Масштабна пожежа у Новоросійську: СБС завдали чергового удару по одному з найбільших нафтових терміналів рфОператори 1-го окремого центру СБС та 412-ї бригади Nemesis СБС у взаємодії з іншими складовими Сил оборони уразили нафтовий термінал «Шесхаріс». Він вважається найбільшим на Чорному морі та на півдні рф.За попередньою інформацією, пошкоджено шість із семи стендерів для завантаження нафти на танкери, вузловий блок трубопровідної системи та вузол обліку нафти. У місцях влучань спалахнули масштабні пожежі.Термінал добре знайомий з українськими БпЛА — атака 2 березня призвела до тимчасової паузи в його роботі. Детальні наслідки сьогоднішнього удару уточнюються.«Шесхаріс» є кінцевою точкою магістральних нафтопроводів «Транснефть» та ключовим маршрутом експорту нафти сорту Urals через Чорне море. Мільярди доларів від його роботи щороку поповнюють бюджет, з якого фінансується війна проти України.Системні удари #DeepStrike по найважливіших стратегічних об’єктах країни-агресора триватимуть, доки рф не припинить збройну агресію.☠️ СБС: На крок попереду!Підписатись на офіційний телеграм-канал Сил безпілотних систем🔗 Заповнити анкету😎FB |🕊IG |📹 YT |🥳TT |👥X |🧵 Threads | 🏢WhatsApp |📞Viber
🔥1 квітня 2022 року – день сміху і глуму над російською протиповітряною обороною і нафтянкою Перше квітня – річниця першої зухвалої та веселої операції, під час якої армійська авіація Сухопутних військ і воєнна розвідка України перенесли війну на територію противника. У день сміху 2022 року було завдано дошкульного авіаудару по ворожій нафтовій промисловості: вперше з початку повномасштабного вторгнення було сплановано і проведено відчайдушний вертолітний рейд на територію рф, який завершився знищенням з повітря нафтобази “роснєфті” у місті бєлгород. 💥Близько п`ятої ранку у передсвітанкових сутінках дві пари ударних вертольотів Мі-24 і Мі-8 здійснили проліт на надмалих висотах через російський кордон, що дозволило уникнути виявлення ворожою ППО, та завдали нищівного удару по об’єкту паливної інфраструктури некерованими ракетами Р-8. У результаті було уражено щонайменше вісім резервуарів із паливом обсягом близько 2 тис. кубометрів кожен, що спричинило масштабну пожежу, до ліквідації якої залучили близько 200 рятувальників і спеціальну техніку. Також провели евакуацію місцевого населення. ▪️У операції брали участь одинадцять бійців ГУР МО України зі спецпідрозділу “Шаманбат” на чолі із його командиром: у кожному з вертольотів Мі-24, окрім двох пілотів, перебували по одному, а у вертольотах Мі-8 – по троє бійців-розвідників. Ще один вертоліт Мі-8 з екіпажем і воєнними розвідниками перебував у районі державного кордону на випадок, якби знадобилася евакуація з ворожої території. У парі ударних гелікоптерів Мі-24 летіли разом із двома пілотами розвідники, які згодом були нагороджені найвищими державними нагородами – Званнями Героя України (посмертно) – Олег “Найф” Зайцев та Віталій “Німець” Ігнатенко. “Тоді 1 квітня 2022 року нашим головним завданням був супровід і порятунок пілотів вертольотів у випадку їхнього падіння на ворожій території. Такий ризик був надзвичайно високим. Тим паче саме у той приблизно період були вже втрати гелікоптерів, які літали в оточений Маріуполь, і вертолітники вже знали про це. Ми детально вивчили місцевість, маршрути польоту і можливих відходів під час евакуації. Були одягнені у цивільний одяг на випадок тривалого перебування на території противника, але все пройшло більш ніж успішно. Вертольоти долетіли, відпрацювали ракетами по нафтобазі, ми розрядили увесь боєкомплект своїх кулеметів по розрахунках зенітно-ракетних комплексів типу “Тор”, які побачили на землі. І швидко повернулися, на щастя, без втрат. Були дуже раді і веселі, що у День сміху змогли виконати таку складну задачу із зірочкою”, – згадує боєць спецпідрозділу “Шаманбат” із позивним “Скін”. Ця операція стала показовим зразком глибокого рейду армійської авіації у взаємодії з ГУР із досягненням ефекту раптовості та точності. Удар по нафтобазі мав не лише тактичне, а й оперативно-логістичне значення, оскільки був спрямований на порушення забезпечення російських військ пальним у прикордонному районі.Офіційно Україна тривалий час не підтверджувала свою причетність до операції, що відповідало практиці інформаційної невизначеності на початковому етапі війни. ✊Подія стала важливим сигналом про спроможність Сил оборони України ефективно діяти на території противника, проривати його систему протиповітряної оборони і точно бити по больових точках російської економіки, завдаючи їй серйозних втрат.Слава Україні!ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
🔥Атака Костянтинівки з 4 напрямків провалилась! Лицарі спільно з сумісниками відбили комбінований штурм. День за днем росіяни збільшують кількість спроб затягнути в Костянтинівку якнайбільше своїх військ. Ми вже звикли до нескінченних малих груп, відбивали механізовані штурми, однак цього разу ворог вирішив нас перехитрити. Як відвертальний маневр росіяни запустили 2 «зашитих» танки зі сторони Торецька, тоді як штурмувати мали 3 групи піхоти з різних напрямків. Перша рухалась в районі Іванопілля, друга їхала на мотоциклах по трасі на Покровськ, а третя, «спєцура в кікіморах», мала рухатись поблизу залізничної дороги. План здавався росіянам «надійним, як швейцарський годинник». Та наші пілоти ББпС «Спалах», Kurt&Company, R.V. 3-го батальйону та 1-го МБ спільно з суміжними підрозділами СБУ, НГУ та сухопутних військ знищили одну броньовану «приманку» та оперативно розібрали першу і другу групи з FPV та скидів. «Спєцура» ж відзначилась найбільше. Один з них під ударами заблукав і потрапив у полон до нашої піхоти. З усіх «хитрунів» лише йому пощастило залишитися в живих.📲 Підписуйся на 28 ОМБр в Instagram | X [Twitter] | Facebook | TikTok | YouTube➕ Наші вакансії
Частина 3Штурм і Підрив 😎Нас зібрали для доведення задачі: потрібно було на лодках штурманути підарську вишку «Пєтро Гадаванєц». Визначили борти, які мають плисти, поговорили про те, хто, як і що має робити, підготовили кулемети — почистили, загрузили БК і по конях.Пливемо, як на диво, на великій швидкості — хвилі були незначні. Йдеш по воді — свіже повітря в харю, а я хуярю😅Пропливаємо вишку «Таврида», яка горить, стали на точці, зібрались всі і тут в радєйку: «Хлопці, вперед, вперед». Ми йшли колоною, потім, коли підпливали до підарів стали в лінію, пропускаємо Sea Baby, які фігачать опори, і підарок світить великим прожектором і стріляють по них. І тут з лодки відкривають вогонь у сторону прожектора, він чомусь потух😅 Стаємо в лінію 12 лодок і валимо з кулеметів, дрони по вишці працюють — все палає, вайб був там не передати словами. Фігачимо, міняємо короба на кулемети і різко чуємо такий впізнаваний свист. Піднімаємо голову вгору і взривається ракета: касетні боєприпаси по воді — хлюп-хлюп. Я дивлюсь на нашого кулеметника Матумбу, а він так розкрив рота від здивування, я хотів пальця йому засунути, але не встиг 😅І ми знову і знову починаємо навалювати, серед всього шуму чуємо такий гул, що аж ноги трусяться — бачу Сушку (винищувач) підарську. Ну, на мій погляд, метрів 150-200 над нами пролітає. Деякі пацани навіть побачили зірки на ній і ми почали кружляти на великій швидкості , щоб в нас не попав. А коли робили різкий поворот, то тримались з усіх сил, щоб не випасти. Пацани почали стріляти з усього, що є під руками, по цій Сушці і коли вишка підарська почала горіти, ми відтянулись назад. І тут я побачив щось, ніби ядерний гриб 🍄, я не знав що це, тільки потім сказали, що пацани все-таки підбили Су-30 і вона впала, а «льотчік гдє-та прапал» 🦀ПідривДоводять нам задачу, ми їдемо в Одесу в магазин, купляємо мотузку для альпінізму, бо не знали ще як будем залазити на вишку «Таврида». Бо після прильотів там повністю знищено сходи, якими ми на неї залазили. Прогулялись Одесою, випили раф на кокосовому (жарт), приїжджаємо на точку і грузимось в лодки. А погода, щоб ви розуміли — 2 метри хвиля.У дитинстві я дуже любив хвилі, а після цього відрядження — ні 😅 Зустрілись зі смєжніками (з Мінатохой і Мішаньой) і вирушили. Пропливаємо десь кілометрів 15 і починаються такі хвилі, що тебе по лодці так починає кидати, як прищавого пацана дівчата 😅 Допливаємо, з горем пополам, бачимо — «Таврида» горить.І шторм (вітер, хвилі). І тут Мінатоха з Мішаньой пригають у воду і починають вилазити на вишку. Міна стає на трубу і вона відвалюється — і все на Мішаню падає, наш Мєхан каже: «А чим я хуже». Знімає броню, тільки пригнув у воду, а забувся, що рятівний жилет не зняв 😅 Жилет надувся, чуть не задушив нашого Мєхана. Потім пригнув ще один наш — Макс. Вилізли на вишку — взагалі нічого не чути, тому що газ травить і не чути одне одного. Підходять до батіскафа і розуміють, що надо крутити ричаг, щоб підняти субмаріну. Кажуть пацанам іншим, які залишились в лодці, щоб кидали міни, вибухівку і самі залазили — будем вас піднімати. Щоб ви розуміли, 10 годин хлопці піднімали, ви спитаєте «як хватило сил у них?». Наші двоє крутять і кажуть: «Бля, стидно буде опозоритись перед пацанами». А пацани так само дивились і так само думали. Цей батіскаф з пацанами і вибухівкою все-таки підняли на гору 👌Коли всі вже були на вишці, група почала заміновувати опори вертольотної площадки. Це зайняло два дні. Після цього на вишці залишилось 4 чоловіки. Всі інші були в лодці і відплили на безпечну відстань. Макс взяв машинку підриву і площадка впала, задачу було виконано🫡 🇺🇦 Підписатися | Донат | Чат
🔥ССО уразили ворожі об'єкти в Севастополі та на ЗапоріжжіПідрозділи Middle-strike Сил спеціальних операцій ЗСУ за три дні провели серію уражень військових об’єктів противника на окупованих територіях Криму та Запорізької області.Успішно уражено склад МТЗ на аеродромі "Херсонес", генератор та комутаційну ворожих станцій радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки в окупованому Севастополі. На окупованій території Запорізької області уражено ворожу базу ремонту пошкодженої броньованої техніки в Якимівці, в Андріївці вдарили по базі технічного обслуговування та складу матеріально-технічного забезпечення, озброєння й військової техніки, а в Берестовому задали ударів по логістичному центру противника. Middle-strike удари середньої дальності проводяться вглиб окупованої ворогом території України до кількох сотень кілометрів.Цій серії уражень підрозділам Middle-stike ССО сприяв Рух опору, чиї підпільники слідкують за ворожими об’єктами на тимчасово окупованих територіях України.Ураження ворожих аеродромів, арсеналів, засобів РЕБ та РЕР підриває спроможності противника. ССО продовжують асиметричні дії для стратегічного знесилення ворога у веденні війни проти України. Сили спеціальних операцій: завжди за межею!
👊 Короткометражний документальний фільм «Три удари 92»🇺🇦 4-й штурмовий батальйон 92-ї окремої штурмової бригади відіграв одну з ключових ролей під час Куп'янської операції.🐵 Коли наприкінці листопада 2025 року керівництво російських військ доповідало путіну про «повне захоплення» Куп'янська, бійці 4-го штурмового батальйону повним ходом зачищали села на захід і північ від міста, перерізали росіянам логістику і зрештою вийшли до річки Оскіл.🚫 Це дозволило суміжним підрозділам зосередитися на зачистці самого Куп'янська від ворожих сил і виконанні супутніх завдань.🎥 У цьому документальному фільмі поспілкувалися з безпосередніми учасниками Куп'янської операції — командирами, штурмовиками й пілотами БпЛА. Крім того, у ньому показують кадри з GoPro та ураження російських цілей дронами на цьому напрямку в той період.➡️ Куп'янська операція довела: Сили оборони України мають потенціал для наступальних дій і вміють його реалізовувати. А 92-га ОШБр ще раз підтвердила, що готова виконати будь-яке завдання.🎞 Дивитися на YouTube🇺🇦 Підписатися | Донат | Чат
Ймовірно, листопад 2025 року🦅 Перший вихід розвідників 93-ї ОМБр «Холодний Яр», які долучилися за «Контрактом 18–24» (повна версія без цензури)🚜 Розвідгрупа, що складається з молодих бійців, отримує першу бойову задачу. З отриманих перехоплень ворога стає відомо, що росіяни хочуть прорвати лінію оборони, застосувавши танки, тож розвідники мають висунутися на визначений рубіж, облаштувати вогневі позиції і чекати механізованого штурму та бути готовими в разі чого уразити ворожу бронетехніку із засідки.🛩 Дійшовши до необхідного місця та підготувавши позиції проти танків, групу почали атакувати ворожі FPV-дрони. Один з дронів «затрьохсотив» старшого групи — «Веталя». У нього переламана нога, й видно шматок кістки, та, незважаючи на це, після першої домедичної допомоги, наданої побратимом «Капітошкою», він зміг прикрити своїх побратимів і збив FPV, який хотів завдати по них удару.⚠️ Після цього інший FPV вдарив дуже близько від «Капітошки» та поранив його в обличчя і вибив декілька зубів.☠️ Далі, заглибившись у посадку, за командою старшого групи інший розвідник на псевдо «Чіп» виявляє двох росіян, і вся група відкриває по них вогонь та ліквідує їх. Один з кацапів збирався кинути в наших військових гранату, але, оскільки вчасно був знищений, вона випала з його рук і вибухнула коло нього.↩️ Після цього «холодноярці» зібрали трофеї, вийшли до артилерійської позиції своєї бригади, переночували та були евакуйовані.🇺🇦 Підписатися | Донат | Чат
Лютий 2026 року⚔️ Відео від першої особи: група піхоти 2-го механізованого батальйону 33-ї ОМБр проводить зачистку будівель на території електропідстанції в селищі Ківшарівка Харківської області.🗣 Цитата бійця:Разом із суміжним підрозділом залетіли на ворожу територію.Перехоплення рації, а пізніше розвідка у небі виявили, що на підконтрольну територію зайшли від 2 до 3 окупантів. ДРГ. Ми спланували зачистку у складі двох груп, а ціль груп — знищити ворога або узяти його у полон.Перед початком штурму по будівлі відпрацювали танк, БТР та РПГ. Увечері зайшла штурмова група у кількості 5 бійців. Перша група зачищала, а друга на прикритті. На кадрах зачистки першого поверху зафіксували догорання ворога. Але для закріплення результату згодом сапери провели підрив. Після відходу подальша розвідка місця не підтвердила, що хоч хтось із окупантів вийшов.Вдалу зачистку провели разом із 3-м батальйоном оперативного призначення 1-ї бригади оперативного призначення.Інтенсивна робота із прикриття одне одного, розриви гранат і ульотні FPV рознесли росіян ущент. Підвали, де ховалися окупанти виявилися затісними, тож, ніхто з ворогів назовні вже більше не вийшов.
📍Геолокація: 49.635569, 37.690977💸 Підтримати збір на два корча для 2-го МБ 33-ї ОМБр (Монобанка): https://send.monobank.ua/jar/6tExkkAtsf🇺🇦 Підписатися | Донат | Чат
#зміни_в_СОУ🐻 68-му окрему єгерську бригаду імені Олекси Довбуша зі складу Сухопутних військ було передано до Десантно-штурмових військ ЗСУ.🦻Перші чутки про те, що це відбудеться, з'явилися на «Українській правді» та згодом були підтверджені джерелами «Суспільного» у 68-й ОЄБр 26 лютого.🦅 Очікується, що 68-ю бригадою командуватиме Семен Сиколов, який раніше обіймав посаду начальника штабу 25-ї ОПДБр.📰 За даними «УП», колишній командир 68-ї бригади, підполковник Сергій Третяк, який до цього служив лише у підрозділах Сухопутних військ, самостійно пішов з посади після новин про перехід бригади у ДШВ. Мовляв, «він не десантник». Третяк пробув комбригом 68-ї майже два роки, які, зокрема, охоплюють важкі бої під Покровськом та в самому Покровську. Він продовжить службу в одному з армійських корпусів Сухопутних військ, за деякою інформацією, у 🇺🇦 18-му АК.🇺🇦➡️🇺🇦 Окрім цього, 68-ма бригада буде реорганізована в аеромобільну та, за даними «Суспільного», перейде зі складу 9-го армійського корпусу Сухопутних військ в 8-й корпус ДШВ.🇺🇦 Підписатися | Донат | Чат
#зміни_в_СОУ🇺🇦У складі 1-го корпусу НГУ «Азов» створено 8-му окрему артилерійську бригаду «Гармаш»🔫 Як повідомляється, створення окремої артилерійської бригади в корпусі — це значне підсилення вогневої підтримки загальновійськових підрозділів як в обороні, так і в наступі. Перед підрозділом стоїть складне завдання — створити повноцінну боєздатну бригаду та масштабувати набутий досвід «Азову» в ході ведення бойових дій з 2014 по 2026 рік і реалізувати його за допомогою новітніх технологій із використанням кращих зразків вітчизняного та західного озброєння.🇺🇦Новостворену бригаду сформували досвідчені «азовські» артилеристи, які пройшли всі ланки управління: від номера обслуги до найвищих командних посад дивізіонів та бригадної артилерійської групи. Очолить бригаду ексначальник штабу 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» підполковник Андрій «Дубок» Ковкрак.🇺🇦Шеврон 8-ї ОАБр «Гармаш» — блискавка, удар якої утворює восьмикінечну зірку. Удар блискавки — вибух, знак влучної роботи артилерії, яка завдає важких втрат противнику та прикриває бойову роботу піхоти.➡️ Гортайте слайди й дізнавайтеся більше про цю нову бригаду.🇺🇦 Підписатися | Донат | Чат