Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Українські оперативні новини 🇺🇦
Added 14 Jul 2024

Українські оперативні новини 🇺🇦

@ukropernovini
Number of subscribers: 1 908
Photos: 27,100
Videos: 12,700
Links: 25,500
Description:
Канал створений для отримання самої оперативної інформації про події в Україні та світі .

👥 Number of subscribers

1 908
Average/Day:: -1
Average/Week:: -3
Average/Month:: +25

👁️ Average views per message

305
Average/Day:: 279
Average/Week:: 322
ERR: 15.99%

📊 Messages per Day

0.5
Last day: 16
Week average: 2.3
Average per day: 0.5

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

🇹🇷🇺🇦 Кінець несподіваного партнерства між Ердоганом та путіним: Туреччина допомагає Україні закріпитися на Близькому Сході, -  The New York Times💬Приблизно десять років тому війна в Сирії сприяла створенню несподіваного партнерства на Близькому Сході між Туреччиною та росією. Зараз це партнерство розпадається. Натомість Туреччина допомагає Україні закріпитися в тій частині світу, де раніше значний вплив мав російський диктатор Владімір путін, пише у статті для NYT старша наукова співробітниця Інституту Близького Сходу Гьонюль Тол.💬Партнерство між путіним і Ердоганом завжди було неоднозначним, і певний час здавалося, що війна в Сирії може призвести до їхнього прямого протистояння. Анкара підтримувала повстанців, які намагалися повалити диктатора Башара Асада, тоді як Москва втручалася, щоб підтримати режим. Зрештою, однак, Туреччина та рф пішли на поступки одна одній.💬Спочатку Ердоган здавався “молодшим партнером” у цьому союзі, але повномасштабна війна рф проти України змінила баланс сил. Ізольований Заходом, путін дедалі більше покладався на турецького президента, який відмовився приєднатися до західних санкцій. Туреччина стала центром російської торгівлі, інвестицій та енергетичних потоків, а Анкара отримала більший вплив.💬Справжній переломний момент у партнерстві настав, коли наприкінці 2024 року режим Асада було повалено, а росія, яка застрягла у війні проти України, не прийшла на допомогу сирійському диктатору. Москва швидко спробувала налагодити зв’язки з тимчасовим лідером Сирії Ахмедом аль-Шараа та продовжує постачати до країни нафту. росія опинилася в ситуації, коли їй довелося вести переговори з сирійським урядом, у складі якого є повстанці, яких вона безжально бомбила роками. А Туреччина, яка підтримувала повстанців, стала новим панівним гравцем.💬Для Туреччини це важливий момент — можливість перепозиціонувати себе як ключового союзника по НАТО, перебалансувати відносини з росією та допомогти Україні налагодити нові зв'язки на Близькому Сході.💬У квітні президент Зеленський, подорожуючи на турецькому державному літаку, вперше відвідав Сирію для переговорів з аль-Шараа та главою МЗС Туреччини, під час яких обговорювалося питання військового та енергетичного співробітництва. Туреччина бере участь у перетворенні сирійської армії на сучасні збройні сили, здатні подолати десятиліття впливу радянського типу. Для України це можливість поділитися своїм досвідом у військовому виробництві та веденні війни за допомогою дронів, набутим за роки повномасштабного вторгнення рф.💬Україна вже використовує американсько-ізраїльську війну з Іраном, розвиваючи тісніші військові зв’язки з державами Перської затоки. Коли Іран атакував сусідні країни своїми дронами-камікадзе Shahed-136 — тими самими безпілотниками, якими росія обстрілювала Україну, — Зеленський швидко спробував поділитися досвідом українських сил у протиповітряній обороні з Катаром, Саудівською Аравією та ОАЕ.💬Туреччина, яка підтримує міцні військові зв’язки з Перською затокою, розглядає зростання ролі України як доповнення до відносин Анкари, що дозволить їй розширити спектр своїх пропозицій. Для росії, яка роками розвивала тісніші економічні та безпекові зв’язки з монархіями Перської затоки, ця зміна стала ще однією невдачею.💬Україна гостро потребує союзників і джерел доходів, а “вихід” на Близький Схід закріпить безпекову роль країни. Те, що Ердоган допомагає відкрити двері для України, яскраво підкреслює дедалі слабшу здатність путіна проєктувати глобальну силу й те, наскільки змінилися відносини з Туреччиною.💬Очевидно, що Анкара більше не балансує між Москвою та НАТО і це схиляє шальки терезів не на користь путіна. Послаблення впливу росії дало Туреччині, після десятиліття поваги до Москви, свободу просувати свої інтереси. Від цього виграє Україна.🤝🚀 Підписатись
26 травня під час першої за багато років зустрічі Володимира Зеленського та Петра Порошенка політики розмовляли на підвищених тонах. Нардеп приніс в ОП роздруківки з фотожабами, - стверджує Українська Правда з посиланням на джерела.💬26 травня Порошенко очікував на Зеленського на четвертому поверсі головної будівлі на Банковій. Його зустріч із Зеленським довго не розпочиналась. Він чекав майже годину. Всі інші глави фракцій свою аудієнцію у президента уже відбули.💬Повідомляється, що лідер президентської фракції в Раді Давид Арахамія та глава Офісу президента Кирило Буданов наперед комунікували з Порошенком і намагалися задати певну рамку майбутньої розмови.💬Проте, за словами співрозмовників УП, Порошенко прийшов в ОП із роздруківками різноманітних фотожаб та інших матеріалів із соцмереж і почав скаржитися, що Зеленський з оточенням системно його дискредитують."У всіх наших на кілька секунд аж відняло мову", – розповідає один зі свідків з владної команди. 💬Слова для відповіді знайшлись швидко: у мить розмова перейшла на підвищені тони й на єдину незамінну форму культурної присутності ворога – російські мати.💬Президент обурився тим, що Порошенко намагається виставити себе жертвою, хоча, на його думку, "порохоботи" п'ятого президента поводяться в мережі не менш агресивно і коштують "мільйони доларів".💬Як мінімум, вважав Зеленський, Порошенко не має морального права дорікати йому подібним".💬Натомість президент висловив претензії щодо підтримки Порошенком потенційних конкурентів чинної влади, передусім посла України в Лондоні Валерія Залужного.💬Тут уже добирати вирази довелося Порошенку, і він, відповіав, що мовляв, якщо проти нього використовується вся державна машина і доступний владний ресурс, то немає нічого дивного в тому, що він шукатиме допомоги у всіх, хто здатен скласти конкуренцію нинішній владі.💬Водночас, за словами співрозмовників, попри важкий початок, зустріч поступово вийшла на певний конструктив.💬В окремі моменти, як кажуть джерела УП, вона нагадувала розмову людей, які потенційно здатні переступити через взаємну нелюбов і спробувати зробити щось разом для держави.💬Порошенко навіть не став прямо порушувати тему санкцій проти нього, хоч і згадав, що це заважає його діяльності."Позиція була простою: якщо ми зараз домовимося про якусь модель співпраці, то питання санкцій у перспективі відпаде саме собою. Якщо ж домовленостей не буде, то будь-які прохання не матимуть жодного сенсу", – пригадує співрозмовник із команди Петра Олексійовича. 💬Після завершення зустрічі у Порошенка, як і в співрозмовників УП із команд Юлії Тимошенко чи Дмитра Разумкова, залишилося дивне відчуття порожнечі."Ніхто ні про що не домовився. Ніхто нічого не попросив, навіть те, на що ми були готові. Не було жодних конкретних рішень чи пропозицій", – сказав у розмові з УП депутат із "Розумної політики" Разумкова. 💬У команді Зеленського пояснюють, що такий формат був їхнім свідомим рішенням: нічого не просити і нічого не обіцяти.☝️Додам від себе, що зустріч сприймалася доволі позитивно усіма. Але тепер УП вирішили опублікувати "скандальні подробиці". Це вони люблять робити, очевидно. Виклав, щоб ви самі робили власні висновки.🤝🚀 Підписатись
🇺🇸🇮🇷 Ми — найпотужніша держава на планеті, але опинилися в патовій ситуації з Іраном, і тепер ми благаємо про повернення до угоди, яку ви самі й зірвали... Ви постійно повторюєте нам, що ми виграємо цю війну, що вона закінчилася. Війна ще не закінчилася. А американці бачать, як ми програємо на заправках і як зростають їхні витрати, - сенатор Корі Букер на слуханнях держсекретаря Марко Рубіо у Сенаті СШАПереклад розмови Букера та Рубіо: Сенатор Букер: До початку цієї безпідставної війни Ормузька протока була відкритою. Зараз ми поспіхом намагаємося знайти спосіб знову її відкрити. Це не тільки завдає економічного хаосу нашій країні та її мешканцям, сім’ям, які намагаються звести кінці з кінцями, але, як бачите, на додачу до цього іранці знаходять способи використовувати цю ситуацію на свою користь, як ми дозволили їм робити це з китайцями, отримуючи десятки мільярдів доларів. Отже, моя думка така: ще до того, як ми навіть розпочнемо переговори щодо ядерної програми, цей режим отримує гроші на відновлення, придбання нових дронів, спричинення ще більшого хаосу, і це ще до того, як ми навіть спробуємо повернутися до...Держсекретар Марко Рубіо: Я не розумію, як вони це отримують. Про які доходи ви говорите?Сенатор Букер: Ну, ми бачимо два джерела доходів. Одне — це доходи від китайців. Це фактично задокументовано. І друге — доходи, які, як ви пропонуєте, вони повинні отримати, випустивши весь свій високозбагачений уран, а також взявши на себе зобов'язання щодо своїх потужностей зі збагачення. Зачекайте. І це була саме та угода, яку ви, хлопці, очорнювали, і ви очорнювали президента Обаму за те, що він її уклав. Тут ми маємо гіршу ситуацію, коли наш супротивник і наш ворог, який сіє хаос у регіоні, який фінансує маріонеток і терористів, завдяки вам відкрив для себе всю силу закриття Ормузької протоки.Держсекретар Рубіо: Ні, вони не відкрили, вони знали це давно і робили це раніше.Сенатор Букер: Звісно, ми всі знали це ще давно, тому ця війна ніколи не мала б відбутися. Ви забезпечили нашому супротивнику сильніші позиції на переговорах. Ми — найпотужніша держава на планеті, але опинилися в патовій ситуації з Іраном, і тепер ми благаємо про повернення до угоди, яку ви самі й зірвали.Держсекретар Рубіо: Ніхто не благає. Я не знаю, хто благає. Ніхто тут ні про що не благає. Іранці, можливо, благають, бо їхня економіка щодня втрачає сотні мільйонів доларів. Зрозумійте, в Ірані були вуличні протести ще до того, як все це почалося. Усі ці фактори, економічні фактори в Ірані, сьогодні набагато гірші, ніж були шість місяців тому, коли відбувалися ті протести. У них гіперінфляція. Їхня валюта повністю знецінилася. Вони ледве виплачують зарплату державним службовцям. Іран перебуває у дуже серйозній ситуації... Проблема, з якою вони стикаються, полягає в тому, що Верховний лідер та КВІР дещо більш захищені від цього тиску, доки їх не переконають у протилежному. І я вважаю, що саме в цьому напрямку вони й рухаються, бо, якщо чесно, я не розумію, звідки у вас таке враження, що Іран став сильнішим...Сенатор Букер: Ви постійно повторюєте нам, що ми виграємо цю війну. Президент постійно каже: «Ну, війна закінчилася. Їх повністю знищено»Держсекретар Рубіо: Ну, війна дійсно закінчилася.Сенатор Букер:  Війна ще не закінчилася. А американці бачать, як ми програємо на заправках і як зростають їхні витрати. І все ж це питання досі не вирішено. Щодня Трамп пише у соцмережі: «О, ми їх розгромили. Ми їх знищили. Вони скоро здадуться». Але ми й досі витрачаємо мільярди доларів щотижня. 🤝🚀 Підписатись
⚪️ "Smart tech is making war a dumber choice" (Розумні технології роблять війну безглуздим вибором), — The EconomistВитяг основних тез статті:▪️Дешеві та розумні системи (дрони, FPV-дрони, недорогі ракети, супутникова розвідка, AI-targeting, автономні системи) різко підвищили вартість наступальних операцій і зробили оборону набагато ефективнішою.▪️Сучасні армії (навіть сильні) з величезними труднощами можуть просуватися по землі. Сенсори та супутники легко виявляють великі формування, а дешеві дрони та міни дозволяють завдавати важких втрат наступаючим.▪️Навіть відносно слабкі в класичному розумінні держави тепер можуть завдавати дуже болючих ударів сильнішому супротивнику.▪️Сильні країни, які раніше могли відносно легко проводити наступальні кампанії, тепер стикаються з високим ризиком затяжної, дорогої та політично токсичної війни.▪️Технологічний прогрес працює на користь оборони, а не наступу (принаймні, на поточному етапі).Війна, особливо агресивна та загарбницька, у сучасному світі стала набагато дурнішим і невигіднішим вибором, ніж раніше. Світ не став безпечнішим, але агресія стала значно дорожчою — як у фінансовому, так і в політичному сенсі.🤝🚀 Підписатись
🇺🇸 Трамп сказав, що він найпопулярніша зірка у світі, яка збирає значно більшу аудиторію ніж Елвіс в праймі, назвав себе GOAT(найвеличнішим з усіх часів), та вирішив виступити самому замість "третьосортних артистів", які відмовилися виступати на концерті "Freedom 250", коли дізналися, що він пов'язаний із Трампом. Це один із заходів зі святкування 250-річчя США, який спонсорується з бюджету та пов'язаний з друзями Трампа. Вже 4 із 9 запрошених зірок відмовилися виступати.Я розумію, що артисти починають нервувати через свій виступ у середу, тому я думаю запросити найпопулярнішу зірку у світі — людину, яка збирає набагато більшу аудиторію, ніж Елвіс у розквіті сил, і робить це без гітари; людину, яка любить нашу країну більше за будь-кого іншого; і людину, яку дехто називає найвидатнішим президентом в історії (THE GOAT!), ДОНАЛЬДА ДЖ. ТРАМПА, щоб він замінив цих високооплачуваних «артистів» третьосортного рівня та виголосив важливу промову, яка згуртує країну, як я це роблю з моменту обрання президентом! Два роки тому Сполучені Штати були МЕРТВІ. Зараз у нас «НАЙГАРЯЧІША» країна у світі. Я не хочу так званих «артистів», яким платять занадто багато грошей, але які не щасливі. Я хочу, щоб мене оточували лише щасливі люди, розумні люди, успішні люди та люди, які знають, як ПЕРЕМАГАТИ. Отже, копією цього ПОСТУ я наказую своїм представникам розглянути можливість проведення мітингу «АМЕРИКА ПОВЕРНУЛАСЯ» у середу, у Вашингтоні, округ Колумбія, у той самий час, у тому самому місці. Запрошуються лише великі патріоти — це буде шалений і прекрасний святкування Америки! — 💊💊
📰📰 17 українців «знищили» 20 шведських танків на навчаннях НАТО, — Politico З’явилися подробиці навчань НАТО на шведському острові Готланд у середині травня. У маневрах взяли участь близько 18 тис. військових із 13 країн, які відпрацьовували відбиття можливого російського нападу. Зокрема, 17 українських військових, які продемонстрували свою майстерність у війні дронів, швидко знищивши шведський бронетанковий підрозділ — шведи були змушені тричі відновлювати навчання після атак українців. 24-річного оператор дронів з позивним «Тарік» розповів деталі: 💬У нас була місія зі сценарієм, де до 20 бойових танків атакують механізованим наступом. Я просто літав на своєму дроні — і бачив усіх, тож це була легка мішень.💬 Андреас Густафссон, командир полку збройних сил Швеції, що базується в Готланді, розповів, що був вражений малою кількістю особового складу, який використовують українці для бойових задач, і сказав, що отримує «негайні уроки» від українських дроноводів. На фото Politico: «Тарік», український оператор дрона, на навчаннях на Готланді🤝🚀 Підписатись
Працюємо з усіма нашими партнерами щодо ППО для України – зрозуміло, що це перший пріоритет. Напередодні ми говорили з Президентом Франції, з Премʼєр-міністром Норвегії, сьогодні говорив із Президентом Фінляндії, наша дипломатична команда зосереджена саме на цьому. І антибалістика зараз – це глобальний дефіцит через війну з Іраном. Але треба шукати варіанти. На фронті наші позиції сильніші: завдяки сміливості наших людей, завдяки дронам, різним нашим технологічним рішенням та мідлстрайкам і нашим далекобійним санкціям нам вдалося стабілізувати фронт. Все не просто. Ми обороняємось активно, у цьому році у нас є результати більші, ніж раніше. Особливо приємно, коли це чітко підтверджує в тому числі й ниття так званих російських «воєнкорів». Щодо захисту неба. Ми говоримо з усіма партнерами щодо цього. На жаль, не було прогресу довгий час з Америкою щодо розширення виробництва антибалістики. Ми намагаємось прискорити цю роботу в Європі – по виробництву нашої власної антибалістики на континенті у достатньому обсязі. Я хочу подякувати Емманюелю, всім партнерам, хто готовий разом з нами прискорювати цю роботу. Будемо і надалі говорити з Америкою щодо їхніх можливостей підтримати Україну, наш захист життя тут і нашу спроможність потім допомагати із захистом життя іншим народам – тим, які цього дійсно потребують. Програма PURL працює, ми за це вдячні. Європа допомагає нам фінансами. Але дуже потрібне і лідерство Сполучених Штатів.
🇬🇧🇫🇷🇪🇸🇮🇹🇨🇦 Велика Британія, Франція, Іспанія, Італія та Канада виступили проти того, щоб країни-члени НАТО виділяли 0,25 % ВВП на військову допомогу Україні, — The Telegraph.💬Автор ініціативи, генеральний секретар НАТО Марк Рютте сподівався ратифікувати пропозицію на липневому саміті НАТО в Анкарі. Однак згодом він повідомив, що наразі її реалізовано не буде.💬За інформацією джерел журналістів, під час консультацій міністрів країн-членів НАТО цього тижня принаймні сім держав, які витрачають понад 0,25% ВВП на військову допомогу Україні, висловили свою підтримку пропозиції Рютте. Однак п’ять держав були проти. А будь-яке рішення Альянсу потребує одностайності.«Ця новина стане подвійним ударом по авторитету Великої Британії як одного з найвідданіших союзників України. Цього тижня уряд зазнав жорсткої критики після того, як пом’якшив санкції проти експорту російської нафти та газу», — зауважують журналісти. 💬Водночас військова допомога Великої Британії Україні не ставиться під сумнів. Прем'єр-міністр Кір Стармер пообіцяв виділяти щонайменше 3 млрд фунтів стерлінгів на рік у найближчому майбутньому.💬Згідно з даними Кільського інституту, Нідерланди, Польща та країни Північної Європи і Балтії надають Україні підтримку на рівні 0,25% ВВП або вище. Більшість нарікань стосується таких країн, як Франція, Іспанія, Італія та Канада, яких неодноразово звинувачували в тому, що вони не виконують своїх зобов’язань.💬Рютте стверджував, що допомога Україні «не розподіляється рівномірно в рамках НАТО», і багато країн «не витрачають достатньо коштів на підтримку України». На його думку, Європа повинна взяти на себе більшу частину відповідальності за підтримку України на тлі рішення президента США Дональда Трампа дистанціюватися від допомоги.🤝🚀 Підписатись
🇺🇸🇮🇷Трамп провів закриту нараду щодо можливих ударів по Ірану — AxiosПрезидент США Дональд Трамп у понеділок увечері провів зустріч із командою з національної безпеки, під час якої обговорювалися військові варіанти дій проти Ірану. За даними американських чиновників, президент отримав брифінг щодо можливих ударів.У зустрічі брали участь віцепрезидент Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо, глава Пентагону Піт Гегсет, директор ЦРУ Джон Реткліфф, спецпредставник Стів Віткофф та інші високопосадовці.Нарада відбулася через кілька годин після того, як Трамп оголосив про призупинення атак, які, за його словами, могли розпочатися у вівторок. Водночас він заявив, що Іран має лише кілька днів для дипломатичного прориву, назвавши можливими дедлайнами п’ятницю, суботу або початок наступного тижня.За інформацією Axios, Трамп ще не ухвалив остаточного рішення щодо ударів до моменту оголошення паузи. Однією з причин відтермінування стали побоювання лідерів країн Перської затоки щодо можливої відповіді Ірану по нафтовій інфраструктурі та енергетичних об’єктах регіону. За словами джерел, близьких до Трампа, частина прихильників жорсткої лінії після розмов із президентом дійшла висновку, що він готовий посилити тиск на Тегеран, аби змусити його піти на поступки у переговорах.Утім, у самій адміністрації немає чіткого розуміння подальших кроків президента. Деякі чиновники не виключають, що за відсутності дипломатичного прориву Трамп знову відкладе рішення про удари.
🔥🔥🔥Уражено протидиверсійний катер, пункти управління БпЛА та інші  об’єкти   противника17-го та в ніч на 18 травня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали уражень по низці важливих об’єктів російських окупантів.💥Зокрема, уражено протидиверсійний катер проєкту “Грачонок” у районі Каспійська (республіка Дагестан, рф). Катери цього типу використовуються для охорони пунктів базування кораблів та  боротьби з диверсійними силами. 💥Також уражено пункти управління БпЛА противника у районах Роздольного та Шевченка на Донеччині, Дворічного Харківської області, Кам’янського Запорізької області, а також Карнатного Брянської області рф.💥Крім того, українські воїни завдали уражень по зосередженнях живої сили противника у Піддубному Донецької області. А також в  Ольгиному Херсонської області.💥За результатами уточнення результатів попередніх заходів підтверджено, що 17 травня 2026 року уражено вузол зв’язку у Мирному на ТОТ АР Крим, зенітний ракетний комплекс “Тор-М2” у Західному на ТОТ Луганської області та ешелон з пально-мастильними матеріалами у Федорівці на ТОТ Донецької області.💥Також підтверджено, що 16 травня 2026 року внаслідок ураження аеродрому “Єйськ” у Краснодарському краї рф знищено вертоліт Ка-27 та патрульний літак морської авіації Бе-200💥Окрім того, підтверджено, що 16 травня 2026 року уражено станцію контролю повітряного простору у Лєсному (Брянська обл., рф).💪Сили оборони України й надалі системно вживатимуть заходів для повного припинення збройної агресії рф проти України.💥 Далі буде!🇺🇦 Слава Україні! 🇺🇦🤝🚀 Підписатись