Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - CG Frog
Añadido 14 jul. 2024

CG Frog

@Cg_frog
Número de suscriptores: 2 502
Fotos: 1,890
Videos: 270
Enlaces: 1,040
Descripción:
2D та 3D. Натхнення, корисності, навчальні матеріали, різні балачки та новини у світі комп'ютерної графіки і діджитал малювання. Зв'язок: @duleonto або напряму пишіть каналу Чат художників: @art_ua_chat
Fuente

CG Frog | Я воюю з ворогом силою мистецтва"Сьогодні хочу розповісти вам про Ніла...

Logotipo de la comunidad de telegram - CG Frog CG Frog @Cg_frog
587 Vistas/Alcance 2025-08-24 11:17 Mensaje №1144
🇺🇦 "Я воюю з ворогом силою мистецтва"Сьогодні хочу розповісти вам про Ніла Хасевича — українського художника, який боровся за незалежність. Ніл Хасевич народився в селі Дюксин на Волині в родині священника 25 листопада 1905 року.Незважаючи на тяжку фізичну травму, внаслідок якої Ніл втратив ногу, художник брав активну участь в житті української громади у Варшаві. Був одним із засновників мистецького об’єднання «Спокій», підтримав видання газети «Українська нива». Став художником, чиї роботи виставлялись в галереях Варшави, Берліну, Праги, Рівного, Львова. Навіть у Лос-Анджелесі та Чикаго критики високо оцінювали його гравюри.Воєнний 1943 рік став переломним для Ніла Хасевича, він вступає до підпілля, як художник стає членом редколегії, яка для потреб УПА та ОУН випускала часописи, листівки, плакати.Побратими намагалася оберігати Хасевича і від більшовиків, і від нацистів, зважаючи на його надзвичайно важливе значення для УПА. На жаль, у березні 1952 року художника вбила радянська влада.Ось що написав Ніл Хасевич у листі за два роки до вбиства:У своєму житті я втратив уже все, але як довго залишиться бодай одна краплина моєї крови, я буду битися з ворогами свого народу. Я не можу битися зброєю, але б’юся різцем і долотом. Я, каліка, б’юся в той час, коли багато сильних і здорових людей у світі навіть не вірять, що така боротьба взагалі можлива. Я хочу, щоб світ знав, що визвольна боротьба триває, що українці б’ються. 🇺🇦 Із Днем Незалежності, українці та українки.джерело 1, 2#натхнення | CG Frog