Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Берестинська громада
Añadido 06 ene. 2025

Берестинська громада

@BerestynskaHromada
Número de suscriptores: 11 720
Fotos: 6,460
Videos: 427
Enlaces: 290
Descripción:
Телеграм-канал голови Берестинської громади Світлани Миколаївни Кривенко

👥 Número de suscriptores

11 720
Promedio/Día:: -6
Promedio/Tiempo:: -25
Promedio/Mes:: +45

👁️ Vistas promedio por mensaje

3 883
Promedio/Día:: 4,340
Promedio/Tiempo:: 3,956
ERR: 33.13%

📊 Mensajes por Día

3.2
Último día: 7
Promedio semanal: 4
Promedio por día: 3.2

Historial de cambios de logotipo

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-01-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

Напередодні Міжнародного жіночого дня у Берестині відбувся святковий концерт, присвячений жінкам — їхній силі, мудрості, доброті та невтомній праці.В залі панувала особлива атмосфера тепла й вдячності, адже це свято — передусім про шану до жінок, які щодня своєю турботою, працею та любов’ю творять життя громади, підтримують родини, надихають і допомагають вистояти у складні часи.До присутніх звернулася Берестинський міський голова Світлана Кривенко. У своєму виступі вона привітала жінок громади зі святом, подякувала їм за силу духу, витримку та щоденну працю, за підтримку родин і допомогу нашим захисникам. Очільниця громади наголосила, що саме жінки є джерелом тепла, надії та віри, які сьогодні так необхідні всій країні.Святкову програму прикрасили творчі виступи місцевих талантів. Зі сцени лунали пісні та звучали щирі слова привітань.Цей вечір став ще однією нагодою сказати прості, але важливі слова подяки всім жінкам нашої громади — за їхню працю, турботу, мудрість і серце, відкрите для людей.
Сьогодні у КЗ «Краєзнавчий музей імені Порфирія Мартиновича» Берестинської міської ради відбулося відкриття виставки дитячих малюнків «Порфирій Мартинович: 170 років творчої спадщини».Сьогоднішня подія є знаковою не лише для музею, а й для всієї громади. Адже ми вшановуємо людину, яка своєю творчістю та самовідданістю залишила глибокий слід в історії нашого краю.Під час заходу присутнім розповіли про життєвий і творчий шлях Порфирія Мартиновича — видатного українського художника, етнографа та дослідника народної культури. Гості дізналися про його дитинство, навчання у Петербурзькій академії мистецтв, захоплення українським народним побутом та вагомий внесок у збереження етнографічної спадщини.На виставці представлені творчі роботи вихованців художньої студії Art-Time, КЗ «Школа мистецтв» Берестинської міської ради, а також учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста. У своїх малюнках юні митці по-своєму осмислили постать художника та мотиви українського народного життя, передавши щирість, фантазію і любов до рідної культури.Із вітальним словом до присутніх звернулася секретар Берестинської міської ради Катерина Єніна. Вона привітала учасників і гостей заходу та передала слова вітання від міського голови Світлани Кривенко.Особливу атмосферу заходу створили музичні вітання — для гостей пролунали композиції у виконанні бандуристів та вокальні виступи.Виставка стала чудовою нагодою ще раз згадати творчу спадщину Порфирія Мартиновича та побачити, як його мистецтво надихає нове покоління юних художників.
Відбувся звіт міського голови Світлани Кривенко про роботу за ІІ півріччя 2025 року.У своєму виступі очільниця громади детально зупинилася на всіх напрямках діяльності міської ради та старостинських округів – від соціальної сфери, освіти й медицини до житлово-комунального господарства, безпеки та підтримки населення в непростих умовах воєнного часу. Прозоро й по суті було окреслено виконані завдання, поточні виклики та пріоритети на майбутнє.Від мешканців надійшла низка проблемних питань, зокрема:• обробка доріг і тротуарів піщано-сольовою сумішшю;• ремонт дорожнього покриття, у тому числі траси М-18;• аварійний стан моста;• питання вуличного освітлення;• проблеми з теплопостачанням у житлових будинках;• відкриття підземного укриття в Ліцеї № 1.Окремо було роз’яснено ситуацію з укриттям у Ліцеї № 1: замовником робіт є Департамент капітального будівництва ХОВА, і після підписання Акта приймання-передачі виконаних робіт діти зможуть розпочати навчання у безпечному просторі.Щодо моста міський голова надала окремий коментар, який буде опубліковано додатково. Депутати, що були присутні в залі запропонували звернутися до Прем’єр-міністра України Юлія Свириденко з цього питання.На всі звернення та запитання громади Світлана Миколаївна надала вичерпні й аргументовані відповіді, пояснивши можливі механізми вирішення та подальші кроки.
У стінах КЗ «Краєзнавчий музей ім. Порфирія Мартиновича» відбувся особливий, світлий і водночас глибоко змістовний захід — урочистості з нагоди 125-річчя від дня народження письменника Івана Сенченка. Подію організувала Берестинська міська рада, а до її проведення долучилася Наталинська сільська військова адміністрація, адже саме Наталине є малою батьківщиною митця.Цей вечір став нагодою не лише згадати життєвий і творчий шлях Івана Сенченка, а й ширше осмислити драматичну епоху, в якій він жив і творив. Лунали імена представників Розстріляного відродження – покоління митців, чия любов до України й свободи слова коштувала їм надто дорого. Говорили про непрості випробування, що випали на долю Івана Юхимовича, про внутрішню силу й вірність слову навіть у часи тиску й замовчування.Особливо тішило, що активними учасниками й співтворцями заходу стала молодь. Саме вона додала події живої енергії, щирості та надії на тяглість пам’яті. Творчі виступи наповнили залу емоціями, змусили замислитися й відчути – слово живе, коли його чують.Секретар Берестинської міської ради Катерина Єніна в своєму виступі наголосила: «У творах Івана Сенченка – жива пам’ять про нашу землю, людей, їхню гідність і біль. Він ніс у серці любов до батьківщини, навіть коли за це доводилося платити надто високу ціну. Наш обов’язок – пам’ятати таких митців і передавати цю пам’ять наступним поколінням».Цей захід став вагомим доказом того, що культура й історія – не про минуле, а про нас сьогодні. Про коріння, яке тримає. Про слово, яке об’єднує. Про пам’ять, що формує майбутнє.
УВАГА!!! ОПЕРАЦІЯ «ПЕРВОЦВІТ - 2026» На виконання п.1.2 Доручення т.в.о. Голови Державної екологічної інспекції України від 19.02.2026 року за №140 «Про посилення заходів щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу» у період із лютого по травень в Україні буде посилено державний контроль у сфері збереження рідкісних та червонокнижних об’єктів рослинного світу в рамках операції «Первоцвіт – 2026». Берестинська міська рада попереджає населення про те, що торгівля дикорослими рослинами (як і купівля) несе в собі порушення законів України «Про Червону книгу України», «Про охорону навколишнього середовища України».Торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафом від 1700 грн. до 3655 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу.Звертаємося до жителів громади з проханням проявити екологічну свідомість та відмовитися від збирання і купівлі первоцвітів, адже купуючи квіти на ринку або на зупинках громадського транспорту, кожен ризикує стати співучасником знищення природи.
Сьогоднішній день ознаменувався знаковою подією – підписанням Угоди про дружбу та співпрацю між Берестинською громадою та благодійною організацією Святий Августин та друзі допомагають (Німеччина) «Sankt Augustin and friends hilft e.V.».Урочиста церемонія відбулася у символічний день – річницю початку повномасштабної війни росії проти України. Присутні вшанували пам’ять усіх загиблих у війні хвилиною мовчання. Підписання Угоди стало ще одним підтвердженням міцної міжнародної солідарності та щирої підтримки України.Від імені Берестинської громади документ підписала міський голова Світлана Кривенко, від імені благодійної організації – Гюнтер Маассен. Документ закріплює наміри сторін щодо подальшої співпраці, реалізації спільних гуманітарних і соціальних проєктів та зміцнення міжнародної солідарності.Під час церемонії згадали шлях допомоги, який розпочався у перші дні повномасштабного вторгнення. За цей час організація 48 гуманітарних конвоїв до України, доставивши понад 1000 тонн допомоги загальною вартістю більше ніж 5 000 000 євро, а також передала понад 80 транспортних засобів, переважно для потреб армії; було здійснено 30 поїздок в Україну, і сьогодні організація об’єднує 259 членів, з яких 40 активно працюють на постійній основі. У своїй промові очільниця громади наголосила на глибокому символізмі події та значенні підтримки для громади: «Сьогодні ми підписуємо не просто документ. Ми закріплюємо довіру, яка народилася у найважчі для України часи. Ця Угода є підтвердженням того, що справжня дружба не знає кордонів, а людяність сильніша за будь-які випробування. Для нашої громади велика честь і відповідальність – мати таких партнерів і друзів».Під час заходу партнерам вручили подяки та відзнаки за вагомий внесок у надання гуманітарної допомоги Берестинській громаді. Також за значний особистий внесок в організацію отримання гуманітарної допомоги від німецьких партнерів, сприяння в розвантаженні вантажів, їх супроводі через державний кордон подяку отримали представники Благодійного фонду «Наш рідний край» Володимир Хорешко та Аліна Бутенко.В свою чергу керівник благодійної організації в своїй промові зробив особливо емоційний і глибокий акцент: «Ми часто чуємо слова подяки за ту допомогу, яку надаємо. Але насправді це ми маємо дякувати вам – українцям. За вашу мужність, за вашу неймовірну стійкість, за те, що ви щодня захищаєте не лише свою державу, а й увесь європейський світ. Те, що робить Україна, – приклад для всієї Європи». Зі змістовним зверненням до присутніх виступила секретар міської ради Катерина Єніна, яка поділилася історичними фактами про зв’язок Берестина з німецькою спільнотою. У своєму виступі вона згадала видатну постать Роберта Шиндлера, його діяльність та надбання, що стали важливою частиною історії міста й ще раз підкреслили глибину українсько-німецьких взаємин, які мають історичний вимір.Завершальним акордом урочистостей стало виконання Гімну Берестина у виконанні вокально-хорового ансамблю Юність Комунального закладу «Школа мистецтв».
Відбулася робоча нарада секретаря ради Катерини Єніної з фахівцями з молодіжної політики та представниками громадських організацій, присвячена впровадженню грантової політики Молодіжного фонду.Під час зустрічі обговорили реалізацію масштабного грантового проєкту, спрямованого на розвиток молодіжної політики та посилення участі молоді в житті громади. Загалом на 6 конкурсів для фізичних та юридичних осіб на умовах співфінансування громади передбачено:• 90 млн грн — на реалізацію грантових заявок;• 12 млн грн — на забезпечення роботи експертів.Директор КЗ «Молодіжний центр» Катерина Плахотіна повідомила, що від закладу планується подати три грантові заявки:• облаштування вхідної групи (ганку) відповідно до вимог безбар’єрного доступу;• облаштування санітарної кімнати;• створення сучасного коворкінг-простору.Представники громадськості також висловили низку цікавих ідей, зокрема щодо реконструкції молодіжного хабу RedHub.Робота в цьому напрямку лише набирає обертів. Попереду — підготовка заявок, конкурсні відбори та нові можливості для активної молоді громади. Бажаємо успіху всім учасникам проєкту.
Шановні мешканці громади! Запрошуємо вас на публічний звіт міського голови Світлани Кривенко за ІІ півріччя 2025 року, який відбудеться 27 лютого о 12:00 год у залі засідань Берестинської міської ради. Це можливість підсумувати нашу спільну роботу за півроку, розповісти про ключові досягнення, реалізовані проєкти та виклики, з якими довелося зіткнутися. Жителі громади можуть заздалегідь поставити запитання міському голові та отримати на нього відповідь:– у приватні повідомлення сторінки Facebook міської ради (https://www.facebook.com/berestins.ka.mis.krada) – електронним листом на адресу [email protected];– зателефонувавши до міської ради за номером (05744) 7-00-60.Обов’язково має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, адреса реєстрації, контактні дані громадянина для зворотнього зв’язку. Анонімні звернення не розглядатимуться.Запрошуємо до відкритого діалогу всіх, хто хоче дізнатися більше про розвиток громади та внести свої пропозиції щодо її майбутнього. З текстом звіту можна ознайомитися за посиланням: https://berestrada.gov.ua/wp-content/uploads/2026/02/ЗВІТ.docВаша участь важлива, адже лише разом ми можемо зробити нашу громаду ще кращою!Відео звіту міського голови буде оприлюднено після його проведення на офіційному YouTube каналі та офіційному вебсайті міської ради. Захід проходитиме із дотриманням вимог безпеки в умовах воєнного стану.
Берестинська громада долучилася до дводенного воркшопу з обміну досвідом між громадами Сумської, Харківської та Полтавської областей, який відбувся 11–12 лютого 2026 року в межах проєкту «Відновлення та посилення спроможностей громад (HREF)» за підтримки Міжнародна організація з міграції та фінансування KfW у співпраці з Урядом Німеччини.Берестинську громаду на заході представили перший заступник міського голови Наталія Шаптала та секретар ради Катерина Єніна.В рамках реалізації проєкту було створено Робочу групу з розробки Стратегії Берестинської міської територіальної громади на 2025–2030 роки. Наразі стратегічний документ вже розроблено та офіційно затверджено. Це важливий крок для системного планування розвитку громади та залучення ресурсів на пріоритетні напрями відновлення і зростання.Також у результаті участі в проєкті в громаді вже реалізуються важливі ініціативи:• Модернізація системи водопостачання громади — обстеження та очищення артезіанської свердловини №3336 в місті Берестині.• Реконструкція ІІ поверху хірургічного корпусу міської лікарні зі створенням хоспісного відділення.• Забезпечення енергонезалежності КНП «Берестинська міська лікарня» шляхом встановлення блочно-модульної котельні потужністю 200 кВт.• Ініціатива громади «Активний Берестин» — облаштування спортивного простору для мешканців громади.Щиро вдячні Міжнародній організації з міграції за підтримку та реальну допомогу в реалізації ініціатив, які змінюють Берестинську громаду, підсилюють її спроможності та створюють кращі умови для життя людей.
Сьогодні у КЗ «Краєзнавчий музей імені Порфирія Мартиновича» відбулося чергове засідання топонімічної комісії під очільництвом секретаря ради Катерини Єніної.Одним із ключових питань стало обговорення результатів громадських слухань щодо перейменування вулиці Шкільної в селі Хрестище на честь загиблого Захисника України Олександра Тітова. Під час слухань мешканці громади висловили ініціативу щодо запровадження рішення міської ради про мораторій на присвоєння топонімам імен захисників до завершення дії воєнного стану. У зв’язку з цим комісія розглянула альтернативну можливість – присвоєння імені Олександра Тітова гімназії в селі Хрестище.Також присутні розглянули презентаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті з роз’ясненнями положень Закону України «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу». Йшлося про визначення основних понять, терміни, а також вимоги до назв топонімів. Особливий наголос зроблено на тому, що нові назви вулиць і об’єктів мають максимально зберігати історичну та культурну ідентичність міста й громади, а не бути узагальненими, тому такі рішення потребують фахового підходу.На порядку денному також виконання вимог закону щодо приведення у відповідність об’єктів культурної спадщини, що пов’язані з пам’яттю про Другу світову війну, – зокрема, зміну написів та ліквідацію забороненої символіки.З огляду на зростання суспільних дискусій навколо топонімів, названих на честь письменника Короленка, комісія розглянула відповідний висновок Українського інституту національної пам’яті щодо цієї історичної постаті.Робота топонімічної комісії триває у тісному зв’язку з громадськістю, з урахуванням законодавчих вимог, історичної пам’яті та цінностей громади.