Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Вікторія Гриб
Added 14 Jul 2024

Вікторія Гриб

@victoriagryb
Number of subscribers: 1 441
Photos: 1,370
Videos: 212
Links: 1,120
Description:
Народна депутатка України, Голова Підкомітету з питань енергетичної безпеки 🇺🇦
Source

Вікторія Гриб | ️ Держава не має морального права вимагати повернення грошей від родин...

Telegram community logo - Вікторія Гриб Вікторія Гриб @victoriagryb
303 Views/Reach 2026-02-11 09:53 Message №2831
‼️ Держава не має морального права вимагати повернення грошей від родини воїна, який повернувся з полону. Не можна перекладати відповідальність за професійну непридатність окремих чиновників на плечі родини героя.Ситуація з Назаром Далецьким – це водночас і величезне щастя, і вирок нашій бюрократичній системі. Воїн 24-ї бригади, якого вважали загиблим, якого мама офіційно поховала ще у вересні 2023 року, повернувся додому живим! Це справжнє диво.Але що чує родина в перші дні після цієї новини? Не слова вибачення за помилку, не пропозиції допомоги в реабілітації після років полону. Вони чують: «Родина мусить повернути кошти».Давайте розставимо крапки над «і». ▫️ Хто припустився помилки? Родина? Ні. Мама чесно здала ДНК. Вона вірила державі. ▫️ Хто провів експертизу, яка нібито підтвердила загибель? Державні експерти. ▫️Хто видав свідоцтво про смерть і виплатив компенсацію? Держава.Родина роками жила в пеклі, оплакуючи сина та чоловіка. Вони пройшли через похорон. Вони витратили ці кошти, будуючи життя без годувальника. І тепер їм кажуть: «Упс, ми помилилися, повертайте все назад»?Це абсурд. Це помилка держави, і саме держава (тобто бюджет) має нести ці витрати, а не люди, які й так настраждалися. Якщо система дала збій – система платить.Але є ще один надважливий момент – ПЕРСОНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.Ми часто чуємо, що «ДНК-експертиза надзвичайно точна». Як тоді сталася така фатальна помилка? Чиє тіло лежить у могилі під іменем Назара? Я вважаю, що просто «списати» борг чи залишити гроші родині – замало.Має існувати жорстка персональна відповідальність конкретних людей, які допустили цю помилку. Поки у нас не буде механізму, коли чиновник, суддя чи правоохоронець відповідає за свою халатність власною кишенею або посадою – такі «випадки» будуть повторюватися. Назар живий – і це головне. Зараз йому потрібна реабілітація та спокій, а не суди з державою.📩 Підписатися в Телеграм😎 Facebook🕊 Instagram 👥 X