📌тим часом на Чернігівщині викрито системну корупційну схему в податковій службі Чернігівської області 📌За даними слідства, посадовці ГУ ДПС у Чернігівській області систематично вимагали та отримували кошти від підприємців за так звану «лояльність» під час проведення податкових перевірок📌Йдеться про порушення у сфері торгівлі підакцизними товарами, провадження господарської діяльності без відповідних ліцензій, а також порушення вимог щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій.📌Слідством встановлено, що службові особи побудували стабільно діючу корупційну схему. Підприємці сплачували щомісячні та щорічні «відкати», розмір яких залежав від суми штрафних санкцій, що підлягали нарахуванню. За неправомірну вигоду податківці дозволяли працювати без ліцензій, штучно зменшували суми штрафів або взагалі не фіксували виявлені порушення.📌23 січня 2026 року усім трьом повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України –📌На разі вирішуються питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів та їх відсторонення від займаних посад.📌Викриття протиправної діяльності здійснено за сприяння керівництва ДПС України. Досудове розслідування та оперативний супровід здійснюють співробітники Управління СБУ в Чернігівській області.📌Даних податківців не називають, але джерела підказують, що серед них - Носко І. заступник начальника управління аудиту - начальник касових і в придачу кум в.о. керівниці податкової Чернігівщини Рубан Т., та Дрозд Д, заступник начальника управління начальник відділу, який навідкривав в області точки з продажу сигарет та алкоголю без акцизних марок 🥃
Корупція в Держприкордонслужбі: топпосадовців викрито на одержанні хабарів⚡️НАБУ та САП викрили колишнього топпосадовця та чинного посадовця Державної прикордонної служби України на систематичному одержанні неправомірної вигоди за сприяння безперешкодному перетину державного кордону.Серед підозрюваних:- колишній голова Держприкордонслужби, генерал;- начальник відділу пункту пропуску Держприкордонслужби;- колишня службова особа Держприкордонслужби.Кваліфікація: ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 368.У 2023 році група осіб організувала незаконне переправлення цигарок через державний кордон України до ЄС. Цьому сприяли топпосадовці Держприкордонслужби, за що на регулярній основі одержували неправомірну вигоду. Лише упродовж липня-листопада 2023 року прикордонники отримали щонайменше 204 тис. євро неправомірної вигоди за безперешкодний проїзд 68 автомобілів (по 3000 євро за кожен транспортний засіб).Аби приховати свою діяльність, зловмисники використовували транспортні засоби, зареєстровані на території Чехії та Австрії, на які встановлювали спеціальні номерні знаки, схожі на дипломатичні.Пасажирами таких автомобілів ставали власники дипломатичних паспортів — члени родин українських дипломатів у Європі. Наявність таких пасажирів дозволяла уникнути огляду автівок прикордонними та митними органів держав ЄС. Водночас детективи встановили, що топпосадовці Держприкордонслужби раніше проходили службу разом із дипломатами, родичі яких згодом стали учасниками цієї схеми.ДокладнішеВідео#підозра
📌 ДБР та СБУ викрили та заблокували корупційну схему поборів з експортерів за участі керівництва Кропивницької митниці 🛃📌оборудка щомісяця приносила її організаторам сотні тисяч гривень незаконного прибутку. Незаконну схему налагодив заступник начальника управління контролю та адміністрування митних платежів Кропивницької митниці. 📌Посадовець вимагав гроші від експортерів за оформлення міжнародних сертифікатів якості для вивезення товару за кордон. У разі відмови платити підприємцям створювали штучні перешкоди — затягували перевірки походження товару та надалі відмовляли у видачі сертифікатів.Таким чином так звана «платна послуга» стабільно приносила фігуранту сотні тисяч гривень незаконного доходу щомісяця.📌Дані митника не називають, але все вказує на те, що мова про Олександра Флорінського, який, згідно з декларації, обіймає вказану посаду. Він, до слова, декларує авто Fiat, на якому його і «припаркували»📌16 січня 2026 року під час отримання чергового хабаря від експортера митника затримано
✍️рубрика - мені пишуть✍️📥 «Путраш Габріел Гаврилович обіймає посаду начальника відділу по боротьбі з корупцією Закарпатської митниці, а по факту очолює її. Є уродженцем Закарпатської області, працював в органах поліції. Має перелік фірм , перевізників та брокерів, над якими тримає шефство. У разі не виконання його вказівок чи затримку в оформленні починає перевірки по підрозділу. Одним з основних брокерів є близька подруга Леся Данчевська. Є непоодинокими випадками подання представниками його фірм заяв про вчинення на підрозділи митного оформлення заяв про вимагання хабаря, проте без підтвердження. Щоб уникнути таких заяв та перевірок підрозділу, посадовці митних постів мають заносити щомісячну таксу на підрозділ та виконувати вказівки. Місячна такса складає 300- 500 дол. Хоча сам Габріел на роботі майже на зʼявляється. Середній час перебування на робочому місці не більше години на день. Відвідування спортзалу та обʼїзд підшефних субʼєктів ЗЕД в робочий час. На службовій машині. Питання: навіщо в відділу, який займається фактично перевірками в кабінеті, службовий транспортний засіб?Є близьким другом з Іваном Сабадошем ( той, що замішаний в контрабанді техніки епл), елітними старшими змін з ужгожгорода-автомобільного та ВБ.Консультації відділу по подачі декларацій є платними»📥📌непогана анонімка, чи не так? Кому що відомо напишіть нам анонімно⬇️@Seredychinfo_anonymous_bot
Обшуки, недекларування будинків на 13 мільйонів, намальовані заощадження: кандидат на голову митниці Меньшиков🛑 Данііл Меньшиков – колишній керівник Львівської митниці. У 2022 році за місцем проживання Меньшикова ДБР провело обшуки у справі щодо ввезення понад 60 автомобілів з-за кордону без сплати мита. 💰Повна перевірка НАЗК декларації Меньшикова за 2022 рік встановила:- недекларування 4 будинків у Києві площею майже 1200 м² загалом на загальну вартість понад 13 млн грн (оформлені на співмешканку – доньку бізнесмена Бушинського і співвласницю групи компаній, що спеціалізується на будівництві та нерухомості);- сумнівні заощадження: співмешканка кандидата заощадила на 46 млн грн більше, ніж могла: з 1998 по 2022 офіційно заробила понад 42 млн грн, із яких витратила 25 млн на набуття нерухомості і при тому заощадила 62,9 млн грн.Обшуки, пов’язані з митними схемами, недекларування майна на 1200 м² та невідповідність заощаджень офіційним доходам – питання, відповіді на які варто почути Комісії.Антикорупційний центр МЕЖА©️
📌Львівський митник вимагав «відкати» за безперешкодне оформлення продукції, повідомляє прокуратура: за даними моїх джерел мова про Дунас М. 🛃 📌за даними слідства,він налагодив схему одержання неправомірної вигоди від представника підприємства, яке займається оптовою торгівлею овочами та фруктами 📌так, за кожну оформлену на підконтрольному йому митному пості автівку з продукцією він вимагав 70 доларів. У разі ж відмови, обіцяв створити штучні перешкоди при оформленні. Зокрема, йшлося про затягування часу, додаткові та повні огляди вантажів. Це, у свою чергу, призвело б до псування товару – зелені салату та руколи📌у подальшому службовця перевели на інший пост заступником начальника відділу митного оформлення. Проте умови «угоди» не змінилися, так як у нього залишалася можливість впливати на колишніх підлеглих.Задокументовано, що за продукцію, ввезену протягом жовтня – листопада, він загалом отримав від представника підприємства понад 35 тис. грн.📌ВБ митниці, досить лізти в кадр 😂не примазуйтесь 😬
📌слідче управління ГУ НП Нацполу Львівської області проводить досудове розслідування щодо начальника відділу капітального будівництва та екології житлово-комунального господарства благоустрою Пустомитівської міської ради Ігоря Лопатнюка, який влітку цього року виїхав за кордон буцімто за гуманітаркою, а по факту відпочивав в Іспанії 🇪🇸 та не привіз в Україну ніякої допомоги 🤬📌так, встановлено, що чиновник 20.06.2025 о 05 год 49 хв виїхав за межі України через державний кордон ПП Шегині разом із своєю дружиною та 30.06.2025 о 18 год 58 хв разом повернулися 🇺🇦 📌але у рамках кримінального провадження встановлено, що зазначена особа не ввозила на митну територію України в період з 01.01.2025 по 05.11.2025 товарів для потреб ЗСУ 📌в той же час під час моніторингу соцмережі «Instagram» виявлено особисту сторінку дружини посадовця, підписану як «lopatniuknataliia» (Лопатнюк Наталія - дружина чиновника) де в розділі історії виявлено ряд фотографій з підписом «SPANISH», які додані в соцмережу 25-26 червня та 1 липня 2025 року (фотки вже видалені 😅) 📌також встановлено, що директор Представництва «HELP HEROES OF UKRAINE, INC. NFP в Україні», код ЄДРПОУ 26579641, який знаходиться за адресою: м. Львів вул. Кульпарківська, буд. 200А (фактично діяльність не здійснює), переслідуючи корисливу мету, разом з посадовими особами органу місцевого самоврядування, організували незаконне переправлення посадових осіб Пустомитівської міської ради Львівського району Львівської області, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, через державний кордон України, шляхом внесення недостовірних відомостей про таких осіб, щодо транспортування гуманітарної допомоги, у листи благодійних та громадських організацій, а в подальшому надсиланням підроблених офіційних документів до органів місцевого самоврядування, де за результатами їх розгляду приймалось рішення (розпорядження) про дозвіл на виїзд за кордон таким посадовим особам📌дуже цікавий кейс 🧳 📌якщо вам відомі схожі випадки - пишіть у коментарях
📌на днях закарпатські митники виявили зухвалу спробу завезення в Україну контрабанди сигарет на суму 3,5 мільйони гривень 👀📌чому зухвалу? Тому що до порушення митного законодавства причетний цілий… міжнародний благодійний фонд. А саме, за даними моїх джерел, МБФ «Загін небайдужих», що зі Львова, керівник - О. Фінер 🚬 📌схема полягала у тому, що 72 ящики з безакцизними тютюновими виробами безперешкодно мали завезти з-за кордону в Україну під виглядом гуманітарного вантажу та ще й на адресу військової частини, щоб обійти законодавство та отримати нелегальні прибутки від комерційного збуту товару🤬📌для цього керівник міжнародного фонду «підсунув» митникам підроблені документи і поплатився! Відносно посадової особи фонду складено протокол за ч.1 ст.483 митного кодексу України, санкції якої передбачають штраф від 50 до 100% вартості товару 📌крім цього митниця скерує до ТУ БЕБ в Закарпатській області повідомлення про ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтями 201-4, 358 ККУ📌треш 🤯
А ось і ще один висвітлений мною контрабандний кейс отримав увагу правоохоронців.Прямо не віриться, але днями ДБР накрило м’ясо-рибну схему родини волинського митника Миколи Хурсяка, який разом із сином та спільниками серед митників організував ОЗГ з контрабанди м’яса та риби.Від їхньої діяльності вже закрилися та збанкрутували кілька білих імпортерів, які, сумлінно сплачуючи податки, просто не витримували конкуренції з тими, хто контролює кордон і возить усе нелегально. І ніхто не міг їх зупинити. Нагадаю, про діяльність банди Хурсяків я писав ще в серпні 2023 року - з великою кількістю фактів та документів.Тоді вдалося з’ясувати, що, підробляючи документи, кілька компаній, контрольованих Хурсяками (ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС», ТОВ «ЕКО СТОР», ТОВ «СОЛАР ТРЕЙДІНГ СІСТЕМ», ТОВ «Глорія Імпорт Плюс»), ввозили в Україну м’ясо та рибу за цінами у 2–4 рази нижчими, ніж це могли робити великі імпортери по прямих контрактах з виробниками.Для прикладу: 500 тонн хеку вони декларували по 1$, тоді як мінімальна ціна офіційного імпорту була 2$. Але митниця цього «не помічала». Ризики не спрацьовували.1,4 млн кг сала (72 фури) у II кварталі 2023 року вони ввезли приблизно по 20 грн/кг при реальній вартості 40–60 грн. І так далі.Потім мені вдалося з’ясувати, що ці компанії ще й «вибирають» безмитну квоту України з країнами-партнерами. Зокрема, з Канадою. Хурсяки скуповували різний непотріб, під який підкладали документи канадської компанії Siwin Foods Ltd, і проходили митницю без сплати мита. Канадці офіційно підтвердили, що з компаніями Хурсяка не працюють взагалі.Далі з’явилися факти, що ці компанії підробляють ветеринарні сертифікати європейських виробників. Французька компанія TRADIVAL SA офіційно відповіла, що подані однією з компаній, пов’язаних із Хурсяками - ТОВ «Глорія Імпорт Плюс», - ветеринарні сертифікати ними не видавалися.Фактично ці компанії скуповували в Європі неліквідне м’ясо, друкували під нього підроблені ветеринарні сертифікати, везли в Україну контрабандою, а потім збували на ринках, і - що особливо цинічно - постачали його на м’ясокомбінати. Ось перелік заводів, які купували м’ясо у пулу компаній ХурсяківСкандал тоді був всеукраїнського масштабу, митниця навіть почала якісь рухи. А закінчилося все, знаєте чим?Правильно - нічим. У кінці 2024 року Галицький районний суд Львова виправдав компанію-імпортера, яка довела, що за ветеринарний сертифікат відповідає відправник м’яса.І Хурсяки продовжили свою роботу.Але тепер до них завітало ДБР, накривши на новій схемі.Працюючи й далі на посту «Ягодин», вони вигадали для реалізації родинного бізнесу нову хитромудру схему.Брали дві фури: в одну завантажували м’ясо, в іншу - сіль, і вони майже одночасно заїжджали на «Ягодин».Сіль оформлювалася як сіль, а м’ясо оформлювалося… теж як сіль.Фура з реальною сіллю була потрібна на випадок, якщо АСАУР спрацює на фуру з м’ясом (наприклад, «огляд-фотографування» чи рентген). Тоді митники просто міняли в пункті пропуску номерні знаки фур, і всі форми митного контролю проводили вже з сіллю, а не з м’ясом.Обшуки пройшли як у Хурсяків, так і в деяких співробітників митниці, які обслуговували цю схему.Ну і на фото - класика жанру: автопарк Хурсяка, якого немає в декларації. Родинна фішка - номери 8383. Хоча краще було б на одне BMW - «САЛО», на інше - «М’ЯСО».НАЗК - ваш вихід.
❗️Знову митниця. Хабар з кожної машини? Ви серйозно?!До мене звернувся підприємець, який 15 років офіційно імпортує іграшки. Під час чергового розмитнення митниця почала вимагати від нього “доплату”, штучно підвищуючи митну вартість, щоб змусити перейти на незаконне оформлення, яке “для своїх людей” складає 1,5 години замість нормативних 4, має «низькі» тарифи.Але підприємець відмовився давати хабарі, через що отримав тиск: багатоденні перевірки, затримки та підняття вартості розмитнення з 5,52 до 6,67 долара за кг.Поки країна говорить про детінізацію — Одеська митниця та Координаційно-моніторингова митниця Держмитслужби живуть у паралельному світі, де “рука на лапу” важливіша за закон, бюджет і репутацію держави. Якщо держава хоче “білі” розмитнення — вона не може дозволяти, щоб “прайс за машину” був головним інструментом митниці. За такі речі мають не просто звільняти — а відкривати кримінальні провадження з конфіскацією майна.Я вже звернувся до правоохоронних органів та Держмитслужби із заявою про злочин і очікую публічної реакції.І нагадую: за моїм попереднім зверненням щодо зловживань у розмитненні та карго-схемах Одеська прокуратура вже розслідує кримінальне провадження.Це не особиста боротьба. Це — боротьба всіх чесних підприємців за право працювати без “цінника за машину”.Беру ситуацію під контроль.