🟠 Симулятори як спосіб навчання ➡️ Більше року тому, коли Україна тільки-но починала отримувати F-16, в опануванні літака майбутнім пілотам допомагали системи, які складалися з важеля двигуна, джойстика, VR окулярів, та комп'ютера зі встановленим симулятором. Це значно спрощувало адаптацію під час проходження льотного курсу в країнах-партнерах та дозволяло почати навчання якомога раніше. ➡️ Наразі відомо про навчання бійців МВГ ППО на аналогічних тренажерах, які дозволяють відпрацювати наведення та постріл з ПЗРК та кулеметів. Зараз це економить боєкомплект, а в перспективі може зменшити необхідність відвідувати полігони. ➡️ Звісно, ми також не забуваємо про операторів FPV-дронів — засвоєння основ керування дроном завжди проходить у відповідних симуляторах. Хоча тренажери такого типу не є повноцінною заміною практичної підготовки, вони можуть її доповнювати, економлячи при цьому БК та час, витрачений на підготовку о/с. ⬇️ Як ви вважаєте, чи зможуть колись тренажери такого типу повноцінно замінити умовну поїздку на полігон? 🫠SLON FM
🌟🇺🇦В мережі зʼявились аудіо та відеоматеріали, де автором зазначається полковник Жук (начальник інституту Ракетних військ та артилерії НАСВ), який в формі лайки та принижень звертається до офіцерів, описуючи курсантський склад однієї з групи інституту: «211 група НА, идёт с парка, колхоз нахуй ебаный, вообще, сука, ни строя, нихуя, идут лыбятся, сука, просто пизда, надо их отъебать всех, кого у парке были занятия шли блять, мавпы сука, блядь, не курсанты, какие-то чадосы, блядь»
➡️Командир має бути авторитетом, а також моральним лідером для підлеглого особового складу. Ми вже не говоримо про формат курсантів/ солдатів, говоримо за будь-якого командира, будь-якого підрозділу. ➡️Ми не уявляємо, що може бути гірше, ніж подібне звернення до підлеглих, яке шириться серед підрозділів, а вже і в мережі. p.s. дисципліна формується не таким чином, курсанти за невиконання наказів або положень мають бути виправлені в своїх діях, а при системному ігноруванні - покарані дисциплінарно. Але така форма комунікації – ганьба, а не метод взаємодії. 🫠SLON FM
🛑Вас очікує небезпека всюди ➡️ Зараз час стажування та практик, всі пересуваються поїздами, автобусами, проживають та відпочивають в нових місцях. В такі моменти ви вразливі, особливо в умовах коли ФСБ активно шукає ідіотів, які готові підірвати військових. ➡️Не говоріть не знайомим людям, вашу військову частину, її розташування, та й взагалі знайте, у стін є вуха.➡️НЕ ЗНАЙОМТЕСЯ В МЕРЕЖІ ВІД СТАТУСУ ВІЙСЬКОВИХ. Вже це говорили, і знову повторимо. Ніхто не застрахований від того, що на місці зустрічі не виявиться СВП. ➡️У військових частинах та особливо полігонах, миттєво реагуйте на тривогу. Росіяни б'ють по таким місцях майже щотижня.➡️Щодо безпеки в мережі радимо до перегляду серію наших відео про осінт. У багатьох відкриються очі.➡️ Зараз багато з вас нібито "звичайні курсанти", але в майбутньому ви командири, топові офіцери на високих посадах. Звісно можна думати, що якщо доля то твоя ракета найде тебе всюди, але це помилкове уявлення. Тільки ви творці своєї долі, а ви нам потрібні, ви потрібні країні🫠SLON FM
🛑 Хороший матеріал про нашу стратегію та стан справ в штабах деяких підрозділів. Радимо до прочитання.В процесі підготовки детального допису про дії противника щодо прориву (продавлювання) нашої оборони згадав про вислів, що зустрічається в американських керівних документах та приписується Гансу фон Зекту (нім. Hans von Seeckt) — начальнику Генерального штабу рейхсверу після ПСВ: "У наступі командир може допустити помилку і втратити людей. В обороні ж він втрачає людей незалежно від того, чи має рацію, чи ні."Здається, що друга частина вислову з нарощенням глибини ураження FPV, кількості скидів, дистанційних мінувань та FPV засідок не потребує пояснень. Зараз фактично найфаховіший командир нестиме постійній втрати з купи випадково виникачаючих причин. Натомість через колективну травму отриману внаслідок дій військового генія "Наступати треба не там, де можна, а там, де треба" словосполучення наступальні дії в колективній підсвідомості сприймається як табу. Причому не тільки в цивільних, які в "компететних" дописах розказують про тотальну стратегічну оборону в бункерах. Попри те, що противник фактично дає нам тонаж матеріалу щодо того, де як і чому можна (або не можна) наступати, якість аналізу військовими цього матеріалу для подальшого впровадження під час наших наступальних дій (відпрацювання методів боротьби з противником) вкрай низька. Командири ж тактичних підрозділів публічно дозволяють собі заради власного іміджу давати оцінки, що наступ зараз є безглудим. Тому, як тільки інтенсивність штурмових дій протвника падає, тиждень на штабі оголошується вихідним, адже про ініціативу, темп та кульмінаційний момент ніхто не чув. Противник вільно маневрує резервами та підрозділами, підсуває та відсуває розрахунки FPV і так далі.Окремим блоком мала б ідти теза про вплив статичної оборони на виснаження на моральний стан підрозділів. Але думаю всі, хто в війську, бачать і помиральну яму, і абстрагованість окремих посадових осіб від якісного виконання ними своїх обов'язків. Війна по інерції, де війна є нескінченним відступом. Тому будемо аналізувати противника, робити загальні висновки і пробувати вивести якусь формулу щодо дій в обороні та наступіАвтор➡️ Головний висновок, який ви як майбутній командир, маєте зробити, це те що ваш підрозділів буде мати втрати в будь-якому випадку. І це не показник поганого командира. Просто є різниця між помилкою і байдужістю.🫠 SLON FM
Казка про Спарту, 300 спартанців та віру в перемогу.Жила була Спарта і жила вона унікально. Одні жили дуже добре, а інші виживали в сурових спартанських умовах. Ну і звісно, щоб ті перші жили добре, то їм треба добре оснащене підготовлене військо. Щодо оснащення, то тут ніяк не виходило, бо якщо нормально екіпірувати все військо, то жити дуже добре за чужий рахунок не вийде, а тому в Спарті взяли вектор на підготовку. Спартанця готували за допомогою жорстокої, але надзвичайно ефективної системи виховання — В АХУ Є. Так, вони починали свій шлях воїна ще з дитинства:- Шо ти там пукнув?- Та я нічого не казав.- Ну все ска, ти допісдівсі. І щоб вижити у школі, спартанці мали бити ріла один одному за любу дрібницю, а крім того спартанець мав ще і навчатися на добре та відмінно, бо бійка на вулиці від пізідюліни домашньої не звільняла. Після школи спартанських воїнів оглядав спартанський старійшина. Слабких, або хворих одразу відправляли в інститути та університети на навчання, а сильних духом відправляли в спартанську армію де з них продовжували виховувати супер воїна за системою В АХУ Є.Вихованням спартанського солдата займався спартанський офіцер, якому навмисно платили мізерну зарплату, щоб він дедалі більше ставав злішим і відповідно більш вимогливим до солдата. Саме тому спартанський воїн повинен був мати стільки задач, скільки він би не зміг виконати. Це робилося для того, щоб спартанець завжди був в тонусі, а також в усьому винним, в мирний час побритим у військовий морально задовбаним і задроченим. Особливістю системи також був постійний контроль за спартанцем. Спартанець повинен був подавати свої особисті дані так, немов це не особисті дані його, а дані народні. Крім цього всього справжній спартанець повинен був бути готовий захищати Спарту з тим що видадуть, бо справжній спартанець не повинен багато піздіти, а повинен ска виконувати. Ну короче так і жили спартанці: одні харашо, другі сурово, але ж тут раптом тиць-пиздиць перси на Спарту напасти хочуть. Причому дохріна персів: пів мільйона мінімум. Зразу назріває у Спарті питання. А шо робити?Ну от встає Леонідос полковець, та і каже: ⁃ Я візьму найкращих своїх людей і затримаю персів, ми виграємо вам час, а ви у свою чергу підготуйте Спарту до активного супротиву. ⁃ Ооо. Супер! Ідея бімбулічка просто. Тіки тримайте їх там чим подовше…Взяв Леонідос своїх 300 спартанців і пішов персів мочити. І мочив так, що аж гай шумів. І не тому, що йому за це Спарта двадцять років платила, а тому що вірив, що життя його, як і його підлеглих виграє час, який так необхідний Спарті для виживання.І маючи цю саму ідею Леонідос тримав оборону до останнього моменту, до поки не зрозумів, що далі не втримає. - Йди мій друже Аристодеме у Спарту. Там якраз спартанці вже до боротьби мають бути готові. Ми час для них дорогоцінний кровʼю своєю вигризли. Розкажи про наші подвиги, про те як ми персове військо зупинили, як хоробро ми билися, і зроби все, щоб нас памʼятали. І пішов Аристодем у Спарту. Дивиться, а там всі шось святкують.- Шо святкуєте? - питає Аристодем.- Перемогу. ⁃ Над ким? ⁃ Так он, над персами. - Та яка в пзду перемога? Нас скоро знищать к ібеням.- Йди отсюда персідське іпсо.І пішов Аристодем і присів на лавці і прозрів від того всього і трохи у думки свої погрузився, але ж тут раптом якися купець проходив:- Чуєш, а цікавить нерухомість у Буковелі?Аристодем дивиться на купця, як на менеджера з продажу, який живе одним днем.- Та яка в пзду Буковель? Скоро нас всіх перси роздовбають. А кого не роздовбають, то посадять, а кого не посадять, то відправлять он Рим штурмувати…- Ммм, ну можливо тоді цікавить нерухомість на Балі?Сподобалося? Вподобаєчку😎😎😎 і прохання здійснити заходів, щодо закриття баночкою😁😁😁Основна банка:https://send.monobank.ua/jar/dsD72guQnБанка, в якій можна взяти розіграш:https://send.monobank.ua/jar/4d65iH5Q85Картка:4441111125982540
🛑 Ти маєш вміти водити автомобіль➡️ Здавалося б, для військовослужбовців головне — це стрільба, такмед, лідерство. Але навички водіння та наявність посвідчення водія — теж критично важливі. Чому? Зараз пояснимо:➡️ На фронті найбільше використовується не бронетехніка і не вантажівки, а звичайні легкові авто. Пікапи на кшталт L200 — це робочі конячки цієї війни. Якщо ви офіцер, у вас може бути водій. Але в екстреній ситуації кермувати доведеться саме вам.➡️ Це — про мобільність. У справах служби вам доведеться переміщуватись від Львова до Краматорська за день. Ніхто не чекатиме, поки ви знайдете квитки на потяг — особливо якщо їх немає.➡️ Це — про зручність. Ви не залежите від громадського транспорту або чужих машин. Ви самі керуєте своїм часом і маршрутом.➡️ На жаль, у ВВНЗ автомобільна підготовка зараз поверхнева. Права, як це було раніше, теж не видають. Але поки ви вчитесь — саме час паралельно вивчити ПДР і здати на водійське. Бо після випуску часу на це може просто не бути.🫠SLON FM
🛑 Яке ж покарання для сучасного курсанта буде найкращим? Звичайно, що фінансове!➡️З новим ГЗ є нові стимули для гарного навчання та дисципліни. Так, вже зараз, курсанти 3-4 курсу стараються на відмінно закривати сесію, щоб отримати 20 тисяч. Але от якщо справа не в навчанні, а в дисципліні? ➡️Для цього існує порядок дисциплінарних стягнень передбачений (не повірите чим) Дисциплінарним Статутом.🛑Отже, дисциплінарні стягнення:🛑Догана (зниження премії на 10%). 🛑Сувора догана (зниження премії на 20%). 🛑Дві догани (зниження премії на 40%). 🛑Три догани (зниження премії на 50%). ➡️Військовослужбовцям щомісячні премії не виплачуються в таких випадках:🛑за невихід на службу (навчання) без поважних причин - за місяць, у якому здійснено таке порушення;🛑за вживання алкогольних напоїв (наркотичних речовин) на території військової частини як у службовий, так і в позаслужбовий час, прибуття на службу в нетверезому стані (у стані наркотичного сп’яніння) - за місяць, у якому здійснено таке порушення;➡️Порядок позбавлення премії:Безпосередній командир (начальник) подає клопотання про виплату (позбавлення) премії.Рішення про виплату, зменшення розміру або позбавлення премії оформлюється наказом командира військової частини. ➡️Ця інформація буде корисна, курсовим офіцерам та курсантам, майбутнім командирам для роботи з підлеглими.🫠SLON FM
Як військовослужбовець і уродженець Одеси, я не можу мовчати, коли бачу, як військова відзнака вручається Геннадію Труханову — людині, яка протягом багатьох років була гангреною нашого міста, а не його захисником.Під час подій 2 травня 2014 року, коли в Одесі вирішувалась доля міста — чи залишиться воно українським, чи впаде в прірву “русского мира” — Труханов не просто мовчав. Він фізично був присутній у таборі сепаратистів, виступав з трибуни поруч з ватажками “антимайдану”, які відкрито закликали до розколу країни. Тоді він називав Революцію Гідності “переворотом”, виступав проти люстрації і всіляко дистанціювався від державної позиції.Коли в лютому 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення, мер Одеси знову обрав мовчання. Повних дві критичних для країни тижні — жодної публічної підтримки Збройних Сил, жодного оголошення мобілізаційних дій, жодного плану оборони міста. Одеса, яка може стати другим Маріуполем у разі прориву фронту, залишалась без керівництва. А коли Труханов нарешті заговорив — це була російська мова, у той момент, коли ракети РФ падали на українські будинки.За роки його правління Одеса не розвивається — вона деградує. Місто перетворено на бетонну руїну: зелені зони знищено, архітектуру спотворено, історичну спадщину віддано забудовникам. При цьому — системні корупційні скандали, численні підозри, кримінальні справи, офіційне подвійне громадянство, підробка диплома про вищу освіту. Це — публічно відомі речі.І саме такій фігурі сьогодні вручено військову відзнаку. Не просто грамоту. Символ, який має втілювати гідність, жертву й памʼять про загиблих. У місті, де на цих вулицях у 2014-му лилась кров українських патріотів. У місті, яке Труханов не захищав — а здавав, знищував і приватизував на свою користь.Це не вшанування — це зневага. Зневага до тих, хто загинув за Одесу. До тих, хто тримає оборону на фронті. До нас, хто бачить у війні не лише кулі, а сенси.Військова відзнака — це про довіру, про вибір і про ціну. І коли ми починаємо нагороджувати тих, хто довів свою байдужість, бездіяльність і системну шкоду — ми ризикуємо втратити орієнтири, за які взяли в руки зброю.
«Честь і гідність по поняттях» — це не архетип Азовця.Чому ви четверо, як «ідейні націоналісти», не зателефонували та не вирішили питання — навіть якщо вони були — без ганебних вчинків?По поняттям це як? Черті?Публічні конфлікти між військовими — це погано, але принаймні зараз дуже добре видно, хто є хто. Давайте відкинемо емоції та розберемось по фактах:1. Шакали (називати їх військовими не збираюсь, це тварини, які самі себе виписали з патріотів) в тилу натовпом побили азовця. Це підтверджено поліцією, їм вже вручили підозри.2. Зараз їх приховують на військовій базі та ніяк не коментують сам факт нападу. Тобто сам напад признається та толерується.3. Натомість по всьому інтернету цепні пси пишуть бруд про Азов. Вони дозволяють собі випади в сторону військових, які на фронті з 2014, пройшли оборону Маріуполя, полон та повернулись в стрій для захисту країни. 4. Розганяється тема «понять», «мусоризму» та інших категорій з російського кримінального світу, до якого вочевидь себе відносять ті, хто вважає побиття військового в тилу нормою. Звертаюсь до адекватних людей, бойові заслуги яких поважаю та військовими подвигами яких захоплююсь: чому ваше командування ніяк не коментує побиття військового в тилу? Чи хочете ви асоціюватись з тими, хто по-щурячому нападає біля підʼїзду на своїх же? Чи готові ви віддати в жертву власну репутацію на користь «блатних понять» та методичок від бандитів?По поняттях потрібно їм скворечник у голові зробити — чи вчинити як офіцер елітного підрозділу?Тому, ви скажіть що потрібно було зробити,я мабуть погано щось розумію.
🛑Статут або чому його необхідно змінювати ➡️Статут, а зараз ми будемо говорити саме за Статут внутрішньої служби, необхідно не просто редагувати, а повністю переписати з створенням нових норм для сучасних умов, що стосується також окремих специфічних статтей для ВВНЗ, саме про які ми хочемо поговорити🛑 Необхідні статті, що регулюють створення безпечного та комфортного укриття для військовослужбовців на ППД/ПТД. Мають бути передбачені рівні захисту, глибина, спальні місця, туалети, обігрів в холодну пору доби і тд.🛑 Чітко відокремлені права та обов'язки курсантів, а не прирівняні до звичних солдатів-строковиків🛑 Чітко створенні статті з правами та обов'язками посадових осіб постійного складу ВВНЗ. Зараз ми керуємося паралельними обов'язками: ротний = курсовий, начальник ВВНЗ = начальник ВЧ, але хоч ці обов'яки та права й схожі, але служба у ВВНЗ має свої особливості та посади до яких паралель провести важче.🛑 Статті, які регулюють звільнення для курсантів, а не порівнюють їх зі строковиками.➡️ Звісно, у внутрішніх документах ВВНЗ є прописані деякі пункти, але це локальні розпорядження, до яких звичайні люди доступу не мають, та які можуть самі ж ВВНЗ змінювати як їм завгодно. 🫠SLON FM