Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Сіль
Added 20 Mar 2026

Сіль

@silukr
Number of subscribers: 5 472
Photos: 366
Videos: 99
Links: 320
Description:
Про війну. Кінетичну, інформаційну, смислову. Автор - військовий. До ЗСУ вивчав як працює російська дезінформація. Написав про це книгу. Тут - власна думка, аналітика та поширення матеріалів, які здаються цікавими і корисними. https://linktr.ee/SaltUA

👥 Number of subscribers

5 472
Average/Day:: +2
Average/Week:: +16
Average/Month:: +89

👁️ Average views per message

4 483
Average/Day:: 9,590
Average/Week:: 6,113
ERR: 81.93%

📊 Messages per Day

1
Last day: 0
Week average: 0.6
Average per day: 1

Status change history

Officially not confirmed 2026-03-20

Wall

Telegram statistics channel

👁 10,100 26-04-05 08:54
Тепер кілька коментарів на тему тексту вище. 🔺Не може не впасти в око збіг неймінгу. Лінія Дронів - так називався український проєкт, який почався на базі Сухопутних військ. Потім Мадяр очолив СБС і це все перекочувало у цей рід сил. Чи вид сил. Виправте, якщо помиляюсь. Зате от концепції докорінно різні. Наша Лінія дронів стала відповіддю на наступальні зусилля росіян, які змогли за останні два роки захопити значну частину підконтрольного нам Донбасу та провести наступальні операції на інших напрямках з перемінним успіхом. Потрібно було зупиняти цей наступ і концепція передбачала, що Лінія дронів мала забезпечити вогневий вплив на наступаючі сили з метою їх зупинити. В противника ж все навпаки. У нас про підтримку оборони. У них про підтримку наступу. 🔺Автори розглянули два варіанти російського проєкту, які практикували різні зʼєднання. Все більш менш зрозуміло. Але в другому варіанті особисто мені трохи не зрозуміла концепція поділу на ешелони. А саме другий (до 25 км вглиб) і третій (до 35 км), перелік цілей у яких ідентичний. Або майже ідентичний. Можливо є якась причина, яку я не помітив. Можливо ттх засобів (складно зрозуміти чи різниця між 25 і 35 км настільки критична). Тим не менш, є структурний підхід. 🔺З ідеї поділу секторів і ешелонів на закріплення за ними конкретних екіпажів підтверджується думка, що росіяни ставлять також дещо іншу мету, використовують інший підхід щодо своїх безпілотних підрозділів. Якщо у нас ідеологія більше про знищення сил і засобів, піхоти, техніки противника, обладнання тощо. Саме в розрізі фронту, то противник ставить іншого роду концептуальну задачу. Контроль сектора, його ізоляція. Перекриття логістичного шляху. Зачистка неба над підрозділом і т.д.
👁 3,640 26-04-01 10:58
В росіян продовжується епопея із блокуванням telegram. На це скаржиться не тільки місцевий набрід, але й більш концентровані субстанції у вигляді z-блогерів. Із суспільно-політичним контекстом цього процесу більш менш все зрозуміло, або принаймні так здається. російські чиновники розповідають щось про «неконтрольовані комунікації» та «терористичні атаки». Паралельно москва намагається загнати всіх в підконтрольний месенджер max.Найближчої осені в росії намічається чергова пародія на вибори, а також москва має бути готова до того, що доведеться компенсувати можливий спад потоку бажаючих воювати проти України за гроші мобілізованими. Тож в цій ситуації посилення контролю над інформаційним простором через блокування погано контрольованих комунікаційних майданчиків та перехід на контрольований — цілком вписується в логіку. Додаток, який стежить за користувачами 24/7, для використання якого навіть не йде витрата трафіку від операторів. Примусові підписки на кремлівських пропагандистів з неможливістю відписатися та інші «ласощі». В цій ситуації цікавий воєнний контекст. російські військові також широко використовують телеграм. В багатьох ситуаціях це основний інструмент, коли потрібно передати текстову інформацію, фото або відео. Звичайно ж при наявності інтернету. Не дивно, що відрізання москалям старлінків, а потім блокування основного месенджера, який можна так-сяк використовувати після розгортання мережі вай-фай мостів як альтернативної системи інтернет зв’язку, виглядає як подвійний удар по комунікаційних/координаційних можливостей противника у бою. Це дуже важливо для керування боєм та швидкого прийняття рішень.Тож навіщо режим робить це, якщо це справді шкодить військовим? Поки що у мене одна єдина версія. На фоні того, що пішла команда чиновникам та військовим видаляти службові переписки в «телезі», а також звучать перестороги, що влада і військові розуміють, що не мають доступу до серверів, через які проходить вся ця інформація, це пояснює такі рішення. Також через ускладнення виявлення стеження, злому акаунтів, чи роботи потенційних зрадників. Набагато зручніше змусити всіх людей в системі управління встановити «державний» месенджер, підконтрольний ФСБ, який зможе передавати абсолютно всю інформацію, переписку і т.д.Отож можливо російський «державний» max незручний, кривий і т.д., але ймовірніше за все, «текти» він буде менше. Принаймні на це розраховують росіяни.Звісно для російських z-блогерів «відвал» телеграму річ дуже неприємна, адже вони, маючи іноді сотні тисяч підписників, непогано на ньому заробляють. Вже є інформація, що ще до повного блокування, трафік у російських пропагандистів на впав приблизно на 40%. Дуже прикро (ні).♦️telegram ♦️x/twitter ♦️buy me coffee
👁 2,710 26-03-28 10:50
​​Фахівці обговорюють новий дрон противника - fpv з кільцевидним крилом. Виглядає доволі чудернацьки, хоча це не перший приклад, коли fpv-коптер намагаються "покласти" на крило. Щодо виробу, який обговорюють, то російська компанія "ушкуйнік" крім дебільного неймінгу, наче б то пропонує дальність польоту 50 км. Сергій Флеш на своєму каналі поставив відкрите питання до тих, хто розбирається в аеродинаміці, мовляв чи ефективна така конструкція. Що ж, поспілкувався я з фаховим авіаінженером. По-перше, він підказує, що це ніяка не новинка у світі аеродинаміки. По-друге, конструкція неефективна... для літаків. Адже саме для літаків вона спочатку і створювалася. При цьому, дуже давно. Ще в 1906 році у Франції намагалися підняти у повітря blériot iii / iv - аероплани з різними варіантами використання кільцевого крила. Що правда воно не летіло. В 30-40-их роках проєкти літаків з кільцевидним крилом розроблялися в Німеччині та ссср. Всі неуспішно. Зараз на різних варіантах кільцевидного крила існують різні борти. Від фінського пластикового гідролітачка до китайського стратегічного розвідувального бпла. В росіян є цивільний літак з кільцевидним крилом. Що ж до fpv борта з такою конструкцією, то тут про ефективність чи ні ми напевно скоро дізнаємося. Одне можна сказати точно - якщо ці борти запустили в серійне виробництво, значить їх вже випробували і дійшли висновку, що це працює.♦️telegram ♦️x/twitter ♦️buy me coffee
👁 2,950 26-03-26 15:13
Serg Marco: "За ці пару днів поспілкувався з декількома людьми в бплашному двіжі з 3 корпуса, на який нещодавно була навала, яку вони кінчили здебільшого дронами. Чесно сказати, ситуація вражаюча.Треба виділити рівень координації підрозділів та загального рівня пілотів, які витримали таку навалу. По словам пілотів та напрямківців, а також офіцерів, пілоти яких брали участь - це була бойня. Просто знищення нон-стоп, поки знищувати стало нема кого.Ну і що це було, запитаєте ви. Чому здебільшого до цього була тактика просачування, а потом неочікувано всіх зібрали та кинули в штурм на броні?Є інсайд, що туди приїхало якесь керівництво і почався разнос за території, які вони "захопили в кредит". Тобто генерали з цього напрямку передавали наверх ситуацію по фронту яка сильно відрізнялася від реальності.Не ясно що конкретно там коїлось, та росіяни зібрали все що в той момент могло штурмувати, і кинули вперед. Але розвідувально-ударні спроможності в тому секторі знали що робити з такою загрозою, ну і ось результат.Тепер в керівництва РФ на цьому напрямку вже інші проблеми, крім "територій в кредит" добавилось і вщент знищене штурмове угруповання, на разйоб якого дивиться весь світ. Але ситуація досі в динаміці, росіяни не відмовились від ідеї покращити своє тактичне положення не враховуючи втрат особового складу, так що побажаємо хлопцям гарного полювання в майбутньому, бо це те, що на них очікує".
👁 3,630 26-03-21 10:23
​​Донбас 2026. 5/5Тепер щодо наслідків, якщо росіяни захоплять решту Донеччини. Вони отримають у своє розпорядження ще більшу базу для підготовки та накопичення ресурсів для подальшого просування. Опорну точку для руху вглиб країни. З боку Краматорська та північної частини Покровського “каскаду” у нас залишиться умовна вісь Барвінкове - Ізюм, які стануть наступними мішенями для захоплення. В цьому районі місцевість менш урбанізована. Відповідно доведеться стримувати противника в полях, поки він буде намагатися здійснити охоплення Барвінкового. Із західного боку вісь Лозова - Павлоград. Успішний наступ на Лозову надалі відкриє противнику купу варіантів. Просування вглиб Харківської області чи взагалі у напрямку Полтавської. Словом, якщо росіяни заберуть всю Донеччину, наші проблеми помножаться кратно. Такі важливі речі, як укріплення, ми побачили на прикладі карти від Playfra. Також дуже гарну роботу зробив Clément Molin. В одному зі своїх дописів він показав загальну ситуацію з більш правильної перспективи. І тут видно наскільки важливе значення мають Ізюм та Лозова. Відповідно, настільки ж важливо не допустити щоб росіяни взагалі змогли почати наступ на ці міста. Може це і забігання наперед, з огляду на те, що росіяни поки що змінили напрям головного удару на Запорізьку область, але від захоплення Донбасу вони точно не відмовляться. росіяни в цьому році (чи наступному) розраховують захопити решту Донецької області будь яким способом. Спробували натиснути, зокрема продавши цю ідею США. Не виходить? Що ж, як я писав раніше, якщо не вдасться змусити Україну самостійно відійти з області, вони будуть вирішувати це питання силою і вони готові заплатити за це відповідними втратами. Я вважаю помилковим твердження, що захоплення Донбасу - це суто пропагандистський констуркт, який допоможе “продати” російському суспільству “перемогу”. Регіон має військово-стратегічне значення для подальшого знищення Української державності. Саме для цього він їм потрібен. ♦️telegram ♦️x/twitter ♦️buy me coffee
👁 2,040 26-03-19 17:45
​​Донбас 2026. 3/5Певне уявлення про оборону північно-західної частини Донеччини можна додатково сформувати, поглянувши на карту наших укріплень. Для цього можна звернутися карти укріплень від Playfra.https://x.com/Playfra0/status/2031795041966903802?s=20 Червоним обведено, в тому числі, укріплення, які готуються біля Добропілля та Білозерського. Загалом на мапі приблизно видно систему укріплень, які противник має подолати для подальшого просування. Ну і для повноти картини по північно-західній частині Донеччини, крім Добропілля і Білозерського залишається ще щонайменше два доволі значні населені пункти - Новодонецьке, поряд з яким розташована крайня шахта в показаному вище каскаді… і Олександрівка. Тепер поглянемо ширше. Крім Покровського “каскаду” лишається ще Краматорський. Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Слов’янськ. Також сюди можна додати Лиман і Святогірськ північніше. Слов’янськ і Краматорськ - в низовині, оточені висотами. Як і Дружківка. Подекуди перепади досить значні. До 200 метрів у випадку висоти на північний захід від Слов’янська. Отож, на яку б висоту і з якого боку противник не зайняв би, місто буде в низовині. Якщо виходити з того, що у москалів ціль захопити решту області, а не лише ключові міста, то крім всього потрібно буде штурмувати ще й ці висоти. Не дивно, що росіянам дуже хочеться отримати цю територію задарма, спонукаючи американців тиснути на Україну задля цього. І тут ми підходимо до ключового.Не отримавши решту Донеччини в подарунок, росіяни будуть за неї битися. Тут дві стежки, які йдуть до одного набору ризиків. Що у випадку політичних поступок і здачі території, що у випадку, якщо росіяни її захоплять силою з прийнятними втратами, ризики на виході одні й ті ж - те, що відкривається перед ними в подальшому. Якщо з “політичним” варіантом все більш менш ясно, то спершу пройдемося по “силовому”. Ми вступаємо у літню кампанію, земля підсихає і скоро з’явиться зеленка. Противник очевидно готується, реалізує на практиці черговий масив досвіду, який він здобув під час чергової кампанії...♦️telegram ♦️x/twitter ♦️buy me coffee