Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Ruslan ® Rokhov
Added 06 Dec 2025

Ruslan ® Rokhov

@rokhov
Number of subscribers: 830
Photos: 2,420
Videos: 221
Links: 1,340
Description:
Канал політтехнолога, експерта з питань демократії, місцевого самоврядування та розвитку, керуючого партнера компанії PGR Consulting Group LLC, співзасновника Офісу розвитку публічної політики, Виконавчого директора Мережі Вільних Людей Руслана Рохова.

👥 Number of subscribers

830
Average/Day:: -1
Average/Week:: -2
Average/Month:: -6

👁️ Average views per message

495
Average/Day:: 395
Average/Week:: 473
ERR: 59.64%

📊 Messages per Day

2.3
Last day: 0
Week average: 2.7
Average per day: 2.3

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 210 26-04-22 09:38
Тим часом в Мережі вже 5000 учасників❗️🎉Нагадую, що Мережа Вільних Людей — це перша в Україні громадянська мережа політичного впливу, яка гуртує громадян, щоб змусити політиків чути суспільний запит.Ми є громадською організацією, яка гуртує українців задля захисту їх законних інтересів, прав та свобод. Ми прагнемо сформувати колективну спроможність громадян здійснювати ефективний вплив на політичний процес.Наша місія: подолання набутої громадянської безпорадності шляхом формування колективної спроможності заподіювати громадянський вплив.Наша основна мета — згуртувати 1,000,000 свідомих громадян, щоб змусити політиків дослухатися до наших вимог.Першою нашою вимогою є право громадян володіти, носити та застосовувати для самозахисту короткоствольну нарізну вогнепальну зброю.Коли то 1,014,256 громадян, які в застосунку Дія голосували за зброю для захисту обʼєднаються і будуть діяти скоординовано разом, влада не зможе й надалі ігнорувати суспільний запит.Долучитись до Мережі можна за цим посиланням 🔗 https://freepeople.org.ua/signup/RTCMKQДля цього потрібно:1) зареєструватись на нашому сайті;2) зайти на електронну скриньку, яку ви вказали при реєстрації, та увійти в свій Особистий кабінет з листа, який ви від нас автоматично отримаєте після реєстрації;В цей момент ви отримаєте статус «прихильник».3) в розділі «внески» здійснити вступний внесок та бути готовими щомісяця робити внески (там же ви будете бачити світ про ваш кожен внесок); В цей момент ви отримаєте статус «кандидат в члени».4) поширити вашим друзям, колегам, одногрупникам, однокласникам, колегам та знайомим реферальне посилання 🔗 з «Профілю користувача» вашого Особистого кабінета учасника Мережі, щоб вони також зареєструвались та сплатили вступний внесок.Після реєстрації та внесків за вашим посиланням, щойно таких буде два громадянина ви отримаєте статус «Члени Мережі», який відкриє вам доступ до розділу «Голосування». Члени Мережі погоджують всі важливі управлінські рішення організації. Коли кожен громадянин, який хоче впливати на рішення влади, долучатиме громадян до Мережі, всі ми разом швидко згуртуємо 1,000,000, щоб нас нарешті чули політики. Гуртуйте, щоб впливати!І памʼятаймо: вільні люди - мають зброю❗️
👁 204 26-04-21 14:48
ЧАС ВІДПОВІСТИ СУСПІЛЬСТВУ❗️ У звʼязку із трагедією в Києві програма «Гуртуємо 1,000,000!» пройде у форматі спеціального марафону. Ми з Георгій Учайкін ініціювали публічну дискусію з Міністром внутрішніх справ Ігорем Клименком. Поки країна продовжує обговорювати кадри втечі тих, хто мав нас захищати, ми хотіли поставити МВС головне запитання: «Скільки ще людей загине, щоб зʼявився закон про зброю, який дозволить носити її для самозахисту?»Міністр внутрішніх справ Клименко відмовився від запрошення публічно обговорити зміст закону про зброю, але пообіцяв, що на наступному тижні організує відповідне обговорення.То ж ми вирішили натомість обговорити зміст закону з представниками основних фракцій та груп у парламенті.Початок прямого етеру о 20:15.20:15 - перша пара гостей Народні депутати України Ігор Фріс (Слуга Народу) та Андрій «Богема» Шараськін (Голос);20:30 - друга пара гостей Народні депутати України Ігор Гузь (За майбутнє) та Сергій Алєксєєв (Європейська Солідарність);20:45 - третя пара гостей Народні депутати України Михайло Цимбалюк (ВО Батьківщина) та Марʼян Заблоцький (Слуга Народу);21:00 - підбиття підсумків від Руслана Рохова та Георгія Учайкіна.В цьому YouTube-марафоні ми спробуємо знайти відповідь на наступні питання:- Які саме норми закону унеможливлять повторення київської бійні?- Чи здатні МВС та Парламент на розмову про це не за закритими дверима?- Коли будуть здійснені реальні кроки до цього, а не обіцянка розмови «з понеділка»?Суспільство має отримати відповіді❗️Подивитись 📺 наш YouTube-марафон можна буде за цим 🔗 посиланням: https://youtube.com/live/XfSp3GuHl4g
👁 299 26-04-13 06:19
Висновки з виборів в Угорщині 🇭🇺 Опозиція отримала конституційну більшість. 138 мандатів з 199 взяла партія «Тиса», за результатами підрахунку майже 99% протоколів.Ще рано говорити про «очищення природи», але слідом за Молдовою, кремль отримує дуже важку поразку в Угорщині.Колосальні ресурси інвестовано, пропаганда працювала з усіх «ящиків», VIP-агітаторів — залучено. При цьому Білий дім в цьому кейсі був по один бік барикад, оскільки там також зацікавлені в послаблені ЄС.Все це не зупинило згуртованих та мобілізованих угорців, які зробили свій цивілізаційний вибір: обравши між стабільністю, яка продиктована страхом та небажанням змінюватись, та розвитком, який продиктований жагою свободи та самореалізації, останнє.Застій, мова страху, пошук зовнішнього ворога долаються жагою незалежності, свободи і бажання самостійно визначати власне майбутнє.Результат, який своїм вибором зробили угорці, в своїй значущості виходить далеко за кордони Угорщини.Для України, ЄС та демократичного світу це ковток надії на світле майбутнє❗️Свобода вибору, персональна відповідальність та відчуття спільної справи не гарантують, що завтра все буде інакше.Але вони гарантують, що завтра буде продуктом спільних зусиль кожного сьогодні. Яка наступна нація «втре носа» прокремлівській автократії⁉️Естафету демократії передано далі…
👁 226 26-04-11 06:25
Точка біфуркації в Угорщині 🇭🇺 Завтра в наших сусідів будуть доленосні парламентські вибори. Не лише для Угорщини, а й для Європи загалом. Включно з Україною. Орбан вперше за дуже багато років може втратити владу. Опозиційна партія «Тиса» Петера Мадяра має шанс здобути більшість. Виглядає так, що вони отримають більше половини з 93 пропорційних мандатів, які розподілятимуться по результатам голосування за партії. Але інтригою досі, за день до виборів, залишається результат на 106 мажоритарних округах, де переможець визначатиметься відносною більшістю голосів.Певна річ, якби ми говорили про двотурові мажоритарні вибори, то вже б сьогодні можна було пити шампанське 🥂 але не випадково там однотурова система…Представники «Фідеса», при необхідному збігу обставин, можуть перемагати навіть з 30%, 26%, 23%, чи навіть 19% отриманих голосів на окрузі. Чим більше кандидатів і чим більшою є реальна конкуренція, тим меншу кількість голосів потрібно отримати, щоб випередити найближчого переслідувача. Але Петер Мадяр і небайдужі сторони активно працювали над зняттям інших опозиційних кандидатів, щоб ймовірність перемоги представників Орбана на «мажоритарці» зменшилась.Адже будь-який голос не за представника партії «Тиса» — це, фактично, підтримка мажоритарника від партії «Фідес».Люди Мадяра робили це так інтенсивно, що Орбан занервував 😡Звідси його звернення про потребу голосувати за надійну партію, бо в іншому випадку угорці отримають поразку — погіршення економічного становища, а також Зеленського, який буде сміятись останнім.Але цим Орбан не обмежився, натякнувши, без доказів та фактів, на втручання у вибори. Це свідчить про можливу «закладку» для невизнання результатів, або їх анулювання (за зразком Румунії). Люблять в ФСБ використовувати виняткові прецеденти в демократичних країнах для повалення демократії. Мадяр просить не реагувати на провокації, але готується до вуличних акцій для захисту своєї перемоги. Так само до вулиці готується Орбан 😈Завтра буде розвʼязка в цьому протистоянні, але спекотно буде ще щонайменше весь наступний тиждень… 🤞🏻😎 Схрестимо пальці на правій і тягнімось лівою рукою за плящинкою сухого 🍾 ігристого…
👁 226 26-04-09 21:00
Сьогодні на столичній Європейській площі відбулася акція #FreeSerhiyKuznetsov на підтримку українського військового Сергія Кузнєцова, якого німецькі правоохоронні органи підозрюють у причетності до підриву газопроводів «Північний потік».Акція пройшла перед початком нашого круглого столу «Nord Stream: газопровід, що приніс війну і досі розколює Європу», який ми проводили в Українському кризовому медіацентрі.Учасники акції — правозахисники, ветерани, громадські діячі та небайдужі громадяни — вийшли на підтримку Кузнєцова та закликати українську владу почати захищати того, хто захищав Україну. Під час акції учасники публічно звернулися до Президента України та Верховного Головнокомандувача Збройних сил України Володимира Зеленського з закликом забезпечити повернення Сергія Кузнєцова додому та захист українських військових у міжнародних юрисдикціях.Під час акції учасники тримали плакати з написами: “Свободу Сергію Кузнєцову”, “Держава має захищати тих, хто захищав її!”, ”Пане Президенте, звільнення Кузнецова — це не опція, а обовʼязок!”, “Верховний головнокомандувач має боротись за своїх військових!”.Окремі звернення були до європейських політиків, зокрема у Німеччині: “Who benefits from the trial of Kuznetsov?”, “Nord Stream created the conditions for Russia’s invasion of Ukraine — and it continues to fuel terror against Ukrainians today!”, “Maybe you should look for suspects among those who lobbied for the construction of Nord Stream?”. Одразу після акції в УКМЦ відбулася експертна дискусія за участі політиків, дипломатів, аналітиків та правозахисників, під час якої обговорювали роль Nord Stream у війні проти України та наслідки цього проєкту для безпеки Європи.Почався круглий стіл з доповіді Христо Грозєва. Журналіст-розслідувач під час свого виступу зазначив: «Nord Stream — це не просто інфраструктура. Це інструмент впливу, який уже був використаний проти України та Європи, і може бути використаний знову». Грозєв переконаний, що єдиний спосіб запобігти цьому - добитися визнання потоків законною військовою ціллю.Участь у круглому столі взяли:- Іванна Климпуш-Цинцадзе, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу, - Сергій Нагорняк, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, - Михайло Спасов, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з міжнародного співробітництва та європейської інтеграції, - Володимир Огризко, український дипломат, Міністр закордонних справ України (2007–2009), експерт із питань європейської та безпекової політики, - Валерій Чалий, український дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України у США у 2015–2019 роках, Голова Правління Українського кризового медіацентру,- Михайло Гончар, експерт з питань енергетичної безпеки та геополітики енергетики, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», - Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини (МІПЛ),- Олена Галушка, співзасновниця Міжнародного центру перемоги України (ICUV),- Микола Катеринчук, доктор юридичних наук, фахівець у сфері конституційного та європейського права, засновник Адвокатського об'єднання «Катеринчук, Моор і Партнери», народний депутат України кількох скликань, - Ілля Новіков, правозахисник, адвокат, партнер Адвокатського об'єднання «Barristers», - Роман Червінський, полковник, офіцер Сил спеціальних операцій Збройних сил України, фахівець у сфері спеціальних операцій, - Юрій Костенко, український політичний діяч, народний депутат України чотирьох скликань, екс-міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України та голова тимчасової Комісії з питань розробки концепції національної безпеки. Модератором круглого столу був я, керуючий партнер PGR Consulting Group LLC, яка організовувала цей захід.
👁 215 26-04-08 13:09
PGR Consulting Group LLC анонсує проведення Круглого столу «Nord Stream: газопровід, що приніс війну і досі розколює Європу»Дата: 09.04.2026Час: з 13:00 по 15:00Місце: Український кризовий медіацентр, Європейська площа 1, м. КиївЧерез три роки після вибухів на газопроводах Nord Stream Європа все ще не має відповіді на ключове питання: що стало справжнім злочиномпроти безпеки континенту — підрив газопроводу чи його будівництво?Протягом понад десятиліття Nord Stream та Nord Stream 2 були символом глибокого стратегічного розколу всередині Європи. Німеччина наполягала, що це передусім економічний проєкт, покликаний забезпечити стабільні постачання газу. Натомість Польща, Данія, країни Балтії попереджали: новий трубопровід лише посилить залежність Європи від російського газу і створить для Кремля потужний інструмент політичного тиску. Україна попереджала, що запуск обхідного газогону, який нівелює транзитну роль української ГТС, створитьпередумови для великої війни в Європі.Історія показала, що застереження критиків Nord Stream не були перебільшенням. Після завершення будівництва газопроводу Росія почала масштабну концентрацію військ і серію навчань біля кордонів України, які зрештою завершилися повномасштабним вторгненням у 2022 році. Через кілька місяців після початку війни невстановлені особи підірвали трубу, яка на той момент навіть не була введена в експлуатацію і не транспортувала газ.Справа проти українського військового Сергія Кузнєцова показує, що Берлін і досі не розглядає саме будівництво Nord Stream як загрозу власній безпеці та безпеці Європи. У той час як Данія та Швеція — в чиїх виключних економічних зонахстався підрив газопроводів — закрили свої розслідування, Німеччина продовжує кримінальне переслідування громадян України, яких підозрює в участі в операції з виведення з ладу «Північних потоків». Це судове переслідування знову актуалізує стару європейську дилему: що є справжнім злочином проти безпеки континенту — будівництво Nord Stream чи його підрив.Детальніше про коло учасників, які будуть обговорювати зазначену тему, ви довіритесь з анонсу на сайті УКМЦ. Запрошуємо журналістів до висвітлення події 👇https://uacrisis.org/uk/announce/9041300
👁 645 26-03-22 10:33
Жити завдяки діяльності політиків ми все ще не готові, але всупереч — стає все важче❗️Можна було б черговий раз почати бідкатись про важку долю тих, хто тягне все на своїх плечах. Але від цього ситуація не почне змінюватись…До всього пекла, яке «пакетом» принесла нам війна, підприємцям, котрі годують себе, а також свої й сімʼї тих, кому дали робоче місце, хочуть додати додаткових клопотів, які зменшать доходи, створять проблеми і збільшать простір для процвітання корупції.Втім, а на що ми розраховували, коли смиренно спостерігали за тим, як хтось приводить своїх представників у владу, яка в подальшому збагачувала цих «меценатів» нашим рахунком?..Очевидно, що є більші джерела наповнення бюджету, за рахунок «прикручення» мільярдних схем, але на це ніхто не готовий йти. Пояснення причин просте — бо тоді збитки понесуть «меценати»…Навіщо ж їхнім представникам шкодити інтересам тих, хто фінансував їх прихід до влади. «Колоски — своїм, а корінці — виборцям!»Все як у казочці «Мужик і ведмідь», в якій ми в ролі довірливого любителя безкоштовного меду…Ми знаємо, якщо обрав супермаркет для наповнення холодильника, потрібно розрахуватись на касі, щоб щось до холодильника через неї пронести.Те ж саме з вибором АЗС, де не можна сказати касиру, - «Залий бак, бо я обрав твою заправку!»Ми ж розуміємо, що вибір постачальника товарів, робіт та послуг не призводить до їх безкоштовного отримання.Але чомусь ми досі вважаємо, що коли проголосували за когось на виборах, то в нас в раді зʼявляється свій представник.На жаль, це наше політично неповносправне сприйняття політичного процесу, робить з нас кріпаків, які мусять коритись чужій волі.Якщо хочемо, щоб державна політика була в наших інтересах.Якщо хочемо, щоб уряд та міністерства шукали шляхів підвищення нашого добробуту, а не чергового способу глибше залізти в наші кишені.Якщо хочемо почати жити не всупереч, а — завдяки!Тоді слід почати фінансувати прихід своїх представників у владу. Щоб влада не лізла в наші кишені, слід спершу дістати з них трохи грошей та інвестувати в прихід до неї своїх представників.Тоді й почнемо жити не всупереч, а завдяки…P.S. Музику замовляє той, хто платять❗️
👁 639 26-03-04 18:31
Мережа Вільних Людей була презентована європейцям як перша, в своєму роді, громадянська платформа політичного впливу. В дуже короткий таймслот спробував пояснити на полях 11-го Європейського конгресу місцевого самоврядування, який щороку проводять в Республіці Польща, додану цінність, яку пропонує ямерржа громадянам, а також яку системну проблему вона покликана усунути в демократичній системі координат.Презентація Мережі відбулась в контексті обговорення спроможності громадян заподіювати ефективний вплив на реалізацію власних інтересів в світі де цифрові алгоритми домінують над лінивою рефлексією в соціальних мережах на події, які постійно на нас «несуться».- Чи можуть громадяни скористатись цифровими алгоритмами, щоб навʼязати власний дискурс?- Як потрібно діяти, щоб на це спромогтись?- Яким чином це дозволить реалізувати власний інтерес кожного окремого громадянина?Про все це, а також про реакцію місцевої публіки на презентацію Мережі, поговоримо з Георгій Учайкін в сьогоднішньому випуску програм ми «Гуртуємо 1,000,000!».
👁 395 26-02-27 13:57
Буданов став вигодонабувачем заяв Залужного Про це свідчать лютневі дані U electoral data Project, які ми опублікуємо в березні.Наша соціологія свідчить, що інтервʼю Залужного «мінуснуло» не лише Зеленського, а й його особисто. В результаті збільшилось число невизначених і прибічників Кирила Буданова.В лютому електоральний рейтинг Зеленського зменшився відносно січня на 3,2% і становив 23,6%. Але при цьому він продовжує бути лідером підтримки громадян.На другому місці Залужний з 13% підтримки респондентів, що на відсоток менше від підтримки у січні. Натомість третій у рейтингу Буданов наростив свою підтримку на 1,2% відносно січня. В лютому за нього були готові голосувати 8,9% респондентів.Втім, все ж найбільше саме невизначених виборців. Таких в лютому було 26,1%, що на 7,1% більше ніж у січні. В партійній симпатії також відбулась корекція настроїв — умовна Партія Залужного тепер розділяє рейтинг з умовною Партією Зеленського.Партія Залужного втратила в лютому 2,9% підтримки і мала 15,3% підтримки респондентів. Аналогічна підтримка була у Партії Зеленського, яка втратила лише 0,5% відносно січня.На третьому місці укріпилась умовна Партія Буданова — 12,3% підтримки у лютому, що на 3,3% більше ніж у січні.Втім, тут також найбільше невизначених — 16,8%, що на 2,4% більше ніж у січні.Поки двоє протистоять, здобуває третій. Це прогнозований наслідок. Так само як прогнозований зростаючий запит на альтернативу відомим лідерам…
👁 386 26-02-14 07:43
Дякую команді ЕКА за неповні 4 роки виконання важливої місіїНа цьому тижні вперше відповів на телефонний дзвінок словами про те, що більше не працюю в Експортно-кредитному агентстві.З липня 2022 року я був Радником голови правління ЕКА. Руслан Гашев запросив мене налагоджувати взаємодію зі стейкхолдерами, яка була спрямована на формування довіри до інституції, культивування попиту на продукти Агентства та розвитку спроможності ЕКА задовільнити його.За ці роки було проведено багато захотів, зустрічей та переговорів, щоб ця державна інституція становилась як важливий елемент системи стимулювання виходу на зовнішні ринки та розвитку експортного потенціалу українських підприємств.В результаті у Агентства зʼявились нові завдання та функціонал, зокрема щодо страхування військових ризиків. То є звична практика в держуправлінні — навантажувати те, що працює 😇Я підтримував ідею розвитку цього інституту, ще коли був дискурс минулого скликання парламенту щодо потреби створення Агентства. Тому був дуже радий відгукнутись на пропозицію Руслана, долучитись до становлення ЕКА як дієвого механізму хеджування ризиків експортерів та партнера для доступу до фінансування експортних операцій.Дякую банкам, бізнес асоціаціям, місцевому самоврядуванню, обласним адміністраціям, Міністерству економіки, НБУ та донорам за сприяння цьому становленню.Гашев, дякую за можливість бути корисним. Бажаю подальших успіхів в розвитку ЕКА. Ну і клич, коли треба буде потраблшутити 😉Я ж повертаюсь до розбудови громадянського суспільства та політичного консалтингу.Позитивні зміни самі себе не заподіють.Гуртуймося, щоб впливати❗️✊🏻