Fuente
ЦНАП ЧЕРНІГІВ | Чи потрібно реєструвати право власності в Державному реєстрі речових п...
2 480 Vistas/Alcance
2025-12-16 11:48
Mensaje №352
Чи потрібно реєструвати право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, якщо таке право було зареєстровано до 2013 року? 🤔З 1 січня 2013 року в Україні запроваджено нову систему державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та запрацював Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. 🏠Реєстр прав власності на нерухоме майно (в якому державну реєстрацію проводили підприємства БТІ) став архівною складовою частиною новоствореного реєстру, а усі зареєстровані речові права на нерухоме майно, у тому числі права власності, на рівні закону визнані дійсними. 📜Документи про право власності на нерухомість, видані до 2013 року, а також записи, які містилися у Бюро технічної інвентаризації (БТІ), на паперових носіях, в реєстрі прав власності на нерухоме майно, залишаються чинними і не потребують повторної реєстрації. ✅Власнику, право власності на нерухоме майно якого зареєстровано до 2013 року, не потрібно вчиняти жодних дій для визнання державою його права власності. ✨Водночас якщо такі документи втрачено, знищено чи пошкоджено - це не проблема, бо законодавство дозволяє провести державну реєстрацію права власності без таких документів, використовуючи відомості Реєстру прав власності на нерухоме майно чи паперових носіїв інформації підприємств БТІ. 🔍Подати заяву про державну реєстрацію права власності можна також і в електронній формі через портал Дія: https://diia.gov.ua/services/derzhavna-reyestaciya-prav-na-neruhome-majno