Fuente
CG Frog | Великі боси потроху набираються сміливості сказати "ні" нейромережам? ...
754 Vistas/Alcance
2026-04-04 06:43
Mensaje №2276
Великі боси потроху набираються сміливості сказати "ні" нейромережам? 🤔довгочит-суб'єктивщина + новини
Останні кілька років індустрія графіки у підвішеному стані: на ринку нові інструменти, які теоретично можуть підвищити швидкість створення контенту, але не зовсім зрозуміло, як до них підступитися. Перешкодою є можливий (майже гарантований) хейт від фанатів, кількість необхідного контенту для навчання під свій стиль і юридичні ризики.Втім, якщо ви помітили, більшість великих студій або мовчки спостерігають, або все ж мовчки використовують ШІ, а хтось навіть цим хвалиться(EA), після чого отримує закономірне обурення юзерів. Публічна відмова від використання з'являється у новинах хіба що після цього хейту😄Чому так? Ну, причини не відмовлятися як мінімум дві:- Страх налякати інвесторів. Дядьки з багатим сміхом, судячи з усього, дуже вірять в те, що юзання ШІ в бізнесі зекономить гроші і пришвидшить виробництво чергового сиквелу.- Перспектива використовувати ШІ не для тотальної генерації слопу, а лише як додатковий інструмент. Ну там аналітика, препродакшн, верстка тексту, таке всяке. Усе що не є генерацією фінального арту короче.Сьогодні мова буде саме про перший пункт, про очікування інвесторів. Я особисто вважаю, що компанії, які зараз поставили усе на ШІ, у майбутньому дуже сильно обіс... програють 🤨Ну бо в нас поки що жодного прикладу нормального продукту, де ШІ от прям сильно зекономив гроші в продакшені, і це дало гарний результат. Результат, який дав би такі ж (або більші) прибутки від продажів гри/зборів у кіно, як і звичайний проєкт, де все робили шкіряні мішки.Ну так от, програє продукт▶️програє компанія▶️програють інвестори (багатий сміх затихає😭).Як ви розумієте, треба щоб хтось прям нормально облажався, тоді будуть висновки і в інших піджаків, які сидять нагорі студій.Поки що прямо яскравого прикладу не було: у нас є хейт різних дрібних нейрослопних штук від різних компаній, проте ці компанії і далі добре заробляють. А поки ми чекаємо, поки якась знаменита компанія зробить проєкт хоча б на 50% із юзанням ШІ і провалиться, деякі боси, схоже, мають таке ж передчуття як і в мене. І замість витрачати гроші на слоп, вони почали діяти🎶 От власне і ті (хороші?) #новини, які я обіцяв:Видавець GTA 6, Take-Two звільнила свого керівника відділу ШІ Люка Діккена разом з іншими членами його команди. Досить голосна новина, адже всього за кілька місяців вийде їх нова гра.Кілька тижнів тому гендиректор їх студії наголошував, що "ШІ не зможе створити ГТА", і що "це смішно". При цьому він виступав "за" активне впровадження нейро-інструментів у процес розробки. Що ж.. можливо плани змінились?І в додаток сюди ж новина місячної давнини:Співзасновник і співголова Riot Games, Брендон Бек, опублікував колонку у The Washington Post про спадщину Джека Кірбі — художника коміксів. У статті він розповідає про творчість Кірбі. Потім поступово переходить на невелику рекламу своєї компанії, і раптом дає коментар стосовно ШІ.Брендон зазначає, що "В епоху ШІ спадщина Кірбі нагадує нам, що хоча технології можуть сприяти творчому процесу, найстійкіші всесвіти народжуються не лише з алгоритмів, а й з людської уяви, живої іскрами, які виникають лише тоді, коли люди творять разом."✨Як на мене, це все дуже цікаво. ШІ активно розвивається, і при цьому боси цих величезних студій рухаються.. не те щоб назустріч? Звісно, можливо це лише дрібниці, і я бачу фальшиву надію там, де її немає.Проте, хіба в компаніях такого масштабу не обговорюють кожну дію, кожне необережне висказування тижнями, перед тим як щось робити? Я бачу в таких статтях як у Брендона нормальний натяк інвесторам задуматися, не кажучи вже про звільнення ШІ команди у Take-Two.Хто це дочитав до кінця, що думаєте: студії почали потихеньку показувати зубки модним нейронкам, чи мені здалося?🧃 CG Frog | Квіти проти Грибів