Fuente
Деколонізація.Україна | Сьогодні (15 лютого) день вшанування учасників бойових дій на територі...
1 310 Vistas/Alcance
2026-02-15 10:39
Mensaje №27118
Сьогодні (15 лютого) день вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційна дата, затверджена на державному рівні. І сьогодні ми мали б вшановувати учасників придушення подій в Будапешті 1956 року, учасників придушення празького повстання 1968 року (світлина з тих подій), учасників спроби окупації Афганістану 1979-1989 року. А також ми мали б вшановувати українців, які загинули у складі російської армії під час окупації України (2014 - і досі). Правильно? Чим відрізняються українці, які брали участь в окупації Чехії чи Афганістану у складі московської армії від українців, які брали участь в окупації України у складі московської армії?). Ця дата (15 лютого), доречі, є також офіційною датою вшанування так званих воїнів-афганців в московіїСтоп.Чи не мали б вшановувати? А кого тоді вшановувати в цей день? І чи саме в цей день треба когось вшановувати?Я підказую. В Україні справді має бути встановлена дата (але інша) вшанування учасників бойових дій на території інших держав. До переліку тих, кого треба вшановувати в такий день мають увійти українці, які воювали проти московії в Грузії 1993 та в 2008 рр., в першій і другій чеченських війнах проти московських окупаційних військ, а також українські воїни, які у складі українських підрозділів здійснювали (здійснюють) військові операції на африканському континенті в інтересах держави Україна. Пропоную для вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановити дату 19 липня. Саме в цей день 1993 року в Грузії силами українського добровольчого підрозділу УНСО було штурмом взяте село Шрома, яке контролювалось значним московським військовим контингентом. Це дуже героїчна сторінка нашої новітньої історії.Антон Петрівський