи то маніпуляціями.Достатньо ставити на перше місце свої бажання, свій комфорт та не зважати на інших людей (ще й ставитися до них зверхньо). І для багатьох людей навколо це перетвориться на зло.Ми живемо в соціумі, взаємодіючи з десятками та сотнями людей щоденно. І те що я назвав «злом» - більшість вважає «нормальною» поведінкою. Нажаль. І ми зараз там (усі українці), де ми є… бо й ми самі, й 90% (і більше) людей в усьому світі теж не вважають злом «пошук власної вигоди в тут і зараз».Примножувати зло набагато простіше. Здебільшого для цього не треба нічого робити. Достатньо промовчати там, де мовчання приведе до біди. Пройти повз. Чи проїхати. Не побачити. Не звернути уваги. Проігнорувати. Сказати «це не моя справа». Трохи «перетягнути на себе ковдру».Щоби більшало добра – прийдеться розвивати в собі емпатію (співчуття), цікавість до світу навколо та людей, здатність сприймати красу, відчуття балансу (взаємообміну) та здатність відчувати/проявляти вдячність.Багато людей задаються питанням: «А навіщо мені бути добрим? Тобто, старатися проявлятися добротою не тільки до близьких, але й узагалі в світі?В релігії є проста штука. Вона каже «хто не буде добрим – той потрапить в пекло». Але далеко не всіх це зупиняє. Та й «добро», яке робиться із страху… має неприємний присмак.Є інша практична штука, яка підтверджується, якщо подивитися на декілька поколінь будь-якої сім’ї. Вона проста: якщо постійно порушувати баланс «брати/давати» (все собі, все для себе… за рахунок інших людей), то якщо сама людина не страждатиме (бо житиме дуже комфортно), то страждатимуть діти чи онуки… Бо такий підхід наповнює усю родину і буде отримана «симетрична» відповідь від світу.Але щастя дітей (нащадків) – теж не для усіх є цінністю.Можливо, оце буде найвагомішим аргументом на користь «свідомо обирати добро».Особисте щастя. Так, у людей «більше добрих, аніж злих (байдужих до інших)» є більше можливостей проживати (наповнюватися) тим різновидом щастя, який йде від щирих, близьких стосунків. Різних стосунків, щирих та глибоких з різними людьми.Це дуже важливий аргумент. Але не всі його зрозуміють/відчують. Бо якщо ніколи не було в досвіді проживання такого виду щастя… то його нестачу неможливо помітити. Це як доступ до теплої води в квартирі. Ще сотню років назад мало хто міг це оцінити.Може тоve й зла в світі трохи занадто. Бо у більшості людей немає розуміння (та й виховання бракує), плюс відсутнє відчуття в серці про «йти шляхом добра». Ба більше, шлях «невеличкого зла (все для себе, все до себе в дім) здається таким привабливим, таким незрівнянно вигідним.Чи завжди треба грати за команду «добра»? Звісно, ні. Так не може бути в цьому світі. Та й не треба.Важливо, аби добрих проявів (справ) було трохи більше. Хоча би 51% проти 49%. І це вже буде велика перемога душі та Творця в серці.***© Андрій Бережанський, тілесно-орієнтований терапевт, кінезіолог, краніосакральний терапевт,системний розстановник, автор книг***Дякую, що прочитали цей текст.Продовжуємо робити дещо хороше для цього світу! Кожен на своєму місці. В спілкуванні з людьми поруч: вдома, на роботі, на вулиці, в соцмережі.
🕊️🌍 🌿🌍🕊️🌿🌍🕊️🌿❗Терміновий Цикл Атмахілінгу для Нервової Системи Людей, Людства та Планети Земля 🌿✨У часи перенапруги, страхів, колективних травм і перевантаження нервової системими відкриваємо двері уАтмапростір Нових Можливостей Глибинного Відновлення.🌍 Цей цикл Атмахілінгу:• Для людей - від дітей до довгожителів - з перевтомленою, виснаженою нервовою системою• Для тих, хто відчуває тривогу, внутрішній тиск, хаос• Для чутливих, інтуїтивних, емпатичних• Для тих, хто відчуває біль і напругу Людства як власну• Для служителів Світла, провідників, цілителів• Для колективного поля Планети Земля• Для тих, хто відчуває відповідальність за стан Планети Земля🔸 Це буде тонка робота зі свідомістю, нервовою системою, диханням і полемна рівні Атми,де зцілення відбувається без насильства,через повернення до Джерела,через заспокоєння, вирівнювання та світло.🌍 На що спрямований цикл?• на стабілізацію нервової системи• на зняття глибинної психоемоційної напруги• на м’яке вивільнення травм і страхів• на відновлення внутрішнього відчуття безпеки • на гармонізацію індивідуального та колективного поля• на заземлення Світла в матерії Землі🌍 Що відбувається в процесі?🕊️ Тиха глибинна робота🕊️ Без примусу, без вторгнення🕊️ У резонансі з Вищим Ритмом🕊️ Через Серце, Дихання та СвідомістьЦе не «лікування» —це пригадування цілісності.🌍 Намір циклуЗаспокоїти нервову систему Людей та Людства і повернути Планеті стан Внутрішнього Миру.💛🩵 Твоя присутність — вже внесок у колективне зцілення.Якщо відгукується — ти вже в полі🌍✨ Атмахілінг.Там, де тиша лікує.Там, де Земля дихає через нас 🌍💛🩵✨AVEVA&DiViA✨Зустрічаємось Разом Тутhttps://t.me/+09ddFHKHgtxmMGZi🗓Коли:Початок 24-25.12 перший сеанс на сон🌐 Формат: онлайн
Вже завтра наша щомісячна зустріч HI.together.Запрошуємо доєднатися!14 грудня, неділя15:00-20:00ATMA STUDIO, Київ, Жилянська 128/28Душевне спілкування, група про стосунки, чаювання, презентація книги, танці та відновлюючі практики.Ціль зустрічі – цікаві знайомства та спілкування. Програма не є догмою та може змінюватися по бажанню учасників. Хто хоче провести МК (20-30 хв) та поділитися чимось корисним/цікавим – така можливість є.Рекомендована вартість 400 грн (втім, оплата по серцю та можливостям).ПРОГРАМА ЗУСТРІЧІ! 15:00 – 16:00 – збираємося, чаюємо (планується чайна церемонія), знайомимося! 16:00 – 16:30 - «ПРАКТИКИ ДЛЯ ВКЛЮЧЕННЯ ТІЛА ТА ГАРНОГО НАСТРОЮ». Майстер-клас від Андрія Бережанського, тілесно-орієнтованого терапевта, кінезіолога, автора книг «МРІЙ. ТВОРИ. ЖИВИ», «ПРАКТИКИ ЕМОЦІЙНОЇ САМОДОПОМОГИ».! 16:30 – 18:30. «ПОГОВОРИМО ПРО ЦЕ». Динамічна група про стосунки. Трохи щирості. Трохи ниття. Трохи гумору. Плюс презентація нової книги по темі. Проводить Андрій Бережанський.! 18:30-19:00 – планується МК по цигун від Андрія Литвина (але це ще не точно). В будь-якому разі ми собі зробимо цікаво.! 19:00-19:30. СПОНТАННІ/ВІЛЬНІ ТАНЦІ.! 19:30-20:00. Прощаємось до наступного разу. Забираємо з собою гарний настрій ))ПРО ФОРМАТ ТА ДЕЯКІ ПРАВИЛА* Локація: ATMA STUDIO, Київ, Жилянська 128/28 (будівля столичного «Будинку побуту» напроти ж/д вокзалу), 4 поверх, офіс 401 *Ціль зустрічей – зцілююче спілкування та цікаві знайомства, емоційне відновлення та підтримка, відпускання накопленого стресу. Тож формуємо клуб (спільноту) вільних людей, що бажають та вчаться жити яскраво та з любов’ю*В програмі кожного разу три-чотири спікера з цікавими темами та невеличкими майстер-класами (по 30-40 хв) та півтори-дві години неформального спілкування та чаювання* Зустрічаємося раз на місяць*Мова спілкування: взаємоповага та порозуміння. Тож голосом це буде українська, русский, English*В просторі ми роззуваємося, тож беріть з собою змінні шкарпетки.*З собою можна брати фрукти та смаколики до чаю* ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ОБОВ’ЯЗКОВИЙ! (кількість місць обмежена простором, це приблизно 20-25 учасників)Запис через адміністратораЛариса Зарубіна@Larisa_Z_arubina
ЧИ ВАРТО ЙТИ В СТРАХ«Йди в страх» - такі заклики лунають від багатьох «розвивальщиків», «тренерів успіху», «менторів щастя». Така думка популярна в «масовій психології» і серед езотериків. Немов там є багато ресурсу і пряма дорога до «бути собою» та «любити себе».Що я про це думаю ясно з інтонації першого абзацу. Але озвучу )Такі заклики – це дурня. Небезпечна для життя та/чи здоров’я.Так, звучить гарно. Коротко. Ясно. Мотивуюче. І щось в цьому є. Але… Але все не так просто, насправді. І для більшості людей це запрошення в погану історію. Бо окрім «йди в страх» там має бути ще багато-багато уточнень. Коли можна. А коли не варто. Там дуже багато протипоказань. Тому для більшості людей цей заклик спрацює в мінус. А якщо «для більшості в мінус», то чи варто таке всім рекомендувати?Якби я й закликав би до чогось, то це звучало би «ЙДИ В ЦІКАВІСТЬ», «ЙДИ В СВОЮ МРІЮ» (я так і роблю через свої книги… одна з них про творчість та мрії «МРІЙ. ТВОРИ. ЖИВИ»).Йди туди, де тобі цікаво. Вперто йди до своєї мрії. Буть там і з тими, де твоє серце світиться та теплішає від любові, палає від пристрасті.Цей заклик, нажаль, менш зрозумілий. Бо страшно – це дуже просто та знайомо кожному. А от «мріяти»… більшість людей або так і не навчилися, або розучилися через трагічні обставини.Повірте, на шляху до мрії вам точно потрібно буде пройти через страх, вийти з зони комфорту… Але це не «тупо йти в страх, бо треба йти в страх», а «йти до своєї мрії та зарази цього долати різні перешкоди, в тому числі свої страхи та обмеження».Якщо вам «просто страшно» – там щось є небезпечне для Вас. І чи вистачить сил з цим впоратись… про це варто десять раз подумати та спланувати.Тому краще йти в напрямку своїх мрій.Це більш перспективний напрям та фокус для уваги (сили).ПРО МРІЇ ТРОХИ ЯСНОСТІТреба розбиратися чому мрія згасла. Чи чому щось зупиняє рух до неї. Чи чому взагалі «нічого не відчувається».Мрію варто шукати там, де є цікавість. Де були дитячі мрії. В тих сферах життя та тих проявах, які є постійно й тому стали непомітними (але вони є!).Як зрозуміти що це мрія?Є інше питання, яке може дати підказки.«А без чого я не хотів би та не можу жити?». Мрія - це про те, без чого життя наче втрачає світло, втрачає свою якість та барви. Багато без чого можна гарно жити. А от без мрії життя стає сіре та безрадісне, навіть якщо в ньому є усе інше.***© Андрій Бережанський, тілесно-орієнтований терапевт, кінезіолог, краніосакральний терапевт,системний розстановник, автор книг***З втратою мрій останні роки стикнулися ну дуже багато людей. Якщо шо – я з цим працюю як спеціаліст. Було би у Вас бажання віднайти свої мрії та йти до них.Мрія додає сенсу, глибини, трепету, світла, драйву. До мрії варто йти за будь-яких умов та обставин.
Регулярна тілесна терапія, психотерапія – це розкіш сьогодні. Нажаль, розкіш. Тобто, доступна все меншій кількості українців. Хоча дуже, надзвичайно потрібна кожній людина зараз. Кожному з нас. Регулярно. Раз на тиждень. А інколи й два рази. Бо купа стресу. Бо купа переживань. Бо тривога не дає спати. Бо тіло не витримує.Основне обмеження доступності – вартість. Бо коштує помітних грошей. Як паливо та обслуговування для не дуже дорогого авто (тут дуже приблизно… хто як їздить і на чому).Тобто, від $200 в місяць. Можна, звісно, десь щось знайти за меншу суму… чи раз на декілька тижнів ходити на сеанс за донейшен… але там результат може бути, а може й ні. Це наче як автостопом доїхати з одного кінця Києва до іншого. Треба мати трохи таланту (навичок) та вдачі. Не кожному підійде.Вартість меншою бути не може. Бо гарні спеціалісти навчаються постійно й поки досягнуть пристойного рівня… має пройти 4-5 років практики (це не кажучи про 12+ тис інвестицій в освіту й сотні/тисячі годин навчання). Бо гарні спеціалісти мають обмежений ресурс (фізичний, психологічний) в наданні таких послуг (від 10 до 20 сеансів/консультацій на тиждень), а живуть лише із зароблених такою (непростою) справою грошей. Плюс самі вкладаються постійно в свою терапію, в супервізії. Та й у навчання (це постійний процес).Більше того, психолог чи тілесний терапевт може вигоріти на своїй роботі за пару місяців. Легко. І майже всі це проходили на власному досвіді. Бо важко відмовити в помочі. Бо хочеться допомогти... Але варто лише брати на декілька людей більше щотижня (ніж можеш осилити)…. Пропускати свою власну терапію… чи не відпочити/відновитися пару днів… Працювати за символічні гроші… - і через пару місяців спеціаліст вже не може працювати. Бо «трохи» виснажився, втратив баланс…. В такому стані можна працювати в 90% будь-яких професій. Але при роботі з людьми – неможливо (можливо, але результат нікому не сподобається). Тому коли Вам називають вартість психотерапії від 1200 до 2400 грн за годину – то адекватна вартість хорошого спеціаліста. Коли за тілесну терапію (кінезіологію, остеопатію, краніосакральну терапію) вам називають вартість від 2000 грн до 5000 грн – то адекватна вартість таких послуг.Якщо Вам пощастило і якийсь спеціаліст робить Вам знижку та приймає по цінам 2021 року – будьте певні, що це Вам дійсно ну дуже пощастило.© Андрій Бережанський, тілесно-орієнтований терапевт, кінезіолог, краніосакральний терапевт,системний розстановник, автор книгP.S:До чого це я? Якщо Ви обираєте зараз між розкішшю власного авто (чи нового авто) та розкішшю здоров’я (свого чи близької людини) – добре подумайте. Яка розкіш подарує більше щастя, яка більше наблизить до успіху.Жаль, що така необхідна річ – тілесна терапія та психотерапія – стали настільки розкішшю. Але така зараз реальність.
✨ У НОВИЙ РІК З НОВИМ ЖИТТЯМ ✨Напередодні Нового Року весь простір насичений натхненням, магією, вірою в дива і чудеса.Так давайте залишимо старі версії себе в цьому роціі увійдемо в новий рік оновленими, справжніми, цілісними,сповненими енергії натхнення, щастя, радості і світлих людей.Довіримося потоку життя,хай він одарує нас несподіваними подарункамиі здійсненням найзаповітніших мрій.Створимо життя своєї мрії!💫 Життя завжди обирає сміливих,тих, хто йде за собою справжніми,і дива відбуваються з тими, хто щиро в них вірить.Ми запрошуємо тебе у цикл Атмахілінгу, де ми разом:🌿 відпустимо старі програми і тіні минулого,🌿 відновимо чистоту та силу свого серця,🌿 пробудимо твою істинну природу,🌿 і налаштуємося на частоти нового життя і нових можливостей.💛 Встигни провести цей рік у світлі,і зустріти Новий рік по-справжньому оновленою і натхненною людиною.Формат: онлайнДата: 2.12Зустрічаємось о 20:00🎁Оплата по серцю та можливостям💗Збираємось у просторі за посиланням https://t.me/+WIVEh8mpc-IzNDUy