Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - 💛💙УКРАЇНСЬКА ДУША: віддзеркалення традицій
Añadido 06 ene. 2025

💛💙УКРАЇНСЬКА ДУША: віддзеркалення традицій

@DushaUkraini
Número de suscriptores: 1 185
Fotos: 1,410
Videos: 303
Enlaces: 3,370
Descripción:
💛💙Ми тут про українську Душу через культуру, традиції та світогляд 💛💙Поділіться посиланням з друзями https://t.me/+SIJhLj6NGCvoIe09 💛💙Розвивайте з нами Духовну Вільну Україну 💛💙Академія розвитку "ПОЛЕ ЛЮБОВІ" https://academy.wayforpay.shop/#withIm
Fuente

💛💙УКРАЇНСЬКА ДУША: віддзеркалення традицій | ️СВЯТО СЬОГОДНІ 1 квітня наші Пращури відзначали свято Радуниця (Прово...

🗓️СВЯТО СЬОГОДНІ 1 квітня наші Пращури відзначали свято Радуниця (Проводи). 🔆Наступна після Великодня неділя, а відтак і увесь тиждень називався Провідним або Радуницею. Свято називали ще Красною Горою або Могилками.💛Радуниця – це своєрідне виряджання духів. Вважається, що від Чистого четверга до Провідної неділі покійники провідують своїх близьких і далеких родичів. Особливо активізуються духи-душі від сутінків і до третіх півнів. Удосвіта на Великдень вони разом з членами родин розговляються, а через тиждень їх потрібно урочисто вирядити – до вирію та на охорону нив і врожаю.🔆Напередодні Проводів у Провідну неділю жінки несуть до храму кошики (хлібини, шмат сала, ковбаси, яйця) й відправляють поминки. Потім з цим їством, що символізує коливо, тобто жертву предкам відвідують могилки. Здебільшого могили відвідують у понеділок (Проводи), хоча подекуди йдуть у неділю після Богослужіння. При цьому гробки приводять до ладу. Якщо страву не святили в храмі, то годиться це зробити на гробках, біля каплиці. Кошики ставлять вряд, біля них запалюють свічки, і священник править велику богослужбу по Предках. Після богослужіння їжу несуть покійникам і розкладають на могилках. Споживаючи їжу, поминають померлих словами:– Дай нам, Боже, довго на цім світі прожити, в добрім щасті панувати, а померлим – добре у вирії перебувати! 💛Існує давній звичай пригощати їжею людей, щоб поминали Предків, а ласощі, залишені на могилах, пропонувати взяти дітям (або діти самі забирають їх після поминок) як згадку про померлого.❗️Повна версія статті Волхва Світовита тут #світогляд #оберіг #УкраїнськіТрадиції #календар #прикмета