Стисло про рушницю, частина 1Історія йде по колу і, якщо під час Першої світової війни дробовики використовували у якості “окопної мітли”, то зараз до них звернулись для боротьби з дронами, особливо після масового використання FPV. Цьому є кілька причин - дробовики дешеві, прості та знайомі багатьом.Чому, не дивлячись на розвиток нарізної зброї, рушниці все ще використовуються мисливцями? Через великий калібр та заряд, що складається з багатьох елементів, уразити швидку маленьку мішень, таку, як птах або керамічна тарілка, що летить - значно простіше. Для рушниць існує кілька типів боєприпасів. Основних типів гладкоствольних боєприпасів існує три — кульові, дробові і картечні. Вони поділяються ще за наважкою. Що ж таке наважка? Це маса снаряда в патроні: наприклад, 28 г дробу або 32-грамова куля.Шріт — це металеві кульки діаметром до 5,5 мм. Для боротьби із дрібними дронами нам потрібні дробові патрони, тому що вони надають найбільшу кількість уражаючих елементів. Картеччю називається дуже великий шріт — діаметром понад 5,5 мм.Якщо взяти патрон з дробом №3 (діаметр 3,5 мм), то в одному патроні з наважкою 36 грамів буде 144 дробини, якщо ж ми візьмемо навіть дрібну картеч діаметром 6.2 мм, то в нас буде всього 21 картечина.Діаметр осипу (хмари) дробу залежить від додаткових факторів, першим є довжина ствола. Чим він довший, тим купніше, далі і швидше будуть летіти дробини. Але занадто сильно гнатись за цим параметром не варто, тому що виграш часто не вартий додаткових 20-30 сантиметрів довжини рушниці.Другий фактор - це дульне звуження (воно ж — чокове звуження, або чок) розташовується в дульній частині ствола рушниці безпосередньо перед дульним зрізом. Чим сильніше (вужче) звуження, тим менший діаметр матиме шротовий осип на однакових дистанціях. Використовуючи сильніше звуження, ви можете збільшити кількість шротинок, що потрапляють у ціль одного розміру на одній і тій самій дистанції — тобто підвищити ймовірність ураження віддаленої цілі. Далі буде…Збройовий канал: https://t.me/zbroya
Неймовірно радий, що проект з Курсу стрільб для майбутніх офіцерів Десантно-Штурмових Військ та Морської піхоти вдалось провести в Одесі і познайомити курсантів Військової академії з таким типом зброї, як рушниця.Дякую Сергію Кузу, начальнику факультету за запрошення і організацію цієї події.Компанія Ібіс надала повну підтримку, український виробник патронів STS безкоштовно надав дробові набої, інший український бренд Skif передав подарунки (як ліхтарики, павербанки, термокухлі, так і бойові ножі). Дякую нашому маркетологу Анастасії за допомогу в організації події.Все це було б неможливо без допомоги моїх друзів, які на місці займались організацією процесу: Сергій Драпкін (ССК "Odyssey"), Олексій Шлипацький (ССК "Вільні стрілки"). Вони змогли взяти на себе забезпечення локацій, мішеней, навчання і багато всього іншого! Ще раз дякую!Пізніше вас чекає детальний звіт, а поки що можу сказати, що 60 курсантів познайомили з помповою (Retay GPS), напівавтоматичною (Hatsan Escort Extreme) і булпап (Typhoon Sierra) рушницями. Вони спробували стріляти і влучати в літаючі керамічні тарілки. До тренувань залучались спеціалісти топового рівня. Навчання відбувалось з дотриманням всіх правил безпеки і без скупчення людей.Всі курсанти були неймовірно мотивованими і хотіли вивчати тип зброї, який раптово став актуальним.Дякуємо Ярославу, директору магазину Ібіс в Одесі за допомогу і запрошуємо всіх відвідати магазин, для військових - знижка 10%.
Як отримати дозвіл на зброю в Україні Дуже часте питання, тому зробив інструкцію з основними вимогами, документами та шляхами подачі документів. Це нескладно, зберігайте собі або відправте другу, який все ще вагається чи робити дозвіл ) Вік ☑ Гладкоствольна (двустволки, помпові, напівавтоматичні рушниці) - з 21 року☑ Травматична (пістолети, револвери) - з 21 року (для особливих категорій, військових в тому числі) ☑ Нарізна (AR-15, АК, болтовики, мілкашки) - з 25 років (без винятків, на жаль). Документи для дозволу на придбання ✅ Заява (на місці) ✅ Паспорт ✅ Ідент. код ✅ Медична довідка ✅ Страховка ✅ Довідка про вивчення мат. частини зброї (у сертифікованих тирах) ✅ Фото 3,5х4,5 (увага, оновлений формат) ✅ Платіжний документ про оплату послуг (на місці) ✅ Довідка реєстрації місця проживання/документ, що підтверджує фактичне місце проживання ✅ Довідка про відсутність судимості (її немає в переліку документів в 622 наказі, але без неї система не пропускає заяви). Можна замовити через Дію. ✅Підтвердження правової основи для придбання пристроїв (для травматичної зброї) Документи для дозволу на зберігання/носіння ✅ Довідка про огляд технічного стану та відстріл (відстріл - для нарізної) Як? ➡ Особисто в Дозвільний ➡ Електронний кабінет плюс візит в Дозвільну ➡ Через магазин Залишились питання? На сайті зібрано часті питання (документи для військових, комісійний продаж, службові калібри і т.д.).
Для зброї придумали багато цікавих способів зменшення віддачі. Ролики, які уповільнюють затвор, як у MP5, ДГК і тд. Але сьогодні в мене була нагода перевірити магнітний буфер для карабінів пістолетного калібру. Що найцікавіше - українського виробництва. Його ще немає у продажу, він проходить тестування. Виробник - Modifire, який відомий українським стрільцям, наприклад, телескопічними подовжувачами для рушниць. Показати я його вам поки що не можу, але можу розказати, що він дійсно працює і зменшує відчутну віддачу. По відчуттям, зменшення віддачі на відсотків 30-40 у порівнянні з класичним або пружинним буфером. Це одразу видно на мішенях, коли стріляємо “сплітами”, дистанція між влучаннями істотно зменшується. До речі, якщо стріляти дозвуковими патронами STS, віддача стає ще комфортнішою. Не дарма їх беруть на змагання, щоб отримати кращий результат за рахунок меншою віддачі. Хоча зараз їх тимчасово немає, є тільки звичайні. В планах - перевірити магнітний буфер на регулярних тренуваннях, щоб впевнитись у надійності та витривалості конструкції. Буду тримати вас в курсі, а також напишу, коли цей буфер буде у виробника у продажу.
Написав цей текст коли запитали про стрілецькі окуляри, думаю, що він буде корисним всім.Друзі, поділюсь своїм багаторічним досвідом. Ми постійно купуємо окуляри для хелперів (людей, які на змаганнях піднімають/заклеюють мішені), для людей, які відвідують стрільбище перший раз. Також, я спробував багато різних окулярів.Перевага окулярів з буд магазину:1. Ціна2. Вони краще ніж нічого.3. Вони дійсно можуть утримати рикошети на стрільбищі. За весь час не було такого, щоб щось пошкодило окуляри або очі.Далі йдуть недоліки:1. Незручні2. Візуально викривляють те, що ви бачите3. Швидко і легко дряпаються4. Легко запотівають5. Частіше за все, це не балістичні окуляри. Незрозуміло, як можуть захистити від уламків, що швидко летять.6. Через недоліки їх доводиться знімати, щоб протерти, що не дуже безпечно.7. Швидко втрачають своя якості і доводиться купувати нові.Мої висновки, на 1-2 рази норм, але краще витратити 1000 грн на хороші комфортні окуляри, які ви зможете використовувати роками.З недорогих (1080 грн без знижки), але тих, що мені дуже сподобались, такі SwissEye Defense, як на фото.Широка лінза, без дужки зверху, справжні балістичні окуляри.Я вже навіть взяв собі дві штуки, одні прозорі, одні помаранчеві, підвищують контраст.
Чому Troy PCC дорожчий?Нещодавно в Україні з’явився карабін пістолетного калібру Troy SOCC. Різниця в ціні з карабіном цього ж калібру від Inter Ordnance складає 31200 грн. Тому логічним стало питання від людей, які вибирають зброю, в чому різниця?Швидкий огляд дав відповіді на ці питання.Модифікований УСМ, який відрізняється від стандартного тим, що підготовлений під використання саме у карабінах пістолетного калібру.Спеціальна конструкція затвора та екстрактор, розроблений для патронів пістолетного калібру. До речі, бачив таку конструкцію вперше.Фрезерований апер та ловер, що має покращити якість зброї.. Скоба УСМ фрезерована разом з ловером і збільшена для зручного використання.Важкий буфер віддачі з підпружиненою передньою частиною, який спеціально розроблений для того, щоб гасити потужний імпульс карабіна з вільним затвором.На стволі ми бачимо не стандартний полум’ягасник, а ДГК від Troy, який називається TROY Claymore. Він перенаправляє звук вперед та має агресивний вигляд.Також, Troy це добре відомий у США бренд, який гарантує високу якість своє продукції.А у вас вже є пісісі? )
Карабіни пістолетного калібру, частина 2Доступні тири, стрільбища, тренування та змаганняІншою перевагою карабінів пістолетного калібру є доступність тирів та стрільбищ, де можна стріляти з такої зброї. Будь-яка локація, де можна стріляти з пістолета, автоматично підходить і для застосування карабінів пістолетного калібру. Тренуватися з такою зброєю можна практично скрізь — що є вкрай важливим для нашої країни, де стрілецьких об'єктів усе ще дуже мало.Якщо говорити про змагання з карабіну в калібрі .223 Rem, то для повноцінного розкриття можливостей зброї та стрільця вони вимагають дистанцій не менше 200-400 м - а таких стрільбищ у нас поки що раз-два - і влаштувався, та й рубежів у них мало . А ось для повноцінних змагань зі стрільби з «дев'ятки» підійдуть стрільбища навіть із невеликими дистанціями — цілком достатньо 20-50 м. Це відкриває безліч можливостей для розвитку стрілецького спорту.Також клас PCC досить часто відкривається на змаганнях з пістолета і міні-карабіна, тому нудьгувати власникам такої зброї точно не доведеться.Власники карабінів у 223 калібрі додатково купують “дев’ятку” для додаткової можливості тренуватись дешевше. До речі, віддача у карабіна в пістолетному калібрі навіть трохи більша ніж в 223.
Huglu Atrox vs Hatsan EscortЗбройові порівняння дрібнішають і, якщо раніше мене просили порівняти Remington та Mossberg, то тепер Huglu Atrox і Hatsan Escort :) Порівнювати зброю це завжди цікаво і це завжди викликає бурю коментарів. Зазвичай, як тільки власник вибирає якусь модель, він стає її фанатом і відстоює її репутацію. Це нормально, але спробуємо разом з вами зробити конструктивне порівняння.Для чого зброя?Коли мене питають, яку зброю придбати, я завжди питаю, для якої цілі? Важливо визначити для себе, які мету ви переслідуєте, тому що не буває універсальної зброї.Якщо ми говоримо про ці дві рушниці, це класична перша зброя для самооборони. Так, є стрільці, які використовують її для практичної стрільби, але це тільки на перший час.Тому і розглядати давайте саме в розрізі зазвичай першої, бюджетної, самооборонної рушниці.ПопулярністьНа даний момент, Хатсан лідирує за кількістю власників на будь-якому тренуванні, хоча не можу відмітити і те, що Атрокс теж досить часто присутній у власників зброї.ЦінаЯкщо говорити про вартість, то Хатсан зараз має значно доступнішу комплектацію, стартує з 10600 гривень. Найдешевший Атрокс, це вже 14040 гривень, тобто на 3440 гривень дорожче, що для бюджетної помпи є істотною різницею.НадійністьМені відома партія Хатсанів у яких була проблема з недонаколами. Таких людей я бачив особисто у себе на тренуваннях і всіх відправив вирішувати це питання в майстерню по гарантії. Інших якихось типових болячок я не чув.А от з Хуглу є пачка стандартних слабких місць. Наприклад, поламка курка сталась прямо у мене на тренуванні. Але в мене є гарні новини, ця поламка настільки часта, що в Україні з’явилось власне виробництво курків для Хуглу! 😁Також, є ще стандартні проблеми з недонаколами та підскакуванням лотка, про це та інше можна почитати в чатах власників.З дивного чув про те, що можна виламати курок, пересмикуючи цівку Хуглу з увімкненим запобіжником. Це що взагалі за маячня? 🫣Є тут власники Хуглу та Хатсанів? Діліться досвідом та поламками )
Поки маю трошки часу на вихідних, активно шукаю інформацію про те, як саме вчать стріляти військових у зарубіжних арміях світу. Бо проблема ця всюди однакова - потрібно за найкоротший проміжок часу навчити велику кількість абсолютно різних людей влучно стріляти, причому витрачаючи на це мінімум матеріальних та людських ресурсів.Звісно, найбільше інфи - про США. Трапляються цікаві знахідки та одкровення. Деякими буду з вами ділитись у наступних постах.Але - будьмо відвертими - моя вам порада: поки маєте можливість, вчіться стріляти ще "на гражданці". Поки ви цивільний, ви маєте розкіш, приміром, мати власного індивідуального тренера. А ваш час та настріл на стрільбищі/у тирі обмежені лише вашими часовими та фінансовими показниками.У армії такої розкоші у вас не буде. Тому що у армії вам потрібно буде швидко навчитись ще безлічі інших навичок, дуже потрібних для виживання та виконання завдань у складі підрозділу. А вчитись влучно стріляти здебільшого просто не вистачає часу та умов - навіть коли на це і виділяється певна кількість патронів.На мою думку, вміти стріляти для сучасного українця - хоча б з того ж АК - це приблизно так само потрібно, як і вміти водити авто. Безвідносно до того, чи є у вас власна зброя/автівка. Це майже обов'язкові навички для нашого часу та історичних умов, у яких ми нині живемо.
Часті питання про зброю:1. Чи потрібно зберігати патрони окремо від зброї?Це дуже часто вимагають, не маючи для цього ніяких підстав. Уважно прочитаємо наказ МВС №622, яким регулюється зброя.Там є наступний пункт:«11.8. ...Бойові припаси до зброї мають зберігатися в окремому від зброї металевому ящику або в металевій шафі...»Трохи вище ви знайдете пункт, в якому написано, кого стосується ця вимога:«11.5. Відомча зброя, бойові припаси до неї, пристрої та зазначені патрони зберігаються в спеціально обладнаному сховищі, яке повинно відповідати таким вимогам:»Для звичайних громадян діє наступний пункт наказу:«12.12. Зброя, бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої та патрони до них, що належать громадянам, мають зберігатися в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках тощо), про що повідомляються органи внутрішніх справ. При цьому зброя, пристрої мають бути в розрядженому стані.»Вимоги щодо зберігання патронів окремо – не існує. Ви можете зберігати зброю разом із патронами в одному сейфі.2. Що таке розряджена зброя?« 12.13. Під час перенесення або перевезення вогнепальна, пневматична зброя має бути у розрядженому стані та знаходитися у спеціальному чохлі, кейсі, футлярі тощо.»Але що таке «розряджений стан»?Чи можуть бути патрони у магазині? Чи може магазин бути приєднаний до зброї? Відповідь міститься у ДСТУ 28653:2009 «Зброя стрілецька. Терміни та визначення понять», який визначає заряджену зброю, як ту у патронник якої заряджено набій. Тобто, згідно ДСТУ головне, щоб патрона не було у патроннику. Але, під час перевірки, доводити свою правоту вам доведеться дуже довго. Тому, я не рекомендую перевозити зброю із патронами в ній, в першу чергу, для вашої ж безпеки.Чи є у вас ще питання? Пишіть коментарі. До речі, документ якраз з коментарів, дуже дякую за нього.