Source
🇺🇦 Владерович TeamUA - спільнота однодумців по тренуванням | Якщо ви мінімум 8 годин на день сидите або дуже мало рухаєтесь, то пев...
266 Views/Reach
2026-05-17 07:33
Message №934
Якщо ви мінімум 8 годин на день сидите або дуже мало рухаєтесь, то певно задумувалися, як мінімізувати шкоду від сидіння в рамках обмеженого часу. Тому починаєте тренуватися 3-4 рази на тиждень або робити прогулянки ввечері. Цього, як показало дослідження, недостатньо, щоб компенсувати малорухливий спосіб життя. І працює трохи інший підхід. Є дослідження, де для людей із надмірною вагою (підійде і тим у кого вага в нормі) перевіряли рівень глюкози протягом дня. Вимірювали рівень цукру у чоловіків, тому що це найчутливіший маркер, як організм реагує на рух. Коли ми сидимо годинами, м'язи не скорочуються, майже не споживають глюкозу. Вона накопичується в крові. З часом це веде до інсулінорезистентності і ризику діабету другого типу. Тому рівень глюкози - це як лічильник того, наскільки добре ви справляєтесь з сидячим способом життя.• Перша група з дослідження вісім з половиною годин на день просто сиділи,• інша група сиділи і 30 хвилин була одна прогулянка протягом дня, часто ввечері.• Третя група сиділи плюс робили трьохвилинні прогулянки кожні 45 хвилин.• І четверта група сиділи стільки ж часу та робили кожні 45 хвилин присідання до десяти повторів підходи протягом трьох хвилин з невеликим відпочинком між підходами. У чоловіків з надмірною вагою регулярні підходи присідань кожні 45 хвилин протягом дня дали кращий контроль рівня цукру, ніж одна 30-хвилинна прогулянка. Бо присідання - це великі м'язові групи. квадрицепс, сідниці - це один з головних споживачів глюкози в організмі, тому щоб схуднути чи уникнути проблем по здоров'ю від малорухливого способу життя, то тренуватися і робити прогулянки один раз на день чи декілька раз на тиждень - недостатньо. Наприклад, ви робите три тренування і чотири-п'ять разів на тиждень ходити свою норму кроків - цього недостатньо. І, як показує це дослідження, регулярність важливіша за одноразові навантаження. Що з цим робити. Розумію, що поділені всім в рамках специфіки роботи, де не можна робити такі перерви, але комусь ця інформація допоможе. Можете поставити таймер на 45 хвилин і робити перерву, присідання або випади, щоб задіяти великі м'язи ніг. Два-три рази на тиждень пробіжки або ж три-чотири тренування - цього буде недостатньо, якщо ви більшість часу сидите. Раніше вважалося, що ходьба це вже добре. І дійсно, це краще, ніж взагалі нічого не робити. Але саме присідання регулярно протягом дня впливають краще. Коли я ходив на масаж, щоб компенсувати малорухливість, то розмовляв зі спеціалістом, як часто його треба робити при сидячому способі життя. І казав, що я тренуюся на турніках і брусах декілька раз на тиждень та намагаюсь ходити 8-12 тисяч кроків на день (зараз менше). При тому можу працювати і 10, і 12, і більше годин проводити в сидячому положенні. Масажист мені порадив, що курс масажу в ідеалі варто проводити кожні півроку. Це буде краще, ніж ходити раз на місяць. Курс масажу включає в себе 10-14 сеансів по 40-50 хвилин, коли ми робимо це через день або навіть щодня. Проте не кожен може дозволити собі масаж як фінансово так і по часу, і тоді була рекомендація - хоча б раз на рік проходити такий курс. Я робив масаж для грудного відділу, тобто це спина, плечі, шия. Але мінімум, який ви можете почати робити як нову звичку - це щоденні присідання. Джерела:джерело1 https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/sms.14628 джерело2 https://www.foundmyfitness.com/stories/r7wpii————-➡️ Рівні підтримки каналу - отримай корисні бонуси для тренуваньЗаходьте за посиланням та обирайте, що вам буде цікаво отримати.Також мої послуги:——-Складаю програми тренувань базових вправ (зал, вдома, вулиця)💪,харчування (схуднення, набір) 🥗,є ВІДГУКИ ✍️,електронні PDF книжки (навчання елементам калістеніки)📚,консультації 👥,є відео як влаштована співпраця 📸Детальніше на сайті https://vladeer.wixsite.com/contactuaДля замовлення пишіть мені повідомлення - @vladerovich розгорни текст👆Став реакцію 🔥 якщо сподобався пост, пишіть коментарі💬Пробуди у собі атлета ©Владерович