Fuente
Донецька обласна прокуратура | ️Знущався над військовополоненими в захопленому Донецькому телецентрі ...
660 Vistas/Alcance
2025-06-02 09:15
Mensaje №4010
‼️Знущався над військовополоненими в захопленому Донецькому телецентрі – учаснику нзф «днр» повідомлено про підозруУ 2014 році представники незаконних збройних формувань «днр» захопили будівлю Донецького телецентру. Там вони облаштували місце незаконного утримання громадян України. Одним з керівників над наглядачами був 33-річний житель Донецька з позивним «Монгол». Він відрізнявся особливою жорстокістю по відношенню до полонених.У січні 2015 року до телецентру доставили трьох військовослужбовців ЗСУ, затриманих неподалік селища Оленівка Волноваського району. Підозрюваний разом із своїми спільниками утримували українських захисників у підвалах будівлі. Крім того, вони періодично виводили їх до приміщень, спеціально відведених для знущань.Зневажаючи норми міжнародного гуманітарного права, із застосуванням спеціально пристосованих засобів - гумових кийків та прикладами автоматів наносили потерпілим множинні удари, намагаючись спричинити якнайбільше болі та страждань. При цьому били кулаками і ногами. Через деякий час «Монгол» з іншими учасниками нзф «днр» вивезли потерпілих на колишні позиції ЗСУ та, погрожуючи вогнепальною зброєю, примушували їх шукати і збирати снаряди, протитанкові міни й перевіряти ящики з боєприпасами на наявність розтяжок.Згодом трьом захисникам України вдалося звільнитись з полону та повернутись на підконтрольну територію. Правоохоронці задокументували злочинну діяльність чоловіка та за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури йому заочно повідомлено про підозру в скоєнні воєнного злочину (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).🇺🇦Відділ інформаційної політикиДонецької обласної прокуратури