Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Податки, бізнес, економіка
Añadido 14 jul. 2024

Податки, бізнес, економіка

@FiFishki
Número de suscriptores: 3 505
Fotos: 925
Videos: 17
Enlaces: 935
Descripción:
Про податки, бізнес та економіку простою мовою: аналітика, консультації, тренди в Україні та світі Зворотній зв'язок: @Pirato_Boy
Fuente

Податки, бізнес, економіка | Американська прописка: чому "Київстар" міняє адресу на Nasdaq?Після за...

Logotipo de la comunidad de telegram - Податки, бізнес, економіка Податки, бізнес, економіка @FiFishki
1 180 Vistas/Alcance 2025-08-15 20:46 Mensaje №2460
Американська прописка: чому "Київстар" міняє адресу на Nasdaq?Після завершення всіх процедур "Київстар" стане першою українською компанією на американській біржі. Як зміниться структура власності "Київстару" та з чим компанія іде на біржу? Розповідаємо у тексті:1. Розглядається кілька сценаріїв розвитку подій. У першому (якщо акції ніхто не продаватиме) публічні інвестори отримають близько 23 млн акцій або 10% компанії. Основним власником залишається материнська компанія Veon із пакетом у понад 190 млн акцій, або 80% компанії. Решта перейде до спонсорів SPAC та інвесторів, які погодились не продавати свої акції до закриття угоди.2. Згідно з даними, опублікованими на сайті SEC, "Київстар" виходить на біржу як лідер українського мобільного ринку, обслуговуючи понад 23 млн абонентів мобільного зв’язку та 1,1 млн клієнтів фіксованого інтернету на кінець 2024 року. Частка компанії в мобільному сегменті за кількістю користувачів перевищує 47%.3. Водночас "Київстар" більше не хоче бути просто мобільним оператором. Мета компанії – збільшити частку чистого доходу від не телеком-послуг до понад 10%. 19 березня оператор оголосив про купівлю 97% акцій Uklon за $155,2 млн. Згодом "Київстар" збільшив частку в платформі цифрової медицини Helsi з 69,99% до 97,99%. 4. Співрозмовники ЕП на телеком-ринку виділяли кілька головних мотивів виходу на біржу. Один із них – захист від політичних ризиків. Після арешту корпоративних прав "Київстару" та судових процесів, які могли завершитися передачею частки державі, компанія прагнула зробити структуру власності більш стійкою. Лістинг у США суттєво знижує ризик повторення таких сценаріїв та підсилює захист прав інвесторів.5. Ще один фактор – фінансові обмеження. Через воєнний стан і обмеження Нацбанку на виведення дивідендів компанія вже четвертий рік не може отримати більшу частину прибутку від українського активу. У країні "застрягли" сотні мільйонів доларів. Продаж акцій через SPAC став альтернативним способом монетизації цього капіталу. На кінець першого кварталу 2025 року "Київстар" мав близько $712 млн вільних коштів і високоліквідних активів ще до того, як витратив $155 млн на купівлю Uklon.6 Однією з цілей виходу на біржу для "Київстару" могло стати бажання зменшити вплив інвестиційної групи LetterOne підсанкційних російських олігархів Міхаіла Фрідмана та Андрєя Косогова. Частка останніх могла б "загубитися" серед нових акціонерів мобільного оператора. Проте в межах процедури лістингу "Київстар" мажоритарний контроль Veon зберігається, а частка LetterOne фактично не змінюється. Тож ця версія виглядає малоймовірною.