Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Роман Садовський
Added 06 Dec 2025

Роман Садовський

@romansadovskyi
Number of subscribers: 250
Photos: 6,390
Videos: 452
Links: 420
Description:
Театральний режисер і педагог. Дивлюсь кіно, читаю книжки, займаюся психологією та особистим розвитком, проводжу тренінги. Художній керівник @maysternya55, засновник @sensuality_lab, режисер @mywarandme

👥 Number of subscribers

250
Average/Day:: 0
Average/Week:: +1
Average/Month:: 0

👁️ Average views per message

52
Average/Day:: 40
Average/Week:: 66
ERR: 20.8%

📊 Messages per Day

6.4
Last day: 7
Week average: 5.1
Average per day: 6.4

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 30 26-01-14 16:35
14 січня – Звільніться від пут, що зв'язують ваш розум«Зрозумій нарешті, що маєш у собі щось краще та більш божеське, ніж речі, які викликають у тобі пристрасті та ворушать тобою, як маріонеткою. Що знаходиться в цій хвилині у твоєму розумі? Чи це страх, підозріння, бажання, чи що-небудь у цьому роді?– Марк Аврелій «Роздумування»Подумайте лишень, яка йде боротьба інтересів за те, щоб хоч на секунду привернути вашу увагу й зазирнути у ваш гаманець. Науковці досліджують, вигляд якої їжі змусить вас відчути голод. Інженери з Кремнієвої долини розробляють такі додатки, які затягуватимуть вас незгірше за азартні ігри. Медіа вигадують історії, які змусять вас розлютитися. І це тільки незначна кількість спокус і сил, які атакують нас, відволікаючи від справді важливих речей. На щастя, Маркові Аврелію не довелося побачити цих неприємних проявів нашої сучасної культури. Але й він мав справу з багатьма прикрими реча-ми: плітками, нескінченною потребою тяжко працювати, страхом, підозріливістю, хіттю. Ці внутрішні та зовнішні сили діють на кожну без винятку людину, і згодом вони тільки стають сильнішими. Філософія стоїцизму вчить бути уважнішими й не дозволяти спокусам керувати нами. У книжці «Воля до смислу» Віктор Франкл писав: «Людину штовхають спокуси, але ведуть цінності». Саме цінності й усвідомлене ставлення до себе не дають нам перетворитися на маріонеток. Звісно, щоб розвивати в собі ці якості, потрібно докладати зусиль, але хіба вони не варті того, щоб позбутися ниток, за які вас може смикнути хто завгодно?
👁 29 26-01-12 09:14
Доброго ранку. Ми звикли сприймати злість як щось неправильне, як щось деструктивне. І справді, вона може такою бути, коли спрямована неекологічно на інших людей, коли її мета – зруйнувати, принизити, отруїти своєю токсичністю. Але у своїй основі злість не є чимось поганим. Вона може бути сигналом порушених меж і потреби їх захистити. Ваша злість може означати, що ви надто довго терпіли, надто довго мирилися з несправедливістю, надто довго погоджувалися на менше і не звертали уваги на власні потреби. Дуже часто гнів є адекватною реакцією на несправедливість. Це не слабкість. Навпаки. Він виникає там, де раніше було забагато терпіння, поступливості і разом з цим – самознецінення. Момент злості – це момент, коли прокидається внутрішня сила, коли людина перестає мовчати і починає відстоювати себе і свої потреби. Це може бути неприємно. Це може бути складно. І не завжди одразу виходить екологічно. Але важливо вчитися проживати свій гнів усвідомлено, не порушуючи меж інших людей. Навіть коли боляче, варто пам’ятати, що іншим людям теж може бути боляче. Обстоюючи власні межі, важливо не руйнувати чужі. Бо наш гнів і наша правота – не єдине, що існує у цьому світі. Усвідомлене вираження злості потребує часу і досвіду. Але якщо альтернатива – це блокувати її, пригнічувати і робити вигляд, що нічого не відбувається, то краще все ж таки дозволяти собі відчувати. Краще не ігнорувати свої емоції. Бо злість – це не відсутність сили. Іноді це саме вона. Можливо, саме так проявляється ваш нерозкритий потенціал?
👁 27 26-01-06 13:03
Запрошуємо на тренінг «Енергія року»Особливий тренінг Романа Садовського, на якому ми поєднаємо кілька інструментів і практик для усвідомленого старту нового року.У затишній атмосфері кав’ярні ми всі разом підведемо підсумки минулого року, визначимо вашу сьогоднішню точку та відповімо на запитання: «Хто я і чого я хочу?» ⭐️ Ключовий момент – розбір 2026 року з точки зору нумерології:🔴поговоримо про загальну енергію року🔴прорахуємо вашу особисту енергію року🔴обговоримо виклики та можливості🔴сплануємо вектор руху на 2026 рік🔴Лише після цього ми поставимо ключові цілі, ваші цілі за сферами життя та завершимо цей процес роботою з метафоричними картами, щоб отримати відповідь на актуальні питання і надихнутися. 📍 Для кого цей тренінг:• Якщо ви вже підвели підсумки та поставили цілі – це чудова можливість звіритись та поєднати кілька інструментів разом • Якщо ви ще не підводили підсумки чи не ставили цілі – ми зробимо це разом під час тренінгу• Якщо ви любите планувати – це чудова можливість додати глибини та структури своїм процесам• Якщо ви скептично налаштовані – приходьте, щоб перевірити ефективність цих практик на собіТренінг відбудеться лише один раз у 2026 році. Його унікальність у цілісному підході: від усвідомлення уроків минулого року та розуміння своєї точки зараз – до нумерології та постановки цілей.📍 Коли: 10 січня (субота), 12:00-14:30📍 Де: Місце буде повідомлене зареєстрованим учасникам❗️Кількість місць обмежена 8 учасниками🔗 Реєстрація через особисті повідомлення: @sarole💶 Вартість участі: 30 євро (для учасників спільноти Sensuality Lab* – 15 євро)Ви отримаєте чіткий план для свого 2026 року – це не просто розмова про цілі, а практична робота з кількома інструментами, в камерній групі і приємній атмосфері з кавою, особисту увагу тренера, відповіді на питання і натхнення для подальших дій.* спеціальна ціна діє для учасників чату спільноти та за умови відвідування хоча б 1 тренінгу в 2025 роціДетальна інформація і анонси наступних подій в чаті спільноти Sensuality Lab
👁 145 26-01-04 20:18
Я дуже добре памʼятаю січень 2022 року. Це був один із найщасливіших періодів мого життя. Таке відчуття, що в цей період було стільки життя. Я починав потроху оговтуватись після смертей свого батька і Майстра, дякуючи року в терапії і тим, хто тоді залишився зі мною, я репетирував свою дипломну виставу в Театрі 19 з прекрасними акторами – це була б дуже гара вистава (кажу вам з усією притаманною мені критичністю до себе, особливо в тому періоді), в мене було багато зустрічей, багато класних подій, перспектива нових стосунків… Тоді було відчуття, ніби все якось почало складатися. Я такий щасливий був. От якась магія ніби була в повітрі. Знаєте, що це був за період? Це був період, коли я вів щоденник вдячності. І я дійсно не знаю, чи це дійсно був такий період (мабуть, так), чи то просто я підсилював кожен день усе, що відбувалося, кожен день відзначав свої успіхи, радів маленьким крокам, маленьким перемогам, помічав прекрасні речі довкола, помічав моменти, які мене радували, я дякував і збільшував вдячність в собі, тим самим, збільшував кількість магії навколо.На новий рік 31 грудня 2021 року я подарував собі свій перший щоденник вдячності. Саме з нього почалося моє глибше знайомство з тим, що робить Алла Клименко. Це було вже після перегляду Happy Morning Show і безкоштовних вебінарів, але ще до Happy Flow, який я починав проходити в квітні 2022 року, живучи в бомбосховищі в харківському метро і закінчував у Львові. Ще до свого першого Dream Year Book, який мені подарували Upgrade у січні 2022 через поліграфічний одрук. Це була окрема історія, бо я дуже хотів собі і щоденник вдячності, і дрімбук, але міг дозволити тільки щось одне. Ну і ще знаючи себе, я не вірив, що зможу заповнювати і те, і те – тоді обидва бука лежатимуть на полиці порожніми. Але Всесвіт вирішив інакше: в щоденнику вдячності виявилась проблема з палітуркою. Я вирішив написати в підтримку Upgrade, бо переживав, що це я вже щось зробив не так і почав шкодувати про це. Вони кажуть: «Це поліграфічний брак. Вибачте, будь ласка, ми вам подаруємо щоденник». Я питаю: «Будь-який?». Мені кажуть: «Будь-який». Так в мене таки зʼявився мій перший Dreambook, який я заповнював в січні 2022 року – підвів підсумки 2021, заповнив розділ про себе і поставив цілі на щасливий 2022 рік. Ну а далі – війна.В грудні 2021 року щоденник вдячності був для мене дорогим подарунком. Не те, що я міг легко собі дозволити. Тим ціннішим він тоді був для мене. Починаючи з 1 січня 2022 і до 23 лютого 2022 року включно я вів щоденник вдячності. Кожен день. Без виключень. Навіть тоді, коли хворів ковідом. Тоді на 2022 рік був запланований вихід 4 дропів щоденників вдячності, які мали між собою трохи відрізнятись. І тому в мене тоді була ідея: якщо куплю всі 4 дропи і буду писати щоденник вдячності щодня, прописуючи свої успіхи, вдячності, то по суті створю своєрідний архів всього року. Там буде кожен день мого 2022 року, і потім я зможу перечитувати його і через роки згадувати кожен день свого 2022 року у деталях. Так я і робив.. до 23 лютого – останній мій запис в тому щоденнику вдячності, який залишився в Харкові. Другий дроп я тоді встиг замовити – він знайшов мене вже у Львові, і тому я взяв його з собою до Берліну. Він лежав незаповненим у мене в кімнаті весь цей час. Весь 2022 рік, весь 2023, весь 2024 і 2025. На Dream Year 2025 я навіть виграв ще один щоденник вдячності, який приїхав до мене – і незаповнених щоденників вдячності в мене стало 2. Тоді я ще подумав: «все, тепер у мене аж 2 щоденника вдячності, буду заповнювати і не переживати, що робитиму, коли він закінчиться». В один із місяців я навіть прописав собі як звичку «заповнювати щоденник вдячності», але так і не почав його вести. Що ж відбулось зараз?На новий рік 2026 я побачив у себе в інстаграмі архівну сторіз – фотографію того самого старого щоденника вдячності. Якимось чином це відклалось в мене в голові і вже вночі з 1 на 2 січня я дивлюсь фільм і тут в мене зʼявляється в голові думка: «почни вести щоденник вдячності».
👁 25 25-12-29 12:39
Доброго ранку. Не варто недооцінювати важливість заземлення, відпочинку, нічого-не-роблення – вечорів з книжкою, неспішних ранків і повільних днів. Коли весь час зайнятий, перебуваєш у потоці справ і задач, кожен день розписаний по хвилинах і фіксується в календарі, легко забути про інший темп життя і інші швидкості. Тоді просто немає простору для цього. Ми забуваємо, що взагалі може бути по-іншому. Коли день починається з хвилини тиші, посмішки на обличчі, неспішного ранку, сніданку без поспіху, першого ковтка кави – здається, що світ може текти інакше. Коли звертаєш увагу на те, що чуєш, бачиш, відчуваєш, маленькі очевидності оживають. Сонце у вікні, запах кави, книжка на столі, тихі звуки – вони можуть пробудити ті частинки себе, які давно спали і які ти навіть забув, що існують. Важливо відчувати свою вагу як ресурс, усвідомлювати, куди і як її спрямовуєш, і відчувати свободу у виборі. Для душевного спокою та емоційного балансу не обов’язково робити щось складне або грандіозне. Іноді достатньо просто помічати: що чуєш, що бачиш, що відчуваєш. Цінувати очевидне, помічати дрібниці, дякувати за те, що маєш, відмічати свої кроки і маленькі успіхи. Іноді для свого стану потрібно щось робити, а іноді – нічого. Іноді краще взагалі нічого не робити. Важливо відчувати, чого ти хочеш і чого не хочеш, і як ти хочеш. Не погоджуватися на те, що не відчуваєш у моменті. Не боятися сказати це, не думаючи про те, чи це комусь сподобається або від тебе відвернуться. Якщо від тебе так легко відвернутися, якщо тебе обирають лише за комфорт, можливо, це не про тебе, а про образ, який уявили інші. Можливо, прийшов час нарешті бути собою? Дозволити собі помилятись, дозволити собі бути невпевненими на 100%. Полюбити себе і своє життя. Як писала Ольга Кобилянська: «Бути самій собі ціллю» 🫶
👁 25 25-12-27 14:21
Як писати емоційний щоденник: 1. Визначити свою сценічну задачу. 2. Обрати відповідну заміну. 3. Використовуючи ручку (завжди використовуйте ручку, бо вона найкраще ковзає по паперу) та лінований папір, почніть щоденник зі своєї сценічної задачі. Формулювання має містити звернення до вашої заміни, а потім пояснення, що починається зі слів «тому що».Приклад: Сценічна задача: «змусити тебе мене полюбити». Заміна: ваш батько. Почніть так: «Я хочу, щоб ти любив мене, тату, тому що…» 4. Почавши писати, не зупиняйтеся, щоб подумати. Нехай слова ллються на папір самі. Коли ви зупиняєтеся й починаєте думати, ви звертаєтеся до свідомості. Коли ж пишете, не замислюючись над формулюваннями чи граматикою, ви отримуєте доступ до підсвідомості — саме там зберігаються ваші травми й справжні почуття. 5. Запишіть щонайменше дві або три сторінки. Найпотаємніші переживання з’являються не одразу, а після того, як ви «розігрієтеся» й зможете проникнути глибше у свою підсвідомість. Під час письма ви виявите, що згадуються події, про які ви забули, а також почуття й думки, про існування яких навіть не здогадувалися. 6. Щоденник має завершуватися вираженням вашої твердої рішучості поставити на карту все. «Якщо в мене не вийде [ваша сценічна задача], я повинен убити себе», або «…я вб’ю [ім’я людини, яку ви використовуєте як заміну]», або «…я завжди буду сам», або «…я ніколи не реалізую свої мрії» — будь-що, що для вас рівнозначне смерті. Таке завершення дозволяє прагнути до вирішення сценічної задачі з іще більшою пристрастю й енергією, адже від цього залежить ваше життя і життя тих, кого ви любите.Те, що ви пишете, має бути настільки особистим, інтимним і відвертим, що вам було б нестерпно, якби це прочитав хтось інший. Писання емоційного щоденника має викликати сльози й бажання спалити ці сторінки, наповнені викривальними думками. Якщо вам не вдалося досягти такого ефекту — почніть спочатку. Зрештою у вас обов’язково вийде.Принципово важливо, щоб процес письма відбувався ніби сам по собі. Емоційний щоденник — це форма автоматичного письма, яка допомагає вам набути відчайдушного бажання вирішити сценічну задачу. Щоразу, коли ви беретеся за емоційний щоденник, з’являтиметься щось нове — вам ніколи не вдасться дійти до тих самих результатів.Почніть роботу з емоційним щоденником зі сценічної задачі «змусити тебе мене полюбити» (підставте ім’я вашої заміни: матері, батька, партнера, брата, сестри чи дитини — того, у чиїй любові ви потребуєте) й пишіть ще дві або три сторінки, доки не дійдете до твердої рішучості поставити все на карту.Ви й не підозрювали, що відчуваєте подібне, правда? Свого часу я дізналася, що емоційні щоденники справді працюють. Вони стали ефективним інструментом, який допомагає моїм учням досягати вершин акторської майстерності й глибини переживань як на сцені, так і на знімальному майданчику. Емоційний щоденник допомагає в роботі з будь-яким жанром — як драматичним, так і комедійним — і може бути використаний безпосередньо перед початком гри, миттєво народжуючи в вас потужні потреби й емоції. Крім того, він надає детальну особисту інформацію, необхідну для ефективнішого використання життєвих обставин.Ніколи не забувайте, ким ви є. Актори, які здобули найбільшу відомість завдяки своєму таланту, ніколи не втрачають відчуття себе під час гри. Саме тому, що їхню гру завжди визначали їхні власні життєві обставини. Вони розуміють: те, ким ми є зараз, повністю залежить від того, що з нами відбувалося в минулому. І зрештою все, що у вас є, — це ви самі.Коли ставки високі, ми завжди стаємо перебільшеною версією самих себе, і щоб досягти правдоподібної поведінки, персонаж має бути собою.Ваше минуле конструює ваше теперішнє й майбутнє, роблячи вашу особистість багатогранною.Життєві обставини допоможуть вам перестати вдавати й по-справжньому стати персонажем, а також зрозуміти, чому він саме такий і чому робить те, що робить.
👁 114 25-12-20 16:53
Вчора проводив свій акторський психофізичний тренінг на кемпі під Берліном.Це той тренінг, який я зазвичай проводжу найпершим у нових компаніях та нових спільнотах. Для мене він базовий. Активний, насичений, побудований на іграх, з великою кількістю різноманітних вправ.Іноді я жартома називаю його «тренінгом для рджужників» (ADHD) — для людей з дефіцитом уваги. Насправді це для всіх нас. Бо сучасний світ дуже сильно страждає від дефіциту уваги, і в нас у всіх це є. Постійне кліпове мислення, яке лише підсилюють інстаграм, тікток, короткі відео та рілзи. І замість того, щоб працювати зі своєю увагою, намагатися концентруватися довше, ми зазвичай лише погіршуємо ситуацію.Те саме відбувається з самотністю. Маючи величезну проблему з самотністю, коли провідні науковці світу, психологи, говорять про епідемію самотності, ми замість того, щоб хоч трохи покращити ситуацію для себе, ще більше її погіршуємо. Тобто коли у нас дефіцит близькості, ми не йдемо в близькість. Так само і з увагою. Коли у нас дефіцит уваги, замість того, щоб концентрувати свою увагу, свідомо її направляти, ми ще більше її розпилюємо. Звичайно, це має свої причини. І це не працює так легко, як хотілося б.Це тренінг, який дуже добре заходить людям, які ніколи раніше не стикалися з акторськими тренінгами. Легкий, активний, інтенсивний. У ньому багато різних вправ: від розминки через вправи на увагу до вправ на взаємодію. Там є тактильність – ми торкаємося одне одного, але мінімально, на рівні базового мінімуму, який у сучасному суспільстві вже може бути розкішним максимумом.Весь тренінг через гру. Ми просто граємося і бавимось весь час. Без напруги, без оцінок, без глибокої пропрацьовки. При цьому все супроводжується мінімальними коментарями. Треба просто робити вправи. Не думати, для чого ми це робимо, як ми це робимо. Просто концентруватися в моменті і дивитися, наскільки можливо робити свій максимум. Іноді я коментую більше, щоб показати, як це працює в нашому житті – це більше коучинговий підхід, особливо актуальний для людей, які не займаються тренінгами. По-хорошому, кожну вправу можна було б робити годину. Але це базовий тренінг. Бо не всі готові одразу робити одну вправу на увагу годину. Особливо коли нічого не виходить, коли хочеться все швидко: погралися, подивилися рілс, наступний, наступний, наступний. Отримувати дешевий дофамін. Робити одну вправу годинами – це не про дешевий дофамін. Тому такий формат добре заходить людям. Це те, з чого можна починати. Ми багато переключаємося з одного на інше, майже не затримуємося на вправах. Намагалися зробити добре – не вийшло, пішли далі. Але звичайно, що для того, щоб отримати інші результати, необхідно йти в глибину і працювати більше та інтенсивніше. З дорослими працювати набагато складніше, ніж з підлітками і молоддю. У молоді більше невпевненості в собі, але психіка гнучкіша і відкритіша. У дорослих часто позиція: «я вже все знаю, ану давай здивуй мене». Це великий супротив, який треба долати. Скоріше позиція мінус, а не нуль. У молоді частіше можна побачити нейтральну позицію. Ти ще не чиниш супротив, пробуєш, а потім дивишся, як це працює для тебе чи не працює. З дорослими складніше – їх треба переконувати, залучати. При тому що вони самі собі заважають, самі того не розуміючи – чинять супротив, намагаються захиститися сміхом, багато розмовляють, вони важкі і майже нерухомі.Але навіть враховуючи це, через гру вмикається інтерес. З’являється довіра. І поступово збільшується концентрація і здатність уваги. Ми працювали всього півтори години. І навіть за цей час вдалося змінити стан кожної людини окремо і групи в цілому. І я точно знаю: якби ми працювали ще стільки ж – результат був би ще глибший.
👁 25 25-12-18 10:39
Доброго ранку. У будь-якій незрозумілій або складній ситуації найкраще рішення – працювати зі своїм станом. І саме тоді, коли нам найважче, це робити найважливіше. Саме в моменти болю, кризи чи бажання заховати свої почуття важливо навпаки – не ховати їх, а помітити, прийняти і дозволити собі відчути. Зверніться всередину, вислухайте себе, дайте емоціям право бути. Повірте у власну історію, у свій досвід, у те, який великий шлях ви вже пройшли. Часто ми шукаємо підтвердження своєї цінності, очікуємо валідації від інших. І що цікаво – коли нам це дійсно потрібно, коли ми залежимо від чужої оцінки, часто цього не отримуємо. Але коли ми самодостатні, коли відчуваємо власну достатність і можемо підтримати себе самі, підтримка, любов і увага інших приходять природно. Ми отримуємо більше, і водночас можемо щедро ділитися з іншими. Найкращий шлях до зцілення – це розуміння себе, своїх потреб і прийняття себе. Не чекайте, що хтось скаже вам, що ви цінні, що ви цікаві чи бажані – дайте собі цю підтримку самі. Коли ми в гармонії з собою, природно хочеться давати, ділитися, любити. І люди це відчувають – вони тягнуться до вас.
👁 27 25-12-16 14:06
Прямо зараз їду проводити заняття з акторської майстерності для підлітків, teenagers як вони себе називають, і вони мене підштовхнули до роздумів про інфантильність.На всіх заняттях, якщо я ледь роблю натяк, просто поміж слів, прошу їх дивитись одне одному в очі, що дозволяє відкритись іншому і відкритись на іншого, вони починають заливатись сміхом. З одного боку відчувається що їм дуже цікава тема сексуальності, відвертості, а з іншого вони бояться собі признатись в своїх думках і фанатазіях. І що важливо - це абсолютно нормально якщо ти teenagerПроте їхня реакція нагадала мені багатьох знайомих, котрим за 30, котрі тех починають сміятись, ніяковіти, закриватись, та злитись як тільки почують натяк на секс, якщо дівчина вдягається підкреслюючи своє звабливе тіло, або чоловік випромінює сексуальний погляд, робить компліменти 👀 На заняттях акторською в мене зʼявилось розуміння що часто дорослі, в сфері сексуальності, залишились в підлітковому віці. З ними потрібно особливо обережно спілкуватися на відверті теми і в жодному разі, поки самі цього не попросять або не запитають, не «нагружати», не давити і не форсувати їх. Тому що підлітки дуже вразливі в чуттєвій сфері, навіть якщо показують себе крутимиДруга думка, котра випливає з цієї, що соціальні мережі підтримують дорослих в підлітковому стані, вводячи обмеження на все підряд. Можливо комусь вигідно щоб дорослі залишались інфантильними?😉
👁 25 25-12-13 15:51
• ВЧИТЕЛЬ.Іноді людина, якій суспільство довірило владу, починає нею зловживати. Деякі вчителі вміло змушують учнів відчувати себе дурними, безталанними, смішними і нікому не потрібними. Якщо у вас був подібний учитель, він може стати ефективною заміною.• ВАШ НАЧАЛЬНИК.Рідко буває так, щоб наші стосунки з роботодавцями повністю нас задовольняли. Ваш начальник тримає ваше сьогодення і майбутнє у своїх руках і рідко несе відповідальність за свої дії. Проблеми влади у стосунках працівник/роботодавець майже неминучі.• КАСТИНГ-ДИРЕКТОР, РЕЖИСЕР ФІЛЬМУ, ПРОДЮСЕР, АГЕНТ І Т.Д.Ці люди можуть зробити мрію актора реальністю. Коли хтось має таку владу над людськими надіями та мріями, важко не відчувати спокуси її використати. Специфіка ваших стосунків з такими людьми дає можливість створити ідеальну заміну. Чим ви готові поступитися, щоб попросити щось? Почуттям власної гідності, своїми правилами, принципами? Готові льстити, принижуватися або йти на інтимні поступки, щоб задовольнити прохання? Щоб заміна працювала, має бути складна історія взаємин із конкретною владною людиною в індустрії.• ВАША КОЛИШНЯ ДРУЖИНА АБО ДІВЧИНА.Колишні — не просто так. З ними часто були великі проблеми, особливо щодо влади. Хто заробляв більше? Хто був кращий у постелі? Хто більше вкладався у стосунки? Чи страждала ваша чоловічість через її зради? Чи принижувала вона вас? Просити щось у колишньої завжди принизливо.• СТАРШИЙ БРАТ.Цей варіант стосується конкуренції. Можливо, батьки завжди більше любили вашого брата. Біль від дитинства, коли брат міг бити, ябедничати та насміхатися, не зникає просто тому, що ви виросли.• ДЯДЬКО/ТІТКА АБО ДІДУСЬ/БАБУСЯ.У деяких сім’ях вони грають важливу роль, подібну до батьків. Внаслідок цього проблеми з ними можуть бути такими ж складними.• ВАША ПОТОЧНА ДРУЖИНА.Варто використовувати лише при серйозних проблемах у стосунках. Якщо все добре, крім випадкових сварок, заміна не потрібна. Якщо стосунки на межі розриву або існують великі проблеми (наприклад, коханець або почуття моральної кастрації), тоді є з чим працювати.• ЖОРСТОКИЙ ДРУГ.Незалежно від словесної гармонії, більшість має друга, який періодично принижує. Цей друг часто виходить переможцем із конфлікту, викликаючи у вас безсилу лють. Він може стати потужною заміною завдяки складності стосунків і їхній психологічній глибині.• ЛЮДИНА, ЯКА ДО ВАС ПРИСТАВАЛА (НЯНЯ, ДЯДЬКО, СОСІД).Ця людина відібрала вашу силу, особливо в дитинстві. Шукати її прихильності морально виснажливо. Якщо вона є єдиною можливістю допомогти вашим близьким, це створює драматизм і внутрішній конфлікт.Персоналізація сюжетних перешкодПісля того як ви визначили заміну, можна персоналізувати сюжетні перешкоди. Кожна людина у вашому житті пов’язана з унікальними конфліктами. Проблеми з матір’ю не схожі на проблеми з батьком, а ті відрізняються від проблем із друзями, вчителями, роботодавцями чи дітьми.Персоналізація потребує глибокого самопізнання та чесності із собою. Перегляньте перешкоди в сценарії, зіставте їх із вашою заміною та зануртеся у внутрішні переживання. Ця робота допомагає не лише краще грати, а й глибше зрозуміти себе.Заміна, яку ви обираєте, змінює всі творчі рішення, включно з уявними образами, що виникають під час сценічної роботи. Далі мова йде про внутрішні обʼєкти, наш наступний інструмент для акторської гри.