Корупція в енергетиці: викрито схему заволодіння майже 170 млн грн⚡️НАБУ і САП викрили масштабну корупційну схему заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» під час будівництва об’єкта критичної інфраструктури у Миколаївській області — Ташлицької гідроакумулювальної електростанції (ГАЕС).Серед підозрюваних:• організатор схеми — фактичний власник низки компаній;• екскерівник відділу відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» ДП «НАЕК «Енергоатом».Роботи з добудови Ташлицької ГАЕС виконувала одна з компаній організатора схеми. Попри зрив строків та порушення щодо компанії процедури банкрутства, з нею систематично укладали додаткові угоди, у яких змінювалися перелік та обсяг робіт, а також терміни їх виконання. Це стало можливим завдяки впливу фактичного власника компанії на посадовців Енергоатому.За однією з таких додаткових угод, яких загалом уклали понад 70, придбали комплект обладнання автоматизованої системи управління ГАЕС загальною вартістю понад 305 млн грн. Закупівлю здійснили через підконтрольну іноземну фірму, що дозволило штучно завищити ціну обладнання майже на 170 млн грн.Докладніше#підозра
🗣Президент знав? Невідомі подробиці операції МідасВ липні минулого року "Українська правда" вперше розповіла про те, що квартиру Міндіча прослуховували НАБУ і САП. У листопаді, коли антикорупціонери оприлюднили перші фрагменти "плівок Міндіча", стало зрозуміло, що на плівки потрапила ціла низка топ-посадовців. Станом на зараз перелік підозрюваних у розкраданнях на енергетиці зупинився на ексміністрі енергетики та ексміністрі юстиції Галущенку. А в екскерівника ОП Єрмака правоохоронці провели серію обшуків.Як нам вдалося встановити, великі фрагменти записів розмов давно долучені до процесуальних документів. До того ж два тижні тому НАБУ і САП направили до Ізраїля більше десяти томів матеріалів кримінальної справи в рамках запиту на екстрадицію Міндіча та Цукермана. Кількість осіб, до яких потрапили матеріали слідства, схоже, стала настільки великою, що днями окремі фрагменти почали "витікати" в мережу з метою дискредитації НАБУ і САП. УП публікує першу частину "плівок Міндіча" 👉 https://youtu.be/neYVUCDg100📰 підписатися
⛽️Як світ реагує на паливну кризу через війну на Близькому Сході?Реакція урядів різниться від країни до країни, але жоден з них не ввів «кешбек на пальне».До найрадикальніших заходів вдаються у країнах Азії, адже вони найбільше залежать від поставок з країн Перської затоки.▪️Наприклад, в Індії обмежили використання газу для спалювання померлих у крематоріях.▪️Останні переходять на використання електронних печей, а деякі – на деревину.▪️У Пакистані та на Філіппінах урядові установи переводять на 4-денний робочий тиждень, у В'єтнамі – на дистанційку. ▪️Усе аби заохотити людей менше пересуватися містом та зменшувати споживання пального.▪️Шрі-Ланка також рекомендує роботодавцям перейти на 4-денний робочий тиждень.▪️Ба більше, там вирішили підвищити ціни на пальне на 8%, аби запобігати панічному закуповуванню бензину громадянами.▪️У країнах ЄС уряди реагують переважно закликами до громадян утримуватися від необов'язкових поїздок.▪️Жодна країна не ухвалює рішень, які б спонукали людей активніше купувати пальне в умовах його дефіциту на світовому ринку.▪️Адже це не лише нелогічно, але й може мати неприємні наслідки для економіки.Детальніше про «паливний кешбек» та його наслідки читайте за посиланням:https://epravda.com.ua/power/keshbek-na-palne-yaki-umovi-programi-ta-zvidki-groshi-819377/|TOP ENERGY|You Tube|Help Army|
🛢Трохи детальніше про Ормузьку протоку та ризики для світового ринку нафтиЦе на випадок, якщо інформація про її перекриття виявиться правдивою. Наразі офіційних підтверджень немає.На Близькому Сході розташовані одні з найважливіших морських шляхів світу, там танкери завантажують нафту для Азії та Європи.▪️Один із головних вузьких проходів - Ормузька протока, яка забезпечує близько чверті світової торгівлі нафтою і перебуває під значним впливом Ірану.▪️Це основний маршрут для танкерів, що прямують до нафтовидобувних країн.▪️Таких як Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Кувейт або Іран.▪️Інший критичний регіон - Червоне море, по обидва боки якого розташовані Суецький канал і протока Баб-ель-Мандеб.▪️Близько 10% глобального флоту надвеликих танкерів, тобто біля 90 суден, постійно перебувають у Перській затоці.▪️Із них близько 20 щодня проходили через Ормузьку протоку.▪️Блокування протоки завжди розглядалось як крайній крок, якого Тегеран раніше намагався уникати.▪️Раніше аналітики припускали, що блокування протоки спровокує зростання нафтових цін щонайменше на $20.|TOP ENERGY|You Tube|Help Army|
🗣Після того, як у листопаді минулого року НАБУ і САП сенсаційними слідчими діями посунули Єрмака, в публічному дискурсі багато чого змінилося.Через паузу в операції "Мідас", антикорупційні органи опинилися під перехресним вогнем: одні закидали їм кулуарні домовленості з Банковою, інші — звинувачували у політичній грі проти влади.І саме в цій затяжній паузі в "Мідасі" двоє людей, яких завбачливо прибрали з посад, раптом отримали підозри в корупції: багаторічний голова ДПСУ Дейнеко та давній менеджер президента з енергетичних і економічних питань Шурма.Відверто кажучи, до 14 лютого цього року пересічні громадяни без світла і почасти без опалення взагалі почали забувати про нашумілу восени операцію НАБУ. Після обшуків у самого Єрмака підозри Дейнеці та Шурмі майже не привернули увагу суспільства.Аж раптом ексміністр енергетики та юстиції Галущенко в день закоханих сів на потяг до Варшави, чим і розпочав наступну серію викриттів. Вже вранці наступного дня НАБУ і САП затримали ексміністра і доставили до Києва, де вручили підозру.Ми спробували розібратись, чи вийшов президент із серії найгучніших корупційних скандалів за час свого правління, чи ще навіть не заходив, а також які шанси на перемогу над антикорупціонерами багаторічних менеджерів і друзів першої особи📰 підписатися
Чи могла система управління державою, яка більше ніж 5 років вибудовувалась на дружбі та лояльності, зникнути одразу після відставки Андрія Єрмака з посади голови Офісу президента? Тим паче, що така відставка могла бути для президента Володимира Зеленського відверто вимушеним кроком, а не виваженим рішенням? І тим більше, що цю систему багато років Єрмак вибудовував саме для президента. Яким є вплив Єрмака станом на зараз? Цим непересічним питанням вже більше двох місяців переймаються як у політичних, так і в бізнесових колах. З одного боку – люди Єрмака нікуди не поділись і продовжують перебувати на своїх високих посадах. Цей факт багато хто сприймає як сигнал, що “віце-президент” міг лише публічно відійти від першої особи держави, але не від справ. З іншого – обшуки НАБУ і САП, як і перспектива підозри, навряд стали і для самого президента аргументом втратити не лише керівника свого офісу, але й близького друга. Авжеж, «Українська правда» не могла проігнорувати і цей суспільний запит. Саме тому журналісти УП не лише шукали і (як завжди) знайшли Андрія Єрмака, а й дослідили, наскільки це було можливо, контакти донедавна другої особи держави. Подробиці у нашому новому матеріалі:👉 https://youtu.be/NVf0HXlVKbY📰 підписатися
💁♂️Тімур Міндіч став центральною фігурою одного з найбільших політичних скандалів в історії України та, ймовірно, найгучнішої корупційної справи. Антикорупційні слідчі органи назвали його організатором схеми з відкатів на підрядах державного підприємства "Енергоатом".Заробити гроші нечесним шляхом – це неможливість їх легально використати. Для цього їх ще треба "відмити". 🏢Поширеною схемою з "відмивання" коштів є придбання нерухомості. Так зробив і Міндіч, інвестувавши майже 90 млн грн у будівництво квартир в престижному житловому комплексі Києва.Водночас забудовник, яким володіє народний депутат від ОПЗЖ Дмитро Ісаєнко, продав нерухомість фонду Міндіча зі знижкою щонайменше 63%. 💵За підрахунками ЕП, загальний розмір такого подарунка у вигляді заниженої вартості житла міг перевищити 5 млн дол.❗️Інвестиційний фонд Тімура Міндіча за місяць до початку великої війни придбав 77 квартир у столичному житловому комплексі бізнес-класу за демпінговою ціною. За що він отримав знижку, читайте у матеріалі ЕП:
⚡️Чому в одних областях світла немає по 16 годин, а в інших — взагалі не вимикають?Спойлер: справа не в «несправедливості», а у фізиці та війні.💡 В чому причина?▪️Ключова проблема – знищена або пошкоджена генерація у прифронтових та прикордонних регіонах.▪️Окрім того, ворог нищить системи передачі – високовольтні лінії, що з'єднують регіони.▪️Саме через них світло мало б передаватися із заходу до центральних і східних областей.💡Чому на заході Україні ситуація краща?▪️Саме там розташовані атомні електростанції та заходить імпорт з Європи.▪️Тому регіон може виробляти більше електрики, ніж споживає.▪️Але пропустити ці обсяги далі на схід часто просто неможливо через руйнування мереж.🔌Чому в центрі, на півдні й сході складніше?▪️Тут і генерація розбита, і системи передачі під постійними ударами.▪️Дефіцит + обмеження передачі = довші відключення.▪️Ситуацію ускладнюють щоденні локальні обстріли й аварії від перенавантажень.Висновок:▪️Різниця в графіках — не чиясь воля чи «привілеї» для обраних.▪️Це результат фізичних обмежень системи, зруйнованої війною.|TOP ENERGY|You Tube|Help Army|
🗣«Гра в наперстки» від «дочки» Нафтогазу«ГазМережі» досі тримаються за приватний сервіс EasyPay, попри обіцянки дозволити українцям платити менше через держбанки.Пам’ятаєте недавню історію про те, як «ГазМережі» віддали монополію на оплату доставки газу приватному сервісу EasyPay? Ми писали про це 2 жовтня ТУТ.Якщо коротко, то споживачів поставили перед фактом: хочеш оплатити рахунок – роби це через одну-єдину приватну фінкомпанію з доволі щедрою комісією.❗️Тоді ми детально описали проблему:В особистому кабінеті ГРМУ був єдиний спосіб оплатити доставку газу – сервіс EasyPay.Держбанки — «Ощад», «Приват», «Укргаз» – чомусь відсутні, хоча інша «дочка» Нафтогазу, Газопостачальна компанія «Нафтогаз», пропонує одразу п’ять варіантів.Комісія EasyPay на більшість оплат становила 2%, тоді як банки беруть 0,5–1,45%.Компанія ще влітку обіцяла розширити способи оплати «з 1 серпня» та заявляла про переговори з банками, але в особистому кабінеті місяцями нічого не змінювалось.Після виходу публікації 2 жовтня в «Нафтогазі» знову визнали проблему та переконували, що вирішать її найближчим часом.За два тижні – 17 жовтня – компанія повідомила, що ситуацію врегульовано: в особистому кабінеті тепер є можливість платити не лише через EasyPay, а й через державні «Ощад» та «УкрГаз» (дивись перше фото ⬆️).❗️Що ми маємо на сьогодні?Пройшло більше місяця, а на практиці нічого не змінилось. EasyPay як був єдиним способом оплати, так ним і лишається.По-перше, спочатку держбанки заховали у випадаючому переліку способів оплат, лишивши на першому місці приватний сервіс (це видно на тому ж першому фото⬆️).Ну то таке, хто хоче – пошукає держбанк з нижчою комісією в прихованому списку.Але найцікавіше, якщо навіть зайти туди та натиснути кнопку «оплатити», з’являється повідомлення: «Сервіс тестується... Зовсім скоро все запрацює» (це видно на другому фото). А поки що оплачуйте через EasyPay.У чат-боті ГРМУ — та сама історія: працює лише EasyPay.Ще цікавіше, що згодом «Ощад» взагалі зник з переліку способів оплат (дивись третє фото), лишився тільки «УкрГаз», який платежі не приймає.Сервіс «на тестуванні» вже понад місяць, хоча весь процес займає декілька днів, максимум – тижнів. Наприклад, та ж ГК «Нафтогаз», де суми набагато більші, вже давно та без проблем приймає платежі.І все це в опалювальний сезон, коли українці споживають найбільше газу і відповідно найбільше платять.У цей момент усі можливі затримки й «тестування» працюють не на зниження комісій для людей, а на користь приватного сервісу.Схоже, комусь дуже вигідно затягувати процес та не чіпати монополію EasyPay, навіть попри розголос. Продовжимо стежити.|TOP ENERGY|You Tube|Help Army|
#ключове⛽️Коломойський втратив лідерство на ринку пального. Його обігнали ОККО та WOGПро це Василь Даниляк заявив в інтерв’ю Forbes. Що ще сказав гендиректор ОККО:◾️Втрати через війну оцінюють у $75 млн, найбільші з них – знищені нафтобази разом з пальним.◾️Пошкоджено, знищено або під окупацією близько 46 АЗК.◾️Частка непаливних продажів компанії – близько 30%.◾️В жовтні-січні вагому частину попиту на пальне формували генератори. Вони збільшили споживання на 100 000 т на місяць.◾️«Якби хтось запропонував нам купити AMIC, ми б розглянули таку пропозицію».◾️Віталій Антонов виїхав до Швейцарії у 2021-му, Даниляка призначили СЕО восени 2022-го.◾️«Нас цікавлять нафтопереробні заводи в сусідніх з Україною країнах. Ми знайшли такий завод, але нам його не продали».◾️За підсумками 2022 року ОККО вийшла на 1 місце з часткою 25% ринку.◾️На другому WOG з часткою 20%, третє – група «Приват» без 500 заправок «Укрнафти» – біля 10%, на четвертому БРСМ – 8%.◾️З початку війни ринок нафтопродуктів просів на 35%.|TOP ENERGY|You Tube | Help Army |