Стисло після другого тайму (4:0): ⁃ Романов би навіть повтор такого не дивився, нога Назарини не відірвалася і крові не було ⁃ Михавка би Романов міг пробачити, на його місці прокладки-одноразки за живого Матвієнка мав бути Батагов, але вчасно травмувався, тому гейт ловитиме Тарас (1:0) ⁃ Ребров надихався Шовковським, грати за 0:0 команда розуміє, що робити, коли суперник забив - не зрозуміло ⁃ Ребров жене тухляк, напівмертвий після травми Шапаренко йде як підсилення замість супер інтенсивного Очеретька? ризиковано. Ванат - це вже цікавіше. ⁃ приреченість рівня Динамо, прийом мʼяча назад, коли ворота попереду, хтось біжить з мʼячем - решта стоїть - готуються до втрати замість розвитку атаки ⁃ хуйня в атаці, але камон, хіба побачивши склад хтось очікував іншого підсумку? ⁃ Ребров змінює 5-3-2 на 4-3-3 за рахунок Циганкова та Зубкова, але запізно ⁃ ну, зливаємося, без щільності в захисті за рахунок рясно всипаних тіл захищатися наші не вміють, Ярмолюк привозить (2:0) ⁃ млять, просто подивіться, як Екетіке вже лежачи рве сраку за свою країну, хто в нас грає так само? ніхто, усі вийшли наче їм похуй, Ребров не зміг вмотивувати, а звідси 0:21 за ударами (3:0) ⁃ давайте частіше різних тіпів з лавки Шахтаря викликати в комплект до Михавка, чувак навіть не зміг збити француза, інтенсивний казали вони, вже без Михавка збірну дотоптують (4:0) ⁃ усе робили наче вірно за геймпланом, але чи була ймовірність, що він спрацює? не факт ⁃ доля Реброва вирішиться із Ісландією, усі молитви на Маліновського, що він опиниться бодай раз в 20 метровому радіусі з мʼячем під ногою #збірнаемоції #ФранціяУкраіна #ЧС2026
Як грають кіпери #УПЛПередачі з просуванням, отримані передачі та % точності передач із просуванням 🇺🇦Ще один графік - цього разу, щоб оцінити ступінь залученості кіперів до пасової гри: • перша вісь - передачі з просуванням/90 (для воротарів це зазвичай 30-метрові передачі щонайменше в межах власної половини); • друга вісь - кількість отриманих передач/90; • колір маркера відповідає точності передач із просуванням.До топу за залученістю входять: • 🇺🇦 Микита Турбаєвський - 33.28 отриманих передач/90 (щоправда, він зіграв лише 192 хвилини, тому тут формально); • 🇺🇦 Даніїл Єрмолов - 26.05/90; • 🇺🇦 Микита Шевченко - 24.99/90; • 🇺🇦 Євген Волинець - 24.24/90; • 🇺🇦 Дмитро Різник - 23.97/90.Мінімально залучають: • 🇺🇦 Вадима Сташківа - лише 6.92/90; • 🇺🇦 Валентина Моргуна - 8.05/90; • 🇺🇦 Олексія Паламарчука - 8.30/90; • 🇺🇦 Володимира Маханькова - 8.79/90.Решта кіперів отримують понад 10 передач за 90 хвилин.А далі можна робити деякі висновки.Наприклад, Волинця, Шевченка та Різника часто залучають до пасової гри, але безпосередньо вони м’яч не просувають (мало передач і слабка точність). Тобто Олександрія, Полісся та Шахтар тримають м’яч у ногах кіпера, щоб виманити суперників у пресинг (найчастіші випадки).🇺🇦 Полтава ж, яка активно залучає обох своїх воротарів, отримує від них і обсяг, і якість просування рівня центральних захисників сильніших клубів. Тож аномалія з Єрмоловим і білдапом у матчі з Поліссям не така вже й аномалія.🇺🇦 Цікавий кейс із Долгим - можливо, на помилках Шевченка команда вирішила мінімізувати ризики «привозів».🇺🇦 Так само Ледвій втратив місце у воротах ЛНЗ: за всіма ознаками він впевненіше грає ногами (частіше залучається, має вищу точність передач із просуванням), але багато не ловить очевидних м’ячів. Тому команда обрала надійнішого у воротах, проте слабшого внизу Паламарчука.🇺🇦 Кіперів Динамо особливо не залучають. Якщо Моргун свої декілька передач із просуванням виконав точно, то Нещерет - не видатний плеймейкер.#УПЛмікроскоп
Як грають кіпери #УПЛУдари в площину, відведені голи та якість середнього допущеного командою удару в площину 🇺🇦Три важливі речі: • вісь із відведеними голами (якщо вище 0) або привезеними (якщо нижче 0); • вісь із ударами в площину; • колір маркерів відповідає перцентилю за xG середнього допущеного удару в площину, де темно-зелений - «легкі» удари, а темно-червоний - «важкі».Дивним чином, прізвища в новині на ТТТ про (не)зацікавленість МХ1925 у кіперах збігаються з рейтингом рятівників: • 🇺🇦 Олександр Сапутін із Божою поміччю відвів 81.82% ударів, що летіли у ворота, сумарно відвівши 4.07 голи; • 🇺🇦 не відомо, чи Валентин Горох звертається до Господа, проте відвів 75.61% ударів і вберіг команду від 3.32 голів; • 🇺🇦 трійку замикає Іван Пахолюк - 78% сейвів та 2.47 попереджених голів.Чому ж Металіст 1925 шукає нового воротаря? Подивімося на трійку найгірших: • 🇺🇦 Олександр Шевченко за 4 матчі відбив лише 47.37% ударів, що коштувало команді 4.56 привезених голів (малий Долгий тримається суттєво краще - 76.6% сейвів, +0.13 гола); • 🇺🇦 Данило Варакута наче й відбив 69.7% ударів, але на решті примудрився привезти 3.61 гола; • 🇺🇦 Дмитро Ледвій дуже погано почав у ЛНЗ: 57.14% сейвів і –2.76 гола, чим і дав шанс Паламарчуку (86.67% сейвів, +1.45 гола).🇺🇦 Усі вважають Дмитра Різника найкращим кіпером УПЛ, але скромний захист Шахтаря не дає сяяти: • лише 67.86% відбитих ударів; • і -0.91 пропущеного понад очікування.🇺🇦Взагалі в Динамо - справжня трагедія з воротарями: • стояв Нещерет, відбивав 65.63% ударів, привізши 2.34 гола; • на два матчі поставили Валентина Моргуна, який відбив 58.33% ударів і привіз 2.41 гола, тож повернули назад на лавку.Якщо залишити у вибірці лише кіперів із 10+ ударами в площину, то якість середнього «прильоту» така: • 🇺🇦 по воротах Восканяна прилітає в середньому 0.383 xG/удар; • 🇺🇦 по воротах Євгена Волинця - найлегші удари в УПЛ: 0.130 xG/удар.🇺🇦 Повернімося до 1925. По воротах Варакути прилітають другі найлегші після Волинця удари - 0.194 xG. Тож логічно, що плітки йдуть: бо, наприклад, по воротах Гороха летять четверті найважчі удари (0.325 xG), а людина рятує.#УПЛмікроскоп
🇺🇦 Динамо 0:1 ЛНЗ 🇺🇦Єдиноборства 🇺🇦Традиція продовжилася. Динамо програло в єдиноборствах (86:91) - і програло матч (0:1).Найбільше кияни злилися в дуелях за нейтральний мʼяч: дві третини всіх відскоків і поганих прийомів забрало ЛНЗ. Команда рухливіша та швидше реагує. Єдиний гравець Динамо, який виграв понад 60% своїх дуелей, - Денис Попов.Динамо грало проти найінтенсивнішої команди чемпіонату. Чи могло воно зіграти інакше? Чи можна було щось змінити за два дні після попереднього матчу? Туран із пародіями не зміг. Ротань із збитими льотчиками - теж. Тож відповідь очевидна: ні. І обидва, попри все, вважаються сильними тренерами.73% володінь Динамо завершилися на половині поля черкащан, у Шахтаря - 71%. В український фольклор після того матчу пішла легенда про пушинг Матвієнка, хоча він свої 90% точності передач із просуванням усе одно видав (19/21). Михавко пішов далі - 23 точні з просуванням із 24 (96%).Шахтар і Динамо страждали не від тиску на розігруючого ЦЗ: • Шахтар досягав штрафного ЛНЗ у 17% володінь; • Динамо - лише в 10%, що свідчить про якісну протидію ЛНЗ у останніх 40 метрах.Обидві команди провалилися у фінальній третині.Динамо навіть перевершило зусилля Шахтаря проти ЛНЗ (1:4): • інтенсивність єдиноборств вища (8.7 проти 7.2); • швидкість руху мʼяча теж (20.9 передач проти 18.8 на хвилину володіння); • 109 точних передач із просуванням проти 80 та 19 точних до штрафного проти 14.Але цього все одно виявилося замало. І сьогодні - це максимум, який команда може витиснути з себе.Я не маю аргументованих доказів відсутності бажання чи мотивації. Я знаю, як виглядає Динамо, якому похуй: воно має свої цифрові індекси. Тут їх немає.До Шовковського є питання щодо Караваєва, який очевидно може грати проти колгоспів, але не проти найінтенсивнішої команди чемпіонату. Тимчик мав більше математичних шансів нагнати атаку та завадити Пастуху. Піхальонок визнав необхідність щоразу бігти назад. А які шанси встигнути у одного з найменш інтенсивних фулбеків УПЛ? Це було тупо.Відсутність ротації? Смішна претензія. Сам ніколи не вважав і не бачу підстав вважати Яцика чи Рубчинського готовими грати в старті на цьому рівні, де настільки високі вимоги до швидкості пасових рішень. Шапаренко не готовий. Бражко травмований. Все - хави закінчилися. Саленко - це Пастух, а не тонкі пасові рішення під тиском чи в обмеженому просторі.Відсутність ідей? Простежте за рухами Михайленка впродовж матчу. Побачите їх - побачите і одну з ідей.Цей матч Динамо програло не 9 листопада 2025 року. Воно програло його раніше - купою управлінських помилок. Костюк не зміг виховати жодного атакувального півзахисника, здатного грати під тиском у закритому просторі за 6-7 років! Ніхто не може нічого зробити з фізикою!Мої претензії не до того, чого Динамо не зробило за два дні до гри - вони про те, чого не зробили за роки й місяці до неї.Цікаво буде подивитися на ЛНЗ у режимі два на третій із єврокубковою логістикою. Якщо вони не знайдуть протиотрути життю в автобусах, значить її просто не існує в природі.#ДКмікроскоп
Як грають фулбеки #УПЛВдалі дії в атаці/90, вдалі дії в захисті/90 та % виграних дуелейНайпримітивніша діаграма, щоб зрозуміти mindset фулбеків: • багато вдалих дій в атаці та захисті; • мало дій в атаці та захисті; • ще два квадранти з перекосом у бік атаки чи захисту.Колір маркера відповідає % виграних дуелей (сукупно в обороні, атаці, повітрі та за нейтральний м’яч).Вдалі захисні дії - виграні дуелі в захисті, перехоплення та підкат.Вдалі атакувальні дії - удари в площину воріт, точні кроси та вдалі обведення.🇺🇦 Отож, сенсацій немає. Хіба що з Дубою поки не все зрозуміло через малий ігровий час - станом на 11 тур він має найменше вдалих дій у захисті.Костя, наприклад, поки не може вирватися з квадранту «захисних захисників». Найяскравіші представники цього кластеру - Мартинюк із МХ1925 та Пасіч із ЛНЗ.🇺🇦 Олександр Караваєв у квадранті свого імені - найбільше дій в атаці, а в захисті менше лише в згаданих Дубінчака та Кітели з Руху. Конопля, Мірошніченко, Віні Тобіас, Педро Енріке, Ільїн та Полегенько - типові представники атакувальних фулбеків із мінімумом оборонних дій або взагалі без них.До фулбеків, які мають помітно більше середнього рівня вдалих дій і в атаці, і в захисті, можна віднести трьох: • 🇺🇦 Артема Мачелюка з Кудрівки; • 🇺🇦 Микиту Кононова з Полтави; • 🇺🇦 актора театральної групи ім. Юхима Коноплі - Ігоря Пердуту.#УПЛмікроскоп
Динамо 6:0 ЗрінськіХз, чи Шовковський це навмисно, але ще кілька таких його рішень - і я вже почну його захищати. Кейс із заміною Шоли приємно здивував.Що в бізнесі, що в побуті - дуже часто всім похуй на результати твоєї роботи, якщо ти вмієш створювати вигляд роботи, наводити метушню навколо себе. Кинули кілька скринів, де фанати підарасять Шовковського через заміну Огундани. Бачив і такі, де закиди летять у Кабаєва - мовляв, саме його треба було міняти. Навіть МСП долучився.Цей кейс показовий. Це про сприйняття. Для когось футбол - це не результат дії на полі, а сам процес виконання дії на полі. Ми два роки намагалися це зрозуміти - і нарешті зрозуміли: для Шовковського метушня не головне.«Він такий ахуєнний, стільки ривків, такий пиздатий», - купа схвальних відгуків. А що бачимо ми із Шовковським? Лише метушню: • 0 ударів і 0 передач під удар, • 7 втрат і 1 повернення м’яча, • 3 виграні дуелі з 12.Кабаєв погано грав? Канєшна. А повернення м’яча на чужій половині самі зробилися? Як і пресинг-дії Владислава, що допомогли партнерам повернути м’яч? Непорочне зачаття. Досвід 2019 року доводить: дорослішання нації не відбулося - вона досі ведеться на різну шляпу. Головне, щоб блищало.Якість єдиноборств дуже часто корелює з вдалими іграми киян. Не стовідсотково, але в більшості випадків, якщо Динамо переконливе в дуелях - воно перемагає. Тут перемога - 74:63.Під час матчу було враження, що Динамо грає з Поліссям чи Епіцентром. Як ще одна команда з УПЛ взагалі пробилася в Лігу конференцій - загадка. Усе давалося занадто легко: • 45% виграних дуелей в атаці (41% у УПЛ), • 62% у захисті (64% у УПЛ), • 56% у повітрі (43% у УПЛ), • 41% за нейтральний м’яч (47% у УПЛ).Ще й інтенсивність вища - 5.8 дій проти 4.9 на хвилину в УПЛ.Найбільше дуелей - у Михавка (18), у нього ж і найбільше виграних (10).У захисті найкращим був Тимчик - 6 із 6 (100%).В атаці - Кабаєв (3 з 5, 60%).У повітрі - Попов і Михавко (по 3 з 3, 100%), тоді як Тіаре програв обидва свої.Найбільше повернень м’яча в Тіаре - 15, перехоплень у Тимчика - 10, виносів у Попова - 4.#ДКмікроскоп #ДинамоЗрінські #ЛігаКонференцій
Стисло після другого тайму (6:0): ⁃ схоже Шола - це африканська версія Квасниці, швидкий, але не дуже розумний, хоча давайте використовувати версію, що він травмувався ⁃ Герреро теж на розумного поки не смахує… ⁃ треба киянам йти по Гороха, бо ногами Нешерет вкупі із головою грає погано, замість виносу, заганяє партнера під прес, нахіба? треба перед пасом дивитися куди суєш ⁃ початок тайму за суперником, Динамо чогось грає хуйню зі старту, просто рівень спротиву це дійсно Полісся чи Епіцентр ⁃ невже звичне хуйове Динамо повернулось? а то я вже почав сумувати, добре, що в опозиції шляпа, можна й відскочити ⁃ щоб вони робили без Буяльського? черговий результативний стандарт киян, Піхальонок покотив на порожні на Герреро, там би і я забив (2:0) ⁃ що Полісся, що Епіцентр, ну, правда, Кабаєв заслужив на позитив, підібрав відскок виносу Тіаре, та розібрався (3:0) ⁃ Попов, мабуть, встановить рекорд по фолам за матч в сезоні, здається 5 з 6 командних на цей момент - його ⁃ жопотрах, нарешті киянам попалися рахіти, як Шахтарю, ну, таких кияни поки виносять без шансів, Буя замикає красиво, долучившись до майже усіх моментів своєї команди (4:0) ⁃ по такому фестивалю, ще й Бленуце може забити, Ярмоленко виходить в позицію інсайда/АП Буяльського ⁃ Шапаренко помічає рух Ярмоленка та ідеально закидає на ногу, Ярмоленко добиває колгосп (5:0) ⁃ ще одна хороша новина, повертається Анхель Т., глибина складу в киян під УПЛ тепер дійсно вражаюча, можна розвалювати колгоспи та наздоганяти Шахтар, є ким ⁃ охохохохо, Бленуце забиває навіть, як така срань виходить в Єврокубки взагалі? черговий гол киян зі стандартів; рух нападника вражає, зряче відкрився, та пробив, можливо, Кравець помилився (6:0) ⁃ Шапаренко не в тонусі, затягнув з пасом, зірвавши сьомий гол… ⁃ хіба з Ноа можна думати про 3-4 голи, кіпріоти та Фіорентіна не настільки легкодоступні ⁃ загалом хороше тренування під реалізацію на ЛНЗ, однак, ЛНЗ, мабуть, буде сильно пушити в пресингу, от цей аспект не протренували#ДКемоції #ДинамоЗрінські #ЛігаКонференцій
Як грають фулбеки #УПЛ 🇺🇦 • Високоінтенсивна (>20 км/год) дистанція (метри), кількість високоінтенсивних (>20 км/год) прискорень за 90 хвилин та загальна подолана дистанція за 90 хвилин. • Спринтерська (>25 км/год) дистанція (метри), кількість спринтерських (>25 км/год) прискорень за 90 хвилин та загальна кількість прискорень понад 3 м/с² за 90 хвилин.Сергій Ребров викликав Олександра Караваєва на матчі з Ісландією та Францією. І цим підтвердив, що він «не пацан» - не в його стилі викликати футболіста лише на один матч.🇺🇦 Наскільки сам Караваєв за критеріями інтенсивності нині відповідає вимогам ігор високого змагального рівня? Новини невтішні - не відповідає. Створив вибірку з 37 фулбеків УПЛ, які награли 360+ хвилин. Олександр Караваєв: • 29-й із 37 за подоланою дистанцією на швидкості >20 км/год (570 м); • 34-й із 37 за кількістю ривків на швидкості >20 км/год (18.46/90); • 27-й із 37 за дистанцією на швидкості >25 км/год (161 м); • 31-й із 37 за кількістю ривків на швидкості >25 км/год (11.54/90).Тож Ярмоленко сидів (коли був здоровий) із простої причини: за Караваєвим треба виносити нічні горщики. А Ярмоленко вже надто старий для цього - за ним самим їх треба виносити. Тим паче є малий Волошин.Олександр доволі вдало знаходить можливості для ударів після стандартів. Періодично забиває та асистує з гри - це факт. Однак через вбогість УПЛ він залишається сильним юнітом лише в межах чемпіонату. З іншого боку, через логістичні фактори (тренування - відновлення) він не може підтримувати здатність організму витримувати високий інтенсив. Замкнене коло.Загалом Караваєв за 90 хвилин долає 8.45 км. Додаємо, що Олександр - не для балансу, як Кравченко в Поліссі, а для гри в атаці. Звідси й проблеми в матчі з Карпатами: назад Караваєв уже фізично не може, якщо суперник змушує діставати екстра.На фоні Караваєва ситуація у його основного (за відсутності Дубінчака) лівого захисника виглядає веселіше. Костя - не топ, але хоча б в одному квадранті з топами. Із негативного - спільне на обох графіках: Вівчаренко в 20-39-му перцентилі як за загальною дистанцією, так і за кількістю прискорень понад 3 м/с².🇺🇦 Новий резидент студії «Квартал-95» Юхим Конопля, можливо, й попаявся, але фізично загалом у порядку. Проте не все так однозначно: • у діапазоні >20 км/год він ок; • у діапазоні >25 км/год — у «квадранті Караваєва», маючи дуже малу кількість прискорень понад 3 м/с².Враховуючи перекіс Шахтаря на правий фланг, не дивує аутсайдерська позиція Педро Енріке - чувак узагалі не бігає, а просто грає пішки, долаючи лише 6.447 км за 90 хвилин, що на два кілометри менше за Караваєва.До топу найбільш інтенсивних фулбеків УПЛ можна віднести трьох: • 🇺🇦 Константінос Стамуліс, • 🇺🇦 Олег Ільїн, • 🇺🇦 Тео Ндіка Матам.Вони долають великі дистанції - і роблять це не пішки, як Педро Енріке, а у високих діапазонах інтенсивності.Додатково відзначу ще трьох: • 🇺🇦 Артема Мачелюка, • 🇺🇦 Даніла Скорка, • 🇺🇦 Іраклі Азарові.Вони теж демонструють стабільність в обох швидкісних діапазонах (>20 км/год і >25 км/год), хоча поступаються лідерам.#УПЛмікроскоп
🇺🇦 Було/стало: Крістіан Біловар 🇺🇦Частина 3. Прогресія 🇺🇦Остання частина про амбіції. І тут доведеться повторити: сам факт гри за Динамо не створює ані гарантій, ані переваг над будь-яким колгоспником. Потрібне щось екстра. І поки ми цього не побачили. Остання надія - прогресія.Одразу до фактів. І без того не видатні обсяги просування зменшилися (-1.66/90). Менше дотиків із м’ячем - менше просування: • передачами — до 16.4/90 (-1.6) • веденнями — до 2.56/90 (-1.06)Ми пам’ятаємо з попередньої частини про більшу стерильність, тож не варто збуджуватись через зростання точності передач вперед на +4.3%. Частка передач із просуванням залишилася незмінною - 32.3%.Логіка проста. На старті сезону Динамо регулярно віддавало матчі - грало у бий-біжи по рахунку. Такий підхід не стимулює центральних захисників до входжень у простір із м’ячем. Бігають у таких схемах вінгери та нападники. ЦЗ-шники бігають лише тоді, коли команда контролює м’яч. Менше володіння - менше ведень: • Біловар втратив у просування на понад 20% дистанції, що лишається до воріт від початкової точки. • Середня дистанція ведення скоротилася на 4 м (до 16.8), зате вертикальні ведення додали 2 м (до 14.9). • Ведення Крістіана не закінчувалися ані ударами, ані створенням моментів.Як наслідок - зникли обведення.Є й позитив: • кількість передач до фінальної третини зросла з 4.64/90 до 5.70 (+1.06) • точність передач до фінальної третини - з 75.6% до 81.6% (+6%)Логічно, адже в певних фазах гри з’являлося більше простору й глибини. Але глибокі передачі від Крістіана, яких і раніше було обмаль, повністю зникли. Наскрізних - як не було, так і немає.А тепер - найнеприємніше. На початку сезону, коли Шовковський вирішив самоствердитись, структура гри змінилася: • команда стала вертикальнішою, скоротивши тривалість володінь; • середня результативність зросла з 1.7/90 до 2.57/90 (без пенальті).А що ж Біловар? Він навіть не втримав минулорічний рівень і випав із цього тренду: • 0.47/90 гольових ланцюжків у чемпіонському сезоні; • 0.43/90(-0.04) на початку нинішнього, коли травмувався Попов.Команда почала забивати більше, але Крістіана стало менше в ланцюгах, які до цих голів ведуть. Так, ударних (а не гольових) ланцюжків побільшало з 4.09/90 до 4.41 (+0.32), але очки дають саме за голи.У чемпіонському сезоні просування Крістіана могли замаскувати Буяльський чи Ярмоленко - у структурі довгих атак. Тепер же, коли гра стала вертикальнішою, якість початкових передач (а саме на цьому етапі найчастіше задіяні ЦЗ) набуває критичного значення. Менше людей у ланцюгу - більша вага кожної похибки. І тут Кріс суттєво поступається - і Михавку, і Тіаре.Тож, при всій повазі, це не рівень навіть розширеного списку збірної. Теза «Біловара не люблять через шлюб із Яною, бо він ігрово топ» розвалюється, як 50-річний Жигуль. Не було, немає і, схоже, не буде передумов для виклику до збірної - бо немає самого прогресу. Є лише віра в нього самого Крістіана.До речі, Кріс часто звертається до підпивасних уболівальників, але цього разу сам увімкнув такого. Бо вони кажуть «я так бачу з 75-го року». Але якщо ви щось бачите очима - моделі штучного інтелекту, натреновані на відео для трекінгових даних, теж це бачать. І якщо прогрес є - його легко довести статистично. Так само, як легко спростувати.#ДКмікроскоп #Біловар #УПЛ
🇺🇦 Було/стало: Крістіан Біловар 💙Частина 2. ДистрибуціяПовертаємося до теми збірної. За таким критерієм, як уміння вести та вигравати боротьбу, Крістіан до розширеного списку не дотягує. Ніяк. Без шансів. Микола Матвієнко теж не гладіатор, але принаймні має чесноти для пасової гри. Тож що з цим у Крістіана - і чи додав він тут на початку сезону?Загальний тренд пішов на зменшення часу Біловара з м’ячем: • впала кількість дотиків (з 67.70 до 63.40 / 90); • впала кількість передач (з 54.30 до 50.3 / 90); • це посприяло зменшенню кількості невдалих дій на власній половині (з 2.28 до 1.57 / 90).Тож при зменшенні вибірки зростає чутливість до браку. Крістіан став дійсно обережнішим: • точність передач зросла з 91.3% до 93.5%; • на власній половині - до 96.3%, на чужій - до 87.4%; • водночас на власній половині він виконує тепер на 1 передачу менше, на чужій - на 3; • частка передач уперед зросла на 0.02%, але % Passing Contribution впав до 7.59% (було 8.41%).Висновок: передачі стали стерильнішими. Зростання точності відбулося НЕ за рахунок покращення їх креативної якості. Для порівняння - % Passing Contribution Матвієнка становить 23.9%.Підтвердження стерильності видно і в утриманні м’яча: загальне зростання на 1.7%, а на чужій половині - аж на 4.2%.Довгі передачі: їх побільшало (+0.26/90), і якість навіть мінімально зросла (+0.9%). У чемпіонському сезоні Крістіан випускав лонгбол кожні 12.4 передачі, у новому - раз на 11.Втім, xThreat від передач та xThreat на 100 передач теж упав - ще один доказ відсутності агресивних траєкторій.Що ще цікавого? Динамо у більш вертикальному середовищі стало результативнішим на початку сезону: • проте xGChain мікроскопічно впав; • xGBuildUp також знизився; • зате xGBuildUp п’яти останніх передач перед ударом зріс - черговий доказ вертикальнішої орієнтації команди від початку серпня.Проміжний підсумок невтішний.Як бачимо, грати у пас і віддавати прості передачі Крістіан уміє. Він це точно робить краще за рандомного підпивасного вболівальника. Але ці передачі не створюють навіть мінімального додаткового продукту.Так, у Динамо є більш домінантні ЛЦЗ (Тіаре, Михавко), які виконують головну роль у дистрибуції. У збірній він теж є - Матвієнко. І тут ми знову повертаємося до боротьби, де Біловару теоретично треба бути готовим замінити… Забарного. Не бачу, як це може працювати. Нинішній Попов суттєво ближчий до лавки збірної за Біловара - хоча б тим, що може вигравати дуелі.У третій частині розберемо прогресію - зазвичай відділяю її від дистрибуції, як складніший аспект пасової гри. Але вже не сьогодні.#ДКмікроскоп #Біловар #УПЛ